Володимир Винниченко. “Федько-халамидник”
Мета: ознайомити учнів із цікавими сторінками життя та творчості В. Винниченко, змістом його твору; розвивати навички виразного читання, коментування прочитаного й висловлення особистого ставлення до нього; виховувати кращі людські якості – чесність, справедливість, розважливість та ін.
Очікувані результати: учні знають про життєвий шлях В. Винниченко; вдумливо й виразно читають оповідання;уміють переказувати ключові епізоди; формулювати основну думку оповідання; порівнюють свою поведінку в певних ситуаціях із поведінкою літературних героїв.
Теорія літератури: оповідання, герої художнього твору.
Обладнання: портрет В. Винниченко, видання його твору, ілюстрації до нього.
Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.
І. Аналіз контрольної роботи
II. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
У хлопчаків на вулиці є свої поняття про честь, відвагу, існують свої герої. Федько з оповідання В. Винниченка був саме таким героєм. Про цінності справжні та уявні в житті дітей і дорослих ми вестимемо розмову на сьогоднішньому уроці.
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Розповідь учителя про В. Винниченка.
2. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
3. Виразне читання першої умовної частини оповідання В. Винниченка “Федько-халамидник” (від початку до слів “Толі теж хотілося заверещати…”).
4. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
5. Евристична бесіда.
– Хто був найбільшим ворогом Федька й чому?
– Як хлопчик ставився до дітей на вулиці й вони до нього?
– Які розваги були в бідних дітей містечка?
– За що Федька карав батько, а за що хвалив?
– Чому батьки не дозволяли Федькові дружити з Толею?
– Чому Толя весь час тягнувся до хлопців із вулиці?
– Чи справді Толя був дитиною “ніжною, делікатною, смирною”?
– Чому Толя, попри заборону матері, вийшов під дощ?
– Кого звинуватили в Толиній хворобі й чому?
– Яку новину приніс Федько навесні?
– Як Толя поставився до розповіді Федька?
– Якою була б поведінка Федька, якби зачепили його тата, і як повівся в такій самій ситуації Толя?
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
1. Робота з текстом.
Прокоментуйте рядки з оповідання й визначте, як вони характеризують Федька.
“Іде Федько. Іде і кричить. Він міг би підійти тихенько, так що й не почув би ніхто,- але Федько того не любив”.
“Руки в кишені, картуз набакир, іде, не поспішає. Але тікать і не пробуй, Федько усяку собаку випередить”.
“Федько вмить зривається з місця, налітає на Спірку, ловко підставляє ногу й кида його на землю. Тут же підскакує до Стьопки, хапа нитку і рве її до себе. Нитка тріскає, змій диркає. Гаврик плаче, а Федько намотує нитку на руку й помалу задом іде додому. Вигляд у нього гордий”.
“Коли вже хлопці далеко й не можуть йому нічого зробити, він раптом вертається й віддає змія. Навіть принесе ще своїх ниток і дасть:
– На твого змія!”
V. Домашнє завдання
Уміти розповідати про письменника, знати зміст першої умовної частини оповідання, виділяти ключові епізоди, переказувати, коментувати, висловлювати оціночні судження про героїв твору.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Про Федька я думаю…





Related posts:
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – І варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО Нещодавно ми читали оповідання “Федько-халамидник”, яке написав Володимир Винниченко. Цей твір, а особливо його фінал, справив на мене велике враження. Володимир Винниченко розповідає про двох хлопчиків – Федька, сина бідного робітника, і Толю, дитину заможних батьків. Федько-халамидник був дуже чесним і ніколи не брехав. Вадою хлопчика було те, що він заважав іншим дітям спокійно гратися, […]...
- Володимир Винниченко. “Федько-халамидник”. Головний і другорядні герої. Аналіз учинків дійових осіб Мета: вчити учнів виділяти риси характеру героїв оповідання, розрізняти у їхніх учинках добро і зло, правду і брехню, милосердя і черствість, бездушність; поглиблювати навички аналізу епічного твору; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення. Очікувані результати: учні знають зміст твору;уміють аналізувати його; коментують риси характеру Федька, що вирізняють його […]...
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІІ варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО Оповідання Володимира Винниченка мені не просто сподобалось, воно примусило мене замислитись над важливими речами в житті. Чи справді людина, яка зовні вихована та охайна, є такою в душі? Чи здатний хлопчик-розбишака на справедливий вчинок, чи навіть на жертовність? Після прочитання твору я з упевненістю можу відповісти на ці питання. Коли вперше знайомишся з Федьком, складається […]...
- Короткий переказ – Федько-халамидник – Володимир Винниченко Володимир Винниченко Не було й дня, щоб хтось не жалівся на Федька: там вікно розбив, там синяка набив другові, там перекинув діжку з водою. Наче біс який сидів у хлопцеві – йому аби битись, аби щось перевернути догори ногами. Ось граються діти в піску, ліплять хатки. Федько теж ліпить, а тоді візьме та й повалить […]...
- В. Винниченко. “Федько-халамидник”. Головний герой як особистість Мета: вчити учнів аналізувати характер головного героя; поглиблювати навички аналізу епічного твору; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення. Очікувані результати: учні знають зміст твору; уміють аналізувати його; коментують риси характеру Федька, що вирізняють його з кола друзів; висловлюють своє власне розуміння духовного багатства. Теорія літератури: епічний твір, оповідання, […]...
- Скорочено – ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – 6 КЛАС Федько був справжній розбишака-халамидник. 3 ним весь час траплялись якісь історії. То шибку розіб’є, то око товаришеві підіб’є. Діти граються, ліплять хатки з піску, Федько раптом візьме та й поваляє – і своє, і чуже. А як хто заплаче, то звалить на землю й питає, чи наживсь на світі. Як той згоджується – відпускає, як […]...
- Моє ставлення до Федька і Толі (за оповіданням В. Винниченка “Федько-халамидник”) Знайомлячись із головним героєм оповідання, Федьком, ми спочатку ставимося до нього дещо насторожено. Адже він був справжнім зірвиголовою. Ніколи не давав своїм одноліткам спокійно гратися, завжди дражнив їх, забирав іграшки, навіть доводив до сліз. J за це від своїх батьків отримував доброї прочуханки. Мене ж вражає мужність і чесність Федька. Навіть коли його били, він […]...
- Володимир Винниченко. Федько-халамидник. Цікава історія з життя письменника. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками Мета: вчити розповідати цікаві епізоди з життя письменника, вміти переказувати зміст оповідання, виразно і вдумливо читати найбільш емоційні епізоди, вміти аналізувати епічний твір, виділяти риси характеру Федька, що вирізняють його з кола друзів-однолітків; розвивати фантазію та творчу уяву; виховувати усвідомлене ставлення до моральних цінностей, що роблять людину душевно багатою і щедрою на добро. Тип уроку: […]...
- Володимир Винниченко. Цікава історія з життя письменника. Федько-халамидник. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками Мета: ознайомити учнів з цікавими фактами життя письменника, виразно і вдумливо читати найбільш емоційні епізоди, аналізувати прочитане, вміти виділяти риси характеру Федька, що відрізняють його від друзів-однолітків; розвивати творчу уяву; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, слайди, мультимедійні засоби, смужки кольорового паперу. Випереджувальне завдання: один учень готує слова […]...
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІV варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО У своєму творі автор змальовує життя дітей передмістя, їх розваги, стосунки між собою і з дорослими. Головним героєм оповідання є хлопчик Федько. Він сміливий, дотепний, має тверду і чесну вдачу. Він “ніколи не бреше”, зробив це лише один раз, взявши на себе провину Толіка. Федько виявив благородство, пожалів його. В оповіданні ми весь час бачимо […]...
- ФЕДЬКО – ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – Я І СВІТ Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-не будь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадиш но му” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцев і! Усі діти як діти, – граються, бавляться тихо, лагідно. […]...
- ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – Володимир Винниченко – СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся н. Федька. там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові2; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно, щоб […]...
- ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ (Скорочено) Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно […]...
- Шкільний твір на тему – Хто є хто? (за оповіданням Володимира Винниченка “Федько-халамидник”) Прочитано останні рядки оповідання Володимира Винниченка “Федько-халамидник”, в якому автор розповів про двох хлопчиків – Федька і Толю. Про Федька ми дізнаємось з перших же рядків розповіді: “розбишака”, “наче біс який сидів у хлопцеві”, “босявка”, “сибіряка”, “пробий голова”, від якого немає спокою всій околиці. Герой твору постає неабияким бешкетником: то навмисне руйнує піскові хатки захоплених […]...
- ВОЛОДИМИР ВИНИЧЕНКО – ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно, щоб […]...
- Володимир Винниченко – СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ Володимир Винниченко народився 21 липня 1880 р. в с. Великий Кут на Херсонщині у селянській родині. Нестатки не дозволили йому закінчити гімназію, але завдяки великій працелюбності і наполегливості він екстерном складає іспити за середню школу і стає студентом юридичного факультету Київського університету. Бурхливі політичні події початку XX століття не могли не вплинути на В. Винниченка, […]...
- Володимир Винниченко-художник – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Потяг до малярства В. Винниченко відчув ще з юнацьких літ. Не випадково 14 липня 1916 р. він занотував у “Щоденнику”: “Сиджу стомлений. Знайшов собі нову біду – малювання. Простоюю з квачиками й палітрою перед якоюсь своєю нікчемною мазаниною годин по п’ять-шість і не можу одірватись. І тут пристрасть, захоплення до цілковитого безрозсудства”. Письменника цікавила мінливість […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ Подумаймо разом Як ти вважаєш, кого можна назвати лідером? Які риси характеру він повинен мати? Лідер і особистість – це одне й те ж? Згадай Олеся з оповідання “Дивак” Григора Тютюнника. Чи Олесь міг би бути лідером? Чому? Він міг би відстояти, оборонити себе, захистити слабшого? Тобі подобаються люди, які можуть узяти відповідальність за щось […]...
- Щедрий на добро внутрішній світ героя. Федько як особистість Мета: працювати над ідейно-художнім змістом оповідання В. Винниченка “Федько-халамидник”, вчити характеризувати образи героїв; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; плекати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок. Засоби навчання: підручник, слайди, мультимедійні засоби. ТЛ: головний герой, другорядні герої. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. II. Актуалізація і корекція […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – Я І СВІТ Володимир Кирилович Винниченко народився 26 липня 1880 року в місті Єлисаветграді (нині м. Кіровоград). Рід Винниченків походив із Полтавщини. Коли у XVIII столітті заселялися південні території України, пан, який мав землю в Єлисаветградській губернії, виміняв Винниченків і ще дві родини за п’ять мисливських собак. Хоч через роботу батькам ніколи було приділяти увагу дітям, короткі миті […]...
- Володимир ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА кінця XIX – початку XX ст Володимир Кирилович Винниченко народився 28 липня 1880 року у Єлисаветграді (нині – Кропивницький) у сім’ї селянина. Закінчив народну школу, навчався в місцевій гімназії. Був відрахований через конфлікт з адміністрацією, а в 1900 році підготувався і склав іспити в Златопільській гімназії, де й одержав атестат про середню освіту. Того ж року вступив на юридичний факультет Київського […]...
- Художній світ малої прози Володимира Винниченка – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Літературний дебют В. Винниченка з оповіданням “Краса і сила” в 1902 р. був несподіваний для громадськості й водночас тріумфальний. “Талант чи випадковість?” – таку назву мала рецензія І. Личка, розміщена в “Літературно-науковому віснику”: “Чи не випадковість це, що молодий, нікому не відомий автор проявив у своєму першому творі щось таке, що привертає увагу? Чи початкуючий […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО. ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ, ГРОМАДЯНСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ. ВИННИЧЕНКО – ХУДОЖНИК. ПРОЗОВІ І ДРАМАТИЧНІ ТВОРИ. ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ФАНТАСТИЧНИЙ РОМАН СОНЯЧНА МАШИНА, ЙОГО ПОПУЛЯРНІСТЬ У 1920-ті РОКИ. УСПІХ П’ЄС ВИННИЧЕНКА НА СВІТОВІЙ СЦЕНІ – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Мета (формувати компетентності): Предметні: знання про життєвий і творчий шлях Володимира Винниченка, ознайомлення з громадянською та політичною діяльністю письменника, розкриття основних чинників формування його світогляду; ознайомлення з талантом Винниченка-художника; знання про перший український науково-фантастичний роман “Сонячна машина”, про успіх п’єс В. Винниченка на світовій сцені; розвиток усного зв’язного мовлення, активного мислення; Ключові: навички пізнавальної діяльності; […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МАЙСТЕР ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ. МОМЕНТ – ЛІТЕРАТУРА кін. XIX ст. – 30-х рр. XX ст √ Володимир Кирилович Винниченко (26 липня 1880 р., Єлисаветград, Херсонська губернія – 6 березня 1951 р., Мужен, Франція) – автор понад 100 оповідань, п’єс, сценаріїв, памфлетів і статей, історико-політичного трактату “Відродження нації”, двотомної етико-філоеофської праці “Конкордизм”, 14 романів, громадський і політичний діяч, перший голова Директорії УНР. У його творчості поєдналися найсуттєвіші риси перехідної доби – […]...
- Творчий шлях – Володимир Кирилович Винниченко – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС початку XX століття (1900-1930 pp.) Володимир Винниченко написав понад сто оповідань, п’єс, сценаріїв, статей і памфлетів, історико-політичний трактат “Відродження нації”, двотомну етико-філософську працю “Конкордизм”, чотирнадцять романів (один із них незавершений). В. Винниченко-митець – яскрава індивідуальність, у якій поєдналися найсуттєвіші риси перехідної доби – від критичного реалізму до модернізму. Важливе місце в усьому творчому доробку майстра посідає його драматургія, адже п’єси […]...
- Шкільний твір на тему – Хто є хто? (за ранніми оповіданнями В. Винниченка) Володимир Винниченко… Що ми знаємо сьогодні про цю людину? Не досить багато. Та все ж існує думка, що це постать такої величини, без якої не скласти об’єктивного уявлення про увесь літературний процес в Україні. Він автор 14 романів, близько ста оповідань, 14 п’єс і великої кількості статей. Герої оповідання В. Винниченка – люди благородні, чемні, […]...
- Літературна творчість – Володимир ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА кінця XIX – початку XX ст Коли журнал “Київська старовина” оголосив конкурс на кращий літературний твір, В. Винниченко запропонував своє оповідання й переміг. Відтоді його твори стали часто з’являтися в періодиці, а в 1906 році вийшла ціла збірка оповідань “Краса і сила”. Тоді письменник спробував себе в драматургії й написав твори “Дизгармонія”, “Щаблі життя”, “Великий Молох”, “Memento”, “Брехня”, “Чорна Пантера і […]...
- Винниченко Володимир Кирилович – ЛІТЕРАТУРА XX СТОЛІТТЯ Народився 28 липня 1880 р. в Єлисаветграді Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) в робітничо-селянській родині. Незважаючи на тяжке матеріальне становище родини, по закінченні школи хлопця віддано до Єлисаветградської гімназії, але він не закінчив її, бо треба було добувати якісь кошти на прожиття. До того ж у старших класах гімназії він був членом революційної організації, писав […]...
- ЗНО – Володимир Винниченко – Література XX ст В. Виниченко – видатний український прозаїк, драматург, художник, політичний діяч. Він є автором першого українського фантастичного роману “Сонячні машини”, автором “малих форм”, романів і драм. Почавши з реалізму, він згодом обирає імпресіоністичний стиль. Основні твори: “Краса і сила”, “Намисто”, “Сонячнамашина”, “Записки кирпатого Мефістофеля”, “Між двох сил”, “Гріх”, “Брехня”, “Чорна Пантера і Білий Медвідь”, “Великий молох”, […]...
- Тема 22. Володимир Винниченко – Література XX ст В. Виниченко – видатний український прозаїк, драматург, художник, політичний діяч. Він є автором першого українського фантастичного роману “Сонячні машини”, автором “малих форм”, романів і драм. Почавши з реалізму, він згодом обирає імпресіоністичний стиль. Основні твори: “Краса і сила”, “Намисто”, “Сонячна машина”, “Записки кирпатого Мефістофеля”, “Між двох сил”, “Гріх”, “Брехня”, “Чорна Пантера і Білий Медвідь”, “Великий […]...
- Новела МОМЕНТ – Володимир ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА кінця XIX – початку XX ст Проблемно-тематична основа Неважко помітити, що в новелі “Момент” (1909) мова йде про середовище революціонерів. На це вказує хоча б підзаголовок “Із оповідань тюремної Шехерезади”. Політичний в’язень розповідає співкамерникам про звичну для революціонерів того часу подію – нелегальний перехід кордону. Але при цьому не повідомляється, до якої партії належить сам герой-оповідач. У новелі взагалі немає будь-якої […]...
- Знайомство здалеку і зблизька – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА 16 липня 1880 – 6 березня 1951 …Я взяв неіснуючу людину, окремі риси якої я зустрічав у живих людей. Ввів її у коло своїх почуттів та думок і змусив увійти з цими висновками в реальне, дійсне життя. Володимир Винниченко Ви маєте найкращого читача, якого можна мати, – молодь! Кого у нас читають? Винниченка. Про кого […]...
- Драматургія В. Винниченка – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Драматургія Винниченка відіграла важливу роль у розвитку українського модерного театру. Митець прагнув відійти від канонів класичної драматургії, залучити глядача до співучасті, співтворчості, відтворити світ духовних пошуків героїв, передати багатий спектр тих морально-психологічних випробувань, яких зазнає особистість на шляху самореалізації. За своїми художніми особливостями – глибоким психологічним аналізом характерів, специфікою конфлікту особистості з навколишнім світом, незавершеністю […]...
- Новела Момент – перлина творчості В. Винниченка – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Наше знайомство з текстом новели починається з доволі дивного підзаголовка – “Із оповідань тюремної Шехерезади”. Загальновідомо, що Шехерезада – казкова принцеса, яка, відтерміновуючи свою загибель, розповідає жорстокому царю Шехрияру 1001 казку. Ім’я Шехерезади асоціюється з чимось тендітним, життєлюбним, надзвичайним і величним. Винниченкова Шехерезада – в’язень, який майстерно й лаконічно розповідає про вдалий перехід через кордон. […]...
- Новела Момент – Володимир Винниченко (1880-1951) – Модерна українська проза РОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНА ОСНОВА Неважко ПОМІТИТИ, що в новелі “Момент” (1909) мова йде про середовище революціонерів. На це вказує хоча б підзаголовок “Із оповідань тюремної Шехерезади”. Політичний в’язень розповідає співкамерникам про звичну для революціонерів того часу подію – нелегальний перехід кордону. Але при цьому не повідомляється, до якої партії належить сам герой-оповідач. У новелі взагалі немає будь-якої […]...
- Перший український науково-фантастичний роман Сонячна машина – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА У 1920-ті роки до жанру соціальної фантастики звертається чимало зарубіжних письменників. Але поява українського соціально-фантастичного роману з елементами пригодницького й детективного жанру, де щільно переплелися реалізм, романтизм, сатира, експресіонізм, була справжньою сенсацією. У романі автор уперше в українській і світовій літературі виводить образ Машини як живої істоти, що бере активну участь у суспільному житті, формує […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО: ХУДОЖНИК, РОЗІП’ЯТИЙ НА ХРЕСТІ ПОЛІТИКИ – ВІДКРИТТЯ МОДЕРНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО 1880-1951 Поєднував у собі дві вдачі – митця і бунтаря, дві свідомості – українофіла і соціаліста, дві професії – письменника і революціонера. Олександр Білецький Історію України не можна читати без брому”. Ці слова належать відомому українському письменникові, художнику й політичному діячеві Володимирові Кириловичу Винниченку. Власне, перефразовуючи їх, можна було б сказати, що біографію […]...
- Життєвий шлях – Володимир Кирилович Винниченко – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС початку XX століття (1900-1930 pp.) Володимир Винниченко займає виняткове місце в українській літературі і особливо в історії української драматурги, українського модерного театру. Його твори значною мірою сприяли модернізації тогочасного українського театру, виведенню його на європейський рівень. Драми Володимира Винничен-ка відіграли важливу роль у культурному відродженні українського народу. Народився Володимир Кирилович Винниченко 28 липня 1880 р. у селянській родині в селі […]...
- “І відкіля ти взявся у нас такий?” (Іван Франко) – Володимир Винниченко (1880-1951) – Українська література 10-х років Яка то тяжка річ – відродження національної державності! Як вона в історичній перспективі буде уявлятися легкою, само собою зрозумілою, і як трудно, з якими надлюдськими зусиллями, доводиться тягати те каміння державності й складати його в будинок, в якому будуть так зручно жити наші нащадки. (Володимир Винниченко) Ім’я Володимира Винниченка як визначного політика, керівника першого українського […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...