Вірші-небилиці. Алан Мілн “Дідусь Джо” – НА ВЕРБІ ГРУШІ, А НА ОСИЦІ КИСЛИЦІ – 3 КЛАС

Мета: ознайомити учнів із творчістю англійського письменника Алана Мілна та його творчим шляхом; вчити називати основну відмінність віршів-небилиць від інших творів; висловлювати своє ставлення до прочитаного; удосконалювати навички правильного й виразного читання, уміння працювати самостійно; розвивати образну уяву, здатність розрізняти реальність і вигадку.

Обладнання: мапа світу; таблиця до гри “Схожі хвости”; таблиця для розчитування; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І. Емоційне налаштування на урок

Пролунав дзвінок.

Починаємо урок.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім третім класі

Діти просто молодці.

II. Мовна розминка

1. Розвиток мовно-слухової уваги. Гра “Схожі хвости”

Учні добирають слова, схожі за звучанням до запропонованих учителем.

М’ячик – ……. (глечик, стільчик, пальчик);

Дзвінкий – ……. (легкий, м’який, чіпкий);

Говорив – ……. (молотив, колотив, доробив);

Візок – ……. (молоток, колобок, чобіток).

2. Розчитування (за складовою таблицею)

ДІ

ДО

ДУ

ДА

ДІ

ДИ

ДЕ

ДЮ

ДЕ

ДЯ

ДЬО

СА

СУ

СІ

СИ

СЕ

СС

СЮ

СЯ

СТО

СО

СЬ

НА

НО

НУ

НЕ

НІ

НИ

НЕ

НЯ

НЮ

НЬО

НЬ

АП

ОП

УП

ІП

ЕП

ИП

ЇП

ЯП

ЮП

СП

III. Актуалізація опорних знань

Перевірка знання творів, заданих для самостійного читання.

– З якими ще авторами небилиць ви познайомились під час читання вдома?

– У чому комічність ситуації, зображеної в небилиці “Трулюлю і Траляля”?

– Що незвичайного намалював автор у вірші “Фарби”?

– Чи розсмішив вас твір Елізабет Флемінг? Чи можна дати відповідь на запитання в назві твору?

IV. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати вірші-небилиці, але вже іншого англійського письменника – Алана Мілна. А працювати ми будемо над дуже веселим його твором “Дідусь Джо”.

V. Робота над новим матеріалом

1. Ознайомлення з творчим шляхом поета

– Англійський письменник Алан Мілн народився в Лондоні. Після закінчення школи навчався в коледжі міста Кембриджа. Ще в дитинстві почав писати вірші, оповідання. Першим твором письменника була пародія на пригоди відомого детектива Шерлока Холмса. Потім – статті, п’єси, казки, детективи, вірші для дітей… Популярністю серед читачів користувалися його поетичні збірки “Коли ми були зовсім маленькими” та “Тепер нам шість”.

Усесвітньої слави здобула його повість-казка про Вінні-Пуха. Ведмежа Вінні-Пух, віслючок Іа-Іа, порося П’ятачок, Кролик, Сова – герої казки Алана Мілана.

Ці іграшкові звірята жили в хлопчика Крістофера Робіна, єдиного сина письменника, для якого Алан Мілн і написав свою книжку. Вочевидь, Вінні-Пух був найулюбленішою іграшкою Крістофера Робіна, тому він став основним персонажем твору, одним із найулюбленіших героїв дітей усього світу.

2. Опрацювання вірша-небилиці “Дідусь Джо”

1) Слухання вірша, який читає вчитель.

– Чим приваблював дітей Дідусь Джо?

2) Словникова робота.

Тлумачення малозрозумілих слів.

3) Читання твору учнями (напівголосно). Відповіді на запитання.

– Що було у чарівному візку?

– Які губи були у Дідуся Джо? А руки і очі?

– Яким ви уявили Дідуся Джо? Чи сподобався він вам?

– Чи є у творі щось таке, чого бути не може?

4) Різновиди читання.

– Читання “буксиром” у парі з сусідом по парті.

– Гра “Дочитай рядок до кінця”.

“Щей…”, “Все на…”, “Чи цукерку…”, “Добрі…”, “І дарує…”, “Губи…”, “А чи…”.

VI. Узагальнення й систематизація знань

1. Бесіда

– Чому розділ має таку назву?

– Пригадайте авторів і назви прочитаних небилиць.

– Які нісенітниці з цих небилиць запам’яталися? Де ви використаєте їх? Для чого?

– Хто написав “Книжку нісенітниць”?

– Яка небилиця вас найбільше розсмішила? Чому?

2. Робота в зошиті

VII. Підсумок уроку

Конкурс на кращого виконавця небилиці.

Для додаткового самостійного читання

– Джеймс Рівс “Казочка про поросят”, “Корівки”;

– Джон Беннет “Кмітливий рибалка”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Вірші-небилиці. Алан Мілн “Дідусь Джо” – НА ВЕРБІ ГРУШІ, А НА ОСИЦІ КИСЛИЦІ – 3 КЛАС