Виразне читання вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр
Мета: вдосконалювати навички виразного читання, працювати над інтонацією, логічним наголосом, навчати особливостей прочитання ліричного твору на прикладі поезії Ш. Петефі “Коли ти муж…”; виховувати культуру мовлення.
Обладнання: картки з позначками для розбору вірша, текст поезії.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання. Читання відповіді на запитання “Що таке справжня мужність”.
II. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
– Величезна роль слова у житті людини:
Есть слова – словно раны, слова – словно суд,-
С ними в плен не сдаются и в плен не берут.
Словом можно убить, словом можно спасти,
Словом можно полки за собой повести.
Словом можно продать, и предать, и купить,
Слово можно в разящий свинец перелить.
В. Шефнер
– Але щоб повести за собою полки, треба це слово промовити так, щоб ніхто не залишився байдужим. Як це зробити, ми дізнаємося на уроці виразного читання.
ІІІ. Підготовка до виразного читання. робота з текстом
1. Бесіда
– Який настрій передає автор у своєму вірші? (Бадьорий, впевнений, оптимістичний)
– Чи змінюється настрій ліричного героя протягом вірша? (Ні, він залишається таким самим.)
– В якому ритмі потрібно читати цей вірш? (У середньому темпі, не швидко й не повільно)
– Яке почуття хотів передати у поезії автор? (Впевненість у своїх переконаннях, прагнення змінити життя інших людей)
Висновки. Завдання читача – передати почуття гордості поета за справжніх чоловіків, прагнення автора – переконати слухача у справедливості своїх ідеалів, допускаючи навіть категоричність у висловленні своєї думки, ствердити оптимістичний погляд на майбутнє.
Читати треба енергійно, бадьоро, впевнено.
2. Складання партитури 1-ї строфи вірша
Завдання Переконати бути незалежними, мужніми. Запевнити, що не треба боятися долі |
– підвищення голосу
– пониження голосу
__ – логічний наголос
|| – коротка пауза
||| – довга пауза
– перенос паузи на наступний рядок.
3. Подальше складання партитури
IV. Виразне читання поезії за складеною партитурою
V. Домашнє завдання
Вивчити вірш “Коли ти муж…” напам’ять. Створити свій образ (яких мужніх людей ти знаєш?).
Related posts:
- Виразне читання напам’ять вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вчити бути уважними слухачами та коректними критиками. Обладнання: тексти віршів з партитурою, елементи костюмів та декорацій. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Чим відрізняються один від одного читець, слухач і критик? Учитель. Сьогодні ви спробуєте себе в кожній з цих ролей. Ви будете виразно читати вірш, уважно слухатимете декламації […]...
- Шандор Петефі – видатний угорський поет (1823-1849). Вірш “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: познайомити з біографією Ш. Петефі, працювати над аналізом поетичного твору; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до подвигу людини. Обладнання: портрет Ш. Петефі, збірка віршів поета, музичний запис мелодії народного угорського танцю – чардашу, карта світу. И там, где скачут взмыленные кони, Гремят орудия, где борется народ, Там звучный голос Шандора Петефи Свободы песнь бессмертную […]...
- КОЛИ ТИ МУЖ,- БУДЬ МУЖНІМ… – ШАНДОР ПЕТЕФІ – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ КОЛИ ТИ МУЖ,- БУДЬ МУЖНІМ… Коли ти муж,- будь мужнім, Знайди життєву путь, А лялькою на шворках В руках судьби не будь. Пес недолугий – доля. Лякає навісна Лиш кволих – і тікає Від сміливих вона. Коли ти муж,- будь мужнім Не тільки на словах. Найкращий з Демосфенів1 – Меч у твоїх руках. Твори у […]...
- Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Здавна вважали, що мужність є окрасою чоловіків. За всіх часів саме ця риса характеру допомагала їм перемагати ворогів, завойовувати нові континенти, захищати слабких, кохану, дітей, батьківщину. Спливав час. Людський світ став високорозвиненим технічно. Люди полетіли в космос, спустилися на дно океанських глибин. Та разом із тим вони щось втрапиш у душі. Чоловікам здається, що нині […]...
- КОЛИ ТИ МУЖ, – БУДЬ МУЖНІМ – Шандор Петефі (1823-1849). “Коли ти муж, – будь мужнім…” Уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у поезіях Шандора Петефі Мета: розкрити уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у віршах Ш. Петефі на прикладі вивчення поезії “Коли ти муж, – будь мужнім”; розкрити взаємозв’язок мотивів лірики і почуттів автора, розвивати елементи аналізу поетичного твору, підготувати учнів до виразного читання напам’ять; вчити проникненню у суть творчого процесу, усвідомленню природи художньої творчості, […]...
- Виразне читання напам’ять поезії Шандора Петефі “Коли ти муж, – будь мужнім…”. Характеристика емоційно-змістової наповненості поезії Мета: формувати вміння декламувати вірші, правильно інтонувати поетичні рядки, наголоси, змістові акценти, вчити розуміти закони силабо-тонічної системи віршування; прищеплювати навички проникнення у змістові глибини поетичного тексту та розуміння взаємозв’язку форми і змісту художнього твору; створити ситуацію необхідності аргументувати власний погляд на ідейно-тематичному змісті поетичного твору, вчити відстоювати свою позицію через наведення цитат. Тип уроку: виразне […]...
- КОЛИ ТИ МУЖ, БУДЬ МУЖНІМ – Шандор Петефі (1823-1849) – НА ОСТРОВАХ ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАНЬ Коли ти муж, – будь мужнім, Знайди життєву путь, А лялькою на шворках1 В руках судьби не будь. Пес недолугий – доля. Лякає навісна Лиш кволих – і тікає Від сміливих вона. Коли ти муж, – будь мужнім Не тільки на словах. Найкращий з Демосфенів2 – Меч у твоїх руках. Твори у вирі битви, А […]...
- Уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у віршах Ш. Петефі – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити порівнювати твори зі схожою тематикою, продовжувати знайомство з непересічною особистістю Ш. Петефі; працювати над виразним читанням, навичками аналізу поетичного тексту; виховувати повагу до мужніх, вільних, здатних на подвиг людей. Обладнання: збірка віршів Ш. Петефі, ілюстрації до поезії, тексти віршів. Богам венгров поклянемся Навсегда Никогда не быть рабами, Никогда! Ш. Петефі ХІД УРОКУ І. […]...
- ШАНДОР ПЕТЕФІ – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Шандор Петефі – угорський поет 1823 (Кішкереш)- 1849 (Фегередьгаза) Кометою злетів він у небо і, досягнувши зеніту, залишився там, у вишині, не скотився вниз. І нині сяє так, як і тоді… Мор Йокаі “Петефі – це діамантова застібка, яка скріпила угорську літературу зі світовою літературою. У чудової, огняної угорської нації немає величнішого сина, ніж він. […]...
- Тематична атестація № 4 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою, розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети й теми уроку II. Робота над контрольними запитаннями I варіант 1. Дайте визначення жанру роману. 2. Чому роман Ж. Верна має назву “П’ятнадцятирічний капітан”, адже дія твору відбувається і на морі, і […]...
- Виразне читання вірша Т. Шевченка напам’ять Мета: повторити основні теоретичні відомості про виразне читання; розвивати навички виразного читання, розкриття через інтонацію змісту й основної думки твору; розвивати акторську майстерність, пам’ять учнів. Очікувані результати: учні добре знають вірш Т Шевченка напам’ять, уміють виразно та вдумливо розповідати його, коментувати й аналізувати, порівнювати із сучасністю й робити висновки. Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний […]...
- ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ НАПАМЯТЬ ВІРШІВ Т. ШЕВЧЕНКА ТА ЛЕСІ УКРАЇНКИ – Світ української поезії Мета: ознайомити учнів з методикою виразного читання; розвивати пам’ять, навички вдумливого читання напам’ять поетичних творів, їх аналізу; виховувати моральні якості, естетичний смак, любов до поезії, удосконалювати творчі акторські здібності. Обладнання: портрети Т. Шевченка, Лесі Українки, ілюстрації до творів, плакати з теорії виразного читання. Тип уроку: урок виразного читання. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОГОЛОШЕННЯ […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас 1.”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо). 2.На острові Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 3. Шлях до гармонії душі (за романом Д. Дефо “Пригоди Робінзона”). 4. Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”.) 5. Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 6. […]...
- Виразне читання напам’ять віршів поетів “срібної доби” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – І семестр Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст віршів російських поетів; розвивати навички виразного, вдумливого читання поезії напам’ять, обгрунтовування свого вибору; уміння аналізувати ліричний твір; виховувати наполегливість, любов до поезії, естетичний смак. Обладнання: опорно-логічні таблиці, схеми з теорії виразного читання; аудіо-записи зі зразками художнього читання. Тип уроку: урок виразного читання напам’ять. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми […]...
- Велич науки і знань у романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: перевірити знання тексту роману, працювати над умінням характеризувати героїв твору; розвивати логічне мислення; викликати повагу до науки й техніки, прагнення до навчання. Обладнання: схема, картки з криптограмою, головоломкою, зображення тварин і рослин (африканських). Єдине благо – знання, Єдине зло – невігластво. Діоген ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності На дошці записаний вислів знаменитого філософа […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас До теми “”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо)” 1. У якій родині народився Д. Дефо? 2. Де навчався майбутній письменник? Батько мріяв, що син стане священиком, тому і віддав його до навчального закладу під назвою “Академія”. Зі стін Академії юнак виніс знання кількох іноземних мов (французька, італійська, іспанська, латинська […]...
- Пригоди та екзотика в романі “Робінзон Крузо” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: перевірити знання тексту роману, біографії Д. Дефо, вчити стисло переказувати уривки з тексту, ознайомити з поняттями “пригодницька література”, “екзотика”. Обладнання: тексти роману, схеми, епіграф. Я не можу спокійно дивитися, як відчалює судно – військове, Торгове, навіть простий баркас, щоб усім своїм Єством не перенестися на його борт. Ж. Верн ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних […]...
- Підсумковий урок. Роман Д. Дефо як започаткування “робінзонад” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: підбити підсумки за вивченим твором, з’ясувати значення слова “робінзонада”, здійснювати міжпредметні зв’язки (література – географія, біологія), розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати допитливість, кмітливість. Обладнання: картки-пам’ятки “Поради юним мандрівникам”, зображення тварин (пінгвіни, тюлені), картки з кросвордом, головоломкою. Тільки людина може здійснити неможливе. Р. Емерсон ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Р. Емерсон, американський […]...
- Тематична атестація № 5 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль за засвоєнням знань за темою “Творчість Ш. Петефі та Р. Л. Стівенсона”; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми і мети уроку, ознайомлення із завданнями для тематичної роботи I варіант 1) Доведіть, що роман Стівенсона “Острів скарбів” належить до пригодницької літератури. 2) Порівняйте вірш Ш. Петефі “Коли […]...
- Образ Діка Сенда – п’ятнадцятирічного капітана – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, пояснювати його вчинки, висловлювати власну думку щодо подій у творі, працювати з текстом, добирати цитатний матеріал для характеристики героя; мати за зразок для наслідування мужність і сміливість героя. Обладнання: “пазли” з висловом-епіграфом, тексти романа, “Корабельний штурвал”, план характеристики (на дошці). Чого не знає людина? Людина не знає тільки межі своєї […]...
- ПЛАНИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) I. Пристосування до природи. (Природа годувала Робінзона. Він брав стільки, скільки було йому потрібно для життя. Герой вивчав природу.) II. Приборкання природи. (Робінзон навчився жити на острові, призвичаївся до природних умов на острові.) III. Життя в гармонії з природою. (Змальовуючи життя Робінзона на безлюдному острові, Д. Дефо […]...
- Життєвий і творчий шлях Д. Лондона. Оповідання “Жага до життя” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомитися з фактами біографії Д. Лондона, дізнатися про історію створення північних оповідань, ознайомитися з поняттям “оповідання”, працювати над виразним читанням твору. Обладнання: портрет Д. Лондона, виставка його книг, тексти оповідань “Жага до життя”. Не кожний опір біді нагороджується порятунком від загибелі, Та загибель завжди починається із втрати волі. Л. Леонов ХІД УРОКУ I. Мотивація […]...
- Роман Д. Дефо “Робінзон Крузо”. Історія створення роману – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з окремими фактами біографії Д. Дефо, з історією створення роману “Робінзон Крузо”, здійснювати міжпредметні зв’язки; викликати інтерес до книги “Робінзон Крузо”. Обладнання: текст роману “Робінзон Крузо”, ілюстрації до книги, карта Південної Америки, титульний лист першого видання книги (англійською мовою). ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Інтерактивне опитування – Діти, чи хотіли б […]...
- М. Басьо. Виразне читання хоку напам’ять – ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ – II семестр Мета: за допомогою засобів виразного читання сприяти усвідомленню учнями глибинного змісту та художньої довершеності японських віршів; розвивати творчу уяву, навички виразного і вдумливого читання хоку напам’ять, уміння їх аналізувати, розкривати прихований зміст і висловлювати своє ставлення; виховувати допитливість, любов до природи, до людини, толерантне до неї ставлення, естетичні смаки. Обладнання: портрет письменника, збірки його віршів […]...
- Р. Л. Стівенсон – автор роману “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: зацікавити учнів біографією і творчістю Р. Л. Стівенсона, познайомити з історією створення роману “Острів скарбів”, працювати над виразним читанням, розвивати логічне мислення. Обладнання: портрети Р. Л. Стівенсона, виставка книг письменника. Володіючи багатством Усієї землі, Ми повинні бути щасливі, Як королі. Р. Л. Стівенсон ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Розшифрувавши криптограму, ви дізнаєтеся, твір […]...
- Засудження рабства у творі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: з’ясувати, що таке рабство, час і причини його виникнення, дізнатися, чи існує воно в сьогоденні; взяти участь у “броунівському русі”; виховувати гуманізм, повагу до людей інших національностей. Обладнання: картки з текстом, зображення негрів-рабів, засобів для перевезення рабів. Всю жизнь готов дробить я камни, Пока семью кормить пригоден. Свобода вовсе не нужна мне. Но нужно […]...
- Рабовласництво й біблійні істини в романі Г. Бічер-Стоу “Хатина дядька Тома” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: обговорити прочитаний твір Г. Бічер-Стоу, відшукати відповідь на проблемне запитання; вчитися висловлювати свою думку, брати участь у дискусії; виховувати негативне ставлення до рабства та всіляких проявів приниження людини. Обладнання: портрети Г. Бічер-Стоу, тексти роману “Хатина дядька Тома”, Біблія. Тип уроку: урок позакласного читання. Перед ним невідступно стояла нерозв’язна загадка: душі людські розтоптані, Занапащені, зло […]...
- Засудження жаги до збагачення, зрадливості, підступності у романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: викликати інтерес до твору-детективу, перевірити знання тексту повісті “Золотий жук” в ігровій формі, проводити літературні паралелі; розвивати допитливість, спостережливість; виховувати прагнення постійно розвивати свої інтелектуальні здібності. Обладнання: текст повісті Е. По “Золотий жук”, картки з ключовими словами, зашифрована тема, картки для редагування, фотографія жука-скарабея, зображення обкладинок книжок Е. По. Тип уроку: урок позакласного читання. […]...
- Всесвітній мандрівник Жуль Верн – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з біографією Ж. Верна; викликати інтерес до письменника як до непересічної особистості, дати уявлення про літературну спадщину романіста, “відкриття” письменника-фантаста. Обладнання: портрет Ж. Верна, виставка книг письменника; епіграф. Ніхто на світі не прожив без мрії… Леся Українка Фантазія – це природня сила людини. Ф. М. Достоєвський ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності […]...
- Роман “Робінзон Крузо” – гімн цивілізованій прагматичній людині та її праці – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, брати участь у дискусії, аналізувати вчинки героя, виховувати розуміння ролі праці у житті людини. Обладнання: ілюстрації до роману, створені учнями, вислови про працю. Праця облагороджує людину. В. Г. Бєлінський Доки людина не здається, вона сильніша за свою долю. Е. М. Ремарк ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Роман Д. […]...
- Доля сміливих любить (за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Давнє англійське прислів’я говорить, що доля сміливих любить. Саме таким сміливцям присвячено роман Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Містер Уелдон, капітан Халл, Дік Сенд, Геркулес – ось ті, хто мужньо пройшов усі випробування, послані долею. Вони зуміли протистояти бурхливим хвилям Атлантичного океану, непрохідним джунглям Африки, підступним діям Негори, розбили тяжкі ланцюги рабства. Вистояли і перемогли. Взаємодопомога, […]...
- Уславлення сміливості, винахідливості, порядності в романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити складати характеристику літературних героїв, з’ясовувати причини їх вчинків, розвивати зв’язне мовлення; вчити працювати в групі, виховувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: ілюстрації до роману, головоломка, схема. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Відгадайте головоломку – прочитайте епіграф до уроку, вислів східного поета Х ст. Фірдоусі. (Мной дружбы обычай вражде предпочен; Закон […]...
- Написання твору за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” на тему “Велич науки й знань” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: розвивати зв’язне мовлення, вчити писати твір за даною темою, використовуючи знання, отримані на попередніх уроках, виховувати уважність, точність у доборі слів, розвивати повагу до науки й знань. Кто ясно мыслит – ясно излагает. Н. Буало ХІД УРОКУ I. Слово вчителя – На попередніх уроках ми читали й обговорювали роман Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Він […]...
- Прославлення сили людського характеру в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: повторити відомості про життя Ж. Верна, сформувати уявлення про роман як літературний жанр, вчитися працювати з текстом, перевірити знання тексту розділів домашнього завдання; виховувати повагу до високих моральних цінностей. Обладнання: картки з кросвордом, тексти роману, картина Айвазовського “Дев’ятий вал”. В мире много сил великих, Но сильнее человека Нет в природе ничего. Софокл Людина – […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання поетичних творів Т. Г. Шевченка Мета: продовжити вдосконалювати вміння і навички школярів щодо виразного і вдумливого читання поезій Т. Г. Шевченка напам’ять, формувати вміння висловлювати власні думки, враження щодо прочитаного; розвивати акторські здібності учнів, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати почуття поваги до постаті Великого Кобзаря, естетичний смак. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: таблиця “Виразне читання поетичних творів”, портрет […]...
- Сильний людський характер в екстремальній ситуації (за оповіданням Д. Лондона “Жага до життя”) – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчитися стисло переказувати зміст оповідання, давати характеристику героєві твору, вдосконалювати навички аналізу тексту, розвивати усне зв’язне мовлення, формувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: тексти оповідань, схема, таблиця. Нещастя буває пробним каменем характерів. О. де Бальзак Перемагають лише сильні. М. Островський ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Робота з епіграфами – Як ви гадаєте, […]...
- Мої враження від оповідання Дж. Лондона “Жага до життя” – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Відомий сучасний білоруський письменник Василь Биков так сказав про Джека Лондона: “Він – співець сильних та благородних почуттів, яскравих вражень”. І дійсно, твори американського митця вражають зображенням сильних і мужніх людей, що кидали виклик долі, боролися із суворою природою Півночі, виявляючи силу духу й неабияку мужність! Цікавим є й оповідання Дж. Лондона “Жага до життя”. […]...
- Для чого людині розум? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Відомо, що найбільший скарб, яким володіє людина, – це її розум. Здатність мислити – одна з найяскравіших особливостей людини. Здавна розум цінувався її усіх народів і про це свідчить безліч прислів’їв, що є скарбницею народної мудрості. Проте замало мати гарний розум, його ще треба вміти застосовувати. Завдяки своїм знанням Робінзон зумів вижити на безлюдному острові. […]...
- Виразне читання поезій Роберта Бернса Мета: закріпити поняття поняття про специфіку віршованої мови, ритм та риму на матеріалі поезій Роберта Бернса; розвивати навички виразного читання віршованих творів: розстановку пауз, логічних наголосів, дотримання темпу і тембру читання; розвивати пам’ять, увагу, вміння оцінювати власну виразність читання та читання товаришів; виховувати культуру мовлення. Обладнання: портрет Роберта Бернса; тексти поезій. Тип уроку: урок узагальнення. […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Мета: навчати виразного читання поетичних творів; перевірити якість заучування поезій напам’ять; розвивати пам’ять та артистизм; учити презентувати власні ілюстрації, виховувати прагнення передавати своє бачення поезії у зорових образах; розвивати навички публічного виступу, творчі здібності учнів. Обладнання: учнівські ілюстрації до творів Байрона. Тип уроку: Виразне читання. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Творчість Байрона була […]...