Виразне читання гумористичних творів – за розділами “З української прози” та “Український гумор та сатира”
Тема. КР № 6 за розділами “З української прози” та “Український гумор та сатира”. ВЧ № 4. Виразне читання гумористичних творів.
Мета: перевірити знання учнів з розділів “З української прози” та “Український гумор та сатира”; удосконалити вміння виразно читати гумористичні твори; розвивати навички володіння словом; виховувати почуття гумору.
Обладнання: збірники гумористичних творів, ілюстрації до них, портрети українських гумористів; текст гуморески Остапа Вишні “Перший диктант”.
Епіграф.
Ловіть, спостерігайте контраст – і буде сміх.
Остап Вишня
Хід уроку
I. Контрольна робота за розділами “З української прози” та “Український гумор та сатира”.
II. Організація навчальної діяльності.
1. Вступне слово вчителя.
– Виразне читання гумористичних творів має свої особливості.
По-перше,
По-друге,
2. Ознайомлення учнів із текстом гуморески Остапа Вишні “Перший диктант”.
3. Робота над партитурою твору.
– Прочитайте перший абзац гуморески так, щоб передати авторське й своє ставлення до зображуваного.
– Визначте інтонацію і темп, логічні наголоси, паузи, а також відповідні жести й міміку, передайте настрій (замилування красою рідного краю) уривка від слів: “А жили ми тоді на хуторі…” – і до слів: “Лускаємо було…”.
– Поміркуйте над тим, з якою інтонацією, мімікою, жестами, в якому темпі належить читати початок другого розділу твору до слів: “Почав, отже, ходити і я до школи”.
– Прочитайте розповідь про Марію Андріївну гак, щоб виразити любов і повагу школярів до старенької вчительки.
– Як, на вашу думку, треба читати першу частину третього розділу до слів: “На другий день…” – з жартівливою чи серйозною інтонацією? Аргументуйте своє твердження.
4. Практичне завдання.
– Прочитайте за дійовими особами діалог у другій частині третього розділу. Щоб своїм читанням ви могли правильно відтворити цю розмову, потрібно добре розуміти особливості вдачі героїв, їхній настрій, ставлення один до одного та до того, про що вони говорять. Поміркуйте над тим, як може говорити Марія Андріївна, а як – учень. Визначте виконавське завдання, інтонацію і темп читання, а також паузи й слова під логічним наголосом.
III. Підбиття підсумків.
IV. Домашнє завдання.
Підготуйте до виразного читання гумореску одного із сучасних авторів. Прочитайте її своїм батькам чи іншим членам родини (братам, сестрам тощо).
Related posts:
- СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ. ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ГРИЦЬКО БОЙКО ОТАКИЙ У МЕНЕ НІС – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю Грицька Бойка; популяризувати його твори; вправляти школярів у читанні гумористичних творів; удосконалювати вміння визначати морально-етичні проблеми, які порушив автор у поезії; розвивати логічне мислення, почуття гумору; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовками – От Кіндрат так Кіндрат […]...
- ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з опрацьованого розділу; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність емоційно реагувати на художнє слово, розмірковувати над текстом; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором: – накрапає дощ (тихо); – дощ […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей почуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образного мислення й мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ічка-ічка-ічка: […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. УРОК ЩИРОЇ ПОСМІШКИ. ВЕСЕЛІ ВІРШІ ГРИЦЬКА БОЙКА – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Грицька Бойка; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення; виховувати доброзичливість, спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Розгадування кросворда 1. У давнину так називали людину, яка ходила по містах і селах та оспівувала подвиги козаків. (Кобзар) 2. Прозовий твір малого обсягу, […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання поетичних творів Т. Г. Шевченка Мета: продовжити вдосконалювати вміння і навички школярів щодо виразного і вдумливого читання поезій Т. Г. Шевченка напам’ять, формувати вміння висловлювати власні думки, враження щодо прочитаного; розвивати акторські здібності учнів, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати почуття поваги до постаті Великого Кобзаря, естетичний смак. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: таблиця “Виразне читання поетичних творів”, портрет […]...
- ВИТІВНИКИ – МИКОЛА НОСОВ – ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ Російський письменник Микола Носов народився в Києві, у сім’ї актора. Зберігши родинну традицію, він працював режисером, створив чимало мультиплікаційних, навчальних і наукових фільмів. Однак відомим його зробили збірки гумористичних оповідань “Пригоди Незнайка та його друзів” і “Фантазери”. Герої цих творів – дотепні, кмітливі мрійники й вигадники. ВИТІВНИКИ Ми з Валею витівники. Ми завжди витіваємо якісь […]...
- ЩО ТАКЕ ГУМОР – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР Мистецтво, як ви пам’ятаєте, крім інших, викопує й ігрову функцію. Найбезпосередніше вона виявляється в гумористичних творах. Завдання основного рівня 1. Ще раз пригадайте недавно вивчене (с. 140). Що таке комічне, сатира, гумор? 2. У 6 класі ви вже розглядали основні жанри гумору: анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки, гумористично-пригодницькі повісті. У чому своєрідність кожного з цих […]...
- Виразне читання напам’ять байки Л. Глібова “Щука” Мета: розвивати пам’ять, навички виразного читання напам’ять гумористичних творів, викликати інтерес до гуморесок. Очікувані результати: учні добре знають напам’ять текст самостійно обраних для вивчення гуморесок, уміють коментувати їхній зміст, виділяти художні засоби та прийоми, цікавляться творами гумористичної літератури. Теорія літератури: інтонація, темп, пауза, логічний наголос. Обладнання: портрет письменників; видання творів, ілюстрації до них. Тип уроку: […]...
- ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ ВІРШОВАНИХ ТВОРІВ. ВСТУП ДО ПОЕМИ О. ПУШКІНА РУСЛАН І ЛЮДМИЛА Мета: дати поняття про специфіку віршованої мови, ритм та риму на матеріалі вступу до поеми О. Пушкіна “Руслан і Людмила”;удосконалювати навички текстуального аналізу за допомогою введення елементів порівняння оригіналу і перекладу; розвивати навички виразного читання віршованих творів: розстановку пауз, логічних наголосів, дотримання темпу і тембру читання; розвивати пам’ять, увагу, вміння оцінювати власну виразність читання та […]...
- ЩО БАЙКОЮ ЗБАГАЧУЮТЬ ЛЮДЕЙ – Виразне читання (інсценування) творів відомих байкарів Сократ і Бабрій, Федр і Лафонтен, Сковорода, Крилов – всім вистачило тем. Всім шлях премудрий розкривався, Хто до Езопа добувався, Хто позичав сюжетів та ідей, Що байкою збагачують людей. М. Годованець Мета: удосконалювати вміння учнів виразно читати байки; розвивати творчі здібності; прищеплювати смак до літератури та театрального мистецтва. Обладнання та матеріали: виставка книг найвідоміших байкарів […]...
- Зарубіжна сатира і гумор “Зарубіжна сатира і гумор” – серія художніх творів, реалізована видавництвом “Дніпро” (1969-86). Всього з’явилася 21 книжка зарубіжного гумору та сатири (М. Лассіла, К. Воннегут, А. Доде, С. Брант, А.-Р. Лесаж, Н. Сосекі, К. Варналіс та ін.) у Перекладі українською мовою (І. Дзюб, Ю. Лісняк, Є. Попович, С. Сакидон та ін.). Видання забезпечені передмовами, бібліографічними довідками, […]...
- НАЙКРАЩИЙ У СВІТІ ЛІТУН, МАШИНІСТ І МОТОРИСТ – КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ. АСТРІД ЛІНДГРЕН МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: ознайомити учнів з творчістю шведської письменниці Астрід Ліндгрен; удосконалювати навички свідомого виразного читання; сприяти засвоєнню змісту казки; вправляти учнів у виразному читанні діалогів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (додаток) 1. Робота над скоромовкою Зажурився заєць-тато – Знов пустують зайченята. […]...
- Олесь Гончар. “Бригантина”. КР № 5 (за розділами “Національна драма”, “З української прози”) Тема. ПЧ №3. Олесь Гончар. “Бригантина”. КР № 5 (за розділами “Національна драма”, “З української прози”). Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю О. Гончара; показати його майстерність у розкритті характерів людей, незвичайності і своєрідності внутрішнього світу дитини; розвивати образне та логічне мислення, вміння висловити свою думку; виховувати любов до всього живого і корисного на […]...
- ОТАКИЙ У МЕНЕ НІС – ГРИЦЬКО БОЙКО – ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ Читаючи деякі вірші, повісті й оповідання українціських і зарубіжних письменників, ти смієшся. Це твори, у яких про серйозне говориться з добродушною усмішкою, а вади й кумедні риси в характерах і поведінці героїв доброзичливо висміюються. Їх називають гумористичними. ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ ГРИЦЬКО БОЙКО Грицько Бойко – автор понад п’ятдесяти книжок. Він умів підмічати й поетично […]...
- Про невихованість і нечемність очима О. Чорногуза у фейлетоні “Як поводитися в кіно” – Зразок твору – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС Олег Чорногуз у передмові до книги “Веселі поради” попереджає читачів, що його поради засновані не тільки на тому, що відомо всім, а й на власному досвіді. Читач не знайде порад щодо домогосподарських справ, тих, які стосуються побутових проблем. Натомість він отримає багато цікавого і корисного для побудови стосунків між людьми. Поради мають “камуфляж” – маскувальне […]...
- ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ НАПАМЯТЬ ВІРШІВ Т. ШЕВЧЕНКА ТА ЛЕСІ УКРАЇНКИ – Світ української поезії Мета: ознайомити учнів з методикою виразного читання; розвивати пам’ять, навички вдумливого читання напам’ять поетичних творів, їх аналізу; виховувати моральні якості, естетичний смак, любов до поезії, удосконалювати творчі акторські здібності. Обладнання: портрети Т. Шевченка, Лесі Українки, ілюстрації до творів, плакати з теорії виразного читання. Тип уроку: урок виразного читання. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОГОЛОШЕННЯ […]...
- Засоби творення гумору та сатири у віршах В. Самійленка. TЛ: гумор і сатира (поглиблено) Тема. Засоби творення гумору та сатири у віршах В. Самійленка. TЛ: гумор і сатира (поглиблено). Мета: поглибити поняття про гумор і сатиру; розвивати навички виразного й вдумливого читання поетичних творів, формувати вміння описувати гумористичні ситуації; виховувати почуття розуміння цінності дотепного, а часом і в’їдливого слова у житті людини. Обладнання: збірки творів письменника, ілюстрації до них, […]...
- Короткий переказ – Патріоти – ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР І САТИРА ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО Два хлопці укупі стояли, А третій дививсь оддалі. Як ті гаряче розмовляли Про долю своєї землі. Один у широкій промові Народні права боронив; Він докази всі наукові По пунктах як слід розложив. Народну окремість натури, І склад особливий думок, І давність своєї культури, – Довів він усе те з книжок. А другий про […]...
- НАЙКРАЩИЙ У СВІТІ ЛІТУН, МАШИНІСТ І МОТОРИСТ – КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ. АСТРІД ЛІНДГРЕН МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – Урок 2 – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю шведської письменниці Астрід Ліндгрен; удосконалювати навички свідомого виразного читання, сприяти засвоєнню змісту казки; вправляти учнів у виразному читанні діалогів; вчити уявляти описані картини, розмірковувати над текстом, пройматися почуттями; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. […]...
- Виразне читання фрагментів драматичних творів. І. Котляревський “Наталка Полтавка” Мета: удосконалювати навики виразного читання; вчити практично застосовувати знання з теорії літератури; розуміти зміст творів; розвивати вміння помічати художні деталі, емоційність сприйняття поезії; виховувати повагу до художнього слова. Обладнання: ілюстрації до творів І. Котляревського, таблиця “Основи виразного читання”; фонозапис народних пісень з “Наталки Полтавки”. Багато води утекло в море забуття; в протяг такого довгого часу […]...
- Короткий переказ – Лісова казка (для дорослих) – Євген Дудар – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР І САТИРА Євген Дудар Одного сонячного ранку в лісовому господарстві отримали колоду. На ній були висічені якісь знаки і на шнурочку висіла сургучева печатка. Начальник лісгоспу Ведмідь радісно заревів, що нарешті надійшла вказівка з тресту. Прочитали. Просять вислати сто колод у трест і тисячу в главк, бо нема на чому писати. Скликали загальні збори, намітили рубежі, взяли […]...
- Гумористичні твори. Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті українців Мета: дати поняття про гумор та сатиру, їхню роль у нашому житті; домогтися розуміння учнями ролі гумору в житті українців; виробляти вміння розрізняти жанри гумористичних творів; розвивати пам’ять, образне мислення; виховувати кращі людські якості. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: збірки творів письменників-гумористів, жартівливі малюнки, “Дерево пізнань”, таблиця “Жанри гумористичних творів”. Теорія літератури: […]...
- ПЛАН – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС I. Остап Вишня – творець нового жанру – усмішки. (Остап Вишня – письменник-гуморист. Упродовж життя написав близько двох з половиною тисяч творів: це гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Започаткував у літературі новий жанр – усмішку (різновид гумористичного оповідання, у якому оповідь про події була короткою, точною, дотепною і доброю). Провідна тема всієї творчості […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Мета: навчати виразного читання поетичних творів; перевірити якість заучування поезій напам’ять; розвивати пам’ять та артистизм; учити презентувати власні ілюстрації, виховувати прагнення передавати своє бачення поезії у зорових образах; розвивати навички публічного виступу, творчі здібності учнів. Обладнання: учнівські ілюстрації до творів Байрона. Тип уроку: Виразне читання. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Творчість Байрона була […]...
- Твір-роздум на тему: “Чи може гумор, сатира, бути зброєю в боротьбі з недоліками життя” Гумор і сатира однаково часто використовується у якості зброї письменників у їх боротьбі з недоліками життя суспільства. Гумор та сатира – це рідні брат та сестра, але характер у них різний. Гумор м’який, добродушний, хоча часом і не настільки вже нешкідливий, як може здатися з першого погляду. Сатира серйозніше, гостріше на мову. Вона бичує, жалить, […]...
- МАЛИЙ І КАРЛСОН, ЩО ЖИВЕ НА ДАХУ – АСТРІД ЛІНДГРЕН – ГУМОР У ДИТЯЧІЙ ЛІТЕРАТУРІ – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ Шведська письменниця Астрід Ліндгрен змалечку була веселою, мала багату уяву, хист до жартів і вигадування цікавих історій. Ставши матір’ю, Ліндгрен розважала своїх дітей різноманітними оповідками і, на прохання доньки, записала одну з них. Згодом цей рукопис отримав першу премію в конкурсі дитячих книжок. Твір був виданий під назвою “Пеппі Довгапанчоха” і мав великий успіх у […]...
- Короткий переказ – Ельдорадо – ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР І САТИРА ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО Десь далеко єсть країна Пишна, вільна, щастям горда. Кожний там живе щасливо – Держиморда, держиморда. В тій країні люблять волю. Всяк її шука по змозі І про неї розмовляє – У острозі, у острозі. Там усяк говорить правду Непідкупними устами. Там за правду щира дяка – Батогами, батогами. – Там неправді та злочинству […]...
- Пісні Марусі Чурай. “Засвіт встали козаченьки”. Виразне читання поезії напам’ять Тема. Пісні Марусі Чурай. “Засвіт встали козаченьки”. Виразне читання поезії напам’ять Мета: допомогти усвідомити за допомогою засобів виразного читання поетичну красу пісень Марусі Чурай, силу почуттів, яка в них виражена; розвивати образне та критичне мислення, творчі здібності, навички виразного читання напам’ять, уміння аналізувати пісні, характеризувати образ легендарної народної поетеси, висловлювати власні судження про її твори; […]...
- Аналіз вірша В. Самійленка “Патріоти” – Зразок твору – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС Особливу сторінку творчої спадщини Самійленка становлять сатиричні та гумористичні поезії, в яких поет висміює негативні риси земляків-українців, їх неробство та боягузтво, псевдопатріотичне базікання про “високі матерії”. До такої тематичної групи належить і його вірш “Патріоти” (1899). Сюжет його простий: двоє хлопців стояли і розмірковували, а точніше базікали, про “долю своєї землі”. На словах вони “боронили” […]...
- Короткий переказ – Слон і муха – Євген Дудар – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР І САТИРА Євген Дудар Учені мухи зібралися на симпозіум, щоб розглянути походження приказки “Не робіть з Мухи Слона”. Муха-доповідач сказала, що приказка неправильна. Виходить, що первинним був Слон, а Муха – вторинною, тоді як усе навпаки. і вислів має звучати “Не робіть із Слона Муху”. Муха-співдоповідач сказала, що Слон не вартий жодної уваги, адже він не вміє […]...
- Виразне читання напам’ять вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вчити бути уважними слухачами та коректними критиками. Обладнання: тексти віршів з партитурою, елементи костюмів та декорацій. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Чим відрізняються один від одного читець, слухач і критик? Учитель. Сьогодні ви спробуєте себе в кожній з цих ролей. Ви будете виразно читати вірш, уважно слухатимете декламації […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання байок Леоніда Глібова Мета: вдосконалити вміння учнів виразно читати, передаючи настрій змісту байок та застосовуючи знання з теорії літератури; осмислено сприймати ідейно-художнє спрямування твору; сконцентрувати увагу на виразності читання у ролях; розвивати творчі здібності школярів, культуру зв’язного мовлення, артистизм, пам’ять, увагу, емоційність сприйняття художнього слова, спостережливість; виховувати почуття любові до творів художньої літератури, її героїв; пошани до творчості […]...
- Фейлетон О. Чорногуза “Як вибрати ім’я” як осуд рабського поклоніння чужому – Зразок твору – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС “Мені зараз хочеться написати твір про рабів тіней, тіней вчорашнього дня Відомо ж – раби бояться всього, навіть власної тіні, яка раптом під сонячним промінням їм, не доведи, Боже, випрямить спину і стане із запитального знаку знаком оклику. Вони цього не переживуть. А я переживу, бо я сміюся. Ось у чому моє творче щастя. Головне, […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС 1.Коли було написано вірш “Патріоти” В. Самійленка? 2.Визначте ідею вірша В. Самійленко “Патріоти”. Справжній патріот той, хто не сидить склавши руки, а бореться за краще життя, захищає народні інтереси. 3.Який художній прийом лежить в основі побудови композиції вірша? 4.Чому твір В. Самійленка мас назву “Ельдорадо” ? 5.Коли було написано вірш “Ельдорадо” ? 6. З якою […]...
- Гумор і сатира в літературі Гумор і сатира – два різновиди комічного. Смішне ми зустрічаємо як в житті, так і в мистецтві, в тому числі і в літературі. Навіщо ж потрібен сміх? Яку роль він виконує в житті людей? Питання може викликати подив. Адже сміх – це коли просто смішно і ніхто не думає про те, яку він виконує при […]...
- Тарас Шевченко. Садок вишневий коло хати. Картини довколишнього світу, природи в поезіях Т. Шевченка – інша, художня реальність, створена уявою митця за допомогою засобів образної мови. Виразне читання творів Т. Г. Шевченка Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезіями Т. Шевченка, навчити відтворювати настрої пейзажної лірики; розвивати вміння виразно читати поетичні твори, аналізувати їх; виховувати почуття прекрасного. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, репродукція картини Т. Шевченка “Селянська родина”; запис пісні “Родина” (слова В. Крищенка, муз. О. Злотника), запис романсу “Садок вишневий коло хати…”, мультимедійні […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – В. САМІЙЛЕНКО, О. ЧОРНОГУЗ, ОСТАП ВИШНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР ТА САТИРА – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 8 КЛАС 1. Два види вияву патріотичних почуттів у вірші В. Самійленка “Патріоти”. 2. Аналіз вірша В. Самійленка “Патріоти”. 3. Універсальна модель тоталітарної держави, змальована у творі В. Самійленка “Ельдорадо”. 4.Виховний зміст фейлетону О. Чорногуза “Як поводитись у кіно”. 5. Фейлетон О. Чорногуза “Як вибрати ім’я” як осуд рабського поклоніння чужому. 6.Про невихованість і нечемність очима О. […]...
- Засоби комічного (гумор, іронія, сатира, сарказм). Елементи народного театру – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: – Навчальна: вчити визначати засоби творення комічного у творі та робити узагальнення і висновки, уміти визначати основну настанову класицизму – прагнення виховати глядача; повторити відомості із теорії літератури, звернути увагу учнів На елементи народного театру; – Розвивальна: розвивати навички критичного мислення; сприяти читацькій активності учнів. – Виховна: виховувати почуття людської гідності. Тип уроку: закріплення […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ, ДІТИ – Оповідання – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи їх з творами про природу; розвивати вміння уважно слухати – розуміти читання вчителя та навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи, чуйність і доброту. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Прочитайте записану […]...
- Виразне читання напам’ять календарно-обрядових пісень зимового циклу Мета: розвивати навички виразного читання народних пісень напам’ять, висловлення власної думки, вражень щодо прочитаного; розвивати акторські здібності школярів. Очікувані результати: учні мають уявлення про засоби виразного читання, виразно читають вірші напам’ять, висловлюють власні думки з приводу прочитаного, цитують висловлювання відомих людей про українські народні пісні. Теорія літератури: пауза, інтонація, логічний наголос, темп, виразне читання. Обладнання: […]...