ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ПЕРНАТИХ. П. РЕБРО “ГУСАКОВІ ПАНЧІШКИ”. І. СІЧОВИК “ГАВА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Летів горобець через безверхий хлівець.
Ніс четверик гороху без червотоку, без червоточини, без прачервоточинки.
2) Робота над чистомовкою.
Па-па-па – розсипана крупа.
Пе-пе-пе – кошеня сліпе.
По-по-по – річка Лімпопо.
Іп-іп-іп – зеленіє кріп.
Ап-ап-ап – травку щипле цап.
Уп-уп-уп – поживний суп.
Оп-оп-оп – у річці короп.
Пу-пу-пу – по широкому степу.
Пи-пи-пи – золотаві снопи.
2. Читання текстів Є. Пермяка “Для чого потрібні руки?”, П. Ребро “Немає ледарів у нас”
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 68-70)
1. Опрацювання вірша П. Ребра “Гусакові панчішки” (с. 68)
1) Самостійне читання вірша учнями.
– Чи сподобався вам вірш? Чим?
– Чому гусачок увесь час поглядає на панчішки?
– Що гусак робить для того, щоб не намочити ніг?
– Прочитайте слова – назви дій, які виконував їжачок. (Походжає, поглядає, обходить, не плаває, боїться намочити.)
2) Робота за малюнком.
– Яким зображений гусак на малюнку? Складіть речення.
2. Гра “складай – читай”.
– Прочитайте склади. З яких складів можна утворити назви птахів?
– Назвіть, яких птахів ви бачите на малюнку.
Фізкультхвилинка
3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 69)
1) Читання вірша І. Січовика “Гава”.
– Чому зчинився гвалт на подвір’ї?
– Де згубила гава гудзик? Відповідайте словами вірша.
– Що гедзь порадив гаві?
– Пригадайте, що означає вислів “ловити гав”.
– А ви не ловите гав? Пригадайте, чи траплявся у вас випадок, коли вам сказали, що ви зловили гаву?
2) Гра “Збери горошини, прочитай слова”.
– Торох-торох – бабця посіяла горох. Птахи поласували горошинками. Поміркуйте, які букви склювали птахи, і прочитайте слова.
4. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 70)
1) Робота над скоромовками.
– учіться правильно вимовляти звуки [г], [г]. Прочитайте скоромовки, рухаючись за стрілочками. Стежте за вимовою.
– Вивчіть скоромовку, яка вам більше сподобалася. Які малюнки можна намалювати до скоромовок?
2) Словникова робота.
Гречно – шанобливо, вишукано, люб’язно.
Газдувати – господарювати.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобалися вам твори про пригоди пернатих?
– Чого вас навчили ці твори?
Related posts:
- ДЛЯ МАЛЯТ ПРО ЗВІРЯТ. П. РЕБРО “КЛАДОЧКА-ЗАГАДОЧКА”. Г. МАЗУР “ВИГАДЛИВЕ СЛОНЕНЯ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. На лозі – оса, а в лозі – коза. 2) Робота над чистомовкою. На-на-на – бачу сірого слона. Но-но-но – довгий хобот у нього. […]...
- РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати прочитаний текст; розвивати мовлення, мислення; виховувати працьовитість, прагнення до корисних самостійних дій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Варка варила варенички, Василь взяв вареника. Варка Василя – варехою. Василь Варку – вареником. 2) Робота над чистомовкою. Че-че-че – […]...
- СМІХ І ГАМ ДЗВЕНИТЬ ДОВКОЛА, ВІДЧИНЯЄ ДВЕРІ ШКОЛА. Л. КОМПАНІЄЦЬ “ОТАК У НАС – ЩОДНЯ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гумору, інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Вередували вереднички, Що не зварили вареничків. Не вередуйте, вередниченьки, Ось поваряться варениченьки. 2) Робота над чистомовкою. Ола-ола-ола – відчиняє двері школа. Ола-ола-ола – […]...
- БАБУСЕНЬКО РІДНЕСЕНЬКА. В. ЧУХЛІБ “РАДІСТЬ”. Н. ПОКЛАД “ГІСТЬ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати чуйність, уважність, доброту. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. На річці Лука спіймав рака у рукав. 2) Робота над чистомовкою. Ча-ча-ча – дай, бабусю, калача. Чі-чі-чі […]...
- КВІТАМИ БАРВИСТИМИ ЛУГ ЦВІТЕ. А. ГРИГОРУК “ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК”. А. КАМІНЧУК “БАБУСИНІ КВІТИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бубоніла діду баба: – “Ти не дмухай на кульбабу, Бо з кульбаби полетять сто маленьких кульбабенят”. 2) Робота над чистомовкою. Елик-елик-елик […]...
- НАДІЙШЛА ВЕСНА ПРЕКРАСНА. Л. САВЧУК “ПРИНЕСЛИ ВЕСНУ ЛЕЛЕКИ”. А. КОСТЕЦЬКИЙ “ПОЧИНАЄТЬСЯ ВЕСНА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вчити учнів правильно й виразно читати вірші; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – минула вже зима. Оз-оз-оз – утіка від нас мороз. На-на-на – надійшла весна. Ки-ки-ки – дзюркотять […]...
- ДІДУСЕВА МУДРІСТЬ. С. МАТВІЙЧУК “ДЕ КОМУ ЖИТИ”. М. ПІДГІРЯНКА “МІЙ ДІДУСЬ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: удосконалювати навички виразного читання, вміння швидко орієнтуватися в тексті; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Їжак, їжаченя Їдуть по гриби щодня. Їжачиха помагає, Сироїжки їм збирає. 2) Робота над чистомовкою. Ок-ок-ок – он […]...
- СОРОМ БУТИ НЕОХАЙНИМ І БРУДНИМ. Л. МОВЧУН “ЯК ЧЕПУРИЛИ ЇЖАЧКА”. В. ЗАБАВА “ЇЖАЧОК-ЛІСОВИЧОК” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вміння швидко орієнтуватися в тексті; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до образного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Жив бик тупогуб, тупогубенький бичок, але довгий язичок. 2) Робота над чистомовкою. Язик угору – ша-ша-ша, Наша […]...
- ДЕ ЖИВЕ ХМАРА? О. КРОТЮК “НАША ХМАРА”. В. ФЕДОРЕНКО “ЖАЛІСЛИВА ХМАРА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: формувати в учнів уміння правильно і свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати мовлення, мислення, фантазію учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ. 2) Робота над […]...
- ТВОРИ БЕЗ КІНЦЯ. М. ВАСИЛЕНКО “НЕ ВІРИТЕ?”. Л. ВОЗНЮК “ЛІНИЛКА-БЕЗКОНЕНКА”. Г. БОЙКО “ХТО КОГО ВІВ?” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: ознайомити учнів з особливістю віршів-безконечників, навчати продовжувати їх; розвивати мовлення, мислення, допитливість учнів; виховувати інтерес до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Звили чаплі гніздо із паклі. Із чорного неба крапають краплі. У гнізді із паклі намокли чаплі. 2) Робота над чистомовкою. […]...
- ЗА ДОБРО ДОБРОМ ПЛАТЯТЬ. П. ВЛОДЕК “ЯК ГУКНЕШ, ТАК І ВІДГУКНЕТЬСЯ”. Л. САВЧУК “КВОЧКА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Ходить квочка коло кілочка, водить діток коло квіток. 2) Робота над чистомовкою. Жу-жу-жу – я з Оленкою дружу. Іж-іж-іж – пиріжок на всіх розріж. […]...
- ДОБРЕ ВІРНИХ ДРУЗІВ МАТИ. С. ЖУПАНИН “БДЖІЛКА І СВІТЛЯЧОК”. “ДО ПЕРШОГО ДОЩУ” (за В. Осєєвою) – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння зв’язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість; виховувати почуття дружби. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Даринка дарує Діні дині. 2) Робота над чистомовкою. За-за-за – там іде коза. Зу-зу-зу – ми ведем козу. Зи-зи-зи […]...
- НЕБИЛИЦІ. Н. ПОКЛАД “НЕБИЛИЦІ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення; пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Був собі цебер, та переполуцебрився на полуцебренята. 2) Робота над чистомовкою. Ра-ра-ра – у дворі весела гра. Ру-ру-ру – ми […]...
- ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ. К. УШИНСЬКИЙ “ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА”. ЗАГАДКИ. А. МУЗИЧУК “МУХА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; вчити описувати предмет; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Жив бик тупогуб, тупогубенький бичок, але довгий язичок. 2) Робота над чистомовкою. Лобик гладенький, […]...
- РІДНА МОВА – БАРВІНКОВА. Ю. КОСИНСЬКА “РІДНА МОВА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і пошану до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над скоромовкою Їсть Валерка вареника, а Валюшка – ватрушку. 2. Читання вірша Л. Компанієць “Отак у нас – щодня” III. […]...
- УСМІХНИСЯ ВСІМ НАВКОЛО. Л. САВЧУК “ЗДРАСТУЙТЕ”. Б. БІРЮКОВ “ДОБРІ СЛОВА”. В. СУХОМЛИНСЬКИЙ “СІДАЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: продовжити роботу над удосконаленням читацьких навичок учнів; вчити аналізувати зміст творів, характеризувати вчинки літературних героїв; розвивати мовлення; виховувати ввічливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Гава прогавила гавеня. 2) Робота над чистомовкою. Чечір-вечір, чечір-вечір. Хтось воркує біля печі. Чорні лапи, вуса, ротик, Чечір-вечір, чорний […]...
- ЛІТО – РАДІСНА ПОРА. Л. САВЧУК “ЛІТО, ЛІТЕЧКО”, “ХОДИТЬ ЧЕРВЕНЬ”. Б. ВОВК “ЛЮБЕ ЛІТЕЧКО” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вчити учнів правильно, свідомо й виразно читати; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Летів горобець через безверхий хлівець. Ніс четверик гороху без червотоку, Без червоточини, без прачервоточинки. 2) Робота над […]...
- СОНЕЧКО. А. М’ЯСТКІВСЬКИй “КОМУ СВІТИТЬ СОНЕЧКО?”. Г. МАНІВ “СОНЕЧКОВА ДОНЕЧКА”. Л. НОВІКОВА “КОТИКИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Сіло сонце на сосну, Сонно мовило: “Засну”. 2) Інтонування речення. Ми у мами донечки, Як у небі сонечки. – Прочитайте, ніби […]...
- УКРАЇНА – КРАЙ МІЙ РІДНИЙ. Л. ПОЛТАВА “НАША БАТЬКІВЩИНА”. О. КОБЕЦЬ “Я ЛЮБЛЮ”. М. СИНГАЇВСЬКИЙ “НАЙРІДНІШИЙ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: збагачувати знання учнів про Україну; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гордості за свою Батьківщину. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бегемот роззявив рот: Булку просить бегемот. С. Маршак 2) Робота над чистомовкою. Кошеня навкруг дивана Ходить рано-рано-рано. Сонні […]...
- МОЯ РОДИНА. Д. ЧЕРЕДНИЧЕНКО “РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО”. В. ОСЄЄВА “СІМ’Я У НАС ОДНА”. І. НІКІТЧЕНКО “ТЕПЛІ СЛОВА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховути любов і повагу до членів своєї родини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Росте липа біля Пилипа. 2) Робота над чистомовкою. Ав-ав-ав – не лови гав. Ва-ва-ва – книжка нова. Ву-ву-ву […]...
- ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ. В. ЧУХЛІБ “ГОЛУБИЙ ДОЩИК”. Г. БОЙКО “ДОЩИК, ДОЩИК” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати усне мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Ящірка від дощику В щілинку під ліщинку Швидко шмигнула. Йди іще, дощику! 2) Робота над чистомовкою. Ощик-ощик-ощик – накрапає дощик. Іщить-іщить-іщить – він […]...
- ВЕЛИКДЕНЬ. Л. ПОЛТАВА “ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ”. Я. ЯКОВЕНКО “ПРО ПИСАНКИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вчити учнів правильно й виразно читати вірші; сприяти розширенню лексичного запасу учнів; виховувати повагу до народних свят. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ла-ла-ла – бігла край села. Ля-ля-ля – зелене гілля. Та-та-та – спіймали кота. Тя-тя-тя – довести до пуття. Ду-ду-ду – у кіно […]...
- ЩО НА ГОРОДІ РОСТЕ? В. ПАРОНОВА “СПЕРЕЧАЛИСЬ ОВОЧІ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, спостережливість, вміння зв’язно відповідати на запитання; виховувати бажання вживати корисну їжу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Кіт котові каже: “Коте, до комори кадуб вкотили. Вкинеш в кадуб капустину, кілька китичок калини”. […]...
- ЩОБ РОЗУМНИКАМИ СТАТИ, ТРЕБА БІЛЬШЕ КНИГ ЧИТАТИ. Л. КИР’ЯНЕНКО “РОЗМОВА НА КНИЖКОВІЙ ПОЛИЦІ”. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: ознайомити учнів з новим підручником, його структурою; формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і шану до книги, бережливе ставлення до підручника. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Читай по порядку” Хо Ти, Ння – Чи Та 1 5 8 […]...
- Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився. Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Казок чимало є на світі […]...
- Повість-казка. Джоель Чендлер Харріс “Братець Лис і братець Кролик” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного американського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; розвивати почуття гумору. Обладнання: мапа світу; портрет Джоеля Чендлера Харріса; ілюстрації до казки; сценічні маски; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку – […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ. ІГРАШКИ. ВІКТОР ТЕРЕН. ОСІНЬ. ІГОР СІЧОВИК. НЕСЛУХНЯНИЙ ЯЗИЧОК – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; навчати аналізувати прочитане, добирати риму; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Фонетична зарядка – Як капає дощ? (Кап-кап-кап) – Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр) – Як гуде машина? (Гу-у-у) – Як дзижчить […]...
- Повість-казка. Джеймс Метью Баррі “Пітер Пен і Венді” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з особистістю американського письменника – основоположника американської літературної казки; зацікавити учнів його творчістю, змістом казки; вчити зіставляти епізоди тексту з ілюстраціями, знаходити зачин, основну частину, кінцівку тексту; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ф. Баума; тести; картки для перевірки знань; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- У НЕВОЛІ ЩАСТЯ НЕ БУВАЄ. С. ШАПОВАЛОВ “КОЛИ СКРИПАЛЯТЬ СТРИБУНЦІ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати мовлення, мислення, допитливість, виховувати інтерес до читання, любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Розучування лічилки Раз – метелик, два – жучок, Три – невтомний павучок, А чотири – бабка спритна, П’ять – то сонечко привітне, Шість – […]...
- КАНІКУЛИ! КАНІКУЛИ! БАЙДИКУВАТИ НІКОЛИ! А. КОСТЕЦЬКИЙ “КАНІКУЛИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, спостережливість, вміння зв’язно відповідати на запитання; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Дзижчить над жимолостю жук. Важкенький на жуку кожух. 2) Робота над чистомовкою. Рі-рі-рі – що […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Цц. ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ “РОДИЧІ” ТА ВІРША В. ЛУЧУКА “УСТАВАТИ РАНО ТРЕБА” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: закріпити знання учнів про букву Цц та її звукові значення; формувати свідомі навички читання слів з буквою Цц; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати патріотичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки У крамниці продавець Загубив свій олівець. 2. Гра “хто добре чує звук [ц]?” […]...
- Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс “Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати уявлення учням про повість-казку, про її відмінність від літературних кізок; сформувати первинні уявлення про особистість видатного англійського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; портрет письменника; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- ЗВУК [дж], ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВОСПОЛУЧЕННЯМ дж. ВІДПРАЦЮВАННЯ ЗЛИТОЇ ВИМОВИ ЗВУКА [дж]. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Н. ЗАБІЛИ “ДЖМІЛЬ” ТА ОПОВІДАННЯ В. ДУБ “БДЖІЛКА” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: навчити учнів правильно (злито) вимовляти звук [дж] та позначати його на письмі двома буквами: д, ж; продовжити формувати в учнів уміння аналізувати звуковий і буквений склад слова, розрізняти невідповідність між звуками і буквами; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою […]...
- ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША А. КОСТЕЦЬКОГО “БУДЕ ДЕНЬ ВЕСЕЛИЙ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: узагальнити знання учнів; вдосконалювати навички читання; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. – У ставку гуськом стоять Гусенята й гуска, Гусенята плюскотять, Гуска носом плюска. Г. Бойко 2) Робота над чистомовкою. Ра-ра-ра – розпочалася гра. Ру-ру-ру – […]...
- ЗІСТАВЛЕННЯ ЗВУКІВ [ж] – [ш]. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ “ПОСПІШАЙ, СИНИЧКО!” (за Г. Демченко) І ВІРША П. ВОРОНЬКА “КОЖУШОК”. СКОРОМОВКА – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: продовжити роботу над засвоєнням учнями знань про букву Шш, звук [ш]; формувати навички виразного і свідомого читання; виховувати дбайливе ставлення до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки Вибіг Гришка на доріжку. На доріжці сидить кішка. Взяв з доріжки Гришка кішку – Хай піймає […]...
- БУКВА Щщ (“ща”), ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ ЗВУКОСПОЛУЧЕННЯ [шч]. ОПРАЦЮВАННЯ УРИВКА ВІРША В. СИМОНЕНКА І ТЕКСТУ “НАША БАТЬКІВЩИНА”. ПРИСЛІВ’Я – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: вчити учнів правильно, злито вимовляти два звуки [шч], та позначати їх однією буквою Щщ; формувати навички виразного вдумливого читання; розвивати увагу, мислення, мовлення; виховувати у дітей любов до своєї Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Розучування лічилки. Зайчик весело стрибає, Всіх до гурту закликає; […]...
- ГУМОРИСТИЧНИЙ ВІРШ. ІГОР СІЧОВИК “ВІДДЯЧИЛА”, “ХИТРА КИЦЯ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Ігоря Січовика; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати інтонувати речення, розкривати зміст поезії; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою День у день: Дзень та дзень! Кожен день: Дзень та дзень! В […]...
- БУКВА Її, ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ СПОЛУЧЕННЯ ЗВУКІВ [йі]. ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША А. КАМІНЧУКА “В ЗЕЛЕНІ ДІБРОВА” ТА ТЕКСТУ “НА ЕКСКУРСІЇ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: ознайомити учнів з буквою І) та її звуковим значенням, формувати навички правильного читання діалогічного тексту; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати патріотичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ай-ай-ай – ми підемо в гай. Ій-ій-ій – край чарівний мій. 2. Гра “Виправ слово” […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Юю. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ М. КОЦЮБИНСЬКОГО “ДЕСЯТЬ РОБІТНИКІВ” ТА ВІРША І. СІЧОВИКА “РУКИ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей праці. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Би-би-би – на голуб’ятні голуби. Ді-ді-ді – сиві, […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ПРАВИЛА ВЖИВАННЯ АПОСТРОФА В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “КОМП’ЮТЕРНА МИШКА” І ВІРША “УЗЯВСЬ ДЕМ’ЯН НАВЧАТИ КІШКУ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: закріпити правила вживання апострофа в українській мові; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; формувати свідомі навички читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Миші в шафі шаруділи, Шість шарфів шерстяних з’їли. 2) Звукова зарядка. – […]...