Вальтер Скотт. Айвенго. Порівняльна характеристика образів персонажів Бріана де Буагильбера і Айвенго, Ровени і Ребекки

Мета: вчити складати складний план характеристики героя художнього твору, удосконалювати навички писемного мовлення; розвивати творче мислення учнів, фантазію, уяву; виховувати творчого читача.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

М. Рильський говорив: Бути читачем – це означає бути уважним до кожної деталі твору, проникати у глиб тканини тексту і розуміти приховану суть подій, явищ, героїв, щоб отримувати від твору дійсну насолоду.

– Чи згодні ви з твердженням відомого українського поета?

Учитель. На минулих уроках ми обговорили образи героїв роману “Айвенго”, а зараз порівняємо деякі з них.

Робота над планом характеристики героїв.

Айвенго, Бріан де Буагільбер

1. Вірне служіння Сюзеренові

2. Ставлення до лицарської честі

3. Мистецтво володіння зброєю

4. Ставлення до жінки

5. Ставлення до тих, які потребують допомоги

6. Ставлення до інтересів країни

– Які вчинки несумісні зі званням лицаря? (Зрада честі та обов’язку. Розплата за такий злочин – смерть).

Леді Ровена

1. Відображення подій Середньовічної Англії в долі персонажів роману В. Скотта “Айвенго”.

2. Леді Ровена – найкращий взірець представниці англійських жінок свого класу.

1) Зовнішня та внутрішня краса дівчини: почуття гідності, вміння себе поводити.

2) Вірність коханому (слово на захист).

3) Милосердя до слабих.

4) Витримка і мужність.

5) Бажання щастя для всіх (розмова з Ребекою).

3. Ставлення автора до героїні.

Моє ставлення до героїні.

Ребека

1. Вплив боротьби англосаксів з норманами на долю чужинки.

2. Неординарність Ребеки, її сила і слабкість.

1) Поєднання зовнішньої та внутрішньої краси в образі Ребеки.

2) Мета Ребеки – допомагати іншим, підтримувати слабких.

3) Щирість і готовність до самопожертви.

4) Надзвичайна мужність і витримка.

5) Уміння вірити та сподіватися на краше.

6) Цілісність натури Ребеки, вміння скоритися долі (вірність традиціям батьків, нерозділене кохання).

3. Ставлення автора до героїні.

Моє ставлення до героїні.

IV. Самостійна робота над твором.

V. Підсумок.

VI. Домашнє завдання.

Закінчити роботу над твором, підготувати повідомлення про Другу світову війну*.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)

Вальтер Скотт. Айвенго. Порівняльна характеристика образів персонажів Бріана де Буагильбера і Айвенго, Ровени і Ребекки