В. Винниченко. “Федько-халамидник”. Головний герой як особистість
Мета: вчити учнів аналізувати характер головного героя; поглиблювати навички аналізу епічного твору; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення.
Очікувані результати: учні знають зміст твору; уміють аналізувати його; коментують риси характеру Федька, що вирізняють його з кола друзів; висловлюють своє власне розуміння духовного багатства.
Теорія літератури: епічний твір, оповідання, головний герой, другорядні герої.
Обладнання: портрет В. Винниченка, видання його твору, ілюстрації до нього.
Тип уроку: комбінований.
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Кажуть, що коли дитина сидить спокійно, нічим не цікавиться, то з нею, напевне, щось негаразд. У Федька, героя однойменного оповідання В. Винниченка, із цим було все добре, хоч, правду кажучи, інколи він перебирав міру. Разом із тим він мав такі риси, як чесність, справедливість, доброта й милосердя та сміливість. Можливо, це вони й призвели до трагедії?
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
(Виразне читання епізодів другої умовної частини оповідання “Федько-халамидник”, які найбільше вразили, висловлення своїх думок та вражень або коментування.)
2. Гра “Логічні пари”.
Поєднайте прислів’я з іменами героїв оповідання “Федько-халамидник”.
У тихому болоті чорти водяться | Федько |
Аби душа чиста, а постоли нічого | Толя |
У лиху годину узнаєш людину |
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
2. Евристична бесіда.
– Чи простими були стосунки Федька з батьками?
– Ким був Толин батько?
– А ким був батько Федька?
– Чи справедливо господар будинку ставився до сім’ї Федька?
– Чи всі персонажі цього твору завжди роблять правильні вчинки?
– Які, на вашу думку, проблеми порушено у творі? (Батьків і дітей, моральних цінностей, багатих і бідних.)
3. Інтерактивна вправа “Гронування”.
Із поданих слів виберіть, з якими у вас асоціюється Толя, а з якими Федько.
Добрий, людяний, брехливий, сміливий, чесний, активний, бездушний, веселий, відвертий, гідний, грубий, негідний, жвавий, злий, боягуз, правдивий, підлий, пасивний, понурий, потайний, делікатний, повільний, невихований.
4. Проблемні питання.
– Чи можна, на ваш погляд, вважати Федька особистістю, що вже сформувалась? Свою відповідь обгрунтуйте.
– Як ви гадаєте, хто найбільше винен у трагедії з Федьком?
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
Інтерактивна вправа “Дерево рішень”. |
V. Домашнє завдання
Скласти усний твір “Чи я хотів би (хотіла б) мати такого друга, як Федько?”.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Познайомившись з оповіданням В. Винниченка, я зрозумів (зрозуміла), що…





Related posts:
- Володимир Винниченко. “Федько-халамидник”. Головний і другорядні герої. Аналіз учинків дійових осіб Мета: вчити учнів виділяти риси характеру героїв оповідання, розрізняти у їхніх учинках добро і зло, правду і брехню, милосердя і черствість, бездушність; поглиблювати навички аналізу епічного твору; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення. Очікувані результати: учні знають зміст твору;уміють аналізувати його; коментують риси характеру Федька, що вирізняють його […]...
- Володимир Винниченко. “Федько-халамидник” Мета: ознайомити учнів із цікавими сторінками життя та творчості В. Винниченко, змістом його твору; розвивати навички виразного читання, коментування прочитаного й висловлення особистого ставлення до нього; виховувати кращі людські якості – чесність, справедливість, розважливість та ін. Очікувані результати: учні знають про життєвий шлях В. Винниченко; вдумливо й виразно читають оповідання;уміють переказувати ключові епізоди; формулювати основну […]...
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – І варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО Нещодавно ми читали оповідання “Федько-халамидник”, яке написав Володимир Винниченко. Цей твір, а особливо його фінал, справив на мене велике враження. Володимир Винниченко розповідає про двох хлопчиків – Федька, сина бідного робітника, і Толю, дитину заможних батьків. Федько-халамидник був дуже чесним і ніколи не брехав. Вадою хлопчика було те, що він заважав іншим дітям спокійно гратися, […]...
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІІ варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО Оповідання Володимира Винниченка мені не просто сподобалось, воно примусило мене замислитись над важливими речами в житті. Чи справді людина, яка зовні вихована та охайна, є такою в душі? Чи здатний хлопчик-розбишака на справедливий вчинок, чи навіть на жертовність? Після прочитання твору я з упевненістю можу відповісти на ці питання. Коли вперше знайомишся з Федьком, складається […]...
- Моє ставлення до Федька і Толі (за оповіданням В. Винниченка “Федько-халамидник”) Знайомлячись із головним героєм оповідання, Федьком, ми спочатку ставимося до нього дещо насторожено. Адже він був справжнім зірвиголовою. Ніколи не давав своїм одноліткам спокійно гратися, завжди дражнив їх, забирав іграшки, навіть доводив до сліз. J за це від своїх батьків отримував доброї прочуханки. Мене ж вражає мужність і чесність Федька. Навіть коли його били, він […]...
- Короткий переказ – Федько-халамидник – Володимир Винниченко Володимир Винниченко Не було й дня, щоб хтось не жалівся на Федька: там вікно розбив, там синяка набив другові, там перекинув діжку з водою. Наче біс який сидів у хлопцеві – йому аби битись, аби щось перевернути догори ногами. Ось граються діти в піску, ліплять хатки. Федько теж ліпить, а тоді візьме та й повалить […]...
- Шкільний твір на тему – Хто є хто? (за оповіданням Володимира Винниченка “Федько-халамидник”) Прочитано останні рядки оповідання Володимира Винниченка “Федько-халамидник”, в якому автор розповів про двох хлопчиків – Федька і Толю. Про Федька ми дізнаємось з перших же рядків розповіді: “розбишака”, “наче біс який сидів у хлопцеві”, “босявка”, “сибіряка”, “пробий голова”, від якого немає спокою всій околиці. Герой твору постає неабияким бешкетником: то навмисне руйнує піскові хатки захоплених […]...
- Скорочено – ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – 6 КЛАС Федько був справжній розбишака-халамидник. 3 ним весь час траплялись якісь історії. То шибку розіб’є, то око товаришеві підіб’є. Діти граються, ліплять хатки з піску, Федько раптом візьме та й поваляє – і своє, і чуже. А як хто заплаче, то звалить на землю й питає, чи наживсь на світі. Як той згоджується – відпускає, як […]...
- Володимир Винниченко. Федько-халамидник. Цікава історія з життя письменника. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками Мета: вчити розповідати цікаві епізоди з життя письменника, вміти переказувати зміст оповідання, виразно і вдумливо читати найбільш емоційні епізоди, вміти аналізувати епічний твір, виділяти риси характеру Федька, що вирізняють його з кола друзів-однолітків; розвивати фантазію та творчу уяву; виховувати усвідомлене ставлення до моральних цінностей, що роблять людину душевно багатою і щедрою на добро. Тип уроку: […]...
- Володимир Винниченко. Цікава історія з життя письменника. Федько-халамидник. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками Мета: ознайомити учнів з цікавими фактами життя письменника, виразно і вдумливо читати найбільш емоційні епізоди, аналізувати прочитане, вміти виділяти риси характеру Федька, що відрізняють його від друзів-однолітків; розвивати творчу уяву; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, слайди, мультимедійні засоби, смужки кольорового паперу. Випереджувальне завдання: один учень готує слова […]...
- Щедрий на добро внутрішній світ героя. Федько як особистість Мета: працювати над ідейно-художнім змістом оповідання В. Винниченка “Федько-халамидник”, вчити характеризувати образи героїв; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; плекати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок. Засоби навчання: підручник, слайди, мультимедійні засоби. ТЛ: головний герой, другорядні герої. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. II. Актуалізація і корекція […]...
- Моє ставлення до героїв оповідання Федько-халамидник – ІV варіант – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО У своєму творі автор змальовує життя дітей передмістя, їх розваги, стосунки між собою і з дорослими. Головним героєм оповідання є хлопчик Федько. Він сміливий, дотепний, має тверду і чесну вдачу. Він “ніколи не бреше”, зробив це лише один раз, взявши на себе провину Толіка. Федько виявив благородство, пожалів його. В оповіданні ми весь час бачимо […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- ФЕДЬКО – ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – Я І СВІТ Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-не будь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадиш но му” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцев і! Усі діти як діти, – граються, бавляться тихо, лагідно. […]...
- ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – Володимир Винниченко – СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся н. Федька. там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові2; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно, щоб […]...
- ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ (Скорочено) Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно […]...
- ВОЛОДИМИР ВИНИЧЕНКО – ФЕДЬКО-ХАЛАМИДНИК Це був чистий розбишака-халамидник. Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на Федька: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму “закадишному” другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом. Наче біс який сидів у хлопцеві! Усі діти як діти – граються, бавляться тихо, лагідно. Федькові ж неодмінно, щоб […]...
- ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ РОМАНУ М. Ю. ЛЕРМОНТОВА ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУ. СКЛАДНІСТЬ ОБРАЗУ ПЕЧОРІНА – ВЗАЄМОДІЯ РОМАНТИЗМУ І РЕАЛІЗМУ Мета: проаналізувати з учнями образ Григорія Печоріна, з’ясувати мотиви його вчинків, знайти в образі героя риси “зайвої людини”, порівняти образи Печоріна і Онєгіна, встановити зв’язок образу Печоріна з байронівськими героями; розвивати навички аналізу образної системи твору, вміння порівнювати та узагальнювати, формулювати та обгрунтовувати власну думку; виховувати здатність залишатися людиною в будь-яких обставинах, прищеплювати повагу до […]...
- Шкільний твір на тему – Хто є хто? (за ранніми оповіданнями В. Винниченка) Володимир Винниченко… Що ми знаємо сьогодні про цю людину? Не досить багато. Та все ж існує думка, що це постать такої величини, без якої не скласти об’єктивного уявлення про увесь літературний процес в Україні. Він автор 14 романів, близько ста оповідань, 14 п’єс і великої кількості статей. Герої оповідання В. Винниченка – люди благородні, чемні, […]...
- Володимир Винниченко – СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ Володимир Винниченко народився 21 липня 1880 р. в с. Великий Кут на Херсонщині у селянській родині. Нестатки не дозволили йому закінчити гімназію, але завдяки великій працелюбності і наполегливості він екстерном складає іспити за середню школу і стає студентом юридичного факультету Київського університету. Бурхливі політичні події початку XX століття не могли не вплинути на В. Винниченка, […]...
- Контрольна робота № 3. “Творчість В. Винниченка, С. Чернілевського, І. Жиленко, О. Іваненко” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою їхньої корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення. Очікувані результати: учні знають зміст творів, що вивчалися, уміють виділяти ключові епізоди, коментувати їх; визначають провідні мотиви поезій; висловлюють свою думку про них, характеризують героїв, описують своє ставлення до них, роблять висновки, оформлюють […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – В. ВИННИЧЕНКО – УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ – УКPAЇHCЬKA ЛІТЕРАТУРА – 10 КЛАС 1. Романістика В. Винниченка. 2. Новела В. Винниченка “Момент” – “прекрасний витвір” словесного мистецтва (Є. Чикаленко). 3. Проблема любові і щастя людини у новелі В. Винниченка “Момент”. 4.Щастя – це вигадка чи реальність? (За новелою В. Винниченка “Момент”.) 5.Щастя – момент, і його треба цінувати (за новелою В. Винниченка “Момент”). 6.Твір В. Винниченка “Момент” – […]...
- УРМ. Характеристика образу Федька за планом Мета: навчити учнів складати план для характеристики персонажа твору і висловлювати за ним власні думки; звернути увагу на призначення персонажа у творі, його зв’язок з іншими героями; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, спостережливість, увагу, пам’ять; активізувати словник школярів; уміння раціонально використовувати навчальний час; виховувати в дітей найкращі риси характеру людини на прикладі героїв прочитаного […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ Подумаймо разом Як ти вважаєш, кого можна назвати лідером? Які риси характеру він повинен мати? Лідер і особистість – це одне й те ж? Згадай Олеся з оповідання “Дивак” Григора Тютюнника. Чи Олесь міг би бути лідером? Чому? Він міг би відстояти, оборонити себе, захистити слабшого? Тобі подобаються люди, які можуть узяти відповідальність за щось […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО (1880-1951) – Я І СВІТ Володимир Кирилович Винниченко народився 26 липня 1880 року в місті Єлисаветграді (нині м. Кіровоград). Рід Винниченків походив із Полтавщини. Коли у XVIII столітті заселялися південні території України, пан, який мав землю в Єлисаветградській губернії, виміняв Винниченків і ще дві родини за п’ять мисливських собак. Хоч через роботу батькам ніколи було приділяти увагу дітям, короткі миті […]...
- Поет – головний герой “Давньої казки” Лесі Українки Поему “Давня казка” Леся Українка написала в 1893 році. Основною темою твору є утвердження ролі поета й поезії в суспільному житті. Яким же постає в творчій уяві славнозвісної письменниці провідник народних прагнень, талановитий провісник майбуття? Зовнішність головного героя твору звичайнісінька: На обличчі у поета Не и ціла урода гожа, Хоч не був він теж поганий,- […]...
- І. БАГРЯНИЙ “ТИГРОЛОВИ”. СИЛЬНИЙ ТИП УКРАЇНСЬКОЇ ЛЮДИНИ – ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ ПИСЬМЕННИКА Варіант 1 1. Зима – гаряча пора для полювання мисливців… А На рибу. Б Оленів. В Ізюбрів. Г Усякого хутряного звіра. 2. Яку тварину під час полювання Наталка піймала живцем? А Білку. Б Вивірку. В Рись. Г Зайця. 3. Що зумовило Грицька і Григорія виїхати до Хабаровська? А Необхідність переоформлення дозволу на користування зброєю. Б […]...
- Людина – головний герой Олеся Гончара Людина – головний герой Олеся Гончара Визнання прийшло до Олеся Гончара з першого твору. Вчорашній фронтовик, за плечима ще нема й тридцяти, опубліковано лише початок трилогії “Прапороносці” – і раптом критика заговорила про нього як про зрілого художника. Для письменників його покоління визначальною, випробувальною в житті й творчості смугою стала друга світова війна. Пройшовши курс […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МАЙСТЕР ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ. МОМЕНТ – ЛІТЕРАТУРА кін. XIX ст. – 30-х рр. XX ст √ Володимир Кирилович Винниченко (26 липня 1880 р., Єлисаветград, Херсонська губернія – 6 березня 1951 р., Мужен, Франція) – автор понад 100 оповідань, п’єс, сценаріїв, памфлетів і статей, історико-політичного трактату “Відродження нації”, двотомної етико-філоеофської праці “Конкордизм”, 14 романів, громадський і політичний діяч, перший голова Директорії УНР. У його творчості поєдналися найсуттєвіші риси перехідної доби – […]...
- Твір на тему: Ебінізер Скрудж – головний герой “Різдвяної пісні у прозі” Один із найвідоміших англійських письменників XIX ст. Ч. Діккенс із співчуттям ставився до бідних людей. Своїми творами він сподівався звернути увагу багатих на несправедливість, яка існує в суспільстві, та перевиховати їх. Цій темі присвячена його повість “Різдвяна пісня у прозі”. Головний герой твору – власник торгової спілки “Скрудж і Марлей” Скрудж. Це була дуже скупа […]...
- Володимир Винниченко-художник – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Потяг до малярства В. Винниченко відчув ще з юнацьких літ. Не випадково 14 липня 1916 р. він занотував у “Щоденнику”: “Сиджу стомлений. Знайшов собі нову біду – малювання. Простоюю з квачиками й палітрою перед якоюсь своєю нікчемною мазаниною годин по п’ять-шість і не можу одірватись. І тут пристрасть, захоплення до цілковитого безрозсудства”. Письменника цікавила мінливість […]...
- Головний герой твору М. Хвильового “Я (Романтика)” – твір з української літератури Новела М. Хвильового “Я (Романтика)” – це зображення антигуманного і антинародного характеру революції і громадянської війни. Митець аналізує суперечність служіння абстрактній ідеї, що вимагає зректися власного я, зректися всього людського. Тому долі героїв новели, як і доля самого автора, трагічні. Головний герой новели не має імені. Мабуть, М. Хвильовий хотів цим підкреслити типовість цього образу […]...
- УМР № 2. Письмовий план для твору-характеристики персонажа твору. Усний твір-характеристика головного персонажа твору Мета: навчити учнів висловлювати та аргументувати думки, підтверджуючи цитатами з тексту, характеризувати поведінку головного героя твору за планом; розвивати логічне та образне мислення; плекати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Засоби навчання: підручник, мультимедійна дошка. Епіграф до уроку: У кожної людини три характери: той, який приписують; Той, який вона сама собі приписує, […]...
- Повсталий народ – головний герой поеми “Гайдамаки” – І варіант – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 9 клас Автор у поемі “Гайдамаки” описує повстання 1768 року, що охопило всю Україну. У гайдамацькому русі брали участь переважно селяни, яким набридло коритися пригноблювачам. До селян приєдналися і козаки. Основним, таким чином, у творі є образ народу, про що свідчить і назва – “Гайдамаки”, а не, скажімо, “Гонта та Залізняк” чи “Ярема”. Народ у творі зображений […]...
- Художній світ малої прози Володимира Винниченка – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Літературний дебют В. Винниченка з оповіданням “Краса і сила” в 1902 р. був несподіваний для громадськості й водночас тріумфальний. “Талант чи випадковість?” – таку назву мала рецензія І. Личка, розміщена в “Літературно-науковому віснику”: “Чи не випадковість це, що молодий, нікому не відомий автор проявив у своєму першому творі щось таке, що привертає увагу? Чи початкуючий […]...
- ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО. ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ, ГРОМАДЯНСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ. ВИННИЧЕНКО – ХУДОЖНИК. ПРОЗОВІ І ДРАМАТИЧНІ ТВОРИ. ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ФАНТАСТИЧНИЙ РОМАН СОНЯЧНА МАШИНА, ЙОГО ПОПУЛЯРНІСТЬ У 1920-ті РОКИ. УСПІХ П’ЄС ВИННИЧЕНКА НА СВІТОВІЙ СЦЕНІ – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Мета (формувати компетентності): Предметні: знання про життєвий і творчий шлях Володимира Винниченка, ознайомлення з громадянською та політичною діяльністю письменника, розкриття основних чинників формування його світогляду; ознайомлення з талантом Винниченка-художника; знання про перший український науково-фантастичний роман “Сонячна машина”, про успіх п’єс В. Винниченка на світовій сцені; розвиток усного зв’язного мовлення, активного мислення; Ключові: навички пізнавальної діяльності; […]...
- Твір на тему – Твір-роздум “Чіпка, головний герой роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, правдошукач чи вбивця?” У своєму романі “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Панас Мирний вдало та реалістично змальовує вплив суспільства на долю людини, перетворення звичайного селянського хлопця-правдошукача на жорстокого та холоднокровного вбивцю. Читаючи твір кожен задумується над тим, ким насправді є головний герой: чоловіком, що лише шукав справедливість, або ж злочинцем, котрий тільки вигадував собі випрасовування. Я вважаю, […]...
- ПЛАНИ – Я І СВІТ – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 6 КЛАС 1.Два товариші. (Неможливо залишитись байдужими до долі маленького Федька. Два хлопчики такі різні. Толя – чистенький, охайний, ввічливий, завжди слухається батьків. І розбишака Федько – бешкетник, задерун, від якого завжди батьки мають неприємні сюрпризи.) 2.Яка людина, такі і вчинки. (Хлопчики відрізняються не тільки зовні. Bнутрішньо це два протилежні полюси – добро і зло, відданість і […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – В. ВИННИЧЕНКО – УКРАЇНСЬКА ДРАМАТУРГІЯ І ТЕАТР 70-90-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ – УКPAЇHCЬKA ЛІТЕРАТУРА – 10 КЛАС 1.Коли відбувся літературний дебют В. Винниченка? 1902 року на сторінках “Киевской старины” було надруковане його оповідання “Сила і краса”. 2.У чому полягає новаторство “малої” прози В. Винниченка? Письменник уміло й тонко проникає у внутрішній світ своїх героїв, чого не було раніше у творах побутово-етнографічного характеру. 3.Представником якої стильової течії вважається В. Винниченко? Назвіть її характерні […]...
- Драматургія В. Винниченка – ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Драматургія Винниченка відіграла важливу роль у розвитку українського модерного театру. Митець прагнув відійти від канонів класичної драматургії, залучити глядача до співучасті, співтворчості, відтворити світ духовних пошуків героїв, передати багатий спектр тих морально-психологічних випробувань, яких зазнає особистість на шляху самореалізації. За своїми художніми особливостями – глибоким психологічним аналізом характерів, специфікою конфлікту особистості з навколишнім світом, незавершеністю […]...