В. ШЕКСПІР. ГАМЛЕТ – ВІЧНИЙ ОБРАЗ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ. ТРАГІЧНИЙ ФІНАЛ П’ЄСИ “ГАМЛЕТ” – ДОБА ВІДРОДЖЕННЯ. ДОБА ПРОСВІТНИЦТВА

Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; прищеплювати прагнення досягти високих результатів.

Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.

Обладнання: картки з завданнями.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи

1-й варіант

I рівень (за кожну правильну відповідь – 0,5 бала)

– Знайдіть правильну відповідь.

1) Перша всесвітньо відома книжка Данте називалася:

А) “Нове життя”; б) “Монархія”;

В) “Божественна комедія”.

2) Поема “Божественна комедія” написана мовою:

А) латинською; б) італійською;

В) французькою.

3) Чистилище – це місце, де душі померлих:

А) приречені на постійні муки; б) можуть очиститися від гріхів;

В) досягли вічного блаженства.

4) Грандіозну будову поеми Данте можна порівняти з:

А) храмом; б) світоутворенням;

В) містом.

5) Данте вважав найтяжчим гріхом:

А) убивство; б) зраду;

В) єресь.

6) За жанром “Гамлет” – це:

А) комедія; б) драма;

В) трагедія.

7) У якому місті відбуваються події трагедії “Гамлет”?

А) Едінбург; б) Лондон;

В) Віттенберг.

8) Як убили короля, батька Гамлета:

А) за допомогою кинджала; б) налили отрути у вухо;

В) скинули з вежі.

9) В університеті якого міста навчався Гамлет?

А) Оксфорда; б) Віттенберга;

В) Парижа.

10) Кому Клавдій наказав вбити Гамлета?

А) Гораціо та Марцеллу; б) Полонію та Лаерту;

В) Розенкранцу та Гільденстерну.

II рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)

– Дайте відповіді на запитання.

1. У якій віршовій формі написана “Божественна комедія”?

2. Опишіть Світовлаштування за Данте.

3. Дайте визначення трагедії.

4. Які проблеми порушив драматург у трагедії “Гамлет”?

ІІІ рівень (максимально – 3 бали) – спільний для обох варіантів

– Виконайте одне із завдань.

1. Доведіть, що Гамлет – “вічний образ” світової літератури.

2. У чому відбивається позиція Данте як гуманіста у творі “Божественна комедія”?

2-й варіант

I рівень (за кожну правильну відповідь – 0,5 бала)

– З найдіть правильну відповідь.

1) Перша частина “Божественної комедії” називається:

А) “Рай”; б) “Пекло”;

В) “Чистилище”.

2) Пекло Данте розташував на:

А) заході; б) сході;

В) півночі.

3) Хто супроводжував Данте Пеклом і Чистилищем?

А) Гомер; б) Вергілій;

В) Горацій.

4) Немає ні дня, ні ночі у:

А) Пеклі; б) Чистилищі;

В) Раю.

5) На Сонці, Венері, Сатурні та інших планетах Данте розмістив:

А) Земний рай; б) Чистилище;

В) Небесний Рай.

6) Що було обрано для вбивства батька Гамлета?

А) Змія; б) кинджал;

В) отрута беладони.

7) Про що розповів Привід Гамлетові?

А) Що Офелія не любить Гамлета;

Б) що тому потрібно їхати до Німеччини;

В) що вбивця його батька – Клавдій.

8) Навіщо Гамлет удав, ніби він несповна розуму?

А) щоб ніхто не здогадався про його бажання помсти;

Б) щоб Офелія покохала його; в) щоб мати піклувалася про нього.

9) Чому Клавдій покинув виставу?

А) Його покликали на нараду; б) приїхав Фортінбрас;

В) він упізнав свій злочин.

10) Яка пастка, створена Клавдієм для Гамлета, спрацювала?

А) Кинджал із отрутою; б) келих з отрутою;

В) меч з отрутою.

II рівень (за кожну правильну відповідь – 1 бал)

– Дайте відповіді на запитання.

1. Якою є композиція поеми Данте “Божественна комедія”?

2. Які три гріхи символізують образи лева, пантери і вовчиці?

3. Схарактеризуйте образ принца Гамлета. Які риси людини доби Відродження відбилися в цьому образі?

4. Назвіть провідні філософсько-моральні мотиви трагедії “Гамлет”.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити теоретичні відомості про епоху Просвітництва.

Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про життя та творчість Й. В. Гете.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

В. ШЕКСПІР. ГАМЛЕТ – ВІЧНИЙ ОБРАЗ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ. ТРАГІЧНИЙ ФІНАЛ П’ЄСИ “ГАМЛЕТ” – ДОБА ВІДРОДЖЕННЯ. ДОБА ПРОСВІТНИЦТВА