В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 2
Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати поняття романтичного й пригодницького, навички виразного читання, аналізу твору, характеристики героїв.
Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують найцікавіші моменти; визначають тему, головну думку твору; характеризують образи; висловлюють свою думку про прочитане.
Теорія літератури: гумор, комічне, пригодницький твір, характеристика героїв.
Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього; фрагменти кінофільму.
Тип уроку: комбінований.
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку.
Вступне слово вчителя.
Наші герої Ява та Павлуша мали багато сил, енергії та вигадливості. Вони весь час шукали, де їх можна застосувати й стати справжніми героями. І ось такий час настав! Повінь. Тут уже не до жартів. Це випробування показало, що хлопці здатні не тільки на пустощі, а й на справжні героїчні вчинки.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
(Розповідь про письменника; переказ ключових епізодів повісті (можна за складеним удома планом).)
2. Літературний диктант.
1) Хто був винен у тому, що ідея з прокладанням метро не вдалася? (Свиня Манюня.)
2) Скільки коштував би, за задумом хлопців, проїзд у метро? (Три копійки, родичі – безплатно, з учительки математики – п’ять копійок.)
3) Чому Івана Реня звали Явою? (У дитинстві своє ім’я – Ваня – вимовив як Ява.)
4) Чим славився дід Яви? (Влучною стрільбою, успіхами в полюванні.)
5) Хто присоромив Яву? (Маленька сестра Яришка.)
6) Дід Салимон назвав хлопців орлами, соколами, гангстерами. Що тут зайве? (Гангстерами.)
7) Чому Ява весь час вигадував різні “штуки-викаблуки”? (Заради слави.)
8) Що зробили хлопці під час лекції в клубі? (Випустили сову – “пугутькало”.)
9) Що надихнуло хлопців провести бій биків? (Кінофільм “Тореадор”.)
10) Якою була перша кандидатура на роль бика? (Бугай Петька.)
11) Хто був другою кандидатурою на роль бика? (Цап Жора.)
12) Чим закінчився вибір кандидатур? (Бійкою хлопців і примиренням.)
III. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
2. Виразне читання другої умовної частини (сама корида, мрії про побудову підводного човна, рятування Собакевича від слів “Наступного ранку ми зустрілися на шляху…” до розділу “Стихійне лихо”).
3. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
4. Евристична бесіда.
– Що нового ви дізналися про героїв повісті?
– Які нові риси їхніх характерів відкрилися?
– Що в пригодах хлопців смішне, а що сумне та серйозне?
– Чого, на ваш погляд, не слід би було їм чинити?
5. Спостереження над текстом.
Визначте види описів.
“Небо було синє-синє – справжнє іспанське небо. Погода – саме підходяща для бою биків”. (Пейзаж.)
“Обличчя в нього було сіре й плямисте, як торішнє листя. Губи тонкі й так стулені, мов у роті вода. Очі без вій, круглі й нерухомі, як у півня”. (Портрет.)
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
1. Завдання пошуково-дослідницького характеру.
V. Домашнє завдання
Уміти виразно читати, виділяти ключові епізоди, переказувати розділи повісті; характеризувати героїв; висловлювати свою думку про прочитане.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Герої повісті В. Нестайка справили на мене…
Related posts:
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 3 Мета: ознайомити учнів із новим розділом повісті; розвивати вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; розвивати навички виразного читання, переказу прозових творів. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають повість; переказують уподобані ними фрагменти; характеризують героїв; висловлюють свої думки про їхні вчинки та поведінку. Теорія літератури: повість, дійові особи, характеристики героїв, головна […]...
- В. Нестайко. “Тореадори з Васюківки” – урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, зацікавити їх твором “Тореадори з Васюківки”; розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору, коментування його, аналізу поведінки героїв, їхніх учинків. Очікувані результати: учні знають про життя відомого дитячого письменника В. Нестайка; виразно та вдумливо читають і переказують цікаві моменти твору; аналізують поведінку й учинки головних героїв трилогії […]...
- В. Нестайко Тореадори з Васюківки. Мрія і дійсність у творі Мета: продовжити опрацювання змісту твору, простежити, як зображується мрія і дійсність у стосунках і поведінці героїв; розвивати культуру зв’язного мовлення, формувати активну життєву позицію; прищеплювати повагу до дружби, працьовитості. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, учнівські ілюстрації до твору, “Дерево порад”. Все, що існує на світі, колись було мрією. […]...
- Всеволод Нестайко. Тореадори з Васюківки. Пригодницький захоплюючий сюжет повісті (продовження) Мета: ознайомити учнів із новими пригодами героїв повісті В. Нестайка; розвивати навички виразного читання, аналізу поведінки та вчинків персонажів, їхнього морального вибору у різних життєвих ситуаціях; виховувати товариськість, вірність у дружбі, оптимістичне світобачення. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, учнівські ілюстрації до твору. ХІД УРОКУ I. Організація початку уроку. […]...
- В. Нестайко Тореадори з Васюківки. Смішне, комічне, романтичне у творі Мета: виявити особливості смішного, комічного, романтичного В пригодницькому творі, характеризувати вчинки героїв; розвивати вміння виразно читати, грамотно висловлювати свої думки, виділяти з інформації головне; виховувати активну життєву позицію, позитивні риси характеру. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок. Обладнання: портрет В. Нестайка, підручник, ілюстрації учнів до твору, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки). Коли людина сміється, […]...
- Всеволод Нестайко – відомий у світі український дитячий письменник. Тореадори з Васюківки Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом В. Нестайка; розпочати роботу над аналізом його пригодницького твору, виявити ідейно-тематичну спрямованість твору, особливості назви; розвивати вміння толерантно і аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; узагальнювати, порівнювати, робити власні висновки, формувати естетичні смаки школярів; виховувати почуття пошани до творчості В. Нестайка, позитивних рис характеру; інтерес до […]...
- Скорочено – ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО – 6 КЛАС ( Фрагменти ) Хлопчик Ява Реня із другом вирішили прорити метро під свинарником. І туди впала п’ятипудова, плямиста свиня Манюня. Тож дідусь дуже сварив хлопців і звелів їм закопувати яму. Взагалі, у Яви уся сім’я дуже цікава: батько грає на скрипці; мати – депутат райради, ланкова кукурудзоводів; дід Варава – найкращий мисливець. Є в них […]...
- Короткий переказ – Тореадори з Васюківки – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (фрагменти) Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич Дід лає онука, який разом із другом вирішив прорити метро під свинарником, а туди провалилася п’ятипудова, плямиста, як геограма карта, свиня Манюня. Дідусь звелів хлопцям закидати яму. У Яви (від Вані – він у дитинстві так,.мабуть, вимовляв) Реня вся сім’я інтересна. Батько на скрипці грає, […]...
- Тореадори з Васюківки – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО – скорочено Частина перша, яку розказує Павлуша Завгородній. Надзвичайні пригоди Робінзона Курузо та його вірного друга і однокласника Павлуші Завгороднього у школі, дома і на безлюдному острові поблизу села Васюківки Розділ І Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич. Дід лає онука, який разом із другом Явою вирішив прорити метро під свинарником, в яку провалилася п’ятипудова плямиста […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – Всеволод Нестайко (1930) – ПРИКМЕТИ ВЕСНИ ( Скорочено) Частина перша, розділ І МЕТРО ПІЛ СВИНАРНИКОМ. ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ. СОБАКЕВИЧ – От знайдибіда1, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку2 – тиждень чухатимешся! Вилазь, чуєш! – Діду! – жалібно озивається він. – Давай-давай! – Діду! – Ще жалібніше повторює мій друг, – ви одійдіть за хату, ми виліземо. Бо […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – Всеволод НЕСТАЙКО (народився 1930р.) – ПРИРОДА І РОМАНТИКА (Уривки з трилогії про пригоди двох друзів) ЧАСТИНА ПЕРША (яку розповідає Павлуша Завгородній) Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурудзо та його вірного друга й однокласника Павлуші Завгороднього в школі, удома та на безлюдному острові поблизу села Васюківки Розділ перший Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакєвич – От знайди біда, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо […]...
- ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ – ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (Народився 1930 р.) – ПРИГОДИ І РОМАНТИКА (Скорочено) ЧАСТИНА ПЕРША, Яку розказує Павлуша Завгородній НАДЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ РОБІНЗОНА КУКУРУЗО ТА ЙОГО ВІРНОГО ДРУГА І ОДНОКЛАСНИКА ПАВЛУШІ ЗАВГОРОДНЬОГО В ШКОЛІ, ДОМА ТА НА БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ ПОБЛИЗУ СЕЛА ВАСЮКІВКИ РОЗДІЛ І Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич – От знайдибіда, авантюрист шмаркатий! Ванькоо-о! Вилазь зараз же! Бо такого втру маку – тиждень чухатимешся! Вилазь, […]...
- Робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Всеволод Нестайко – відомий у світі український дитячий письменник. Тореадори з Васюківки. Захоплюючий сюжет, мрія і дійсність, смішне, комічне, романтичне в його пригодницькій повісті для дітей Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю В. Нестайка, зацікавити ними, розкрити особливості твору “Тореадори з Васюківки”, його пригодницький характер; розвивати навички виразного читання, переказування й коментування прозового твору; формувати вміння аналізувати поведінку героїв, їхні вчинки, вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку; виховувати позитивні риси характеру, активну життєву позицію, оптимістичний світогляд. Тип уроку: урок […]...
- Пригодницька повість В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” – твір з української літератури Всеволод Нестайко – видатний дитячий письменник, твори якого відомі в Україні та світі. Повість “Тореадори з Васюківки” є дуже цікавою, у ній розповідається про пригоди двох кмітливих та веселих хлопців. Твір “Тореадори з Васюківки” – за своїм жанром пригодницька повість. Пригодницька література має певні особливості, які вирізняють її з-поміж інших. У центрі уваги читача знаходиться, […]...
- ПЕРШОПРИЧИНИ НАПИСАННЯ ТРИЛОГІЇ ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ Все почалося з того, що якось на початку шістдесятих років минулого століття Всеволод Нестайко поїхав із групою київських письменників і журналістів на полювання. А ввечері до багаття мисливців прибився сільський хлопчик на ймення Ява, дуже самостійний і меткий. А незадовго до цього художник Василь Євдокименко, який проілюстрував чимало книжок Всеволода Нестайка і […]...
- Шкільний твір на тему – Світ пригод і фантазії у повісті В. Нестайка “Тореадори з Васюківки” Друзі справжні – мов брати рідні Народна мудрість Справжнім чарівником художнього слова можна назвати українського письменника Всеволода Нестайка. Сам він вважає, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна. Тому й став дитячим письменником, щоб у творах повертатися у дитинство, догратися, досміятися. Повість “Тореадори з Васюківки” теж про гру, вигадку, фантазію. Романтика щоденних пригод так […]...
- НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” – урок 2 – СКРИНЬКА СМІХУ – ОПОВІДАННЯ – IІ семестр Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка “Як ми літали в космос”; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ра-ра-ра – у дворі весела гра. Ру-ру-ру – […]...
- Шкільний твір на тему – Мрії та дійсність у трилогії “Тореадори з Васюківки” В. Нестайка Всі ми родом із дитинства. І в кожного у дитинстві були мрії. Хто мріяв стати видатним актором, хто – рішучим і мужнім міліціонером, а хто видатним льотчиком. Не полишили ці мрії і наших головних героїв – Яву Реня і Павлушу Завгороднього. Багато майбутніх професій перебрали вони у своїй уяві, але найбільшою мрією їхнього життя була […]...
- ДРУЖБА – ТО НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ПРОСТО ОЛЕСЬ ДРУГ – Урок 2 – Оповідання – СВІТ ПРОЗИ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити роботу над оповіданням Всеволода Нестайка “Просто Олесь друг”; формувати читацькі навички; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати образне мислення, творчу уяву, мовне чуття; виховувати почуття дружби. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором: – накрапає дощ (тихо); […]...
- Ярослав Стельмах. Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера. Таємничі, веселі й незвичайні події в повісті, передані образним словом – Урок 2 Мета: навчати учнів переказувати найцікавіші епізоди повісті; розвивати навички аналізу змісту твору, поведінки героїв повісті; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять, спостережливість, творчу уяву школярів; виховувати почуття любові до краси рідного краю, до книги. Тип уроку: урок практичного застосування знань. Засоби навчання: підручник, портрет Я. Стельмаха, ілюстрації до твору, роздавальні матеріали. Епіграф до […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці, допомогти усвідомити зміст її твору; розвивати навички виразного читання, коментування змісту повісті. Очікувані результати: учні знають основні факти біографії О. Іваненко; виразно й усвідомлено читають історичну повість, розуміють її зміст, головні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. […]...
- Зразок шкільного твору – ПРИГОДИ МАЛЕНЬКИХ МРІЙНИКІВ (за твором В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”) – 6 КЛАС ПРИГОДИ МАЛЕНЬКИХ МРІЙНИКІВ (за твором В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”) Приклади планів творів Варіант 1 1. Всеволод Нестайко – чарівник літератури. 2. Пригоди Яви та Павла. 3. Дитинства світ прекрасний. Варіант 2 1. “Тореадори з Васюківки” крізь часи й покоління. 2. Маленькі мрійники й завзяті експериментатори. 3. Не забувається ніколи дитинство. ЕПІГРАФИ ДО ТВОРУ Його […]...
- Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” – Анастасія Крупик – Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року – Творчі роботи наших користувачів – Українська та зарубіжна література – учнівські твори – власні твори учнів Творчі роботи наших відвідувачів Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року Анастасія Крупик Мій улюблений твір Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки” Одного разу мама купила мені книгу тоді не дуже відомого ще для мене автора, а зараз справжнього володаря слова Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Перші ж прочитані сторінки викликали у мене щирий сміх, адже […]...
- Контрольна робота № 5. Тестові завдання. Всеволод Нестайко, Ярослав Стельмах, Леся Воронина Мета: узагальнити знання учнів за вивченою темою, виявити Рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Обладнання: бланки з тестовими завданнями. ХІД УРОКУ І. Організація початку […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 3 Мета: ознайомити учнів із новими пригодами двох друзів, розвивати навички виразного читання, переказу та коментування прозових творів пригодницького характеру; розвивати здатність до передбачення подій, фантазію школярів. Очікувані результати: учні виразно читають і переказують цікаві фрагменти твору; коментують їх, характеризують і порівнюють образи, визначають повчальні моменти. Теорія літератури: повість, пригодницький твір, сюжет та його елементи. Обладнання: […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 2 Мета: ознайомити учнів із новими розділами повісті; прищеплювати любов до образного слова; розвивати навички виразного читання, переказу, визначення елементів сюжету прозового твору. Очікувані результати: учні знають зміст опрацьованих розділів, уміють їх переказувати, аналізувати, висловлювати свою думку з приводу прочитаного, визначати жанрові ознаки. Теорія літератури: повість, елементи сюжету, гумор. Обладнання: портрет письменника, ілюстративні матеріали до біографії; […]...
- УРОК-ПІДСУМОК. СЕМЕСТРОВЕ ТА РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – повторити матеріал, вивчений за рік, перевірити рівень засвоєння знань учнів з тем за рік, уміння застосовувати здобуті знання практично; оцінити знання учнів; – розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів відповідальність, об’єктивне ставлення до себе, повагу до багатств української літератури. Тип уроку: урок-підсумок. ПЕРЕБІГ […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. УРОК-СЕМІНАР “ОБРАЗИ РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТИ У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ” – ВІДРОДЖЕННЯ Мета: ознайомити учнів із відомими творами різних видів мистецтва, створеними за мотивами трагедії Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, навчити писати рецензію на кінофільм; розвивати навички роботи в групі, підготовки проектів, усне та письмове мовлення, вміння обстоювати власну думку, загальнокультурну ерудицію; виховувати естетичний смак, прищеплювати думку про здатність літератури впливати на інші види мистецтва, тісний взаємозв’язок між […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №2. НАПИСАННЯ ТВОРУ ЗА РОМАНОМ ДЖ. СВІФТА МАНДРИ ЛЕМЮЕЛЯ ГУЛЛІВЕРА – ПРОСВІТНИЦТВО Мета: перевірити якість засвоєння учнями навчального матеріалу; розвивати творчі здібності, писемне зв’язне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну думку; прищеплювати прагнення мислити самостійно. Компетентності, що формуються: предметні – уміння зв’язно та аргументовано висловлювати свою думку на одну із запропонованих тем; ключові – спілкування державною мовою (уміння письмово тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, почуття, погляди), обізнаність […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. УРОК ЩИРОЇ ПОСМІШКИ. ВЕСЕЛІ ВІРШІ ГРИЦЬКА БОЙКА – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Грицька Бойка; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення; виховувати доброзичливість, спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Розгадування кросворда 1. У давнину так називали людину, яка ходила по містах і селах та оспівувала подвиги козаків. (Кобзар) 2. Прозовий твір малого обсягу, […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 2 Мета: навчати учнів роботи з історичним текстом; розвивати навички характеристики літературних персонажів. Очікувані результати: учні виразно й усвідомлено читають повість, розуміють її зміст, основні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них; зображення пам’ятників першодрукарям, першодруків. Тип уроку: комбінований. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №1. ЗАСІДАННЯ КЛУБУ КНИГОЛЮБІВ Мета: виявити жанрові ознаки творів на прикладі прочитаних текстів, схарактеризувати ознаки індивідуального стилю улюблених письменників; розвивати в учнів аналітичне мислення, творчі здібності, навички публічного виступу; прищеплювати любов до читання, зацікавленість літературою, естетичний смак. Компетентності, що формуються: предметні – уміння самостійно готувати та представляти прочитаний художній твір, визначати жанрові ознаки твору, характеризувати індивідуальний стиль автора, коментувати […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ КАЗОК ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА – ЛІРИКА – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ Мета: розширити і збагатити знання учнів про творчість Василя Симоненка; вчити аналізувати прочитані твори, узагальнювати, порівнювати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Мільйон мікробів на руках, Під мікроскопом – просто жах! Візьму мило, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. КОНКУРС НА КРАЩОГО ОПОВІДАЧА КАЗКИ – Світ фантазії, мудрості Мета: – викликати в учнів інтерес до читання казок та творчої діяльності; – розвивати культуру зв’язного виразного мовлення учнів, їхню творчу уяву логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів почуття поваги до усної народної творчості; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці. ТИП уроку: урок розвитку мовлення. […]...
- Підсумковий урок. Сторінками улюблених книжок – НА ВЕРБІ ГРУШІ, А НА ОСИЦІ КИСЛИЦІ – 3 КЛАС Мета: узагальнити знання учнів з вивчених тем; згадати прізвища, імена письменників та назви творів, які найбільше вразили, полюбилися; вчити обгрунтовувати свій вибір так, щоб викликати інтерес до улюбленого письменника та його творів у своїх однокласників; розвивати смислову, образну пам’ять, вміння узагальнювати; виховувати інтерес до читання творів зарубіжних письменників. Обладнання: кросворди; картки “Назви країну”; схема аналізу […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №4. КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА П’ЄСОЮ ДЖ. Б. ШОУ ПІГМАЛІОН – НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ Мета: провести з учнями засідання круглого столу, обговорити проблемні питання морально-етичного та філософського характеру, пов’язані зі змістом п’єси “Пігмаліон”; розвивати усне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну думку, коректно вести дискусію, навички виступу перед аудиторією, роботи в групі; прищеплювати високі моральні якості, повагу до чужої думки. Компетентності, що формуються: предметні – уміння вести полеміку щодо […]...
- Підсумковий урок. Повторення вивченого за рік Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати вміння стисло і чітко будувати відповіді; виховувати любов до літератури, бажання поглиблювати свої знання. Обладнання: схема для гри “Що? Де? Коли?”, чисті аркуші паперу. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Оголошення теми і мети уроку. III. Основна частина. (Проведення гри та робота у групах). 1. Гра “Що? Де? […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МАНДРІВКА ДО ЦАРСТВА КВІТІВ – Твори з науковою інформацією – У КРАЇНІ ЗНАНЬ Мета: вчити учнів свідомо сприймати художні тексти, визначати головну думку твору, давати характеристику дійовим особам, аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнювати; вдосконалювати основні навички читання; виробляти вміння добирати книги на задану тему; вчити працювати над прислів’ями, приказками; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у структурі твору; виховувати любов до природи, бажання пізнавати нове, читаючи книги. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ. ТВІР-РОЗПОВІДЬ З ЕЛЕМЕНТАМИ РОЗДУМУ ЗА ПОВІСТЮ ІВАНА ФРАНКА “ЗАХАР БЕРКУТ” Мета: – навчальна: продовжувати роботу над проблематикою твору “Захар Беркут”, навчати образно, логічно, послідовно викладати в письмовій формі свої міркування щодо прочитаного; – розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, робити висновки, оформлювати свої думки на письмі; – виховна: виховувати загальнолюдські морально-етичні цінності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок. Обладнання: підручник. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Мета: навчати виразного читання поетичних творів; перевірити якість заучування поезій напам’ять; розвивати пам’ять та артистизм; учити презентувати власні ілюстрації, виховувати прагнення передавати своє бачення поезії у зорових образах; розвивати навички публічного виступу, творчі здібності учнів. Обладнання: учнівські ілюстрації до творів Байрона. Тип уроку: Виразне читання. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Творчість Байрона була […]...