Урок розвитку мовлення (письмово). Спілкування з поетом – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Мета:
– Навчальна: удосконалювати навички складання письмового монологічного висловлювання за пропонованою темою;
– Розвивальна: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності, критичне мислення, образне сприйняття;
– Виховна: виховувати поважне ставлення до митців слова.
Тип уроку: урок розвиток усного та писемного зв’язного мовлення.
Обладнання: портрети Лі Бо, Ду Фу, Омара Хайяма, Рудакі.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання за “Ланцюжком”
Коментар. “Ланцюжок”: учні ставлять запитання одне одному по черзі; той, хто відповідає, ставить запитання наступному (визначає сам або учитель називає того, хто відповідатиме).
2. Робота зі складеними вдома кросвордами
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Слово вчителя
– Ми завершили ознайомлення з творчістю відомих поетів Сходу епохи Середньовіччя. Тепер ми знаємо про них значно більше, ніж знали до цього. У когось із вас залишились певні запитання без відповіді, хтось відчув симпатію чи зацікавленість творчістю певного автора, у когось з’явилось бажання поділитись з обраним митцем певними думками. Саме це ми й спробуємо зробити сьогодні, написавши невеличкого листа обраному поетові.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовка до написання листа
Вимоги до написання листа:
– шанобливе привітання;
– запитання або побажання авторові;
– декілька слів про себе або причини, що спонукали до написання листа;
– прощальні слова.
2. Написання листа
Коментар. “Літературні листи” спрямовані на формування в учнів уміння оформляти думки щодо прочитаного та обмінюватись ними. У ході опрацювання учнем відповідної теми в нього виникають певні думки та міркування, які він записує. Стратегію можна використати в ході проведення “Семінару читачів” (записи учень пропонує сусідові для обміну інформацією або отримання відповіді) та на етапі усвідомлення змісту уроку. Разом з тим учні навчаються писати листи, дотримуючи загальноприйнятих вимог.
Омара Хайям
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Ознайомлення з написаними листами (учні зачитують за бажанням)
Примітка. Оскільки листи являють собою процес мислення й не призначені для поширення, у них можуть допускатися орфографічні, граматичні та синтаксичні помилки, на які варто не зважати, оскільки вони відображають початкову фазу процесу писання.
2. “Методика одного речення”
Проблемне завдання “Ставлення ліричного героя до людей”
Коментар. “Методику одного речення” використовують для того, щоб прокоментувати епіграф до заняття, цитату, проблему, зробити узагальнення. Таке загальне групове обговорення надає можливість кожному висловити особисту думку чи позицію.
Відповіді не коментують і не оцінюють. Учитель робить лише узагальнення.
Лі Бо
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Повторити все, що знають із 7-го класу про героїчний епос.
2. Підготувати повідомлення про історичні події, що стали основою “Пісні про Роланда” та повідомлення про сам твір (випереджувальне завдання).
3. Прочитати уривки з “Пісні про Роланда”.
Related posts:
- Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Вольтером” Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності, критичне мислення. Тип уроку: Розвиток зв’язного мовлення. Лише праця позбавляє нас від трьох великих зол-нудьги, пороку і злиднів. Вольтер ХІД УРОКУ І. Актуалізація знань 1. Перевірка домашнього завдання за “Ланцюжком” Методичний коментар “Ланцюжок”. Учні ставлять запитання один одному по черзі; той, хто відповідає, ставить запитання наступному […]...
- Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Байроном” Мета:розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; повторити вивчений матеріал; учити писати твори – листи до літературних героїв або письменників. Обладнання: Аркуші із завданнями для проведення “Каруселі”. Тип уроку:розвиток зв’язного мовлення. Кожна епоха породжує свого героя. Корейське прислів’я Людина є таїна. Її треба розгадати, І якщо будеш її розгадувати все життя, Не кажи, […]...
- Урок розвитку мовлення (письмово). Написання твору за комедією Мольєра Міщанин-шляхтич – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: – Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; – Розвивальна: розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів; – Виховна: виховувати прагнення досягти високого результату. Тип уроку: урок розвитку писемного зв’язного мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ЗАПРОПОНОВАНИМИ ДЛЯ НАПИСАННЯ […]...
- Урок розвитку мовлення. Протистояння митця Балтазара та філістера Цахеса Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення володіти художнім словом; розвивати критичне мислення і толерантне ставлення до думок інших. Обладнання: шкала для проведення “Кутків”. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення; комбінований. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання Ознайомлення із тезисними планами до твору “Над якими проблемами життя спонукала мене […]...
- Урок розвитку мовлення. Образи “маленьких людей” у російській літературі першої половини XIX століття Мета: розвивати усне та писемне мовлення учнів; повторити вивчене за темою “Життя та творчість М. Гоголя”; порівняти образи “маленьких людей”: Максима Максимовича та Акакія Акакійовича; формувати уміння вільно будувати та висловлювати власні судження; сприяти формуванню гуманної особистості. Обладнання: картки із запитаннями для “Каруселі”, слова для етюдів, “Кола Вена”. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. Розум іде […]...
- Урок розвитку мовлення. Рекламне представлення творів Ф. Шіллера Мета: Узагальнити знання про життя та творчість Ф. Шіллера; розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності учнів, уміння аргументовано відстоювати та представляти власну точку зору. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення; комбінований. В одній із казок Андерсена засохлий Кущ серед жорстокої зими вкривається Білими духмяними квітами, тому що До нього доторкнулася добра людська Рука. Ця […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №2. НАПИСАННЯ ТВОРУ ЗА РОМАНОМ ДЖ. СВІФТА МАНДРИ ЛЕМЮЕЛЯ ГУЛЛІВЕРА – ПРОСВІТНИЦТВО Мета: перевірити якість засвоєння учнями навчального матеріалу; розвивати творчі здібності, писемне зв’язне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну думку; прищеплювати прагнення мислити самостійно. Компетентності, що формуються: предметні – уміння зв’язно та аргументовано висловлювати свою думку на одну із запропонованих тем; ключові – спілкування державною мовою (уміння письмово тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, почуття, погляди), обізнаність […]...
- Розвиток мовлення. Написання листа літературному герою. лист Дон Кіхоту – ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ – ІІ семестр Мета: вчити писати твір-лист до літературного героя; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності Слово вчителя – Ми живемо у XXI столітті, в час високих технологій. Усе частіше люди спілкуються за допомогою мобільного зв’язку, мережі Інтернет. SМS та електронні листи суттєво відрізняються від традиційних листів, що писали люди протягом віків […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №1. ЗАСІДАННЯ КЛУБУ КНИГОЛЮБІВ Мета: виявити жанрові ознаки творів на прикладі прочитаних текстів, схарактеризувати ознаки індивідуального стилю улюблених письменників; розвивати в учнів аналітичне мислення, творчі здібності, навички публічного виступу; прищеплювати любов до читання, зацікавленість літературою, естетичний смак. Компетентності, що формуються: предметні – уміння самостійно готувати та представляти прочитаний художній твір, визначати жанрові ознаки твору, характеризувати індивідуальний стиль автора, коментувати […]...
- Урок розвитку мовлення. Написання власних рубаї – ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНЕ РОЗМАЇТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – ІІ семестр Мета: ознайомити із варіантами складання каліграм до віршів О. Хайяма; провести підготовчу роботу для написання учнівських рубаї; запропонувати теми для віршів; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення володіти художнім словом. Обладнання: учнівські каліграми до віршів О. Хайяма; картки із завданнями. Мені нагадують людські серця Крихке й тоненьке серце олівця – Д. Павличко ХІД […]...
- Урок розвитку мовлення. Засоби творення смішного в комедії. Виховний потенціал твору Мольєра “Міщанин – шляхтич” Мета: вчити визначати засоби творення комічного у творі та робити узагальнення і висновки, визначати основну настанову класицизму – прагнення виховувати глядача; повторити відомості із теорії літератури; розвивати усне зв’язне мовлення; розвивати навички критичного мислення. Обладнання: На дошці – шкала для “Кутків”. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. ХІД УРОКУ І. Актуалізація знань 1. Інтелектуальна розминка Завершите […]...
- Урок розвитку мовлення. Написання твору за новелою Р. Бредбері “Посмішка” – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: вчитися складати план до майбутнього твору, визначати основні його частини; писати твір-роздум за даною темою. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Читання письмових відповідей на запитання “Чи врятує краса світ?” (Учні можуть зазначити у своїх відповідях, що вміння милуватися прекрасним, переживати відчуття естетичної насолоди – це особливість людини, саме цим вона відрізняється, наприклад, від […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №4. КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА П’ЄСОЮ ДЖ. Б. ШОУ ПІГМАЛІОН – НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ Мета: провести з учнями засідання круглого столу, обговорити проблемні питання морально-етичного та філософського характеру, пов’язані зі змістом п’єси “Пігмаліон”; розвивати усне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну думку, коректно вести дискусію, навички виступу перед аудиторією, роботи в групі; прищеплювати високі моральні якості, повагу до чужої думки. Компетентності, що формуються: предметні – уміння вести полеміку щодо […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ №3. ОСОБЛИВОСТІ НІМЕЦЬКОГО РОМАНТИЗМУ. ТВОРЧІСТЬ ГЕНРІХА ГЕЙНЕ – РОМАНТИЗМ Мета: ознайомити учнів зі специфікою німецького романтизму, біографією Г. Гейне, історією створення та композицією збірки поета “Книга пісень”; розвивати зв’язне усне мовлення, навички роботи в групі, вміння виступати перед аудиторією, узагальнювати; прищеплювати інтерес до особистості та творчості Г. Гейне, виховувати естетичний смак. Компетентності, що формуються: предметні – уміння презентувати доповідь за темою уроку-конференції, називати основні […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення. Рецензія на твір – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: розвивати зв’язне писемне мовлення учнів; навчати робити узагальнення, висловлювати власну думку; сприяти формуванню власної точки зору, світогляду школярів; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; інформаційної: розвивати навички роботи із джерелами інформації; загальнокультурної: виховувати прагнення до літературної освіти, естетичний смак; розширювати кругозір школярів. Тип уроку: застосування навичок та […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення (усно) за романом Сервантеса Дон Кіхот. Смішне та комічне в романі. Донкіхотство – ВІДРОДЖЕННЯ Мета: – Навчальна: працювати над поглибленням логічного осмислення змісту та образів роману; розкрити учням поняття “донкіхотство”; – Розвивальна: розвивати логічне та зв’язне мовлення учнів; – Виховна: виховувати активну життєву позицію, милосердя, толерантність поведінки під час обміну думками. Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення; комбінований. Кожна людина є трішки Дон Кіхотом… В. Г. Бєлінський Хід уроку […]...
- Урок розвитку мовлення. Образи автора і природи в романі “Євгеній Онєгін”. Національний колорит Мета: Розвивати вміння аналізувати такі способи висловлення авторської позиції, як епіграфи, ліричні відступи та пейзажі; розуміти психологічну мотивацію поведінки героїв, формувати навички аргументованої дискусії; виховувати в учнів толерантність і повагу до думки інших. Обладнання: портрет О. Пушкіна; репродукції картин російських художників із зображенням пейзажів (К. Коровій. “Узимку”, П. Крижицький “Зима”, “Зимовий пейзаж” , М. Пимоненко […]...
- Твір-опис пам’ятника за власним спостереженням – Урок розвитку зв’язного мовлення з використанням відеозаписів Культурологічна змістова лінія: ставлення до пам’яток історії, архітектури. Мета: відпрацювати набуті на попередніх уроках вміння складати твір-опис, розвивати навички логічного викладу думки в усній та письмовій формах, виховувати вміння захоплюватись прекрасним, цінувати й оберігати історичні надбання. Обладнання: таблиці “Стилі мовлення”, “Типи мовлення”; відеофрагмент. Основний зміст уроку 1. Ознайомлення учнів з метою уроку, актуалізація опорних знань […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. УРОК-СЕМІНАР “ОБРАЗИ РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТИ У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ” – ВІДРОДЖЕННЯ Мета: ознайомити учнів із відомими творами різних видів мистецтва, створеними за мотивами трагедії Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, навчити писати рецензію на кінофільм; розвивати навички роботи в групі, підготовки проектів, усне та письмове мовлення, вміння обстоювати власну думку, загальнокультурну ерудицію; виховувати естетичний смак, прищеплювати думку про здатність літератури впливати на інші види мистецтва, тісний взаємозв’язок між […]...
- УРОКУ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 5. ХУДОЖНІЙ ЕТЮД ПРО ПРИРОДУ(ПИСЬМОВО) – Рідна Україна. Світ природи Мета: – ознайомити учнів з поняттям “етюд”, формувати вміння писати художні етюди про природу; – розвивати творче мислення, мовлення, розвивати вміння спостерігати, робити власні замальовки про природу; – виховувати інтерес до прекрасного, любов до природи та дбайливе ставлення до неї. Тип уроку: урок розвитку мовлення. Обладнання: зразки художніх творів, живописних робіт, музичних етюдів. Стояла я […]...
- СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ЯК ДОБА, її ХРОНОЛОГІЧНІ МЕЖІ ТА СПЕЦИФІЧНІ ОЗНАКИ. РЕЛІГІЯ, ФІЛОСОФІЯ ТА КУЛЬТУРА В ДОБУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. ОСНОВНІ ЖАНРИ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ НА ЗАХОДІ І СХОДІ – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: ознайомити учнів з основними особливостями Середньовіччя (хронологічними рамками, вирішальними історичними подіями, розвитком культури, науки, мистецтв), коротко охарактеризувати систему жанрів літератури Середньовіччя; розвивати вміння готувати повідомлення, самостійно використовувати інформаційні джерела, конспектувати лекцію, робити узагальнення, розвивати ерудицію; виховувати інтерес до світової культури та літератури. Обладнання: фотографії пам’яток середньовічної архітектури, скульптури та іконопису (на вибір учителя), репродукції […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 4. ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ. “МИКИТА КОЖУМ’ЯКА – НАШ НАЩАДОК І НАШ ГЕРОЙ”. НЕВЕЛИКИЙ ПИСЬМОВИЙ ТВІР-КАЗКА – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – навчати школярів висловлювати власні версії пригод Микити Кожум’яки; закріпити знання, які учні здобули на попередніх уроках; – розвивати творчу уяву, логічне мислення, фантазію, вміння грамотно викладати свої міркування, поєднуючи їх з фактичним матеріалом; – виховувати істинну любов до Батьківщини, прагнення присвятити своє життя Україні. Тип уроку: урок розвитку мовлення. Обладнання: підручник. Вітчизна – […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Урок-диспут за романом ф. Достоєвського “Злочин і кара” Мета: перевірити рівень розуміння учнями змісту роману, здатність логічно мислити; ознайомити з правилами проведення дискусії; розвивати зв’язне мовлення, навички вести бесіду на задану тему, аргументувати власну думку, застосовувати вміння аналізувати та синтезувати; формувати здібність відстоювати власну точку зору; виховувати толерантність, повагу до оточуючих. Обладнання: підручник; текст роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” (мовою оригіналу або […]...
- РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДИСПУТ ІСТИННИЙ ГЕРОЙ, ПОНЯТТЯ ПРО ЧЕСТЬ І ЗРАДУ В СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ ЕПОСІ ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: узагальнити з учнями вивчений матеріал за темою “Пісня про Роланда” розвивати усне зв’язне мовлення, вміння формулювати та обстоювати власну позицію, працювати в групі, коректно критикувати позицію опонента; сприяти розвитку ораторських здібностей, уміння виступати перед аудиторією. Обладнання: тлумачний словник, текст твору “Пісня про Роланда”. Перебіг уроку І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Слово вчителя […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. КОНКУРС НА КРАЩОГО ОПОВІДАЧА КАЗКИ – Світ фантазії, мудрості Мета: – викликати в учнів інтерес до читання казок та творчої діяльності; – розвивати культуру зв’язного виразного мовлення учнів, їхню творчу уяву логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів почуття поваги до усної народної творчості; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці. ТИП уроку: урок розвитку мовлення. […]...
- Урок позакласного читання. Рудакі. Газелі, рубаї, бейти (за вибором) – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: – Навчальна: продовжити знайомство з персько-таджицькою літературою; ознайомити учнів з фактами біографії Рудакі та особливостями його творчості; поглибити знання з теорії літератури; – Розвивальна: розвивати образне та поетичне мислення; – Виховна: виховувати гуманізм та високі моральні якості учнів. Тип уроку: урок додаткове читання з елементами аналізу ліричного твору. Обладнання: текст поезій Рудакі; портрет Рудакі, […]...
- Класний контрольний твір (письмово) – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: перевірити вміння учнів писати роботи творчого характеру на основі вивченого матеріалу; розвивати навички зв’язного писемного мовлення; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання навчального часу, інтерес до наслідків власної праці. Теорія літератури: модернізм, неоромантизм, драма-феєрія, ліричний цикл, ліричний герой, драма. Обладнання: теми творів. Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь. ПЕРЕБІГ УРОКУ I. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 3. УСНЕ ПЕРЕКАЗУВАННЯ НАЙБІЛЬШ РАЗЮЧИХ ЕПІЗОДІВ ІЗ ПОВІСТІ З АРГУМЕНТАЦІЄЮ СВОГО ВИБОРУ – МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА Мета (формувати компетентності): Предметні: уміння знаходити й систематизувати інформацію з різних джерел для виконання навчальних завдань, пояснювати образи й символи твору; навички дослідницько – аналітичної роботи з текстом та виокремлення головного; культура зв’язного усного мовлення; Ключові: критичне мислення та вміння розуміти ідейний задум твору; усвідомлення взаємозв’язку людини і природи; уміння пов’язувати події художнього твору з […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ІДЕЙНО-ХУДОЖНІЙ АНАЛІЗ ПОЕЗІЙ ШЕВЧЕНКА (УСНО) – Світ української поезії Мета: ознайомити учнів з основними прийомами ідейно-художнього аналізу віршів та вчити їх виконувати його в процесі вивчення поезій; розвивати навички ідейно-художнього аналізу поетичних творів, розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати інтерес до вивчення та аналізу поетичних творів. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: збірки поезій українських поетів, таблиця-схема “Аналіз літературного твору”. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ. ТВІР-РОЗДУМ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ ТЕМУ Мета: – навчальна: удосконалювати вміння школярів писати твори-роздуми на запропоновану тему, що охоплює знання учнів змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; – розвивальна: розвивати логічне мислення, спостережливість, уміння зіставляти, узагальнювати, робити власні висновки, умотивовуючи свої судження, розвивати творчі здібності; – виховна: виховувати загальнолюдські морально-етичні цінності, прищеплювати пошану до мистецтва художнього слова. Тип уроку: урок […]...
- Середньовіччя як доба, її хронологічні межі й специфічні ознаки в історії європейських і східних літератур. Вплив релігії, філософії на літературу і культуру за доби Середньовіччя. Основні жанри середньовічної літератури на Заході й Сході – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: – Навчальна: коротко охарактеризувати хронологічні межі доби Середньовіччя, основні ознаки й тенденції розвитку середньовічних літератур Заходу і Сходу; розкрити історичний і культурний контекст розвитку середньовічних літератур; розкрити вплив релігії та філософії на художню літературу; коротко ознайомити учнів З основними жанрами середньовічної літератури на Заході й Сході; – Розвивальна: розвивати навички асоціативного споглядання на світ, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ. ТВІР-РОЗПОВІДЬ З ЕЛЕМЕНТАМИ РОЗДУМУ ЗА ПОВІСТЮ ІВАНА ФРАНКА “ЗАХАР БЕРКУТ” Мета: – навчальна: продовжувати роботу над проблематикою твору “Захар Беркут”, навчати образно, логічно, послідовно викладати в письмовій формі свої міркування щодо прочитаного; – розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, робити висновки, оформлювати свої думки на письмі; – виховна: виховувати загальнолюдські морально-етичні цінності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок. Обладнання: підручник. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 3. СКЛАДАННЯ УСНОГО ТВОРУ, ОПОВІДАННЯ, КАЗКИ ЗА ПРИСЛІВ’ЯМ – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – допомогти учням глибше усвідомити узагальнювальний зміст прислів’їв, зрозуміти, коли і за якої нагоди можна його використати, оцінити їх як скарбницю народної мудрості; – розвивати навички усного мовлення, моделювання ситуацій, у яких можливе вживання прислів’їв; збагачувати словниковий запас учнів; спонукати до роздуму, сприяти розвитку творчого мислення; формувати кругозір, світогляд; – виховувати любов до усної […]...
- РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. ВИСЛОВЛЕННЯ ВЛАСНОЇ ВЕРСІЇ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ПОДІЙ ТВОРУ Є. ГУЦАЛА “СІМ’Я ДИКОЇ КАЧКИ” Мета: навчити школярів висловлювати власні думки, зокрема версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала “Сім’я дикої качки”; закріпити знання, які учні отримали на попередніх заняттях; розвивати творчу уяву, логічне мислення, фантазію, вміння грамотно викладати свої міркування, поєднуючи їх із фактичним матеріалом; виховувати любов до природи, естетичні почуття. Тип уроку: Розвиток мовлення. Обладнання: портрет Є. Гуцала, […]...
- Урок зв’язного мовлення. Пам’ятник улюбленому персонажеві – ТВОРЧІСТЬ Б. ЛЕПКОГО ТА І. ГАСПРИНСЬКОГО Мета: повторити характеристики окремих художніх образів з курсу української літератури 10 класу; розвивати творчі здібності учнів, зв’язне усне мовлення, вміння добирати аргументи, захищати власну позицію, робити висновки та узагальнення, розширяти словниковий запас учнів; виховувати інтерес до національної літератури, бажання наслідувати позитивні риси героїв вивчених творів. Обладнання: фото пам’ятників літературним героям у різних країнах світу. Теорія […]...
- Додаток №1 – ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ “Види мовленнєвої діяльності” (підсумковий контроль на уроках розвитку мовлення) – Які види мовленнєвої діяльності притаманні людині: A) слухання, читання, говоріння, письмо; Б) говоріння, перекази, твори, письмо; B) слухання, говоріння, підслуховування, мовчання; Г) читання, письмо, монолог, діалог. – Які форми мовлення вам відомі: A) голосна, внутрішня, мовчазна; Б) усна, писемна; B) казкова, прозова, віршована; Г) діалогічна, полілогічна, прозова. – Які особливості притаманні усній формі мовлення: […]...
- Тематичне оцінювання (Ж. Верн) Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань з вивченої теми; визначити рівень сформованості вмінь та навичок застосовувати набуті знання на практиці; удосконалювати навички самостійної роботи учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Обладнання: розмножені примірники тестових завдань. Тип уроку: перевірка й облік здобутих знань, умінь і навичок. Хід уроку 1. Повідомлення мети перевірки та способів проведення тематичної роботи. […]...
- ПРЯМУЮЧИ РІЗНИМИ ШЛЯХАМИ ДО ОДНІЄЇ МЕТИ – Засудження жаги до збагачення, зрадливості, підступності в образах пірата Сілвера та його поплічників Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань з вивченої теми; визначити рівень сформованості вмінь та навичок застосовувати набуті знання на практиці; удосконалювати навички самостійної роботи учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Обладнання: розмножені примірники тестових завдань. Тип уроку: перевірка й облік здобутих знань, умінь і навичок. Хід уроку Повідомлення мети перевірки та способів проведення тематичної роботи. Проведення […]...
- Твір на тему – План-конспект уроку розвитку зв”язного мовлення План-конспект уроку з української мови для 7 класу Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний письмовий докладний переказ тексту-роздуму в художньому стилі. Мета: перевірити вміння переказувати текст-роздум, враховуючи його особливості; розвивати логічне мислення, культуру мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи; розвивати почуття потреби у визначення професії. Обладнання: текст-роздум в художньому стилі (без назви). Хід […]...
- Аліг’єрі Данте (1265-1321 рр.). Сонет 11 (В своїх очах вона несе Кохання). Данте як ключова постать італійського Середньовіччя і переходу до Відродження. Загальна характеристика його творчості. Утілення в сонеті 11 Данте краси високого почуття кохання – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: – Навчальна: завершити ознайомлення з літературою епохи Середньовіччя; ознайомити учнів з життям та творчістю Данте; розкрити специфіку сонетів Данте та їх ключових образів; активізувати читацький інтерес учнів, образне мислення; – Розвивальна: розвивати усне мовлення та толерантність учнів; – Виховна: виховувати читацьку культуру, прищеплювати інтерес до класичної літератури. Тип уроку: урок аналіз ліричного твору; комбінований. […]...