Урок розвитку мовлення (письмово). Написання твору за комедією Мольєра Міщанин-шляхтич – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ

Мета:

– Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми;

– Розвивальна: розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів;

– Виховна: виховувати прагнення досягти високого результату.

Тип уроку: урок розвитку писемного зв’язного мовлення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ЗАПРОПОНОВАНИМИ ДЛЯ НАПИСАННЯ ТВОРІВ ТЕМАМИ

Теми для творів

1. Над чим і над ким сміється Мольєр в комедії “Міщанин-шляхтич”?

2. Чи легко стати шляхетною людиною (за комедією Мольєра “Міщанин – шляхтич”)?

3. Мій улюблений герої комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”.

4. Наскільки актуальною є в наш час комедія Мольєра “Міщанин-шляхтич”.

5. Мої роздуми над сторінками комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”.

IV. НАПИСАННЯ ТВОРІВ НА ЧЕРНЕТКАХ

V. КОРЕКЦІЯ НАПИСАНИХ ТВОРІВ

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Переписати завершені твори в зошити.

2. Повторити вивчене, підготуватись до контрольної роботи.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

– “Мольєр – чи не найбільш всенародний і тому чудовий митець нового часу” (Л. Толстой)

– “Ти зробив жарт кращою школою” (Н. Буало, теоретик класицизму XVII ст.)

– Одного разу Людовік XIV спитав Буало, хто найкращий письменник століття, і Буало відповів: “Государю, це Мольєр”.

Тести до комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”

1. Класицизм як літературний напрям найбільшого розвитку отримав:

А) в Англії;

Б) в Італії;

В) у Франції.

2. Головним теоретиком класицизму як літературного напряму був:

А) Ж. Б. Мольєр;

Б) Н. Буало;

В) П. Корнель.

3. Взірцем досконалості в епоху класицизму вважалося:

А) античне мистецтво;

Б) мистецтво епохи Відродження;

В) мистецтво бароко.

4. Основним конфліктом для багатьох класицистичних творів є конфлікт між:

А) пристрастю і розумом;

Б) героєм і суспільством;

В) представниками старшого і молодшого покоління.

5. “Високими” жанрами у класицизмі вважалися:

А) комедія;

Б) трагедія;

В) сатира.

6. Жан Батист Поклен – це:

А) театральний псевдонім Мольєра;

Б) справжнє ім’‎я Мольєра;

В) дівоче прізвище його матері.

7. Театр, що відкрив у Парижі Мольєр, має назву:

А) “Глобус”;

Б) “Блискучий”;

В) “Діти Сім’‎ї”.

8. Мольєр написав п’‎єсу:

А) “Прометей Прикутий”;

Б) “Гамлет”;

В) “Мізантроп”.

9. У цій комедії Мольєр зіграв востаннє:

А) “Кумедні манірниці”;

Б) “Міщанин-шляхтич”;

В) “Удаваний хворий”.

10. Цю п’‎єсу Мольєра було заборонено не тільки ставити, але й читати:

А) “Міщанин-шляхтич”;

Б) “Тартюф”;

В) “ДонЖуан”.

11. Події п’‎єси “Міщанин-шляхтич” відбуваються:

А) у Парижі;

Б) у Гамбурзі;

В) у Лондоні.

12. За жанром “Міщанин-шляхтич”:

А) комедія;

Б) трагедія;

В) драма.

13. П’‎єсу “Міщанин-шляхтич” створено за законами:

А) романтизму;

Б) класицизму;

В) реалізму.

14. Пан Журден прагне:

А) розбагатіти;

Б) одружитися з маркізою;

В) стати шляхетним дворянином.

15. Досягти мети панові Журдєну не вдалося через:

А) відсутність освіти;

Б) підступні дії графа Доранта;

В) те, що він обрав хибний шлях у житті.

16. У п’‎єсі “Міщанин-шляхтич” у мамамуші посвячують:

А) Люсіль;

Б) пана Журдена;

В) Клеонта.

17. У кінці комедії намічаються весілля:

А) пана Журдена та Дорімени;

Б) Доранта та Дорімени;

В) Клеонта та Ніколь.

Відповіді: 1 – в; 2 – б; 3 – а; 4 – а; 5 – б; 6 – б; 7 – б; 8 – в; 9 – б; 10 – в; 11 – а; 12 – а; 13 – б; 14 – в; 15 – в; 16 – б; 17 – б.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Урок розвитку мовлення (письмово). Написання твору за комедією Мольєра Міщанин-шляхтич – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ