УКРАЇНА – КРАЙ МІЙ РІДНИЙ. Л. ПОЛТАВА “НАША БАТЬКІВЩИНА”. О. КОБЕЦЬ “Я ЛЮБЛЮ”. М. СИНГАЇВСЬКИЙ “НАЙРІДНІШИЙ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: збагачувати знання учнів про Україну; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Бегемот роззявив рот:

Булку просить бегемот.

С. Маршак

2) Робота над чистомовкою.

Кошеня навкруг дивана

Ходить рано-рано-рано.

Сонні очі продира:

– Де нора-нора-нора?

А. Камінчук

2. Читання вірша Ю. Косинської “Рідна мова”

3. Читання слів

Країна українка гордість Батьківщина

Україна українець горжуся Вітчизна

– Назвіть групи слів-родичів.

– Які слова означають рідний край?

– Що таке рідний край? (Це той куточок, де людина народилася.)

– А що для вас означає “рідний край”? (Місце, де ми народилися, живемо, ходимо до школи. Це місце, де жили наші прадіди, діди, де живуть батьки.)

– Як інакше можна назвати рідний край? (Україна, рідна сторона)

– Сьогодні на уроці ми говоритимемо про нашу Батьківщину, мальовничий і чудовий край – Україну.

4. Слухання пісні “Рідний край” (муз. М. Ведмедері, сл. В. Кленца)

– Які почуття виникали, коли слухали пісню? (Радість, повага, захоплення, гордість, любов до рідної землі, ніжність)

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 16-18)

1. Опрацювання вірша Л. Полтави “Наша Батьківщина” (с. 16)

1) Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

– Як називається прочитаний вами вірш?

– Що означає слово Батьківщина?

– Хто автор цього прекрасного вірша?

2) Читання тексту учнями вголос.

– Про що розповідає Леонід Полтава у вірші?

2. Опрацювання вірша О. Кобець “Я люблю”

1) Читання вірша вчителем.

– Що любить автор вірша?

2) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

– Чому рідна земля є для нас найдорожчою?

– Доведіть словами вірша.

Фізкультхвилинка

3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 17)

1) Робота в парах. Читання слів у стовпчиках.

– Читайте швидко, вимовляйте чітко! Зафіксуйте час, коли розпочнете читати слова і коли закінчите. Позмагайтеся з товаришем.

Край українка батько

Країна українець батьківський

Україна українці Батьківщина

– Читання односкладових, двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому (другому, третьому) складі.

– Читання слів-родичів.

– Поясніть значення слів третього стовпчика.

2) Гра “Складай – читай”.

– Поєднайте слова лівого і правого стовпчиків так, щоб утворилося нове слово. (Ужгород, Донбас, Миколаїв, Житомир, Золотоноша, Миргород)

– Яке слово “зайве”?

3) Читання “променевих” таблиць.

– Чи знаєте ви, у яких словах живе число сто? у словах місто і тісто! А ще?

4) Робота над скоромовкою.

– Прочитайте скоромовку. Яка буква найчастіше повторюється у скоромовці? А які звуки?

Як місили тісто в місті, усе місто стало в тісті. (І. Січовик)

4. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 18)

1) Бліцвікторина.

– Часу не гай – швидко відповідай!

– Як називається країна, де ти живеш?

– Яка назва столиці нашої держави?

– На берегах якої річки стоїть місто Київ?

– Як називається той куточок України, в якому ти живеш?

– Як називається головне місто області, в якій ти живеш?

– Яка річка протікає поблизу?

2) Опрацювання вірша М. Сингаївського “Найрідніший”.

Словничок

Отчий – батьківський.

– З ким порівнює поет Україну? Чому?

– Продовжте речення: “Україна – найрідніша…”.

– Вивчіть вірш напам’ять.

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчалися на уроці?

– Що нового дізналися?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

УКРАЇНА – КРАЙ МІЙ РІДНИЙ. Л. ПОЛТАВА “НАША БАТЬКІВЩИНА”. О. КОБЕЦЬ “Я ЛЮБЛЮ”. М. СИНГАЇВСЬКИЙ “НАЙРІДНІШИЙ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД