Твори про тварин. Людвіг Ренн “Отруйна змія Гінгу”, “Горила Мафука”, “Бегемот Понгу” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС
Мета: ознайомити учнів з відомим німецьким письменником; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість.
Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ренна; малюнки змії, бегемота, мавпи; картки для читання; картки із словниковими словами; підручники; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
>> Вікторина “Знавці назв творів та їхніх авторів”
– Співвіднесіть назву твору, який читали, з прізвищем автора.
“Гр_зл_” “Лессіповертаєтьсядодому” “Р_д_й в_вк “ “Дівчинкаіведмежатко” “Д_т_ _к_ _ну” “ПітерПеніВенді” | Е. Найт Ч. Робертс Д. М. Баррі Д. Лондон Ч. Робертс |
– Який твір тут зайвий? (“Пітер Пен і Венді”.) Чому? (Це казка, а інші твори – оповідання.)
III. Підготовка до вивчення нового матеріалу
>> Гра “Знайди зайве слово”
Діти з дошки читають “ланцюжки” слів, вибирають “зайве” (його підкреслюють на дошці). Пояснюють свій вибір.
Ведмідь, вовк, мавпа, лисиця, заєць Кінь, вівця, корова, собака, бегемот Ластівка, змія, голуб, орел
– Як одним словом можемо назвати цю групу слів? (Тварини)
– Де живуть мавпа, бегемот, змії? (У тропічних лісах)
IV. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з творами про тварин і прочитаємо цікаве оповідання німецького письменника “Отруйна змія Гінгу” (з книги “Звірі тропічних лісів”). Після опрацювання тексту ми ще більше дізнаємося про життя, звички, пригоди диких та приручених звірів, їх взаємини між собою, а також із людиною.
V. Робота над новим матеріалом
1. Вступне слово вчителя про автора та твори Людвіга Ренна (за матеріалом підручника)
2. Опрацювання оповідання Л. Ренна “Отруйна змія Гінгу”
1) Робота над загадками.
– Лягла під дубочком,
Згорнулася клубочком.
Обійди її,
Бережись… (змії).
– Люблю причаїтись, на сонці погрітись,
Од людей сховатися, а люди самі бояться. (Змія)
– То як, уже здогадалися, про кого ми будемо читати на сьогоднішньому уроці?
2) Підготовка до читання.
А) Вправи на розширення поля зору. (Робота на картках у парах) Учні читають слова, дивлячись на крапку і намагаючись побачити букви, які поряд із нею.
Лі – су
Змі – я
Ду – ла
Гли – ну
Лю – ди
Б) Читання слів: удав, долівці, довжелезні, роздвоєний, негритянських, Дула, Нові.
3) Читання твору учнями (мовчки).
– Який це твір за жанром?
– Чому ви так вважаєте?
– Які головні герої твору?
4) Повторне читання “ланцюжком”.
– Читаючи, зверніть увагу, як відбулася зустріч жінки з удавом.
5) Аналіз твору за запитаннями підручника.
6) Вправи на вдосконалення техніки читання.
>> Гра “Доповни речення”
– Якось уранці в одну хатину заліз…
– Незабаром величезний удав став зовсім…
7) Творча робота.
– Намалюйте ілюстрацію до зачину оповідання.
VI. Підсумок уроку
– Що нового дізналися на уроці?
– Із твором якого автора ви ознайомились?
– Чого навчає оповідання?
– Що б ви порадили людям стосовно зміїв, удавів?
VII. Домашнє завдання
Самостійно прочитати оповідання з книги “Звірі тропічних лісів” – “Горила Мафука”, “Бегемот Понгу”.
Related posts:
- Твори про тварин. Джек Лондон “Рудий вовк” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів із цікавою життєвою пригодою, описаною у творі Джека Лондона, висвітлюючи гідну поведінку осіб, причетних до неї; удосконалювати навички літературного аналізу твору; виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: мапа світу; портрет Д. Лондона; малюнок вовка; картки для словникової роботи; книги “Поклик предків”, “Біле ікло”; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Оповідання та казки про тварин. Премчанд “Зміїний камінь” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з оповіданням індійського письменника про цікаве й незвичне у світі природи; навчати пояснювати, хто є героями оповідання, висловлювати власні міркування щодо прочитаного; узагальнити та систематизувати знання, здобуті під час вивчення теми “Брати наші менші”; заохочувати учнів до читання творів зарубіжних письменників; розвивати усне мовлення, кмітливість, винахідливість, уяву; виховувати любов до природи, дбайливе […]...
- Палке, грізне, бунтарське серце (за романом І. С. Тургенєва “Батьки і діти”) – ІВАН ТУРГЕНЄВ – 9 клас – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Пред ним преклониться Не стыдно… М. Некрасов Життя І. С. Тургенєва, визначного російського письменника, проходило у найнасиченішу епоху Росії. Саме в цей період, на початку шістдесятих років XIX століття, у Росії зароджувався новий тип борця – різночинця-демократа, людини діла, що поривається до боротьби в ім’я зміни суспільного ладу Росії. Образ, який втілив у собі всі […]...
- Найбільша змія у світі Легенди про гігантських змій є у всіх народів світу. У Китаї та Японії вони трансформувалися в оповіді про драконів, здебільшого “договороздатного” істот, наділених до того ж величезним розумом. В Індії змії стали символом мудрості, в Європі ж дракони придбали демонічні риси, опинившись уособленням зла, яке необхідно знищити. Все це розмаїття переказів має під собою одну […]...
- Якщо вкусила змія Якщо в вічній суперечці офіційної медицини і народної, Ви на боці останньої, то ці поради для Вас. Можна самому приготувати народний засіб при укусах змії, але краще доручити це людині знає – професійному фітотерапевта або знахаря. Якщо вкусила змія, допоможе трава Чистяк весняного. Чистяк весняний в народній медицині використовується наступним чином: рослина подрібнюють, змішують зі […]...
- Змія – це рептилія або земноводне? Змії – це рептилії! Якщо бути конкретніше, вони класифікуються як представники царства Тварини; тип Хордові; клас Плазуни. Існує кілька надсімейств, родин, родів і понад 3,5 тис. видів змій. Рептилії також включають черепах, крокодилів, клювоголових, амфісбен і ящірок. Плазуни – холоднокровні тварини, а це означає, що їх температура тіла змінюється в залежності від умов навколишнього середовища. […]...
- Фатальні експерименти – за повістю М. А. Булгакова “Собаче серце” – 11 клас – МИХАЙЛО БУЛГАКОВ – ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Повість “Собаче серце” була написана в 1925 році. Головний герой – професор медицини Пилип Пилипович Преображенський, який займається модною на той час проблемою омолодження людського організму. М. Булгаков не випадково наділяє героя прізвищем, яке відповідає його якостям. Професор займається євгенікою, тобто наукою про поліпшення, цілковиту зміну біологічної природи людини. Це дуже талановитий учений, відданий своїй […]...
- Минуле, дійсне і майбутнє Шарикова – за повістю М. А. Булгакова “Собаче серце” – 11 клас – МИХАЙЛО БУЛГАКОВ – ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Останнім часом дуже гостро постає питання про відповідальність кожної людини за результати своєї праці. Праці в найширшому смислі слова. Численні безвідповідальні експерименти над природою призвели до екологічної катастрофи. Результати непродуманих соціальних експериментів ми постійно відчуваємо на собі. Про один біосоціальний експеримент мова йде в повісті М. Булгакова “Собаче серце”. Суто наукова цікавість професора Преображенського, який […]...
- Оповідання та казки про тварин. Віталій Біанкі “Мишенятко Пік” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з літературною казкою російського письменника; вчити знаходити у структурі тексту художні описи природи, тварин, пояснювати їхню роль у творі; розвивати навички свідомого та виразного читання; збагачувати словниковий запас; виховувати позитивні моральні якості. Обладнання: мапа світу; картки для підготовки до читання, до гри “Знайди помилку”; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Емоційне налаштування […]...
- Дружба – як скло: розіб’єш – не склеїш – ПРОЗОВІ ТВОРИ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Кінь утік…”. Мета. Вчити орієнтуватись у структурі тексту, формувати уміння визначати головну думку, добирати заголовки; розвивати уважність, виховувати почуття товариськості. Обладнання. Таблиця складів (додаток 1). Хід уроку І. Вдосконалення читацьких навичок. 1. Розпитування. За складовою таблицею (додаток 1) читання складів із “є”, “я”, “ю”. 2. Читання прислів’їв на одному мовному видиху. […]...
- Оповідання та казки про тварин. Фелікс Зальтен “Бембі” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: навчити учнів розуміти пізнавально-виховний характер казок, їхні морально-етичні цінності; згадати, які бувають казки; вчити вирізняти казки про тварин серед інших видів казок; учити дітей перейматися проблемами героїв та емоційно відгукуватися на події у казці; вправляти у виразному читанні; виховувати любов до тварин. Обладнання: мапа Європи; ілюстрації із зображенням тварин; схема аналізу казки; таблиця для […]...
- Горила Горила – представник загону приматів. Утворює рід, в якому налічується 2 виду (західні та східні горили), що мешкають в тропічних і субтропічних лісах Африки. Це гірські тропічні ліси по схилах Вірунга (кордон Республіки Конго, Уганди і Руанди) з діапазоном висот від 2200 до 4300 метрів. Рівнинні густі ліси і низинні болота в Центральній і Західній […]...
- Карпатська історія про вірне кохання (за повістю І. Франка “Захар Беркут”) – Зразок твору – I. ФРАНКО, Т. ШЕВЧЕНКО, А. ЧАЙКОВСЬКИЙ, М. СТЕЛЬМАХ, Г. ТЮТЮННИК – ПРО ДАЛЕКІ МИНУЛІ ЧАСИ – 7 КЛАС У світі існує багато історій про кохання. Усі вони різні, кожна з них неповторна. Ще одну з таких історій розповів відомий український письменник І. Франко у повісті “Захар Беркут”. Максим Беркут і Мирослава познайомилися за досить незвичних обставин: хоробрий юнак врятував дівчину від величезної ведмедиці. Це було кохання з першого погляду. “Щось солодко защеміло коло […]...
- Михайло Зощенко “Найголовніше” – БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ – 2 КЛАС Мета: вчити дітей аналізувати свою поведінку; вдосконалювати навички читання, вміння ділити текст на частини, добирати до них заголовки; розвивати пам’ять, увагу, кмітливість; виховувати бажання ставати кращими й добрішими. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Урок розпочався! До праці мерщій! Усі перешкоди Здолати зумій. Працюй наполегливо, швидко, старанно, Щоб кожна хвилинка не втратилась […]...
- Все так цікаво навкруги – ПРОЗОВІ ТВОРИ Матеріал уроків. Олег Буцень “Наше відкриття” (скорочено). Мета. Розширювати і поглиблювати уявлення дітей про цікаве та незвичайне у природі; удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору; розвивати спостережливість, фантазію. Обладнання. Картки для читання. Хід уроків І. Вправа на вдосконалення читацьких навичок. 1. Читання груп слів на одному диханні. Кіт Луг Зоря […]...
- Раз добром налите серце – ввік не прохолоне – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ Й П’ЄСА-КАЗКА Матеріал уроків. Валентин Бичко “Казка – вигадка…”, Анатолій Дімаров “Для чого людині серце”. Мета. Ознайомити учнів із жанром літературної чарівної казки; навчити самостійно визначати дійових осіб; формувати уміння визначати головну думку твору; виховувати доброту, чуйність. Обладнання. Таблиця № 3 (додаток 3), картки для читання; картки-блискавки; малюнки із виразами обличчя доброї, злої і байдужої людини, картки […]...
- Історична правда і художній вимисел у новелі “Камінний хрест” – І варіант – 10 клас – ВАСИЛЬ СТЕФАНИК – ТВОРИ З – УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Василь Стефаник по праву вважається найвидатнішим українським новелістом. У своїх творах він правдиво та досконало змалював трагічне життя селянства Західної України. Вона в той час перебувала під владою Австро-Угорщини. Тоді смертність населення на заході України була чи не найбільшою в усій Європі. Тому, шукаючи порятунку від видимої загибелі, люди кинулися емігрувати – до Америки, до […]...
- Що таке інтелектуальний детектив? (за новелами Едгара По “Золотий жук” та “Вбивство на вулиці Морг”) – ЕДГАР ПО – 9 клас – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Усі ми звикли до того, що серед книжок для масового читача чільне місце посідають детективи. Здається, що цей безсмертний жанр існував завжди. Але це не так. У1809 році в Америці народився хлопчик, якому судилося стати одним із засновників детективного жанру. Цього хлопчика звали Едгар Алан По. Сьогодні цей письменник викликає нову хвилю цікавості, а втім, […]...
- Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання. Обладнання: підручник, робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається улюблена […]...
- Образ Руської землі у “Слові о полку Ігоревім” – І варіант – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ – УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ – Найкращі учнівські твори – Твір Піднялася Діва-Обида, Сплеснула лебединими крилами і І пішла по Русі Слово о полку Ігоревім Одне з чільних місць у визначній пам’ятці нашої літератури “Слові о полку Ігоревім” посідає образ Руської землі, землі, що в час написання поеми була роздрібнена і втомлена постійними міжусобицями, але все одно прекрасна своєю розкішною природою, своїм могутнім народом. Образ Руської […]...
- Життєвий і творчий шлях Ярослава Стельмаха – ПРОЗОВІ ТВОРИ Матеріал уроків. “Ярослав Стельмах” (про нього). Ярослав Стельмах “Ловись, рибко!” (Уривок з повісті “Найкращий намет”). Мета. Ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Ярослава Стельмаха; навчати читати його твори, визначати стан дійових осіб, відповідно до цього інтонувати діалог; збагачувати словник учнів; розвивати уміння передавати голосом здивування, сум, захоплення, радість під час читання. Обладнання. Портрет Я. […]...
- Анні М. Г. Шмідт “Йіп і Янеке разом граються”, “Поппіянс хворіє” – БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з новим автором і пригодами маленьких друзів; вдосконалювати навички виразного читання, читання за особами, вміння аналізувати твори, робити висновки, зіставлення, порівняння, висловлювати особисту думку; виховувати доброту, людяність. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Перевірка завдань з рубрики “Додаткове самостійне читання” III. Повідомлення теми й мети уроку IV. Знайомство […]...
- Шкільний твір на тему – 10 клас – Твори з української літератури – Твори з зарубіжної літератури – Твори з розвитку звяз’ного мовлення – Шкільний твір учнівський – твори з української літератури Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Твори з розвитку звяз’ного мовлення Твір-мініатюра про слово… Народна творчість і сьогодення Не роби іншому того, чого не бажаєш для себе Попіл Клааса стукає в серце… Хліб – всьому голова Чорнобильська тема Екологічна катастрофа – це ще не повна загибель (У чому я вбачаю власний внесок у поліпшення екологічної ситуації) Для кого написані закони? Позиція […]...
- “Нове життя нового прагне слова…” – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови – Найкращі учнівські твори – Твір Життя не стоїть на місці. Людство пройшло багато етапів у своєму розвиткові: був і родоплемінний, і рабовласницький, і феодальний лад. Відповідно до змін суспільного устрою змінювалась культура, а разом з нею мистецтво, зокрема література. Зараз ми живемо у перехідну добу: перш за все, у час будування нової держави, та не тільки. Ми вперше дізнаємося про […]...
- ГРИЦЬКО БОЙКО. ВІДПОЧИТИ НІКОЛИ – Гумористичні твори – У КРАЇНІ ГУМОРУ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити узагальнювати, висловлювати оцінні судження; розвивати вміння аналізувати, пояснювати переносне значення слів, висловів; виховувати почуття відповідальності за свої слова і вчинки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ – Доброго ранку! – травам росистим. – Доброго ранку! – квітам барвистим. – Доброго ранку! – сонечку ясному. Людям усім і […]...
- Людина красна не словами, а добрими ділами – ПРОЗОВІ ТВОРИ Матеріал уроку. “Василь Сухомлинський” (про нього). Василь Сухомлинський “Красиві слова і красиве діло”. Мета. Вчити давати характеристику головним дійовим особам, порівнювати вчинки і поведінку персонажів, розвивати зв’язне мовлення, виховувати доброту, чуйність. Обладнання. Портрет В. Сухомлинського, картки зі словами. Хід уроку I. Мовна розминка. 1. Гра “Здогадайтеся: про кого або про що я розповідаю”. – Учень, […]...
- Емма Боварі у романі “Мадам Боварі” – 10 клас – ГЮСТАВ ФЛОБЕР – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Боварі – це я сам. Г. Флобер Кращим хранителем критичного реалізму другої половини XIX століття французької літератури є Постав Флобер, у творчості якого прославляється повна відсутність будь-яких ілюзій про життя, нетерпиме відношення до всіляких спроб накинути романтичний покров на жорстоку правду дійсності. Він досягає граничного ступеня нещадності у своєму викритті. Творчість Флобера сягає своєї вершини […]...
- Шкільний твір на тему – 8 клас – Твори з української літератури – Твори з зарубіжної літератури – Твори з розвитку звяз’ного мовлення – Шкільний твір учнівський – твори з української літератури Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Твори з зарубіжної літератури Бережіть наш безцінний дар – мову! Книги Музика в нашому житті Телебачення в сучасному житті Уславлення в народному епосі історичного минулого українського народу Відтворення героїчної і трагічної історії України та боротьби запорозького козацтва за волю і незалежність у народних піснях і думах Відображення героїчної боротьби за волю запорозького козацтва у народних […]...
- Шкільний твір на тему – 12 клас – Твори з української літератури – Твори з зарубіжної літератури – Твори з розвитку звяз’ного мовлення – Шкільний твір учнівський – твори з української літератури Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Твори з розвитку звяз’ного мовлення Рідна мова – найбільше багатство Власні міркування Як тебе не любити, Харкове мій Ми матір називаємо Святою Уроки історії, які ми маємо знати (Твір-розповідь) Уроки історії, які ми маємо знати Софійський собор (Твір-опис пам’ятки за власним спостереженням) Наші духовні провідники (Твір-нарис) Жити спішити треба! (роль громадянина у відродженні і зміцненні […]...
- “Ти знаєш, що ти – людина…” – 10 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – Найкращі учнівські твори – Твір Що таке людина? Це жива істота, яка відрізняється тварини тим, що має мову, писемність, вміє думати, будувати, творити тощо. Всі ми це знаємо з дитинства. “Людина – цар природи”- загальновідома істина, але в чому її суть? Чому людина, а не ведмідь, лев, слон має право втручатися в життя природи, наділена переліченими вище властивостями? Справа в […]...
- Духовні шукання і відкриття князя Андрія Волконського – 10 клас – ЛЕВ ТОЛСТОЙ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Герої Л. М. Толстого дуже важко піддаються однозначному визначенню. Вони не діляться на гарних і поганих, добрих і лютих, розумних і дурних, вони просто живуть, шукають, часто помиляючись у своїх пошуках. Князь Андрій Волконський – одна із найяскравіших і найтрагічніших фігур роману “Війна і мир”. З першої своєї появи на сторінках твору і до смерті […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МАНДРІВКА ДО ЦАРСТВА КВІТІВ – Твори з науковою інформацією – У КРАЇНІ ЗНАНЬ Мета: вчити учнів свідомо сприймати художні тексти, визначати головну думку твору, давати характеристику дійовим особам, аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнювати; вдосконалювати основні навички читання; виробляти вміння добирати книги на задану тему; вчити працювати над прислів’ями, приказками; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у структурі твору; виховувати любов до природи, бажання пізнавати нове, читаючи книги. […]...
- ДЕ ЖИВЕ ХМАРА? О. КРОТЮК “НАША ХМАРА”. В. ФЕДОРЕНКО “ЖАЛІСЛИВА ХМАРА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: формувати в учнів уміння правильно і свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати мовлення, мислення, фантазію учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ. 2) Робота над […]...
- ТІК, Йоганн Людвіг (1773 – 1853) ТІК, Йоганн Людвіг (Tieck, Johann Ludwig – 31.05. 1773, Берлін – 28.04.1853, там само) – німецький письменник. Народився у родині канатника. Батько мав необхідні статки, тож Тік зміг здобути прекрасну освіту в одній із найкращих гімназій – Фрідріх-Вердерівській, де він навчався з 1782 до 1792 р. У гімназії Тік познайомився з В. […]...
- Хто гідний кохання? (за новелою Стендаля “Ваніна Ваніні”) – 8 клас – СТЕНДАЛЬ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір З чого починається кохання? Чи кожна людина гідна його? Як зберегти це високе почуття? Це вічні питання, над якими замислювалися в усі часи. Чергового разу ці питання порушує французький письменник Стендаль. Його новела “Ваніна Ваніні” – історія кохання молодих італійців – має досить прозаїчний фінал. Ми знайомимося з головною героїнею твору на великосвітському балу, куди […]...
- Що таке щастя? – ІІІ варіант – 10 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – Найкращі учнівські твори – Твір Питання, що винесене у тему твору, турбувало людей завжди і розв”язати його намагалися найрозумніші з них. Філософи і письменники по різному відповідали на це запитання, і мені здається, що з цього можна зробити один висновок: формули щастя єдиної для всіх, універсальної, не існує. Люди говорять: “Не в грошах щастя”, але разом з тим тисячі, знаючи […]...
- ОПОВІДАННЯ. МИКОЛА НОСОВ. МИШКОВА КАША (Скорочено) – Твори зарубіжних письменників – У КРАЇНІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ Мета: ознайомити учнів з новим розділом “Твори зарубіжних письменників”; продовжити ознайомлення із життєвим і творчим шляхом Миколи Носова; ознайомити з його оповіданням “Мишкова каша”; розширювати словниковий запас школярів; розвивати навички виразного читання за особами, кмітливість, пам’ять, логічне мислення, уяву учнів, уміння обгрунтовувати свою думку; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Дзвонить […]...
- Науково-технічний прогрес та майбутнє людства – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови – Найкращі учнівські твори – Твір Понад 150 років тому один письменник сказав, що зараз неможливо писати великі твори, досліджувати у подробицях життя, вчинки та почуття героїв. А причина – у науково-технічному прогресі. Усі стали їздити потягом, а не кіньми, всі кудись поспішають. Милий Микола Лесков! Що б сказав ти про наш час, коли потяг і кораблі вже не здаються восьмим […]...
- Книги мають свою долю – І варіант – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови – Найкращі учнівські твори – Твір Усім відома фраза одного з героїв роману “Майстер і Маргарита” М. Булгакова: “Рукописи не горять”. У цьому вислові, що, до речі, став крилатим, письменник ствердив думку про те, що кожна книга має своє призначення, свою долю, що не може вона безслідно зникнути, бо устами митця промовляє сам Бог. Книги мають свою долю, так як і […]...
- Вічні ідеали добра й братерства (твір-роздум за поемою Ш. Руставелі “Витязь у тигровій шкурі”) – 8 клас – ШОТА РУСТАВЕЛІ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Начебто чорні урагани, які змітають все на своєму шляху, проносилися над землею Грузії криваві війни й нищівні пожежі. Безцінні скарби духовного життя зникали в полум’ї, мішалися з кров’ю, втоптувалися в землю. Стародавній народ картвелів достойно опирався войовничим загарбникам. Велика поема Шота Руставелі вціліла в ті страшні часи й змогла донести до сьогодення вражаючі картини стародавнього […]...