Твори про тварин. Ерік Найт “Лессі повертається додому” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС
Мета: формувати в учнів уявлення про особистість англо-американського письменника Еріка Найта; розширювати і поглиблювати уявлення дітей про цікаве та незвичайне у живій природі; формувати уміння стисло переказувати, збагачувати словниковий запас школярів; навчити відшукувати в тексті влучні слова і вирази, які характеризують дійових осіб; виховувати любов до тварин.
Обладнання: мапа світу; портрет Еріка Найта; книга для читання з природознавства (цікавинки); картки зі словами; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
– З давніх-давен тварини живуть поряд з людьми. Але мову звірів, пташок, комах може зрозуміти лиш той, хто доброзичливо спостерігає за ними, не втручається в їхнє життя, але потрібної миті приходить на допомогу.
– Прочитайте, як люди називають тварин. (Брати наші менші)
– Поміркуйте чому.
III. Повідомлення теми і мети уроку
– Сьогодні ми продовжуємо ознайомлюватися з творами про тварин і дізнаємося про творчість англо-американського письменника Еріка Найта. Слави дитячого письменника Ерік Найт зажив після публікації повісті “Лессі”.
IV. Робота над новим м матеріалом
1. Опрацювання статті підручника
2. Первинне ознайомлення з твором “Лессі повертається додому”
– Відгадайте загадку.
Один усю роботу робить, другий господаря молоком поїть, а третій хату стереже. (Кінь, корова, собака)
– Які це тварини? (Свійські)
– Чому їх так називають?
– А кого називають вірним другом людини?
– На цьому уроці ми прочитаємо оповідання про собаку Лессі. Через свій дивовижний розум, кмітливість та відданість дітям Лессі й досі залишається улюбленицею маленьких читачів з усього світу.
3. Читання першої частини
Учні мовчки перечитують першу частину твору. Відповідають на запитання учителя.
– За що поважали Лессі мешканці Грінабриджа?
– Розкажіть про дружбу Лессі й Джо.
– Як хлопчик сприйняв звістку, що Лессі продали?
– Який заголовок можете дібрати до цієї частини?
4. Читання другої частини
Другу частину учні читають уголос ланцюжком. Зіставляють зміст з ілюстрацією у підручнику. Добирають речення, які стосуються малюнка. Добирають заголовок до частини.
– Як жилося вівчарці в Шотландії?
– Які факти переконують, що Лессі не забувала хлопця?
– Які обставини допомогли Лессі і втекти від псаря Хнайза і вирушити в далеку путь?
5. Читання третьої й четвертої частин
Після читання наступних частин учні добирають до них заголовки.
– Розкажіть про труднощі, які доводилось долати Лессі дорогою додому.
– Доведіть, що Лессі була розумною і сильною.
– Яку роль відіграло в житті собаки стареньке подружжя Феден?
– Якою була зустріч хлопчика з його вірною Лессі?
– Які риси характеру батьків Джо викликають у вас повагу?
– Чому герцог Радлінг, упізнавши Лессі, зробив вигляд, ніби бачить чужого пса? Як це його характеризує?
– Чим уразило вас оповідання про Лессі?
– Знайдіть у тексті речення, які б підійшли до ілюстрації підручника.
6. Хвилинка-цікавинка
– Коли за оповіданням зняли фільм, то кличка Лессі стала найпопулярнішою у світі: всіх шотландських коллі почали називати Лессі. А в США наймоднішою з-поміж собачих порід стала шотландська вівчарка.
V. Підсумок уроку
– Із творчістю якого письменника ви сьогодні ознайомилися?
– Які твори прочитали?
– Чим вона цікаві?
– Чого нас вчить цей твір?
VI. Домашнє завдання
Підготувати стислий переказ твору за складеним планом і малюнками.
Related posts:
- Твори про тварин. Джеймс Олівер Кервуд “Гризлі” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість американського письменника Д. О. Кервуда; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість. Обладнання: мапа світу; портрет Д. Кервуда; малюнок ведмедя; ілюстрації природи Америки; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Твори про тварин. Джек Лондон “Рудий вовк” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів із цікавою життєвою пригодою, описаною у творі Джека Лондона, висвітлюючи гідну поведінку осіб, причетних до неї; удосконалювати навички літературного аналізу твору; виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: мапа світу; портрет Д. Лондона; малюнок вовка; картки для словникової роботи; книги “Поклик предків”, “Біле ікло”; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Твори про тварин. Нарлз Робертс “Дитя океану”, “Дівчинка і ведмежатко” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість відомого канадського письменника Чарльза Дугласа Робертса; викликати інтерес до його творів про життя тварин; розкрити причиново-наслідкові зв’язки дружніх стосунків людини і звіра; вчити із розумінням ставитися до братів наших менших; вдосконалювати уміння швидко орієнтуватися у тексті, ділити його на частини, складати малюнковий план; виховувати спостережливість, чуйність, любов […]...
- Твори про тварин. Людвіг Ренн “Отруйна змія Гінгу”, “Горила Мафука”, “Бегемот Понгу” – ВІРНЕ СЕРЦЕ ЗВІРА – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з відомим німецьким письменником; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість. Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ренна; малюнки змії, бегемота, мавпи; картки для читання; картки із словниковими словами; підручники; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Палке, грізне, бунтарське серце (за романом І. С. Тургенєва “Батьки і діти”) – ІВАН ТУРГЕНЄВ – 9 клас – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Пред ним преклониться Не стыдно… М. Некрасов Життя І. С. Тургенєва, визначного російського письменника, проходило у найнасиченішу епоху Росії. Саме в цей період, на початку шістдесятих років XIX століття, у Росії зароджувався новий тип борця – різночинця-демократа, людини діла, що поривається до боротьби в ім’я зміни суспільного ладу Росії. Образ, який втілив у собі всі […]...
- Оповідання та казки про тварин. Ян Грабовський “Рекс” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з оповіданням польського письменника Яна Грабовського; вчити називати основні ознаки оповідання як жанру, знаходити у структурі тексту художні описи тварин, пояснювати їх роль у творі; пробуджувати інтерес учнів до тваринного світу; розвивати навички виразного читання і стислого переказу тексту; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. Обладнання: таблиця складів; мапа Європи; […]...
- Оповідання та казки про тварин. Віталій Біанкі “Мишенятко Пік” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з літературною казкою російського письменника; вчити знаходити у структурі тексту художні описи природи, тварин, пояснювати їхню роль у творі; розвивати навички свідомого та виразного читання; збагачувати словниковий запас; виховувати позитивні моральні якості. Обладнання: мапа світу; картки для підготовки до читання, до гри “Знайди помилку”; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Емоційне налаштування […]...
- Оповідання та казки про тварин. Премчанд “Зміїний камінь” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з оповіданням індійського письменника про цікаве й незвичне у світі природи; навчати пояснювати, хто є героями оповідання, висловлювати власні міркування щодо прочитаного; узагальнити та систематизувати знання, здобуті під час вивчення теми “Брати наші менші”; заохочувати учнів до читання творів зарубіжних письменників; розвивати усне мовлення, кмітливість, винахідливість, уяву; виховувати любов до природи, дбайливе […]...
- АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ. СПІШУ ДОДОМУ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Анатолія Костецького; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити аналізувати прочитане, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель посміхається. Урок наш починається. Голівки всі схиляються. Школярики стараються. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою […]...
- Л. КИСЕЛЬОВ. “ДОДОМУ”. ПАТРІОТИЧНИЙ МОТИВ ВІРША. “КАТЕРИНА”. ВСЕЛЮДСЬКЕ І НАЦІОНАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ОБРАЗУ УКРАЇНСЬКОЇ МАДОННИ Мета: продовжити знайомити школярів з поетичною творчістю Кисельова, зокрема зосереджуючи увагу на ідейно-художньому аналізі віршів “Додому”, “Катерина”; вміти характеризувати образ Катерини; розвивати естетичні відчуття і смак; уміння грамотно висловлювати власні думки про вірші письменника; робити аналіз його творів; формувати власну позицію у процесі пізнання і вивчення; виховувати повагу до мистецтва слова, культури рідного краю, його […]...
- Ерік Вольф Сігел. “Історія одного кохання”. Розповідь про зворушливе й трагічне кохання студента, сина мільйонера, до дочки бідного італійського емігранта. Проблеми життя і смерті, любові й відданості у творі – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: розкрити проблеми життя і смерті, любові й відданості, стосунків батьків і дітей, гуманізму у творі; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, аналітичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у високих естетичних та гуманних цінностях; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: розвивати навички […]...
- Минуле, дійсне і майбутнє Шарикова – за повістю М. А. Булгакова “Собаче серце” – 11 клас – МИХАЙЛО БУЛГАКОВ – ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Останнім часом дуже гостро постає питання про відповідальність кожної людини за результати своєї праці. Праці в найширшому смислі слова. Численні безвідповідальні експерименти над природою призвели до екологічної катастрофи. Результати непродуманих соціальних експериментів ми постійно відчуваємо на собі. Про один біосоціальний експеримент мова йде в повісті М. Булгакова “Собаче серце”. Суто наукова цікавість професора Преображенського, який […]...
- Фатальні експерименти – за повістю М. А. Булгакова “Собаче серце” – 11 клас – МИХАЙЛО БУЛГАКОВ – ТВОРИ З ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Повість “Собаче серце” була написана в 1925 році. Головний герой – професор медицини Пилип Пилипович Преображенський, який займається модною на той час проблемою омолодження людського організму. М. Булгаков не випадково наділяє героя прізвищем, яке відповідає його якостям. Професор займається євгенікою, тобто наукою про поліпшення, цілковиту зміну біологічної природи людини. Це дуже талановитий учений, відданий своїй […]...
- Оповідання та казки про тварин. Фелікс Зальтен “Бембі” – БРАТИ НАШІ МЕНШІ – 3 КЛАС Мета: навчити учнів розуміти пізнавально-виховний характер казок, їхні морально-етичні цінності; згадати, які бувають казки; вчити вирізняти казки про тварин серед інших видів казок; учити дітей перейматися проблемами героїв та емоційно відгукуватися на події у казці; вправляти у виразному читанні; виховувати любов до тварин. Обладнання: мапа Європи; ілюстрації із зображенням тварин; схема аналізу казки; таблиця для […]...
- Леонід Кисельов. Патріотичний мотив вірша “Додому”. Вселюдське і національне значення образу української Мадонни (“Катерина”) Мета. Виразно читати поезії, визначити основну думку, пояснити прихований, підтекстовий зміст образів. Характеризувати образ Катерини; розвивати вміння висловлювати власні думки; виховувати любов до поетичного слова. Обладнання: портрет письменника, збірки його творів. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання. Асоціативний диктант. (Учитель цитує окремі рядки твору, називає імена, географічні назви, дати тощо. Учні усно розкривають суть понять.) […]...
- ЕРІК ВОЛЬФ СІГАЛ(СІГЕЛ) (1937-2010) – НА ЗАХИСТІ ВІЧНИХ ЦІННОСТЕЙ: ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ У мене є ця донкіхотська мрія, що одного дня я отримаю трохи критичного визнання за мої романи… Ерік Сігал ПРОФЕСОР, ЯКИЙ НАПИСАВ ІСТОРІЮ КОХАННЯ Творчість видатного американського митця Еріка Сігала І належить водночас до літератури та кіно. Його книжки неодноразово посідали перші місця в престижних рейтингах, а фільми, зняті за сценаріями Сігала, відзначені такими нагородами, […]...
- Вірші-небилиці. Алан Мілн “Дідусь Джо” – НА ВЕРБІ ГРУШІ, А НА ОСИЦІ КИСЛИЦІ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів із творчістю англійського письменника Алана Мілна та його творчим шляхом; вчити називати основну відмінність віршів-небилиць від інших творів; висловлювати своє ставлення до прочитаного; удосконалювати навички правильного й виразного читання, уміння працювати самостійно; розвивати образну уяву, здатність розрізняти реальність і вигадку. Обладнання: мапа світу; таблиця до гри “Схожі хвости”; таблиця для розчитування; підручник; […]...
- Михайло Зощенко “Найголовніше” – БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ – 2 КЛАС Мета: вчити дітей аналізувати свою поведінку; вдосконалювати навички читання, вміння ділити текст на частини, добирати до них заголовки; розвивати пам’ять, увагу, кмітливість; виховувати бажання ставати кращими й добрішими. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Урок розпочався! До праці мерщій! Усі перешкоди Здолати зумій. Працюй наполегливо, швидко, старанно, Щоб кожна хвилинка не втратилась […]...
- Раз добром налите серце – ввік не прохолоне – ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ Й П’ЄСА-КАЗКА Матеріал уроків. Валентин Бичко “Казка – вигадка…”, Анатолій Дімаров “Для чого людині серце”. Мета. Ознайомити учнів із жанром літературної чарівної казки; навчити самостійно визначати дійових осіб; формувати уміння визначати головну думку твору; виховувати доброту, чуйність. Обладнання. Таблиця № 3 (додаток 3), картки для читання; картки-блискавки; малюнки із виразами обличчя доброї, злої і байдужої людини, картки […]...
- Карпатська історія про вірне кохання (за повістю І. Франка “Захар Беркут”) – Зразок твору – I. ФРАНКО, Т. ШЕВЧЕНКО, А. ЧАЙКОВСЬКИЙ, М. СТЕЛЬМАХ, Г. ТЮТЮННИК – ПРО ДАЛЕКІ МИНУЛІ ЧАСИ – 7 КЛАС У світі існує багато історій про кохання. Усі вони різні, кожна з них неповторна. Ще одну з таких історій розповів відомий український письменник І. Франко у повісті “Захар Беркут”. Максим Беркут і Мирослава познайомилися за досить незвичних обставин: хоробрий юнак врятував дівчину від величезної ведмедиці. Це було кохання з першого погляду. “Щось солодко защеміло коло […]...
- Дружба – як скло: розіб’єш – не склеїш – ПРОЗОВІ ТВОРИ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Кінь утік…”. Мета. Вчити орієнтуватись у структурі тексту, формувати уміння визначати головну думку, добирати заголовки; розвивати уважність, виховувати почуття товариськості. Обладнання. Таблиця складів (додаток 1). Хід уроку І. Вдосконалення читацьких навичок. 1. Розпитування. За складовою таблицею (додаток 1) читання складів із “є”, “я”, “ю”. 2. Читання прислів’їв на одному мовному видиху. […]...
- Чим відрізняється зовнішній вигляд двосторонньо симетричних тварин Більшість тварин мають двосторонньо симетричне тіло. Це означає, що якщо через їхнє тіло в певному місці подумки провести площину, то утворюються дві частини тіла будуть дзеркально збігатися. По-іншому двосторонню симетрію називають билатеральной симетрією. Наприклад, ліва і права сторона тіла людини і більшості тварин приблизно симетричні. У нас є однакові дві однакові руки і ноги, два […]...
- Юнацтво в пошуках щастя – 10 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – Найкращі учнівські твори – Твір Кожна людина у своєму житті хоч один раз замислювалась над тим, що таке щастя. Чи може бути щастя однаковим для всіх? Як на мою думку, то ні. І перш за все тому, що в кожної людини своє розуміння щастя, бо кожна людина – це особистість, якій притаманні свої почуття і хвилювання. Якщо запитати кількох людей […]...
- Повість-казка. Джоель Чендлер Харріс “Братець Лис і братець Кролик” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного американського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; розвивати почуття гумору. Обладнання: мапа світу; портрет Джоеля Чендлера Харріса; ілюстрації до казки; сценічні маски; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку – […]...
- ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ МИХАЙЛА ОПАНАСОВИЧА БУЛГАКОВА. УКРАЇНСЬКІ СТОРІНКИ БІОГРАФІЇ ПИСЬМЕННИКА. ЗНАЙОМСТВО З ПОВІСТЮ БУЛГАКОВА СОБАЧЕ СЕРЦЕ: СЮЖЕТ І ОПОВІДНА СИСТЕМА ТВОРУ – ЛІТЕРАТУРА XX-XXI СТОЛІТЬ Мета: ознайомити учнів із біографією М. О. Булгакова, її українськими сторінками, проаналізувати сюжет і оповідну систему твору; розвивати аналітичне та критичне мислення, уміння працювати в групі та в парі, створювати проект; прищеплювати інтерес до особистості та творчості Булгакова. Компетентності, що формуються: предметні – уміння розповідати про життя і творчість М. О. Булгакова, зміст повісті “Собаче […]...
- Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень” – ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йована Йовановича-Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати розуміння цінності веселого світу дитинства. Обладнання: портрет Й. Йовановича-Змая; малюнок півня; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Емоційне налаштування на урок Пролунав дзвінок, Починаємо заняття, Працюватимемо старанно, Щоб почути у кінці, Що у […]...
- Людина створила культуру, а культура – людину – І варіант – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови – Найкращі учнівські твори – Твір Людей різних професій цікавить питання, що відрізняє людину від тварини? Мабуть, лікар скаже – будова тіла, внутрішні органи, філософ – здатність мислити, філолог – мова тощо. Але, на мій погляд, усе зазначене пов’язане з культурою. Які тварини здатні збудувати таку складну систему для життя, як місто? Можливо, мурахи та бджоли, але усі їх вулики стандартні, […]...
- Особливості жанру й композиції поеми М. Гоголя “Мертві душі” – МИКОЛА ГОГОЛЬ – 9 клас – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір Особливості жанру й композиції поеми М. Гоголя “Мертві душі” Постать Миколи Васильовича Гоголя чітко вирізняється н. фон. російської літератури XIX століття. Цей геніальний письменник надав напрямок усьому літературному процесу на кілька десятиліть. До того ж Гоголь є одним з небагатьох письменників, який спромігся поєднати у своїй творчості два могутні культурні струмені – український та російський. […]...
- Улюблена телепередача – 9 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови – Найкращі учнівські твори – Твір Сучасна людина не уявляє свого життя без телевізора. Дехто настільки проймається побаченим і почутим, що це замінює йому власне життя, і у відповідь на питання своїх друзів про справи він починає переказувати зміст фільмів, ток-шоу, серіалів, новин тощо. Можна було б перефразувати відоме прислів’я: “Скажи мені, які твої улюблені передачі, і я скажу тобі, хто […]...
- Шкільний твір на тему – 9 клас – Твори з української літератури – Твори з зарубіжної літератури – Твори з розвитку звяз’ного мовлення – Шкільний твір учнівський – твори з української літератури Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Твори з розвитку звяз’ного мовлення Ні, я жива! Я буду вічно жити! Якими є українці? Передісторія культури України Культура Київської Русі Культура запорозьких козаків Думи та народні пісні – це соціальна пам’ять народу, його бачення життя та історії Великі українці. Олександр Петрович Довженко (Твір-біографічний опис з елементами цитування) Великі українці. Віталій Володимирович Кличко (Твір-біографічний опис) […]...
- Київ – столиця України – IІІ варіант – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – 6 клас – Найкращі учнівські твори – Твір Згідно з легендою, основоположниками Києва були три брати й сестра: Кий, Щек, Хорив і Либідь. На честь старшого брата місто назвали Києвом. Київ – столиця України, є стародавнім містом, яке поділяється на дві частини: Верхнє місто, або давній Київ, та Нижнє місто, або Поділ. В Верхньому місті до наших днів збереглася частина старовинного муру – […]...
- “Ти знаєш, що ти – людина…” – 10 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – Найкращі учнівські твори – Твір Що таке людина? Це жива істота, яка відрізняється тварини тим, що має мову, писемність, вміє думати, будувати, творити тощо. Всі ми це знаємо з дитинства. “Людина – цар природи”- загальновідома істина, але в чому її суть? Чому людина, а не ведмідь, лев, слон має право втручатися в життя природи, наділена переліченими вище властивостями? Справа в […]...
- Моє дозвілля – ІІ варіант – 8 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – Найкращі учнівські твори – Твір Пролунав дзвоник з останнього уроку, і хлопці й дівчата з усіх класів висипали у коридор. Зчинився такий галас. Усі поспішають додому. Попереду два вихідних дні. Вдома обідаю – і до комп’ютера. З того часу, як батько подарував мені комп’ютер, я кожну вільну хвилину проводжу біля нього. Правда, я не кинув своє старе захоплення і постійно, […]...
- “Ой, яка чудова українська мова!” – I варіант – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ – 6 клас – Найкращі учнівські твори – Твір Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, бо вона не що інше, як жива скарбниця людського духу. У мові віддзеркалюється весь народ, його культура, традиції. Коли зникає народна мова, – народу нема більше! Мова – це найдорожчий скарб, переданий нам сотнями й сотнями попередніх поколінь, злелеяний у піснях, переказах. Мабуть, не […]...
- Контрольна робота № 6. Література ХХ-ХХІ століття. Життя, історія, культура Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок. Перебіг уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Написати творчу роботу на одну із тем: “Кохання – це […]...
- ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. ЕРІК ВОЛЬФ СІГАЛ “ІСТОРІЯ ОДНОГО КОХАННЯ”: РОЗПОВІДЬ ПРО ЗВОРУШЛИВЕ І ТРАГІЧНЕ КОХАННЯ СИНА МІЛЬЙОНЕРА ДО ДОЧКИ БІДНОГО ІТАЛІЙСЬКОГО ЕМІГРАНТА. ПРОБЛЕМИ ЖИТТЯ ТА СМЕРТІ, ЛЮБОВІ ТА ВІДДАНОСТІ У ТВОРІ – НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ НА МЕЖІ XIX-XX СТ Мета (формувати компетентності): предметні (розуміння значення проблем життя та смерті, любові й відданості, взаємин батьків і дітей, гуманізму (за повістю Е. В. Сігала “історія одного кохання”); словниковий запас; навички зв’язного мовлення, аналітичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; потребу сповідувати високі естетичні й гуманні цінності); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативні: навички роботи в […]...
- Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце” – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ Тема. Позакласне читання. Корнелія Функе (нар. 1958). “Чорнильне серце”. Тема “оживлення” книги у творі. Образ Мегі – дівчинки, котра любить читати. Її пригоди й духовне випробування. Поєднання уявного і реального світів Мета: навчальна: розширювати кругозір учнів, їхній інтерес до читання; зацікавити творчістю письменниці; допомогти усвідомити ідейно-художній зміст твору та його суспільну значущість; розвивальна: розвивати навички […]...
- Шкільний твір на тему – 11 клас – Твори з української літератури – Твори з зарубіжної літератури – Твори з розвитку звяз’ного мовлення – Шкільний твір учнівський – твори з української літератури Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Твори з розвитку звяз’ного мовлення Роль і місце художньої літератури в духовному житті нації Українське бароко Роль Біблії в духовному житті українського народу Роль козацтва в історії українського народу Роль козацьких літописів у відтворенні історичного минулого Пісня – душа народу Почесне місце на столі Сім’я: підгрунтя, проблеми, перспективи “Лиш Афродіта мені рівня” (роль жінки в […]...
- Улюблена героїня Л М. Толстого – 10 клас – ЛЕВ ТОЛСТОЙ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір … Что такое красота И почему ее обожествляют люди? Сосуд она, в котором пустота, Или огонь, мерцающий в сосуде? М. Заболоцький Рясний туман лихослів’я і захоплень огортав цю людину за його життя… Навряд чи були люди, які зовсім не чули про нього. Але навіть якщо і були, все одно їхнє життя стало багато в чому […]...
- Думка народна у романі Л. М. Толстого “Війна і мир” – 10 клас – ЛЕВ ТОЛСТОЙ – ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – Найкращі учнівські твори – Твір У 1869 році з-під пера Л. М. Толстого вийшов один з геніальних творів світової літератури – роман-епопея “Війна і мир”. За словами І. С. Тургенєва, “нічого кращого в нас ніколи не було написано ніким”. “Щоб твір був гарним, треба любити в ньому головну, основну думку. У “Війні і мирі” я любив думку народну, внаслідок війни […]...