Твір на тему – Тематична робота на тему “Літературна казка”

Ш. Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”, О. Пушкін “Край лукомор’я дуб зелений”

Мета:Узагальнити і проконтролювати знання учнів з теми “Літератрна казка” Ш. Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”, О. Пушкін “Край лукомор’я дуб зелений”; розвивати уміння застосовувати набуті знання; виховувати любов до літератури.

Хід уроку

І. Оголошення теми та мети уроку

ІІ. Застосування набутих знань і умінь, навичок.

Тестові завдання.

І варіант

1) Для літературної казки властива наявність:

А) виконавця; б) автора.

2) З-поміж наведених нижче персонажів запишіть того, якого немає в уривку “Край лукомор’я дуб зелений…”

Лісовик, русалка, грізний цар, тридцять витязів чудових, кіт у чоботях, королевич, бурий вовк, Кощей.

3) Рядки О. Пушкіна з “Край лукомор’я дуб зелений…” ….добрі люде, нехай для вас ця казка буде…” є:

А) зачином; б) кінцівкою; в)основною частиною.

4) Чаклун несе “через ліси, через моря”, за О. Пушкіним.

А) королевича; б) богатиря;

В) витязя.

5) Джерелом літературних казок Ш. Перро є:

А) наукова праця; б) народні оповідки;

В) особисті роздуми автора.

6) Ш. Перро не належить казка:

А) “Синя борода”;

Б) “Бременські музики”;

В) “Спляча красуня”.

7) Попелюшка сиділа на балу:

А) біля сходів палацу;

Б) біля мачухи;

В) на почесному місці біля принца.

8) Сестри, коли побачили соболеві черевички на ніжках Попелюшки.

А) здивувалися; б) розлютилися;

Дома в) вклякли на місці.

9) Запишіть парами речі та чарівні предмети, у які їх перетворила добра фея.

Гарбуз Кучер-вусань

Миші Розкішна сукня

Щур Визолочена карета

Дранка Шість лакеїв

Ящірки Сірі в яблуках коні

10) Випишіть тільки ті ознаки, що характеризують мачуху Попелюшки.

Сварлива, пихата, працьовита, справедлива, має лиху вдачу, бундючна, зла, ввічлива, бридка, ледаща, привітна.

11) Казка “Попелюшка, або Соболевий черевичок” – зразок:

А) побутової казки;

Б) чарівної казки;

В) казки про тварин.

12) Визначте правильну послідовність дій у казці Ш. Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”. Запишіть цифрами.

1) Чарівна втікачка.

2) Одруження з Принцом – винагорода за вдачу.

3) Лиха доля Чорногузки в домі рідного батька.

4) Пошуки власниці соболевого черевичка.

5) Розкішний бал.

6) Допомога хрещеної матері.

ІІ варіант

1) Творець літературної казки

А) народ; б) певна особа.

2) Літературна казка створюється:

А) в усній формі; б) в писемній формі.

3) “Край лукомор’я дуб зелений…” – це вступ до поеми:

А) “Євгеній Онєгін”;

Б) “Цигани”;

В) “Руслан і Людмила”.

4) У казці О. Пушкіна “цар Кощей на злотом”:

А) чахне; б) в’яне; в) завмирає.

5) Твори Ш. Перро є національним надбанням:

А) Данії; б) Франції; в) Німеччини.

6) За допомогою чарівної палички перетворився на розкішну карету, в якій Попелюшка поїхала на бал.

А) апельсин; б)лимон; в)гарбуз.

7) Великодушність Попелюшки особливо виявилась тоді, коли вона:

А) допомогла сестрам-насмішницям зібратися на бал;

Б) пробачила сестрам образи і віддала їх заміж за вельмож;

В) палко дякувала своїй хрещеній матері за допомогу.

8) Подані вислови стосуються персонажів казки “Попелюшка, або Соболевий черевичок”. Розподіліть їх у таблиці, записуючи в стопчики відповідні номери.

1) Чварливість і гордовитість; 2) доброта й ніжність; 3) пишні шати; 4)розкішні покої; 5) життя на горищі; 6) дорогі парфуми; 7) лахміття; 8) хороший смак; 9) легкість лісової кізки; 10) чарівна втікачка; 11) маленька ніжка.

Попелюшка Зведені сестри

9) Випишіть тільки ті ознаки, що характеризують Принца.

Молодий, гожий, люб’язний, підступний, ніжний, хитрий, потворний, базіка, палкий, відданий.

10) О. Пушкіну не належить:

А) “Казка про царя Салтана”;

Б) “Казка про Золотого Півника”;

В) “Казка про дідову дочку та бабину дочку”.

11) Визначте правильну послідовність подій у казці “Попелюшка, або Соболевий черевичок”. Запишіть цифрами.

1) Гучне весілля Попелюшки та Принца.

2) Чарівна фея допомагає Чорногузці потрапити на бал.

3) Соболевий черевичок втрачено.

4) Тяжка доля бідної дівчинки в домі рідного батька.

5) Царський указ.

6) Одиво! Черивичок саме враз!

7) Найвродливіша принцеса на балу.

12) Чому Попелюшка отримала таке ім’я? Запишіть розгорнуту відповідь.

Домашнє завдання: Прочитати І-ІІ розділ казки “Снігова королева”; підготувати розповідь про Г. К. Андерсона


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему – Тематична робота на тему “Літературна казка”