Тематичне оцінювання (А. де Сент-Екзюпері; Р. Д. Бредбері)

Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань з вивченої теми. Обладнання: зошит для тематичного оцінювання. Тип уроку: перевірки й обліку здобутих знань.

Хід уроку

1. Повідомлення мети перевірки та способів проведення тематичної роботи.

2. Проведення тематичного тестування.

3. Відповіді вчителя на запитання учнів.

4. Підбиття підсумків уроку.

$Урок 69-70

УЧІТЕСЯ, БРАТИ МОЇ, ДУМАЙТЕ, ЧИТАЙТЕ

Тема: Узагальнення та систематизація вивченого протягом року матеріалу.

…яке велике свято “хороша, правильна” книга.

М. Горький

Чим більше знаєш, тим більше можеш.

Е. Абу

Книги – кораблі думки, які мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.

Ф. Бекон

Книги – морська глибина, Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить, Дивнії перли виносить.

І. Франко

Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу.

Г. Лейбніц

Передусім читайте найкращі книги, адже ви зовсім не встигнете їх прочитати.

Г. Торо

Тисячоліттями накопичуються та вічно живуть у слові незліченні скарби людської думки і досвіду.

М. Шолохов

Серед книжок, як і серед людей, можна потрапити в гарне і погане товариство.

Гельвецій

Мета: повторити й узагальнити вивчений протягом року матеріал, з акцентувати увагу школярів на пізнавальному значенні світової літератури: зображення в ній життя, побуту, звичаїв, світогляду, духовних і моральних цінностей народів світу; рекомендувати літературу для читання влітку; розвивати усне та письмове мовлення, логічне, образне, асоціативне мислення учнів, їхню уяву, кмітливість; прищеплювати інтерес до читання художніх творів.

Обладнання та матеріали: виставка книг – творів, що вивчалися у 6 класі, ілюстрації учнів до різних творів.

Тип уроку: узагальнення й систематизації.

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя. Оголошення теми уроку.

2. Бесіда про твори, що вивчалися протягом року.

– Які з прочитаних у цьому навчальному році творів вам запам’яталися найбільше? Відповідь обгрунтуйте.

– Якби сьогоднішні п’ятикласники вас спитали, які твори з програми шостого класу варто прочитати влітку, то що б ви їм порадили?

– А які твори ви із задоволенням перечитали б?

3. Розгадування кросворду.

Завдання. Визначте правильні та хибні твердження. За принципом “морського бою” – на перетині літери і цифри – вміст у клітинках заштриховується, якщо твердження хибне. Усі не заштриховані клітинки – правильні твердження. Якщо ви правильно виконаєте завдання, то прочитаєте висловлювання письменника, творчість якого ми будемо вивчати в наступному навчальному році.

1. а) Міф – це жанровий різновид усної народної творчості;

Б) у міфах розповідається про походження й будову Всесвіту, діяння богів, таємниці народження й смерті людини, життя царів і героїв;

В) Прометей був Першобогом, який упорядкував Всесвіт;

Г) Геракл – улюблений герой стародавніх греків;

Д) Білобог і Чорнобог – персонажі давньоєгипетської міфології.

2. а) Байка має багато спільного із народними казками, притчами;

Б) видатними байкарями були Езоп, Федр, Лафонтен, Крилов, Глібов;

В) в оповіданнях А. Чехова “Хамелеон”, “Товстий і тонкий” змальовано романтику подорожей і пригод;

Г) “Різдвяна пісня в прозі” Ч. Діккенса завершується смертю Ебенезера Скруджа;

Д) роман Дефо став джерелом для розвитку жанру “робінзонада”.

3. а) Роман “П’ятнадцятирічний капітан” Жуля Берна дав початок жанру “капітаніада”;

Б) Джим Хокінс – одноногий пірат з повісті “Острів скарбів” Стівенсона;

В) в оповіданні “Жага до життя” Джека Лондона уславлено сильний людський характер в екстремальній ситуації;

Г) знищення природи, цивілізації і культури як наслідок бездуховного науково-технічного прогресу відображено в оповіданні “Усмішка” Р. Д. Бредбері;

Д) “Маленький принц” А. де Сент-Екзюпері – казка лише для дітей.

Кросворд

Тематичне оцінювання (А. де Сент Екзюпері; Р. Д. Бредбері)

Відповідь: Книги – діти розуму.

4. Робота з підручником – виконання підсумкових запитань та завдань (с. 233-234).

5. Евристична бесіда “Роль книги в житті людини, або Навіщо читати книжки?”

6. Робота з афішами – епіграфами.

7.

8. Слово вчителя (рекомендації щодо читання творів зарубіжної літератури влітку).

1. Давньоруські билини про Іллю Муромця.

2. Фольклорні балади про Робіна Гуда.

3. Сербська народна балада “Смерть матері Юговичів”.

4. Франсуа Війон. Балада прикмет.

5. Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер. Балада “Рукавичка”.

6. Йоганн Вольфганг Гете. Балада “Вільшаний король”.

7. Олександр Пушкін. Пісня про віщого Олега.

8. Роберт Льюїс Стівенсон. Балада “Вересневий мед”.

9. Адам Міцкевич. Альпухара (із поеми “Конрад Валленрод”).

10. Вальтер Скотт. Роман “Айвенго”.

11. Микола Гоголь. Повість “Тарас Бульба”.

12. Райнер Марія Рільке. Пісня про Правду.

13. Джонатан Свіфт. Роман “Мандри Лемюеля Гуллівера” (ч. І).

14. Артур Конан Дойль. Оповідання “Собака Баскервілів”.

15. О’Генрі. Оповідання “Останній листок”.

16. Джеймс Олдрідж. Оповідання “Останній дюйм”.

17. Олександр Твардовський. Я був вбитий під Ржевом…, На карб не ставте дотепер мені… .

18. Генріх Белль. Оповідання “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…”.

19. Михайло Шолохов. Повість “Доля людини”.

20. Редьярд Кіплінг. Якщо… .

Література для додаткового читання

1. . Бредбері Р. Канікули.

2. Вазов І. Під ігом.

3. Васильєв Б. А зорі тут тихі. У списках не значився.

4. Верн Ж. Діти капітана Гранта. 20 000 льє під водою.

5. Грін О. Пурпурові вітрила. Та, що біжить по хвилях.

6. Джованьйолі Р. Спартак.

7. Діккенс Ч. Пригоди Олівера Твіста.

8. ДюмаА. Граф Монте-Крісто.

9. Конан-Дойль А. Пригоди Шерлока Холмса.

10. Костер Ш. Легенда про Тіля Уленшпігеля.

11. Купер Ф. Звіробій. Останній з могікан.

12. О’Генрі Новели (за вибором).

13. Пушкін О. Капітанська дочка.

14. Рід М. Оцеола, вождь семінолів.

15. Сабатіні Р. Одіссея капітана Влада.

16. Скотт В. Роб Рой. Квентін Дорвард.

17. Толстой Л. Дитинство.

18. Уеллс Г. Невидимець.

19. Чапек К. Оповідання.

20. Чехов А. Гумористичні оповідання.

21. Шеклі Р. Запах думки.

8. Підведення підсумків роботи за рік.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тематичне оцінювання (А. де Сент-Екзюпері; Р. Д. Бредбері)