Тематична атестація № 5 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр
Мета: здійснити контроль за засвоєнням знань за темою “Творчість Ш. Петефі та Р. Л. Стівенсона”; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів.
ХІД УРОКУ
І. Оголошення теми і мети уроку, ознайомлення із завданнями для тематичної роботи
I варіант
1) Доведіть, що роман Стівенсона “Острів скарбів” належить до пригодницької літератури.
2) Порівняйте вірш Ш. Петефі “Коли ти муж…” і поезію М. Львова “Чтоб стать мужчиной, мало им родиться”.
Чтоб стать мужчиной, мало им родиться,
Чтоб стать железом – мало быть рудой.
Ты должен переплавиться. Разбиться.
И, как руда, пожертвовать собой.
Какие бури душу захлестнули!
Но ты солдат и все сумей принять:
От поцелуя женского до пули.
И научись в бою не отступать.
Готовность к смерти – тоже ведь оружье.
И ты его однажды примени…
Мужчины умирают, если нужно,
И потому живут в веках они.
3) Творче завдання.
Напишіть невелике продовження роману: як склалася доля Джима Хокінса після повернення додому?
II варіант
1) Як пов’язані між собою поезія Ш. Петефі та історія Угорщини?
2) Порівняйте вірш Ш. Петефі “Коли ти муж…” та поезію Р. Бернса “Чесна бідність”.
ЧЕСНА БІДНІСТЬ
Хай бідні ми, хай злидні ми,
Не маємо нічого,
А будьмо чесними людьми
Й не біймося нікого.
Нічого, нічого,
Що ми звання простого!
Звання – лиш карб, людина – скарб,
Цінніший від усього.
Хоч ми їмо черстві шматки,
Вдягаємось убого,
А в багача булки й шовки,-
Ми людяніш од нього.
Нічого, нічого,
Що ми живем убого,
А чесним бути в бідності –
Найвище од усього.
Бундючиться вельможний лорд,
Що сотні слуг у нього;
Дурний, як пень, лихий, як чорт,
А строїть з себе бога.
Нічого, нічого,
Що стрічка й хрест у нього,
Бо хто розумний чоловік,-
Сміється з того всього.
Король зведе в дворянський стан
Лакейчука двірського,-
Людини ж праведної сан
Не дасться ні від кого.
Що з того пустого
Дворянства гербового?
Шляхетний дух, шляхетний ум
Шляхетніший того всього.
Молись же всяк, щоб стало так –
А йдеться вже до того! –
Щоб ум і честь, де тільки єсть,
Пробили скрізь дорогу
Нічого, нічого,
Діждем ладу нового,
Торжествуватиме весь світ
Братерства перемогу!
(Р. Бернс)
3) Творче завдання.
Прочитайте уривок з роману “Острів скарбів”. Визначте, який художній засіб використано. Продовжте опис морського пейзажу.
“Тим часом бухту огорнули сутінки. Останні сонячні промені, що пробилися через лісову прогалину, сяяли на вітрилах корабля, як дорогоцінне каміння на королівській мантії…”
II. Виконання завдань
III. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про Леонардо да Вінчі і його шедевр “Джоконда”.
Інсценувати інтерв’ю Р. Бредбері газеті “Комсомольська правда” (1992 р.)
Related posts:
- Тематична атестація № 4 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою, розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети й теми уроку II. Робота над контрольними запитаннями I варіант 1. Дайте визначення жанру роману. 2. Чому роман Ж. Верна має назву “П’ятнадцятирічний капітан”, адже дія твору відбувається і на морі, і […]...
- Уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у віршах Ш. Петефі – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити порівнювати твори зі схожою тематикою, продовжувати знайомство з непересічною особистістю Ш. Петефі; працювати над виразним читанням, навичками аналізу поетичного тексту; виховувати повагу до мужніх, вільних, здатних на подвиг людей. Обладнання: збірка віршів Ш. Петефі, ілюстрації до поезії, тексти віршів. Богам венгров поклянемся Навсегда Никогда не быть рабами, Никогда! Ш. Петефі ХІД УРОКУ І. […]...
- Виразне читання напам’ять вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вчити бути уважними слухачами та коректними критиками. Обладнання: тексти віршів з партитурою, елементи костюмів та декорацій. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Чим відрізняються один від одного читець, слухач і критик? Учитель. Сьогодні ви спробуєте себе в кожній з цих ролей. Ви будете виразно читати вірш, уважно слухатимете декламації […]...
- Виразне читання вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, працювати над інтонацією, логічним наголосом, навчати особливостей прочитання ліричного твору на прикладі поезії Ш. Петефі “Коли ти муж…”; виховувати культуру мовлення. Обладнання: картки з позначками для розбору вірша, текст поезії. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання. Читання відповіді на запитання “Що таке справжня мужність”. II. Мотивація навчальної […]...
- Тематична атестація № 3 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого результату. Обладнання: картки із завданнями до атестації. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми та мети уроку II. Ознайомлення учнів із завданнями. Виконання роботи Варіант 1 1. Тест для перевірки знання текстів творів (2 бали) […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас 1.”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо). 2.На острові Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 3. Шлях до гармонії душі (за романом Д. Дефо “Пригоди Робінзона”). 4. Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”.) 5. Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 6. […]...
- Шандор Петефі – видатний угорський поет (1823-1849). Вірш “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: познайомити з біографією Ш. Петефі, працювати над аналізом поетичного твору; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до подвигу людини. Обладнання: портрет Ш. Петефі, збірка віршів поета, музичний запис мелодії народного угорського танцю – чардашу, карта світу. И там, где скачут взмыленные кони, Гремят орудия, где борется народ, Там звучный голос Шандора Петефи Свободы песнь бессмертную […]...
- Тематична атестація № 6 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: перевірити знання учнів за темою “Людина та її світ”, здійснити контроль засвоєння знань; розвивати зв’язне мовлення. Обладнання: картки із запитаннями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку. Ознайомлення із завданнями для тематичного оцінювання I варіант 1) Доведіть, що твір А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц” – казка-притча. (2 бали) 2) Поясніть вислів: “Встав уранці, […]...
- Тематична атестація № 2 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: здійснити контроль знань за темою “Антична література. Міфи. Поеми Гомера”; з’ясувати рівень засвоєння літературознавчих термінів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати прагнення досягти високих результатів. обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданнями до тематичної атестації І рівень. Теорія літератури 1. Дайте визначення міфу. Наведіть приклади відомих вам […]...
- Р. Л. Стівенсон – автор роману “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: зацікавити учнів біографією і творчістю Р. Л. Стівенсона, познайомити з історією створення роману “Острів скарбів”, працювати над виразним читанням, розвивати логічне мислення. Обладнання: портрети Р. Л. Стівенсона, виставка книг письменника. Володіючи багатством Усієї землі, Ми повинні бути щасливі, Як королі. Р. Л. Стівенсон ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Розшифрувавши криптограму, ви дізнаєтеся, твір […]...
- КОЛИ ТИ МУЖ,- БУДЬ МУЖНІМ… – ШАНДОР ПЕТЕФІ – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ КОЛИ ТИ МУЖ,- БУДЬ МУЖНІМ… Коли ти муж,- будь мужнім, Знайди життєву путь, А лялькою на шворках В руках судьби не будь. Пес недолугий – доля. Лякає навісна Лиш кволих – і тікає Від сміливих вона. Коли ти муж,- будь мужнім Не тільки на словах. Найкращий з Демосфенів1 – Меч у твоїх руках. Твори у […]...
- Життєвий і творчий шлях Д. Лондона. Оповідання “Жага до життя” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомитися з фактами біографії Д. Лондона, дізнатися про історію створення північних оповідань, ознайомитися з поняттям “оповідання”, працювати над виразним читанням твору. Обладнання: портрет Д. Лондона, виставка його книг, тексти оповідань “Жага до життя”. Не кожний опір біді нагороджується порятунком від загибелі, Та загибель завжди починається із втрати волі. Л. Леонов ХІД УРОКУ I. Мотивація […]...
- Образ Діка Сенда – п’ятнадцятирічного капітана – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, пояснювати його вчинки, висловлювати власну думку щодо подій у творі, працювати з текстом, добирати цитатний матеріал для характеристики героя; мати за зразок для наслідування мужність і сміливість героя. Обладнання: “пазли” з висловом-епіграфом, тексти романа, “Корабельний штурвал”, план характеристики (на дошці). Чого не знає людина? Людина не знає тільки межі своєї […]...
- Уславлення сміливості, винахідливості, порядності в романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити складати характеристику літературних героїв, з’ясовувати причини їх вчинків, розвивати зв’язне мовлення; вчити працювати в групі, виховувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: ілюстрації до роману, головоломка, схема. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Відгадайте головоломку – прочитайте епіграф до уроку, вислів східного поета Х ст. Фірдоусі. (Мной дружбы обычай вражде предпочен; Закон […]...
- Роман “Робінзон Крузо” – гімн цивілізованій прагматичній людині та її праці – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, брати участь у дискусії, аналізувати вчинки героя, виховувати розуміння ролі праці у житті людини. Обладнання: ілюстрації до роману, створені учнями, вислови про працю. Праця облагороджує людину. В. Г. Бєлінський Доки людина не здається, вона сильніша за свою долю. Е. М. Ремарк ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Роман Д. […]...
- Засудження жаги до збагачення, зрадливості, підступності у романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: викликати інтерес до твору-детективу, перевірити знання тексту повісті “Золотий жук” в ігровій формі, проводити літературні паралелі; розвивати допитливість, спостережливість; виховувати прагнення постійно розвивати свої інтелектуальні здібності. Обладнання: текст повісті Е. По “Золотий жук”, картки з ключовими словами, зашифрована тема, картки для редагування, фотографія жука-скарабея, зображення обкладинок книжок Е. По. Тип уроку: урок позакласного читання. […]...
- Пригоди та екзотика в романі “Робінзон Крузо” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: перевірити знання тексту роману, біографії Д. Дефо, вчити стисло переказувати уривки з тексту, ознайомити з поняттями “пригодницька література”, “екзотика”. Обладнання: тексти роману, схеми, епіграф. Я не можу спокійно дивитися, як відчалює судно – військове, Торгове, навіть простий баркас, щоб усім своїм Єством не перенестися на його борт. Ж. Верн ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних […]...
- Засудження рабства у творі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: з’ясувати, що таке рабство, час і причини його виникнення, дізнатися, чи існує воно в сьогоденні; взяти участь у “броунівському русі”; виховувати гуманізм, повагу до людей інших національностей. Обладнання: картки з текстом, зображення негрів-рабів, засобів для перевезення рабів. Всю жизнь готов дробить я камни, Пока семью кормить пригоден. Свобода вовсе не нужна мне. Но нужно […]...
- Підсумковий урок. Роман Д. Дефо як започаткування “робінзонад” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: підбити підсумки за вивченим твором, з’ясувати значення слова “робінзонада”, здійснювати міжпредметні зв’язки (література – географія, біологія), розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати допитливість, кмітливість. Обладнання: картки-пам’ятки “Поради юним мандрівникам”, зображення тварин (пінгвіни, тюлені), картки з кросвордом, головоломкою. Тільки людина може здійснити неможливе. Р. Емерсон ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Р. Емерсон, американський […]...
- Сильний людський характер в екстремальній ситуації (за оповіданням Д. Лондона “Жага до життя”) – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчитися стисло переказувати зміст оповідання, давати характеристику героєві твору, вдосконалювати навички аналізу тексту, розвивати усне зв’язне мовлення, формувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: тексти оповідань, схема, таблиця. Нещастя буває пробним каменем характерів. О. де Бальзак Перемагають лише сильні. М. Островський ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Робота з епіграфами – Як ви гадаєте, […]...
- Всесвітній мандрівник Жуль Верн – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з біографією Ж. Верна; викликати інтерес до письменника як до непересічної особистості, дати уявлення про літературну спадщину романіста, “відкриття” письменника-фантаста. Обладнання: портрет Ж. Верна, виставка книг письменника; епіграф. Ніхто на світі не прожив без мрії… Леся Українка Фантазія – це природня сила людини. Ф. М. Достоєвський ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності […]...
- Велич науки і знань у романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: перевірити знання тексту роману, працювати над умінням характеризувати героїв твору; розвивати логічне мислення; викликати повагу до науки й техніки, прагнення до навчання. Обладнання: схема, картки з криптограмою, головоломкою, зображення тварин і рослин (африканських). Єдине благо – знання, Єдине зло – невігластво. Діоген ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності На дошці записаний вислів знаменитого філософа […]...
- Прославлення сили людського характеру в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: повторити відомості про життя Ж. Верна, сформувати уявлення про роман як літературний жанр, вчитися працювати з текстом, перевірити знання тексту розділів домашнього завдання; виховувати повагу до високих моральних цінностей. Обладнання: картки з кросвордом, тексти роману, картина Айвазовського “Дев’ятий вал”. В мире много сил великих, Но сильнее человека Нет в природе ничего. Софокл Людина – […]...
- Роман Д. Дефо “Робінзон Крузо”. Історія створення роману – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з окремими фактами біографії Д. Дефо, з історією створення роману “Робінзон Крузо”, здійснювати міжпредметні зв’язки; викликати інтерес до книги “Робінзон Крузо”. Обладнання: текст роману “Робінзон Крузо”, ілюстрації до книги, карта Південної Америки, титульний лист першого видання книги (англійською мовою). ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Інтерактивне опитування – Діти, чи хотіли б […]...
- Написання твору за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” на тему “Велич науки й знань” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: розвивати зв’язне мовлення, вчити писати твір за даною темою, використовуючи знання, отримані на попередніх уроках, виховувати уважність, точність у доборі слів, розвивати повагу до науки й знань. Кто ясно мыслит – ясно излагает. Н. Буало ХІД УРОКУ I. Слово вчителя – На попередніх уроках ми читали й обговорювали роман Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Він […]...
- Рабовласництво й біблійні істини в романі Г. Бічер-Стоу “Хатина дядька Тома” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: обговорити прочитаний твір Г. Бічер-Стоу, відшукати відповідь на проблемне запитання; вчитися висловлювати свою думку, брати участь у дискусії; виховувати негативне ставлення до рабства та всіляких проявів приниження людини. Обладнання: портрети Г. Бічер-Стоу, тексти роману “Хатина дядька Тома”, Біблія. Тип уроку: урок позакласного читання. Перед ним невідступно стояла нерозв’язна загадка: душі людські розтоптані, Занапащені, зло […]...
- Тематична атестація № 1 – ВСТУП – І семестр Мета: здійснити контроль знань за темою “Найдавніші літературні пам’ятки людства”, розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти найкращого результату. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданням до атестації І варіант І. Тестове завдання (2 бали) 1) Слово “веди” означає: А) читання; Б) духовне знання; В) одкровення. 2) Біблія складається з: А) […]...
- Тематична атестація № 3 – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ – І семестр Мета: підсумувати отримані знання за темою “Людина та її моральне вдосконалення”, здійснити контроль знань за даною темою; розвивати увагу, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого рівня знань. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Проведення атестації (Може проводитися як в усній, так і в письмовій формі. Якщо робота буде […]...
- ШАНДОР ПЕТЕФІ – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Шандор Петефі – угорський поет 1823 (Кішкереш)- 1849 (Фегередьгаза) Кометою злетів він у небо і, досягнувши зеніту, залишився там, у вишині, не скотився вниз. І нині сяє так, як і тоді… Мор Йокаі “Петефі – це діамантова застібка, яка скріпила угорську літературу зі світовою літературою. У чудової, огняної угорської нації немає величнішого сина, ніж він. […]...
- Тематична атестація № 6 – ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ – ІІ семестр Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти високих результатів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданнями І варіант 1. Тест (3 бали) 1) Про кого сказані ці слова: “Сравнить их – Феб и сатир. Он мать мою так нежил, Что […]...
- Тематична атестація № 4 – ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНЕ РОЗМАЇТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – ІІ семестр Мета: перевірити якість знань учнів за темою “Середньовічна література”; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти високих результатів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми і мети уроку II. Ознайомлення із завданнями I варіант 1 рівень Теорія літератури (2 бали) 1) Дайте визначення газелі. 2) Що означає термін канцона? 2 рівень Тест (3 бали) […]...
- Тематична атестація № 2 – БАЙКИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ – І семестр Мета: повторити поняття з теорії літератури, зміст прочитаних байок, підсумувати вивчене, перевірити рівень знань за темою “Байка у світовій літературі”; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення до високих результатів. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети уроку II. Ознайомлення із завданнями для атестації III. Виконання роботи (у письмовій або усній формі) 1. Теорія літератури Що таке… : – […]...
- РОБЕРТ ЛЬЮЇС СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Роберт Льюїс Стівенсон – англійський письменник 1850 (Едінбург) – 1894 (о. Уполу) Я вірю: кожен буде там, Куди все життя прагне сам. Роберт Льюїс Стівенсон Англійський письменник Роберт Льюїс Стівенсон прожив усього 44 роки, з яких половину провів у ліжку, змагаючись із підступною хворобою – туберкульозом. Народився майбутній письменник 13 листопада 1850 року в Англії, […]...
- Тематична атестація № 5 – ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ – ІІ семестр II семестр ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ УРОК № 58 Тема. Тематична атестація № 5 Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати письмове зв’язне мовлення; виховувати прагнення досягти найкращих результатів. обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми і мети уроку II. Ознайомлення із завданнями I варіант 1. Дайте визначення сонета. […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас До теми “”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо)” 1. У якій родині народився Д. Дефо? 2. Де навчався майбутній письменник? Батько мріяв, що син стане священиком, тому і віддав його до навчального закладу під назвою “Академія”. Зі стін Академії юнак виніс знання кількох іноземних мов (французька, італійська, іспанська, латинська […]...
- Поетична настанова для чоловіків (за віршем Ш. Петефі “Коли ти муж – будь мужнім”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Здавна вважали, що мужність є окрасою чоловіків. За всіх часів саме ця риса характеру допомагала їм перемагати ворогів, завойовувати нові континенти, захищати слабких, кохану, дітей, батьківщину. Спливав час. Людський світ став високорозвиненим технічно. Люди полетіли в космос, спустилися на дно океанських глибин. Та разом із тим вони щось втрапиш у душі. Чоловікам здається, що нині […]...
- ПЛАНИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) I. Пристосування до природи. (Природа годувала Робінзона. Він брав стільки, скільки було йому потрібно для життя. Герой вивчав природу.) II. Приборкання природи. (Робінзон навчився жити на острові, призвичаївся до природних умов на острові.) III. Життя в гармонії з природою. (Змальовуючи життя Робінзона на безлюдному острові, Д. Дефо […]...
- ДЖЕК ЛОНДОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Наскільки людина перемагає Страх, Настільки вона є людиною. Томас Карлейль Джек Лондон – американський письменник 1876 (Сан-Франціско, шт. Каліфорнія) – 1916 (Глен-Еллен) Є письменники, у творах яких ми знаходимо щось нове, незнане, герої цих творів стають нашими близькими друзями і постійними супутниками. До таких письменників належить і великий митець Америки Джек Лондон. Здається, біля його […]...
- ДАНІЄЛЬ ДЕФО – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Данієяь Дефо – англійський письменник 1660 (Лондон) – 1731 (там само) Мінливих доль таких ніхто, мабуть, іще не знав… Данієль Дефо Англійський письменник Данієль Дефо відомий усьому світові як автор книги про Робінзона Крузо. Приблизно до сорока років прізвище його було наполовину коротшим – Фо. Потім він вирішив прикрасити його на французький зразок часткою “де”. […]...
- ЖУЛЬ ВЕРН – ДАНІЄЛЬ ДЕФО – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Жуль Верн – французький письменник 1828 (Нант) – 1905 (Ам’єн) Усі ми тією чи іншою мірою діти Жуля Верна. Цілком можливо, що без нього нам і в голову не прийшло б полетіти на Місяць. Рей Бредбері Не лише на Місяць, айв інші світи – далекі й близькі – люди вперше зазирнули завдяки французькому письменникові Жулю […]...