Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана

Мета: Здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; виховувати прагнення досягти високого результату.

Обладнання: картки із завданням.

Тип уроку: урок контролю знань.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми та мети уроку

II. Ознайомлення учнів із завданням. Виконання роботи

Варіант І

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді

1. Укажіть, яке з тверджень є правильним щодо, суті романтизму:

А) протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;

Б) наявність правил та канонів;

В) тенденція до типізації, настанова на “правдиве” відображення світу;

Г) гуманізм та зображення гармонійно розвиненої людини.

2. Укажіть добу, до якої зверталися романтики у пошуках естетичного ідеалу:

А) Відродження;

Б) Середньовіччя;

В) античність;

Г) Просвітництво.

3. Укажіть, які твори не належить перу Е. Гофмана:

А) “Золотий горнець”;

Б) “Володар мух”;

В) “Лускунчик”;

Г) “Володар бліх”;

4. Укажіть, що слугувало Е. Гофману засобом для розуміння умовностей життя:

А) новітня філософія;

Б) теорія єдності зі світом;

В) прагматизм;

Г) фантастика.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором правильної відповіді

5. Укажіть, що подарувала фея Рожа Гожа малому Цахесові:

6. а) гроші;

7. б) титул;

В) золоті волосини;

Г) чарівний гребінець.

6. Укажіть, у якому місті відбуваються події, зображені в казці Гофмана “Золотий горнець”:

А) у Дрездені;

Б) у Берліні;

В) у Празі;

Г) місто невідоме.

7. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Чому троянди…”:

А) природа;

Б) нерозділене кохання;

В) поет і поезія;

Г) самотність.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором декількох правильних відповідей

8. Укажіть, які твори належать перу Г. Гейне: а) “Лорелей”;

Б) “Ніч тиха”;

В) “Лускунчик”;

Г) “Самотній кедр…”.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю 9. Образ героя, переживання, думки і почуття якого відображені в літературному творі, це – … (ліричний герой).

10. Зіткнення яких двох світів відображено у творах Е. Гофмана? (Матеріального та духовного)

Високий рівень (2 бали)

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю

11. Коротко охарактеризуйте ліричного героя “Книги пісень” Г. Гейне і скажіть, чи тотожний він авторові.

Варіант II

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором правильної відповіді

1. Укажіть, як називається літературний напрям, якому притаманним є протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності.

А) імпресіонізм;

Б) класицизм;

В) реалізм;

Г) романтизм.

2. Укажіть, як називається негативна оцінка предмета або явища через його висміювання; комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований.

А) сатира;

Б) гумор;

В) іронія;

Г) сарказм.

3. Укажіть, якій тематиці присвячені перші твори Е. Гофмана:

4. а) музичній;

5. б) пригод та подорожей;

6. в) філософській;

7. г) оспівування природи.

8. Укажіть, ким був Балтазар, герой твору Е. Гофмана “Крихітка Цахес”:

А) філософом;

Б) скептиком;

В) філістером;

Г) поетом.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді

9. Укажіть, хто допомагає Балтазарові:

А) фея Рожа Гожа;

Б) Ціннобер;

В) Проспер Альпанус;

Г) князь Барсануф.

10. Укажіть, як звати головного героя казки Е. Гофмана “Золотий горнець”:

А) Фабіан;

Б) Анзельм;

В) Мош Терпін;

Г) Пульхер.

11. Укажіть тему вірша Г. Гейне “Не знаю, що стало зі мною…”:

12. а) природа;

13. б) нещасливе кохання;

В) поет і поезія;

Г) самотність.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

Завдання з вибором декількох правильних відповідей

14. Укажіть, які з творів належать перу Е. Гофмана:

А) “Золотий горнець”;

Б) “Володар мух”;

В) “Лускунчик”;

Г) “Володар бліх”.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю

15. Неіснуюче в дійсності, створене фантазією, уявою – … (фантастика).

16. Яке останнє благодіяння для Ціннобера робить фея Рожа Гожа після його смерті? (Фея перетворює Ціннобера на красеня, а у його матері на городі виросла чудова солодка цибуля.)

Високий рівень (2 бали)

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю

17. Назвіть романтичні риси поезії Г. Гейне (не забудьте при цьому розповісти про почуття і світосприйняття автора).

III. Домашнє завдання

Повторити вивчене про романтизм; для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя та творчість Дж. Байрона, підібрати цікаві факти з біографії поета: знайти визначення терміна “карбонарії”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана