Тематична атестація № 3 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр
Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки із завданнями до атестації.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Ознайомлення учнів із завданнями. Виконання роботи
Варіант 1
1. Тест для перевірки знання текстів творів (2 бали)
1) Чию долю детально змальовує Тіртей у поезії “Добре вмирати тому…”?
А) Нещасного поета;
Б) воїна-зрадника;
В) воїна-захисника.
2) До кого звертається Сапфо в поезії “Барвношатна владарка…”?
А) До Артеміди;
Б) до Афіни;
В) до Афродіти.
3) Назвіть головний образ поезії Горація “До Мельпомени”.
А) Пам’ятник;
Б) поет;
В) Рим.
4) Чому Юпітер пощадив Філемона та Бавкіду?
А) Вони були дуже старими;
Б) вони вшанували богів;
В) вони кохали одне одного.
2. Терміни з теорії літератури (2 бали)
1) Відтворіть схему “Жанри давньогрецької літератури”.
2) Дайте визначення елегії.
3. Аналіз творів (3 бали)
Чи справдилося пророцтво Горація? (Вірш “До Мельпомени”)
4. Творче завдання (5 балів) (спільне для обох варіантів)
Написати твір-мініатюру на одну із тем:
“Філемон та Бавкіда: чи існують вони в сучасному житті?” “Анакреонтична поезія! (Мої аплодисменти)”
“Гімн… (Тіртею, Сапфо, Есхілу…)” (за вибором учня).
Варіант 2
1. Тест для перевірки текстів творів
1) З якою метою звертається ліричний герой Архілоха до Перікла?
А) Щоб утішити його у біді;
Б) щоб принести погану звістку;
В) щоб закликати його до стійкості.
2) Якого бога найбільше прославляв Анакреонт?
А) Ерота;
Б) Гермеса;
В) Аполлона.
3) Які почуття переживає головний герой трагедії Есхіла “Прометей закутий”?
А) Обурення;
Б) розчарованість;
В) злість.
4) Про що Анхіз розповів Енею в Аїді?
А) Про свою сумну долю;
Б) про обов’язки римського громадянина;
В) про майбутню славу Риму.
2. Терміни з теорії літератури
1) Що таке трагедія?
2) Дайте визначення ямба та хорея.
3. Аналіз творів
Порівняйте громадянські позиції давньогрецьких поетів Архілоха та Тіртея (на прикладі їх поезій)
4. Творче завдання
Написати твір-мініатюру на одну з наведених тем (див. I варіант).
III. Підсумки уроку
Related posts:
- Тематична атестація № 2 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: здійснити контроль знань за темою “Антична література. Міфи. Поеми Гомера”; з’ясувати рівень засвоєння літературознавчих термінів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати прагнення досягти високих результатів. обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданнями до тематичної атестації І рівень. Теорія літератури 1. Дайте визначення міфу. Наведіть приклади відомих вам […]...
- Тематична атестація № 6 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: перевірити знання учнів за темою “Людина та її світ”, здійснити контроль засвоєння знань; розвивати зв’язне мовлення. Обладнання: картки із запитаннями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку. Ознайомлення із завданнями для тематичного оцінювання I варіант 1) Доведіть, що твір А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц” – казка-притча. (2 бали) 2) Поясніть вислів: “Встав уранці, […]...
- Тематична атестація № 1 – ВСТУП – І семестр Мета: здійснити контроль знань за темою “Найдавніші літературні пам’ятки людства”, розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти найкращого результату. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданням до атестації І варіант І. Тестове завдання (2 бали) 1) Слово “веди” означає: А) читання; Б) духовне знання; В) одкровення. 2) Біблія складається з: А) […]...
- Любовна лірика Сапфо – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр І семестр ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ УРОК № 19 Тема. Любовна лірика Сапфо Мета: зацікавити особистістю Сапфо; ознайомити із творчістю поетеси; вдосконалювати навички роботи з текстом; розвивати почуття прекрасного; виховувати толерантність. Обладнання: картки до завдання “Сенкан”; тексти поезій Сапфо, зображення Афродіти (Венери). Найкрасивіше на землі – це те, що ми любимо. Сапфо […]...
- Тематична атестація № 4 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою, розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети й теми уроку II. Робота над контрольними запитаннями I варіант 1. Дайте визначення жанру роману. 2. Чому роман Ж. Верна має назву “П’ятнадцятирічний капітан”, адже дія твору відбувається і на морі, і […]...
- Життєствердна лірика Анакреонта – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: ознайомити з біографічними відомостями про Анакреонта, вчити визначати особливості лірики поета; розвивати асоціативне мислення; виховувати оптимістичний, життєствердний погляд на світ. Обладнання: тексти поезій Анакреонта. Анакреонт – класичний поет давнини, який оспівував кохання. Ф. Енгельс Анакреонт сладкоречив, Сапфо сладкоречива. Невідомий античний автор ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань 1. Створення асоціативного грона на тему “Сапфо” […]...
- Тематична атестація № 5 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль за засвоєнням знань за темою “Творчість Ш. Петефі та Р. Л. Стівенсона”; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми і мети уроку, ознайомлення із завданнями для тематичної роботи I варіант 1) Доведіть, що роман Стівенсона “Острів скарбів” належить до пригодницької літератури. 2) Порівняйте вірш Ш. Петефі “Коли […]...
- Антична література – вихідна основа європейських літератур – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: з’ясувати, чому необхідно вивчати античну літературу; повідомити, коли, де, якими народами створювалася антична література; зробити висновки про причини її популярності; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати зацікавленість до вивчення давніх літератур. Обладнання: портрети Гомера, Есхіла, Овідія, зображення архітектурних та скульптурних пам’яток античності. Ви змужніли у храмі Гомеровім. О. Пушкін – М. Гнєдичу Кто не видит […]...
- Есхіл як видатний давньогрецький драматург – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: продовжити знайомство з традиціями давньогрецького театру; ознайомити з відомостями про життя і творчість Есхіла; працювати над текстом уривків із трагедії “Прометей закутий”; розвивати акторські здібності; виховувати інтерес до театру як особливого виду мистецтва. Обладнання: зображення бюста Есхіла, маски, костюми. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань 1. Перевірка складених кросвордів (2-3 на дошці або взаємоперевірка […]...
- Давньогрецький театр та його особливості – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: ознайомити з особливостями виникнення, облаштування та функціонування давньогрецького театру; сприяти усвідомленню того, що давньогрецький театр був важливим засобом виховання найширших мас народу; розвивати уважність, допитливість, акторські здібності учнів; виховувати повагу до театрального мистецтва та античної культури. Обладнання: план облаштування давньогрецького театру; зображення театру в Приєні, руїн театру Діоніса в Афінах. ХІД УРОКУ I. Мотивація […]...
- Тематична атестація № 5 – ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ – ІІ семестр II семестр ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ УРОК № 58 Тема. Тематична атестація № 5 Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати письмове зв’язне мовлення; виховувати прагнення досягти найкращих результатів. обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми і мети уроку II. Ознайомлення із завданнями I варіант 1. Дайте визначення сонета. […]...
- Поема Овідія “Метаморфози” та її міфологічна основа – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: ознайомити з поняттями “всесвітня література”, “всесвітній літературний процес”; повідомити про Веди як найдавнішу книгу людства, прочитати гімни з “Рігведи”; розвивати уміння навчаючи інших, навчатися самому; виховувати шанобливе ставлення до давніх культур. Обладнання: словник-довідник “Зарубіжна література”, тексти гімнів з “Рігведи”, лінія часу, картки, схема. Столетия – фонарики! О, сколько вас во тьме, На прочной нити […]...
- Звеличення людського розуму, винахідливості та допитливості в образі Одіссея – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: вчити знаходити в тексті приклади винахідливості, допитливості, розуму головного героя; характеризувати літературний персонаж; орієнтуватися в подіях поеми Гомера; ознайомити з поняттями гекзаметр, епічна поема; розвивати навички роботи з текстом, зв’язне мовлення; виховувати прагнення бути винахідливим, допитливим, помірним. Обладнання: кросворд, схеми, текст поезії Е. Межелайтиса “У кожного із нас своя Ітака”. ХІД УРОКУ І. Актуалізація […]...
- Міф як основа і джерело сюжетів, тем, образів і мотивів античної літератури – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: повторити визначення термінів “міф”, “міфологія”; повідомити про основні цикли давньогрецьких міфів; з’ясувати, що міф є основою і джерелом сюжетів, тем і образів античної літератури; переказувати прочитані міфи; засвоїти, що міфологічне світосприйняття є особливою стадією в розвитку художнього пізнання людиною дійсності; розвивати зв’язне мовлення; виховувати прагнення вчитися на чужих помилках. Обладнання: п’єса Б. Шоу “Пігмаліон”, […]...
- Гомер – легендарний засновник європейської літератури – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: продовжити роботу над змістом поеми “Іліада”; прочитати уривок “Двобій Ахілла з Гектором”; вчити аналізувати прочитане, висловлювати власну думку щодо вчинків героїв, характеризувати особливості художніх засобів, використаних у творі; розвивати навички вдумливого читання; виховувати критичне ставлення до героїв твору, повагу до слова. Обладнання: тексти поеми “Іліада”, ОК № 4-7. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань […]...
- Творче наслідування Вергілієм поем Гомера “Іліада” та “Одіссея” – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: продовжити роботу над виразним читанням уривків із поеми “Енеїда”; знаходити приклади спільних елементів у поемах Вергілія та Гомера, вчити переказувати уривки з художнього твору; розвивати уміння вдумливо, уважно читати; виховувати повагу до доблесті, патріотичного служіння державі. Обладнання: учнівські ілюстрації до поеми “Енеїда”; тексти уривків поем Вергілія та Гомера. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань […]...
- Публій Овідій Назон – видатний римський поет. Збірка Овідія “Сумні елегії” – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: зацікавити біографією та творчістю Овідія; працювати над виразним читанням; проаналізувати елегію “Зима на чужині”; розвивати акторські здібності, творче мислення; виховувати любов до батьківщини, здатність до співчуття. Обладнання: зображення Овідія, тексти поезії “Зима на чужині” (із “Сумних елегій”). Какая грусть о Риме! Какие трогательные жалобы! О. С. Пушкін …То, что я прозой писал, в стих […]...
- Урок позакласного читання. Овідій “Метаморфози” (“Потоп”, “Філемон та Бавкіда”) – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: проаналізувати прочитані уривки з поеми Овідія; простежити в них мотив перетворення, провести літературні паралелі; розвивати уміння учнів висловлювати свою думку; виховувати прагнення до самовираження, високі моральні якості. Обладнання: тексти уривків поеми Овідія. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Перетворення у міфах Хто на кого перетворився? Дафна … (налаврове дерево) Самозакоханий юнак … (на нарцис) […]...
- Тематична атестація № 4 – ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНЕ РОЗМАЇТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ – ІІ семестр Мета: перевірити якість знань учнів за темою “Середньовічна література”; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти високих результатів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми і мети уроку II. Ознайомлення із завданнями I варіант 1 рівень Теорія літератури (2 бали) 1) Дайте визначення газелі. 2) Що означає термін канцона? 2 рівень Тест (3 бали) […]...
- Тематична атестація № 6 – ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ – ІІ семестр Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти високих результатів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Ознайомлення із завданнями І варіант 1. Тест (3 бали) 1) Про кого сказані ці слова: “Сравнить их – Феб и сатир. Он мать мою так нежил, Что […]...
- Поема Вергілія “Енеїда” як літературна обробка легенди про троянця Енея – засновника Рима – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: повідомити про життя та творчість Вергілія, “золоту добу” Октавіана Августа; з’ясувати походження слова меценат; ознайомити з історією створення поеми “Енеїда”; продовжити роботу над виразним читанням; розвивати уважність, уміння виступати із повідомленням; виховувати інтерес до римської літератури. Обладнання: портрети Вергілія, тексти заспіву поеми “Енеїда”. Обираючи богів, ми обираємо свою долю. Вергілій ХІД УРОКУ I. Актуалізація […]...
- Квінт Горацій Флакк – один із найвидатніших поетів римської літератури. Ода “До Мельпомени” як початок традиції підбиття поетом підсумку свого творчого шляху – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – І семестр Мета: ознайомити з біографічними відомостями про Горація; продовжити роботу над виразним читанням; провести літературні паралелі; порівняти вірші Горація, Державша, Пушкіна; розвивати уважність, логічне мислення; виховувати повагу до митців слова. Обладнання: картки з біографією Горація, з текстами віршів Горація, Державіна, Пушкіна. Звів я пам’ятник свій… Горацій ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань 1. Літературний диктант 1) […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – 8 клас 1. Найдавніші пам’ятки літератури. 2. Міфологія давніх греків. 3. Загадки легендарного співця (Гомер – легендарний основоположник європейської Літератури). 4. Велична пісня геройства й мужності. 5. Довгий шлях додому (образ Одіссея в поемі Гомера “Одіссея”). 6. Гімн красі, радощам життя і коханню в поезіях Сапфо та Анакреонта. 7. “Той, хто понад усе шанував людей” (образ Прометея […]...
- Тематична атестація № 2 – БАЙКИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ – І семестр Мета: повторити поняття з теорії літератури, зміст прочитаних байок, підсумувати вивчене, перевірити рівень знань за темою “Байка у світовій літературі”; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення до високих результатів. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети уроку II. Ознайомлення із завданнями для атестації III. Виконання роботи (у письмовій або усній формі) 1. Теорія літератури Що таке… : – […]...
- ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ Дивних багато у світі див, найдивніше з них – людина… Софокл Усе на світі має свої витоки: дерево – корінь, річка – джерело, людина – дитинство. Проте, якщо життя людини вимірюється десятками років, то життя людства – тисячоліттями. “Дитинством” людства вважають віддалені в часі давні епохи, які називають […]...
- Тематична атестація № 3 – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ – І семестр Мета: підсумувати отримані знання за темою “Людина та її моральне вдосконалення”, здійснити контроль знань за даною темою; розвивати увагу, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого рівня знань. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. Проведення атестації (Може проводитися як в усній, так і в письмовій формі. Якщо робота буде […]...
- КВІНТ ГОРАЦІЙ ФЛАКК – ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ КВІНТ ГОРАЦІЙ ФЛАКК – ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ (65-8 pp. до н. е.) Все має міру якусь, повсюди межі є певні… Горацій Горацій – один із найвідоміших поетів не лише римської, а й світової літератури. Отримавши блискучу освіту у двох тодішніх столицях: Римі й Афінах, він чудово знав еллінську […]...
- ГОМЕР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ ГОМЕР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ Як, за висловом Гомера, усі ріки й потоки мають початок в Океані, так будь-яке словесне мистецтво виток має в Гомері. Михаїл Хоніат, XII-XIII ст., Візантія Що ми знаємо про легендарного основоположника європейської літератури Гомера? Майже те саме, що й елліни, тобто нічого достеменного. Греки вважали, що […]...
- ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ З усього надбання еллінів трагедія найпіднесеніша і найсміливіша. А. Боннар, французький дослідник Театральні вистави в Елладі були пов’язані зі святами на честь “умираючого й воскресаючого” бога родючості та виноградарства Діоніса – Діонісіями. Ці свята складалися з двох протилежних за настроєм частин: похмурої і радісної. “Смерть/зникнення” […]...
- Гімн красі, радощам життя і коханню в поезіях Сапфо та Анакреонта – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – 8 клас Давні греки вміли любити й цінувати життя – цей найкращий дарунок богів. Оспівування оптимізму, радощів буття пронизує твори більшості відомих поетів гою часу, зокрема Анакреонта. Відомо, що його творчість започаткувала напрям ліричної поезії під назвою “анакреонтична поезія”, який існує і сьогодні. Цей вил лірики розробляє вузьке коло тем: кохання, вино, бенкети, веселощі, дружбу. Вірші Анакреонта […]...
- Тематична атестація № 4 – контроль знань за творчістю Е. Гофмана Мета: Здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; виховувати прагнення досягти високого результату. Обладнання: картки із завданням. Тип уроку: урок контролю знань. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми та мети уроку II. Ознайомлення учнів із завданням. Виконання роботи Варіант І Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором […]...
- ІЛІАДА – ГОМЕР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ ІЛІАДА – ГОМЕР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ Хріс, жрець Аполлона, просить Агамемнона повернути йому полонену доньку. Коли ватаг ахеїв брутально відмовляє, Аполлон насилає на військо греків моровицю. Ахілл скликає раду, щоб знайти спосіб запобігти нещастю. На раді жрець Калхас каже, що моровиця скінчиться тільки тоді, коли полонену Хрісеїду повернуть до батька. […]...
- СОФОКЛ – ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ СОФОКЛ – ЕЛЛІНСЬКИЙ ТЕАТР – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ (497 або 495-406 pp. до н. е.) Дитинство та юність Софокла, який народився в заможній родині торговця зброєю в Колоні – передмісті Афін, минали в ті часи, коли грецьке суспільство перебувало під враженням від блискучої перемоги у війнах із Персією. Коли юнакові було […]...
- АНАКРЕОНТ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ АНАКРЕОНТ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ (6л. 570 -487pp. до н. е.) Про життя Анакреонта відомо мало. Він не мав власного дому й мандрував від одного можновладця до іншого. У їхніх палацах і забуяв талант поета, філософа й співця життєвих радощів. Афіняни вшанували поета, поставивши на Акрополі його […]...
- АРХІЛОХ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ АРХІЛОХ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ (бл. 680-640 pp. до н. є.) Коли читаєш вірші давньогрецьких поетів, мимоволі розумієш, що за декілька тисяч років люди не так уже й змінилися. Хто разом із давньогрецьким поетом Архілохом не міг би вигукнути: “Серце, серце! Біди люті звідусіль тебе смутять – […]...
- ТІРТЕЙ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ ТІРТЕЙ – ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ ЛІРИКИ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ (серед. VII ст. до н. е.) Не було в Елладі міста, де б до мистецтв ставилися гірше, ніж у Спарті. Колись звідти навіть вигнали всіх митців, бо ті начебто не приносили державі “жодної користі”. Однак Переказують, що під час війни Спарти з […]...
- ПЛАН – ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – 8 клас Найдавніші пам’ятки літератури I. Ведична література. (Веди – із санскр. букв. – священне знання, або Ведична література – давні пам’ятки індоєвропейської словесності, створювані упродовж II-І тис. до н. е. У точному значенні слова Веди – це чотири збірки: Рігведа (Книга приношення), Самведа (Веда мелодій), Яджурведа (Веда жертвоприношень), Атхарваведа (Веда заклять). Усі вони містять космогонічні міфи, […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – 8 клас До теми “Гомер “Іліада”, “Одіссея”” 1. До кого звертається співець? Співець звертається до Музи, що було традиційним для давньогрецьких поем. Нона мала надихнути поета на написання поеми. З дев’яти муз богинею епічної поеми вважали Каліопу. 2. Визначте зміст поеми “Іліада”. Зміст твору можна визначити так: у поемі описано гнів Ахілла, який завдав багато лиха грекам, […]...
- Поема “Енеїда” – літературна обробка римської легенди про троянця Енея – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ – ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ – 8 клас Давньоримський поет Вергілій використав легенду про Енея, сина Венери, як сюжет до своєї поеми “Енеїда” з метою прославлення Августа й освячення його правління як “золотої доби” в історії римського народу, тобто надав поемі актуального політичного забарвлення. У першій книзі поеми “Енеїда” Вергілій говорить про божественне походження Енея, яке виражається навіть у портреті, героя: “Став тут […]...
- Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату – Тематична атестація № 2 Мета: Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; виховувати прагнення досягти високого результату. Обладнання: картки із завданнями. Тип уроку: урок контролю. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми та мети уроку II. Виконання контрольної роботи (тести) Варіант І Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді 1. Укажіть, як […]...