Тематична атестація № 3 – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ – І семестр

Мета: підсумувати отримані знання за темою “Людина та її моральне вдосконалення”, здійснити контроль знань за даною темою; розвивати увагу, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого рівня знань.

Обладнання: картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Проведення атестації

(Може проводитися як в усній, так і в письмовій формі. Якщо робота буде письмовою, то вчитель може завдання 1, 3, 4 рівня розподілити за варіантами.)

Завдання

1. Теорія літератури.

Що таке…

– оповідання?

– гумор?

– іронія?

– сатира?

– художня деталь?

– антитеза?

– фантастика?

– композиція?

2. Знання змісту творів.

Тест

1) Товстого і тонкого в оповіданні Чехова звали:

А) Порфірій та Михайло;

Б) Кирило та Михайло;

В) Михайло та Порфірій. v

2) Товстий дослужився до чина…:

А) таємного радника; v

Б) статського радника;

В) колезького асесора.

3) Як і за що дражнили в школі тонкого?

А) Геростратом, бо казенну книжку цигаркою підпалив;

Б) Ефіальтом, бо навушничати любив; v

В) Нафанаїлом, бо всього боявся.

4) Городового з оповідання “Хамелеон” звали:

А) Очумєлов;

Б) Пічугін;

В) Елдирін. v

5) Хто вкусив ювеліра?

А) Ротвейлер;

Б) кавказька вівчарка;

В) маленьке хортеня. v

6) Хто з героїв оповідання був справжнім хамелеоном?

А) Хрюкін;

Б) Очумєлов; v

В) Жигалов.

7) Що означає ім’я головного героя “Різдвяної пісні в прозі”?

А) Скупий; v

Б) веселий;

В) серйозний.

8) Як Скрудж переконався, що у Марлі не було серця?

А) Марлі був безжалісний;

Б) Марлі образив Скруджа;

В) Дух Марлі був абсолютно прозорим. v

9) Яких книжкових героїв побачив у минулому Скрудж?

А) Алі-Бабу і 40 розбійників;

Б) Алі-Бабу, Робінзона і П’ятницю; v

В) Сіндбада-мореплавця і Джима Хокінса.

10) Хто і кому сказав такі слова: “Людино! Якщо у грудях у тебе серце, а не камінь, стережись повторювати ці злі слова, поки тобі ще не дано дізнатися, що є надлишок і де він є. Чи тобі вирішувати, хто з людей повинен жити, а хто – вмерти?”

А) Дух Теперішнього Різдва – Скруджу; v

Б) Скрудж – Марлі;

В) Дух Майбутнього Різдва – Скруджу.

11) Чому збиралися люди у лахмітника?

А) Щоб обміняти речі на гроші;

Б) пришли до нього у гості;

В) щоб продати речі, вкрадені у Скруджа. v

12) Що було останньою краплею у подорожі для головного героя повісті Ч. Діккенса?

А) Усвідомлення самотньої старості;

Б) споглядання власної могили; v

В) поява Марлі.

3. Аналіз творів

1) Які художні прийоми використовуються в оповіданні Чехова “Товстий і тонкий”?

2) Чому оповідання Чехова “Хамелеон” має таку назву?

3) Наведіть приклади художньої деталі в оповіданні “Хамелеон”.

4) Наведіть приклади “промовистих” прізвищ в оповіданні “Хамелеон”.

5) Назвіть особливості “різдвяних” творів (на прикладі “Різдвяної пісні в прозі” Ч. Діккенса).

6) Чого навчає “Різдвяна пісня в прозі” Ч. Діккенса?

4. Творче завдання

1) Опишіть зустріч товстого і тонкого у сучасному житті.

2) Опишіть почуття Скруджа під час подорожі з Духами від його імені.

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

Написати листа улюбленому літературному герою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Тематична атестація № 3 – ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ – І семестр