СТВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ПРОЕКТІВ
Мета: перевірити рівень розуміння творів, вивчених у темі “Сучасна література. У колі добрих героїв”; розвивати творчі здібності учнів, їхні вміння грунтовно й аргументовано обстоювати свою точку зору в письмовій формі.
Обладнання: тексти творів, що вивчалися у темі “Сучасна література. У колі добрих героїв”
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
Орієнтовний план написання вітального слова літературному твору, героєві, автору
1. Оберіть твір(героя чи автора книжки), на честь якого ви будете писати вітальне слово. Вкажіть його на початку вашої творчої роботи.
2. У цікавій формі розкажіть, чому саме цей твір (герой чи автор) є фаворитом серед творів вивченої вами теми “Сучасна література. В колі добрих друзів”.
3. Які саме творчі здобутки та новації твору чи автора, вчинки та особистісні характеристики героя ви хочете уславити своїм вітальним словом?
4. Поясніть, чим став близький цей текст (герой чи автор)?
5. Висловіть свою подяку улюбленому твору даної теми(героєві чи автору) та свої сподівання щодо подальшого спілкування з ними.
6. Завершіть свою творчу роботу висновком щодо моральної та естетичної цінності вивченої теми “Сучасна література. У колі добрих друзів” у цілому.
III. Самостійне написання вітального слова твору (героєві чи автору) на основі текстів, вивчених у темі “Сучасна література. У колі добрих друзів”
IV. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал. Підготуватися до контрольної роботи.
Related posts:
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 ЗА ТЕМОЮ “ПОЕЗІЯ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.” (ТВІР) – ПОЕЗІЯ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст Мета (формувати компетентності): предметні (систематизовані та узагальнені знання про модернізм у літературі початку ХХ ст., його представників; творче мислення та писемне мовлення); ключові (інформаційні: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурні: прагнення досягти високого результату). Тип уроку: урок контролю та корекції знань і творчих умінь. Обладнання: теми творів та рекомендації щодо їх написання […]...
- Класний письмовий контрольний твір на одну із тем (за вивченими творами українських письменників) Мета. формувати в учнів уміння та навички логічно висловлювати власні думки на письмі, стимулювати до творчої діяльності. Ти. уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Перевірка засвоєних знань. III. Повідомлення теми і мети уроку. Оголошення тем для написання твору. 1. Трагічні події історії України 20-30-х років XX ст. на сторінках творів […]...
- Повторення вивченого. Чинники зміни культурно-історичних епох і літературних напрямів. Питання періодизації літератури. Особливості періодизації української літератури (головні ознаки). Стильові особливості літературних періодів. Літературні напрями і стилі давньої і нової української літератури XI – першої половини XIX ст.: світоглядні й естетичні засади, провідні жанри – ВСТУП. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: познайомити учнів із історико-культурними умовами розвитку української літератури від найдавніших часів до середини ХІХ століття; її світоглядними й естетичними засадами, провідними жанрами, питанням періодизації, стильовими особливостями літературних періодів, чинниками зміни культурно-історичних епох і літературних напрямів; розвивати навички усного мовлення, вміння вмотивовувати власні думки; виховувати інтерес до історичного минулого, формувати читацьку предметну, загальнонавчальну і ключові […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- ОБРАЗ ЛІРИЧНОЇ ГЕРОЇНІ, КОТРА ЛЮБИТЬ ЧИТАТЬ. РОЛЬ ЛІТЕРАТУРНИХ І МУЗИЧНИХ АСОЦІАЦІЙ У ТВОРІ М. ЦВЄТАЄВОЇ Мета: продовжити ознайомлення з творчістю російської поетеси; з’ясувати своєрідність її світобачення, особливість збірки “Вечірній альбом”; розвивати вміння учнів аналізувати поетичний твір та міжпредметні зв’язки, навички аналізу художніх образів; сприяти розвитку зв’язного мовлення; виховувати поетичний смак, любов до мистецтва в цілому. Обладнання: текст поезії. Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їхній основі вмінь […]...
- Л. М. ТОЛСТОЙ “ХАДЖІ-МУРАТ”. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ПОВІСТІ. СИСТЕМА ОБРАЗІВ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з історією створення, композицією та системой образів повісті Л. М. Толстого “Хаджі-Мурат”; учити характеризувати героїв художнього твору, порівнювати, аналізувати образи; розвивати навички порівняльного аналізу, культуру усного мовлення, вміння працювати в парах, групах, вільно спілкуватися за визначеною темою; виховувати мислячу людину; формування ключових компетентностей: уміння навчатися: розвивати навички роботи з […]...
- Контрольна робота № 5 (твір). Рідна Україна. Світ природи Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тематику, яка охоплює знання учнів змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати пошану до мистецтва літературного слова, культури рідного краю. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Інтерактивна вправа […]...
- Контрольний твір за творчістю Й. В. Гете Мета: Розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів; виховувати інтерес до аналізу літературних творів; учити аргументувати власну точку зору; провести контроль знань з теми “Життя та творчість Й. В. Гете”. Тип уроку: урок контролю. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети уроку II. Ознайомлення з темами для творів Теми для творів 1. Проблема вибору в трагедії […]...
- Контрольна робота № 3. Письмовий твір за творчістю Володимира Винниченка, Станіслава Чернілевського, Ірини Жиленко Мета: удосконалювати вміння учнів писати творчі роботи на запропоновану тему, яка охоплює знання учнями змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності дітей, образне мислення, пам’ять, вміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати любов до рідної землі. Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. ХІД УРОКУ I. Організація початку уроку. Привітання, […]...
- Оцінка ризиків інноваційних проектів Алгоритм оцінки ризиків інноваційних проектів Мета аналізу ризиків інноваційних проектів полягає в наданні необхідної інформації для прийняття рішень щодо доцільності участі в інноваційному проекті, а також для визначення заходів щодо захисту від фінансових втрат. Аналіз ризику інноваційного проекту доцільно проводити, дотримуючись наступну послідовність: Виявлення і аналіз внутрішніх і зовнішніх факторів, які збільшують або зменшують конкретний […]...
- О. С. ПУШКІН. ВСТУП ДО ПОЕМИ РУСЛАН І ЛЮДМИЛА. СИНТЕЗ ФОЛЬКЛОРНИХ І ЛІТЕРАТУРНИХ ЕЛЕМЕНТІВ У КАЗКАХ О. ПУШКІНА Мета: розпочати знайомство з творчим доробком видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна; показати вплив усної народної казки на творчість О. С. Пушкіна; розвивати учнівське мислення, творчу уяву, навички виразного читання; виховувати повагу до духовних скарбів людства. Обладнання: портрет О. С. Пушкіна, виставка книг письменників-казкарів, учнівські ілюстрації до вступу до поеми О. Пушкіна “Руслан і Людмила”, […]...
- Створення уявних словесних картин (усне малювання) Тема. УРЗМ №1. Створення уявних словесних картин (усне малювання). Мета: розкрити учням зміст поняття “усне малювання”, визначити відмінність усного малювання від переказу змісту; формувати вміння відтворювати словами те, що уявляється під час читання художніх творів; виховувати патріотичні почуття. Обладнання: тексти народних пісень, папір, олівці, фарби тощо. Епіграф. Українська пісня – геніальна поетична Біографія українського народу. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1 ЗА ТЕМОЮ “СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ”. НАПИСАННЯ ТВОРУ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань із вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, уміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: аркуші для написання чорнового та чистового варіантів твору. Перебіг уроку І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ Учитель пропонує учням обрати для опрацювання одну з тем. 1. Священні книги релігій: огляд. […]...
- Проектна технологія на уроках української літератури – Типологія навчальних проектів Н. Подранєцька, Учитель української мови та літератури Рівне Аналіз досвіду роботи в школі свідчить, що рушійною силою процесу навчання є інтерес учнів до предмета. Розвивати його покликані системи інтерактивних та особистісно зорієнтованих педагогічних технологій, серед яких – метод проектів. Модне слово “проект” постійно на слуху. Але чомусь одні проекти виконуються і приносять результат, а інші […]...
- КОНТРОЛЬНА ЗА ТЕМОЮ БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ”.НАПИСАННЯ ТВОРУ – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань з вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, вміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: аркуші для написання чорнового та чистового варіантів твору. Перебіг уроку I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ Учитель пропонує учням обрати для опрацювання одну з запропонованих тем. 1. Над чим мене […]...
- ПОСТМОДЕРНІЗМ – ОДНЕ З НАЙЯСКРАВІШИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ЯВИЩ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст., ЙОГО ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ХУДОЖНЯ (ЛІТЕРАТУРНА) ПРАКТИКА. СОЦІОІСТОРИЧНІ, КУЛЬТУРНО-ФІЛОСОФСЬКІ Й ЕСТЕТИЧНІ ЧИННИКИ РОЗВИТКУ ПОСТМОДЕРНІЗМУ В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ. НАРІЖНІ ПРИНЦИПИ ПОСТМОДЕРНІСТСЬКОЇ ПОЕТИКИ. НАЙЯСКРАВІШІ ПРЕДСТАВНИКИ ПОСТМОДЕРНІСТСЬКОЇ ПРОЗИ – ЛІТЕРАТУРА ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ ст Мета (формувати компетентності): предметні (знання про характерні риси постмодернізму як одного з найяскравіших явищ літератури другої половини XX ст.; уміння визначати риси постмодернізму в конкретних творах; навички самостійної роботи з додатковими джерелами інформації, аналізу прозових творів, визначення їхніх ідейно-художніх особливостей; навички визначення провідних тенденцій у мистецтві); ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативні: навички […]...
- ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ ДЖОНАТАНА СВІФТА. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ РОМАНУ МАНДРИ ЛЕМЮЕЛЯ ГУЛЛІВЕРА – ПРОСВІТНИЦТВО Мета: розглянути з учнями біографію Дж. Свіфта, ознайомити з історією створення роману “Мандри Лемюеля Гуллівера”, перевірити знання змісту прочитаної частини твору; розвивати аналітичне мислення, вміння узагальнювати, працювати в групі; прищеплювати інтерес до англійської літератури, особистості та творчості Дж. Свіфта. Компетентності, що формуються: предметні – уміння називати основні події життя Дж. Свіфта, розповідати про історію створення […]...
- ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ РОМАНУ У ВІРШАХ ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН. СПЕЦИФІКА ЖАНРУ, СЮЖЕТ І КОМПОЗИЦІЯ ТВОРУ – ВЗАЄМОДІЯ РОМАНТИЗМУ І РЕАЛІЗМУ Мета: ознайомити учнів з історією створення О. С. Пушкіним роману у віршах “Євгеній Онєгін”, поняттям “роман у віршах”, виявити ознаки жанру в творі, проаналізувати сюжет і композицію роману; розвивати літературознавчу компетентність, аналітичне мислення, вміння формулювати та обстоювати свою позицію, вміння узагальнювати та працювати в парі; прищеплювати інтерес до творчості Пушкіна. Компетентності, що формуються: предметні – […]...
- ІВАН ФРАНКО ПРО СТАНОВЛЕННЯ ДАВНЬОУКРАЇНСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ЖАНРІВ Б. П. Білоус, Здобувач (Житомирський педуніверситет) У статті досліджуються погляди Івана Франка на давню українську літературу. Дослідники, котрі бралися з’ясовувати методологічні засади літературознавчих студій І. Франка (П. Волинський, І. Дорошенко, Ф. Пустова, В. Поважна, А. Войтюк, В. Микитась), відзначали, що їх критерії “близькі до марксистського розуміння”, що І. Франко був всебічно “ознайомлений з усіма напрямками, […]...
- Мета створення тексту Ознака будь-якої людської діяльності – цілеспрямованість. Написання текстів не є винятком. Тексти завжди пишуться з якоюсь метою або навіть кількома цілями. Тому при роботі над текстом, обов’язково потрібно задуматися: навіщо я пишу цей конкретний текст? Цілі текстів можуть бути самими різними: передати накопичене людьми знання, розповісти про нові унікальні результати в якійсь області, привернути увагу […]...
- Й. В. ГЕТЕ. ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ. ТРАГЕДІЯ “ФАУСТ”. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, КОМПОЗИЦІЯ ТА ПРОБЛЕМАТИКА – ДОБА ВІДРОДЖЕННЯ. ДОБА ПРОСВІТНИЦТВА Мета: формування предметних компетентностей: поглибити знання учнів про ідеї Просвітництва; ознайомити учнів із життям та творчістю Гете; поглибити знання про драматичний жанр трагедії; ознайомити з історією створення трагедії “Фауст”, розкрити головну тему трагедії; розвивати логічне мислення та монологічне мовлення; формувати етичні погляди на світ; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативної: […]...
- РОМАН Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА” ЯК УТІЛЕННЯ НОВОГО ПОЛІФОНІЧНОГО ТИПУ ХУДОЖНЬОГО МИСЛЕННЯ, ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, ЖАНР, ОСОБЛИВОСТІ КОМПОЗИЦІЇ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з історією створення роману “Злочин і кара”; охарактеризувати епоху, систему образів; виховувати особистість, здатну орієнтуватися у світі духовних цінностей і в ситуаціях навколишнього життя, приймати рішення і нести відповідати за свої вчинки; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в колективі; інформаційної: формувати […]...
- Історія створення роману “Ідіот” Минуло півтора століття з моменту публікації одного з кращих роману Федора Достоєвського “Ідіот”, а шанувальники творчості письменника досі цікавляться не тільки змістом книги, а й історією створення. Заглиблюючись в подібні моменти, можна не тільки дізнатися про подробиці біографії самого автора, а й визначити, як на способи розкриття характерів героїв вплинули ті чи інші історичні події. […]...
- Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка Мета. оцінити рівень розуміння та творчого підходу одинадцятикласників у висвітленні проблем, порушених у творах О. Довженка; формувати уміння і навички логічно висвітлювати власні думки, робити самостійні висновки. Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення учнів. Обладнання. літературно-критичні матеріали дослідників творчості О. Довженка, критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма Українська література. 5-11 класи.” – К., 2001). Хід уроку […]...
- СПЕЦИФІКА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ВИДАНЬ ЯК ДЖЕРЕЛА ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ 20-30-Х РР. ХХ СТ Мар’яна Гдакович Літературний процес 20 – 30-х рр. ХХ ст. – один із найпотужніших періодів в історії української культури, який змінив ідейно-естетичні засади розвитку культурного процесу. Національна література була одним з найвагоміших чинників розвитку української культури. Українське культурне відродження, яке спричинило самоусвідомлення і самоутвердження нації, було несумісне з політикою більшовизму – комуністичний режим знищив українське […]...
- Контрольна робота. Написання твору-роздуму за темою “Роман ХІХ ст.” – Англія – РОМАН ХІХ СТ Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання про тематику й художні особливості роману як жанру літератури в ХІХ ст.; творче мислення; писемне мовлення; естетичний смак); Ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурну: прагнення досягти високого результату; гуманістичний світогляд). Тип уроку: урок контролю й корекції знань, творчих умінь та навичок. […]...
- Контролінг інноваційних проектів Поняття контролінгу інноваційних проектів Контролінг інноваційних проектів – це процес управління інноваційним проектом підприємства на всіх стадіях його реалізації. Для успішного розвитку підприємства, іноді необхідно впроваджувати різні інноваційні проекти. Це можуть бути: Випуск принципово нового виду продукції або обладнання, які можуть стати аналогом більш дорогих; Нові форми діяльності підприємства і т. д. Інноваційний проект проходить […]...
- Л. М. ТОЛСТОЙ ХАДЖІ-МУРАТ. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, КОМПОЗИЦІЯ ТВОРУ. СИСТЕМА ОБРАЗІВ Мета: ■ Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із історією створення, композицією та системою образів повісті Л. М. Толстого “Хаджі-Мурат”; учити характеризувати героїв художнього твору, порівнювати, аналізувати образи; розвивати навички порівняльного аналізу, культуру усного мовлення, вміння працювати в парах, групах, вільно спілкуватися за визначеною темою; виховувати мислячу людину; ■ Формування ключових компетентностей: уміння навчатися: розвивати навички […]...
- Ключові ідеї та образи Старого і Нового Заповітів. Старий Заповіт (Створення світу. Каїн і Авель. 10 заповідей) – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: – Навчальна: продовжити ознайомлення з Біблією, ознайомити учнів з історією її виникнення та структурою; поглибити знання з теорії літератури (притча, легенда); виявити гуманістичні цінності, втілені на сторінках Старого Заповіту; ознайомити учнів з окремими міфологічними сюжетами (зазначеними в темі уроку), розкрити їхній морально-філософський зміст; – Розвивальна: розвивати уміння самостійно здобувати знання, логічно мислити та робити […]...
- Ш. Перро. “Попелюшка”. Ідея винагороди за людські чесноти та страждання – ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА – I семестр Мета: допомогти учням глибше зрозуміти характер героїні та його значення для розкриття головної думки твору; розвивати писемне мовлення учнів, образне та логічне мислення, вміння працювати з текстом художнього твору; виховувати кращі людські якості. обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору. теорія літератури: образ героя, план, художні засоби. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку II. […]...
- Методи оцінки інвестиційних проектів Оцінка окремих інвестиційних проектів проводиться простими і складними методами. Прості використовуються, як правило, для обгрунтування початкових варіантів і на їх основі попереднього відбору. До простих методів належать: 1. Окупність інвестиційних вкладень в часі. Цей метод дозволяє встановити час, в якому відбувається покриття витрат за рахунок фінансового надлишку (прибуток + амортизація). Даний метод дозволяє вибрати з […]...
- МІФИ ПРО СТВОРЕННЯ СВІТУ ТА ЛЮДЕЙ – ЩО БУЛО НА ПОЧАТКУ СВІТУ Матеріал уроку. Ольга Бондарук “Міфи про створення світу та людей”. Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів із міфами; навчати дітей аналізувати твір; збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання; поглибити уявлення учнів про світове значення слов’янської міфології. Обладнання. Картки зі словами. Хід уроку І. Вправи на підвищення швидкості читання. 1. Гра “Пройди лабіринт – прочитай словосполучення”. – Чи […]...
- Переклад як форма літературних взаємин Сучасний світ налаштований на взаємообмін інформацією. Людство намагається спрямувати свій розвиток у єдине могутнє русло, і не займатися “створенням велосипеду”. Для цього вкрай важливо мати достатню інформацію про те, що відбувається в близьких чи далеких країнах. Особливо охоче країни воліють продемонструвати свої надбання в сфері мистецькій, тим паче, що музика й малярство є мистецтвами в […]...
- Історія створення роману Пушкіна “Капітанська дочка” О. С. Пушкін працював над романом “Капітанська дочка” протягом трьох років (з 1833 по 1836 рік). У 1834-му році виходить попередня йому робота на тему Пугачовського повстання – історична хроніка “Історія Пугачевского повстання”. Збираючи матеріали для майбутньої роботи, автор відвідав безліч місць, пов’язаних з історичною подією. Відправившись в подорож по Поволжя і Приуралля, він збирав […]...
- Марк Твен “Пригоди Тома Сойєра” – історія створення Книга “Пригоди Тома Сойєра” ( “Tom Soer”) – одна з циклу творів про непосидючого пустуна Тома і його друзів. Вона була розпочата автором в 1872 році і просувалася насилу. Закінчити автобіографічний твір Твену вдалося в 1875 році, а на наступний рік книга була видана. Це цікаво: в анотації до роману автор написав, що багато пригоди, […]...
- Постмодернізм – одне з найяскравіших літературних явищ другої половини XX ст., його теоретичні засади й художня (літературна) практика. Соціоісторичні, культурно-філософські та естетичні чинники розвитку постмодернізму в художній літературі. Основоположні принципи постмодерністської поетики – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ КІНЦЯ XX – ПОЧАТКУ XXI СТ. – IІ семестр Мета: допомогти учням усвідомити характерні риси постмодернізму як одного з найяскравіших явищ літератури другої половини XX ст.; розвивати навички самостійного пошуку інформації, відбору її та систематизації; сприйняття навчального матеріалу на слух, висловлення своєї думки про підняті проблеми; виховувати прагнення до пізнання, розширення свого кругозору, любов до літератури, естетичні смаки. Обладнання: портретна галерея письменників-модерністів, виставка їхніх […]...
- (РМ) Контрольний твір-роздум за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – I семестр Мета: виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього, художній текст. Тип уроку: розвиток мовлення. ХІД УРОКІВ I. Організаційний момент II. Оголошення теми та […]...
- Вивчення літературних творів з історичною інверсією Ю. Бондаренко, Кандидат педагогічних наук, Доцент Ніжинського державного Університету імені Миколи Гоголя Частина творів історичної тематики написана за принципом “історичної інверсії”, яка є способом ідеалізованого змалювання попередніх епох. Це авторський міф минулого, що постає у вигляді доби, коли все відбувалося так, як хотілося б. * Для інверсованого міфологічного світогляду характерне звернення до світової або національної […]...
- Створення власних хайку Мета: поглибити знання учнів з японської поезії; здійснити аналітичне дослідження окремих хайку Мацуо Басьо; звернути увагу на особливості жанрової специфіки хайку; вчити учнів виразному читанню хайку; формувати навички аналізу ліричного твору; розвивати образне мислення; сприяти вихованню любові до прекрасного. Тип: урок-діалог Обладнання: відеоролик “Цвітіння сакури”. Хід уроку I. Організаційний момент II. Оголошення теми й мети […]...
- Історія створення комедії Міщанин-шляхтич. Тематика і проблематика п’єси, її загальнолюдське значення – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: – Навчальна: повторити особливості класицизму як літературного напряму; ознайомити учнів з історією створення, тематикою та проблематикою комедії Мольєра “Міщанин-шляхтич”; поглибити знання з теорії літератури, розглянути, як у комедії втілено правила класицизму; – Розвивати: продовжувати формувати навички аналізу драматичного твору; – Виховна: виховувати інтерес до здобутків світової драматургії. Тип уроку: урок засвоєння нових знань і […]...