Спиридон Вангелі “Проліски”. Урок-інтерв’ю – БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ – 2 КЛАС

Мета: ознайомити з жанром оповідання; вчити визначати у творі головні події; вдосконалювати читацькі уміння; розвивати вміння аналізувати й синтезувати, ставити запитання; виховувати любов, бажання піклуватися про близьких людей.

Обладнання: мікрофон; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Вже дзвінок нам сигнал дав –

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Гра “Відгадай” (на уміння розпізнавати різні жанри творів)

Учитель зачитує уривки творів, діти називають, який це жанр, і доводять свою думку.

– Свої сухарі добріші від чужих пирогів. (Прислів’я)

– У воді родиться, а води боїться. (Загадка)

– Лю-лі, лю-лі, соколя, спи-засни, моє дитя. (Колискова)

– Пальчик, пальчик, де ти був?

– Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найбільшим заспівав, заспівав. (Забавлянка)

– Сітка-вітка, дуб – дубки, поставали козаки.

Шабельки – брязь! Вийди, князь! (Лічилка)

– До двох іграшкових автомобілів прив’язують шнури завдовжки 5-10 метрів, а на їх краї – дві палички. За сигналом судді діти починають накручувати шнури на палички, підтягуючи автомобілі. (Гра)

– – Ой, не їж мене, – заблагав Яструб. – Відпусти мене на волю. (Народна казка)

– – Бабусю, які у тебе великі руки!

– А це щоб міцніше тебе обнімати! (Літературна казка)

2. Повідомлення теми і мети уроку

– Сьогодні ми ознайомимось із ще одним жанром, а урок проведемо у вигляді інтерв’ю. Чи відомо вам, що означає це слово? (Інтерв’ю – опитування людини за певною темою, яке проводить журналіст з метою публікації або показу в ЗМІ. Інтерв’ю дозволяє зібрати інформацію, яка цікавить.) Дозвольте спершу мені взяти у вас інтерв’ю, а потім спробуєте ви.

III. Робота над новим матеріалом

1. Ознайомлення з жанром твору

1) Розгадування анаграми.

Віодапоння (оповідання)

2) Розповідь про жанр (за матеріалами підручника).

3) Інтерв’ю (бере вчитель).

– Твори якого жанру будемо читати в цьому розділі?

– Про що йдеться в оповіданні?

– Чим оповідання відрізняються від віршів? від казок?

– Від чийого імені часто ведеться оповідь?

– Хто автори оповідань?

– Чи зрозуміли ви, як брати інтерв’ю? Що для цього треба робити? (Ставити запитання по темі)

2. Відомості про автора, про країну. Презентація книги

Висловлення припущення: чому текст має таку назву?

3. Слухання казки смисловими блоками, словникова робота, відповіді на запитання після тексту, складання плану (в зошитах)

1) Гроші в кишені

2) Думки про подарунки.

3) У крамниці.

4) Вибір подарунка.

5) Винахідливий вчинок.

6) Найкращий подарунок

– Чи справдилися наші припущення?

– Назвіть дійових осіб оповідання.

4. Робота в зошиті (с. 44-45)

5. Читання тексту учнями

– “Ланцюжком”, по 1 реченню;

– парами;

– напівголосно;

– пошепки.

6. Робота над текстом

1) Гра “Інтерв’ю” {робота в зошиті)

– Уявіть, що ви – журналіст і берете інтерв’ю у:

– автора твору;

– Гугуце;

– дитини, яка прочитала оповідання.

2) Вибіркове читання.

3) Гра “Намалюємо мультфільм” [робота в зошиті).

– Які малюнки можна зробити до цього оповідання, щоб той, хто не читав його, зрозумів, про що в ньому ідеться.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота в зошиті.

V. Підсумок уроку

– У якій країні ми сьогодні побували?

– Що вам запам’яталося про Вангелі?

– З яким автором познайомились?

– Хто головний герой його оповідань?

– Чим він вам сподобався?

– Усі, кому сподобався цей кумедний, добрий хлопчик, можуть прочитати оповідання “Пісенька” про нові пригоди Гугуце.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Спиридон Вангелі “Проліски”. Урок-інтерв’ю – БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ – 2 КЛАС