СОНЕЧКО. А. М’ЯСТКІВСЬКИй “КОМУ СВІТИТЬ СОНЕЧКО?”. Г. МАНІВ “СОНЕЧКОВА ДОНЕЧКА”. Л. НОВІКОВА “КОТИКИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Сіло сонце на сосну,

Сонно мовило: “Засну”.

2) Інтонування речення.

Ми у мами донечки,

Як у небі сонечки.

– Прочитайте, ніби запитуєте.

– Прочитайте радісно.

2. Читання вірша А. Музичука “Муха”

3. Робота над загадкою

– Там за лісом за пралісом Золота діжа сходить. (Сонце)

– Поміркуйте, в яких квітах заховалось сонечко? (Ромашка, кульбабка, соняшник)

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 102-104)

1. Опрацювання оповідання А. М’ястківського “Кому світить сонечко?”

1) Читання тексту вчителем.

– Послухайте текст і скажіть, про що йдеться в ньому?

2) Аудіювання.

– Як звали дівчинку?

[ ] Оленка

[ ] Наталя

[ ] Тетянка

– До кого йшла дівчинка?

[ ] До бабусі

[ ] до подруги

[ ] до дядька

– Де зупинилося сонечко?

[ ] Над хатою

[ ] над черешнею

[ ] на подвір’ї

– З ким дівчинка поверталася додому?

[ ] із дядьком

[ ] із сонечком

[ ] сама

– Для кого сонечко світить і з ким ходить?

[ ] із мамою і татом

[ ] із Наталочкою

[ ] зі всіма

3) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

– Що здивувало Наталю?

– Що мама розказала дівчинці про сонечко?

4) Читання тексту учнями “ланцюжком”. Відпрацювання інтонації.

– Що помітила Наталя, ідучи до дядька Степана? А як ви вважаєте, сонечко може ходити? То Наталя, може, неправильно висловила думку?

– Прочитайте заголовок до тексту. Дайте відповідь на це запитання словами з твору.

– Запропонуйте свій заголовок до тексту.

– Які питання ви б поставили до цього тексту?

5) Гра “Розвідники”.

– Знайдіть слова, які звучать ніжно.

Ясени, дівчинка, хмара, черешні, дощик, черешеньки, Наталочка, дощ, стежечка.

6) Гра “Хвости”.

Учитель читає початок речення, а діти – кінцівку.

7) Гра “Добери ознаку”.

Сонечко (яке?) (кругленьке, жовтеньке, тепленьке, ніжне, яскраве, світле, радісне).

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 103)

1) Читання вірша Г. Манів “Сонечкова донечка”.

– Про яке сонечко розповідається у вірші?

– А про яке сонечко ви читали у попередньому тексті?

– Яка подія сталася у жучка-сонечка?

– На кого схожа донечка? Відповідайте словами вірша.

2) Читання слів у стовпчиках.

– Швидко читайте, правильно вимовляйте!

Сонце жук

Сонечко жучок

Сонячний жучище

– Читання односкладових, двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання “ланцюжком”.

– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

– Читання слів-родичів.

3) Робота над загадкою-добавлянкою С. Коляди.

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 104)

1) Читання вірша Л. Новікової “Котики”.

– Про яких котиків ідеться у вірші?

– Прочитайте опис вербового котика.

– Знайдіть і прочитайте у вірші слова, якими описано Мурчика, що грівся під вербою.

– Чим був здивований Мурчик?

– Складіть речення за малюнком, уживаючи слово котики у різних значеннях.

2) Читання слів у стовпчиках.

– Швидко читайте, правильно вимовляйте!

– Читання односкладових, двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання “ланцюжком”.

– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

– Читання слів-родичів.

3) Робота над загадкою Л. Вознюк.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи сподобалися вам прочитані твори?

– Що нового дізналися на уроці?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

СОНЕЧКО. А. М’ЯСТКІВСЬКИй “КОМУ СВІТИТЬ СОНЕЧКО?”. Г. МАНІВ “СОНЕЧКОВА ДОНЕЧКА”. Л. НОВІКОВА “КОТИКИ” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД