Щоденник природи
Щоденник природи є блокнот або зошит, в яку записують спостереження за навколишнім середовищем в різні пори року. Систематичні описи природи і погодних умов дуже важливі, оскільки дозволяють сформувати уважність, спостережливість, допомагають узагальнювати і робити висновки. До того ж щоденник природи допомагає краще зрозуміти всі зміни, які відбуваються в навколишньому світі.
Для чого потрібен щоденник спостережень?
Ведення щоденника спостережень за природою – це чудове заняття, яке дозволяє розвинути багато навичок і вміння. Регулярне заповнення щоденника допомагає:
- Розвинути акуратність та відповідальність; Сформувати спостережливість, увагу; Орієнтуватися в часі; Помітити повторюваність всіх процесів в природі.
Крім того, ведення такого щоденника – дуже захоплюючий процес. Роблячи записи протягом всього року, можна проаналізувати отримані результати і навіть побудувати відповідну діаграму.
Діаграма – це графічне зображення всіх зібраних даних. Вона допоможе наочно зрозуміти, як змінювалася погода протягом певного відрізка часу. Завдяки зібраним даними надалі можна буде самостійно передбачати погоду.
Як підготувати щоденник?
Для ведення щоденника погоди цілком підійде звичайна зошит у клітинку. Зошитових сторінку необхідно розкреслити таким чином, щоб отримати 6 однакових стовпчиків з такими назвами:
- Дата; Температура повітря; Хмарність; Вітер; Атмосферний тиск; Опади.
Дані, які були виміряні, заносяться до відповідного стовпчик. Якщо даних немає, наприклад, в якийсь день не було опадів, то ставиться прочерк.
Як заповнювати щоденник природи?
Щоб правильно заповнювати щоденник спостережень за природою, необхідно виконувати наступні дії:
Подивитися на термометр на вулиці і записати його показання. Температура повітря вимірюється в градусах Цельсія.
При знятті показань температури, важливо простежити за тим, що термометр знаходився в тіні. Якщо він буде розташовуватися на добре освітленому місці, його свідчення будуть невірними.
Подивитися у вікно і з’ясувати, чи є на небосхилі хмари, і які вони. Дані показання можуть бути трьох видів: ясно, хмарно або похмуро. У відповідній графі слід записати спостереження словом або у вигляді значка.
Відзначити наявність опадів. Якщо їх немає, то ставлять прочерк.
Записати напрямок вітру.
Вказати атмосферний тиск.
Умовні знаки в щоденнику природи використовують ті, що є загальноприйнятими в географії. Наприклад, для вказівки напряму вітру пишуть першу букву сторони світу: Пн. – північ, Пд. – південь, Сх. – схід, З. – захід.
Температуру повітря обов’язково вказують з відповідним знаком: “+” – температура вище 0, “-” – температура повітря нижче нульової позначки.
Що ми дізналися?
При вивченні теми “Щоденник природи (2 клас)” за програмою 2 класу навколишнього світу ми дізналися, що являє собою щоденник спостереження за природою і для яких цілей його необхідно вести. Також ми познайомилися з основними правилами ведення щоденника, дізналися, як правильно його заповнювати.
Related posts:
- Щоденник Щоденник – літературно-побутовий жанр, фіксація побаченої, почутої, внутрішньо пережитої події, яка щойно сталася. Щ. пишеться для себе і не розрахований на публічне сприймання, у ньому нотуються переважно явища особистого життя, здебільшого у монологічній формі, хоча може бути й внутрішньо діалогічна (полеміка із самим собою, з уявним опонентом тощо). Ці ознаки особистого Щ. сприяли його поширенню […]...
- Діаріуш Діаріуш (лат. diario – щоденний, польськ. diariusz – щоденник, сімейна хроніка) – записи, зроблені певною особою про події свого зовнішнього та внутрішнього життя. Характерною особливістю цих записів є їх хронологічність, дотримання плину подій (часом з перервами, обумовленими певними обставинами чи станом автора щоденника), а також суб’єктивність (мова – від першої особи, а тема – залежно […]...
- УРОК-ПІДСУМОК. СЕМЕСТРОВЕ ТА РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – повторити матеріал, вивчений за рік, перевірити рівень засвоєння знань учнів з тем за рік, уміння застосовувати здобуті знання практично; оцінити знання учнів; – розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів відповідальність, об’єктивне ставлення до себе, повагу до багатств української літератури. Тип уроку: урок-підсумок. ПЕРЕБІГ […]...
- Шкільний твір на тему – Олександр Довженко про причини й перебіг другої світової війни (“Щоденник”) Олександр Довженко – письменник-боєць, патріот. І коли “землю його обплели траншеї, він її біль в своїм серці ніс” (Л. Забашта) і вирішив, що “буде там, де воює народ проти жахливого смертельного ворога”. Будучи воїном, він бачив усі страхіття Другої Світової війни, через те й твори його такі схвильовані, сповнені болю й тривоги за долю людства. […]...
- МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ “ОСІНЬ-МАЛЯР ІЗ ПАЛІТРОЮ…”. ЄДНІСТЬ ЛЮДИНИ І ПРИРОДИ, ЗВ’ЯЗОК МІЖ СТАНОМ ЛЮДСЬКОЇ ДУШІ ТА ДОВКІЛЛЯМ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – навчити розкривати глибинний зміст і красу віршів через виразне читання; показати єдність людини та природи; – розвивати навички виразного читання, спостереження над художнім текстом; – виховувати в учнів естетичні почуття, любов до природи і людей, життєвий оптимізм. Тип уроку: комбінований. Обладнання: портрет М. рильського, виставка книг письменника. Природа і її краса повсякчасно супроводять […]...
- Явища природи Все, що нас оточує і що не створено руками людини, називається природою. Всі зміни, які ми можемо спостерігати в навколишньому світі – це явища природи. Розглянемо, які бувають явища природи в залежності від пори року. Явища живої природи Як відомо, природа буває жива і нежива. Давайте познайомимося з прикладами явища живої природи. Всі живі істоти, […]...
- “Щоденник” О. Довженка – пристрасний протест проти тоталітаризму? ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО О. Довженко, геніальний митець, великий правдолюбець, у щоденникових записах торкається багатьох аспектів життя, що хвилювали й тривожили його. Але про що б автор “Щоденника” не писав: про долю своїх творів, воєнні враження чи перипетії історичного шляху рідного народу. – він змальовує правдиву картину сталінських порядків. Вона насамперед постає із схвильованої розповіді про перші, […]...
- “Щоденник” О. Довженка – документ епохи Ми, українці, – дивна нація. Не приймаємо своїх героїв, коли вони живі, і проливаємо гіркі сльози, коли їх уже немає поряд з нами. Олександр Довженко був визнаний у всьому світі, а в рідній країні не мав можливості творити у повну силу, повинен був оглядатися на думку далеких від мистецтва людей і тільки у своєму щоденнику […]...
- “Щоденник” Євгена Чикаленка 1918-1919 рр.: Україна крізь призму катастрофізму – Українська література – шкільна програма 12 класів “Щоденник” Є. Чикаленка – одна з багатьох численних публікацій останніх років, що їх можемо віднести до літератури non fiction. Поряд із текстами цього жанру В. Винниченка, С. Єфремова, М. Драй-Хмари, В. Поліщука, А. Любченка, О. Гончара та ін. він доповнює загальну картину української історії багатостраждального ХХ ст., характеризує як суспільну ситуацію 1918-1919 рр., так і […]...
- Трагічність долі митця (за творами О. Довженка “Автобіографія”, “Щоденник”) “Хто в мистецтві має розум, а не має почуття, той не має генія. А хто не має розуму, а має почуття, той божевільний. Тільки той, хто в мистецтві має і розум, і почуття, – держить в собі світло дня…” Ці слова Тодося Осьмачки можна повністю віднести до творчості Олександра Довженка. Тільки треба додати, що синтез […]...
- МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ. ПОВІСТЬ “СІРОМАНЕЦЬ” – ЗАХОПЛИВА І ДРАМАТИЧНА ІСТОРІЯ ПРО ХЛОПЧИКА І ВОВКА ЯК ПРИКЛАД ГАРМОНІЇ ЛЮДИНИ І ПРИРОДИ – Рідна Україна. Світ природи Мета: – ознайомити учнів із життям і творчістю М. Вінграновського, ознайомити учнів зі змістом повісті, з’ясувати її тематичну спрямованість, композицію; – розвивати вміння грамотно відповідати на запитання, робити висновки, коментувати епізоди твору, оцінювати поведінку його героїв; – виховувати духовні цінності особистості, почуття патріотизму, любові до батьків, природи. Тип уроку: комбінований. Обладнання: портрет М. Вінграновського, книжкова […]...
- Значення природи в житті людини Природа – це весь матеріальний світ Всесвіту, органічний і неорганічний. Але в побуті частіше вживається інше визначення, в якому під природою мають на увазі природне місце існування, тобто все, що було створено без людського втручання. За весь час свого існування люди часто ставали винуватцями змін навколишнього середовища. Але роль природи в житті людей теж колосальна, […]...
- Ми всі – природи рідної частинки – ЦІКАВА КНИГА ПРИРОДИ Матеріал уроку. Ганна Черінь “Чи ми з природою єдині…”, Василь Сухомлинський “Соромно перед соловейком”. Мета. Формувати уміння аналізувати віршовані і прозові твори, вчити учнів захоплюватися красою природи, розвивати уяву і фантазію; виховувати бережне і розумне ставлення до природи. Обладнання. Таблиця № 3 (додаток 3), картки зі словами для контролю швидкості читання. Хід уроку I. Мовна […]...
- Зимові явища природи Зима – суворий час, особливо в північних широтах нашої півкулі. Її календарний час відомий, але часто буває, що перші ознаки зими приходять значно раніше. Сльотава листопадова погода змінюється грудневими морозами, сковуючими водойми, що одягають землю в пухнасту снігову ковдру. День стає коротким, а ночі млосно тягнуться в очікуванні першого промінчика сонця. Найбільш часто зустрічаються природні […]...
- Підсумок за темою Цікава книга природи – ЦІКАВА КНИГА ПРИРОДИ Матеріал уроку. Твори з розділу “Цікава книга природи”. Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати любов до художнього слова. Обладнання. Таблиці № 2 і № 3, картки для роботи в парі, опорні слова для складання твору. Хід уроку I. Вправи на підвищення швидкості […]...
- Т. ШЕВЧЕНКО “ЗА СОНЦЕМ ХМАРОНЬКА ПЛИВЕ…”. КРАСА НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ ПРИРОДИ В ПОЕЗІЯХ Т. ШЕВЧЕНКА – Рідна Україна. Світ природи Мета: – ознайомити учнів з картинами довколишнього світу, природи в поезіях Т. Шевченка, створених уявою за допомогою образної мови; – розвивати навички аналізу художніх творів, уміння висловлювати власні відчуття, емоції; – виховувати почуття прекрасного, усвідомлення естетичної насолоди від твору мистецтва, любов до природи України. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: портрет Т. Шевченка, репродукції […]...
- Загальні закономірності природи Землі 1. Назвіть основні форми рельєфу Землі. Основні форми рельєфу – гори і рівнини. 2. Покажіть на конкретному прикладі, який вплив на клімат робить циркуляція атмосфери. На східних узбережжях материків в області мусонної циркуляції атмосфери формується мусонний тип клімату з прохолодним і сухим літом і вологою зимою. 3. Поясніть основні закономірності в розподілі опадів по земній […]...
- МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ. ВІДОМОСТІ ПРО ПОЕТА. ЙОГО ВМІННЯ БАЧИТИ КРАСУ РІДНОЇ ПРИРОДИ І СТВОРЮВАТИ ЦЮ КРАСУ ЗАСОБАМИ ПОЕТИЧНОЇ МОВИ. АНАЛІЗ ПОЕЗІЇ “ДОЩ” – Рідна Україна. Світ природи Мета: – ознайомити учнів із цікавими фактами біографії М. Т. Рильського; проаналізувати вірш “Дощ”; – розвивати навички виразного читання та аналізу ліричних творів, спостереження над текстом, уміння висловлювати власну думку та враження від прочитаного, визначати художні засоби виразності; – через красу художнього слова прищеплювати школярам любов до рідної природи. Тип уроку: комбінований. Обладнання: портрет М. […]...
- Коеволюція природи і цивілізації Урок-конференція МЕТА КОНФЕРЕНЦІЇ. Зрозуміти природу сучасної екологічної кризи; визначити основні шляхи гармонійного розвитку цивілізації ПЛАН КОНФЕРЕНЦІЇ Прояви сучасної екологічної кризи. В. І. Вернадський про біосферу і ноосферу і шляхи їх розвитку Взаємовплив біосфери і людини. Коеволюція природи і людини та сталий розвиток цивілізації. Розгромна на Землі життя досить швидко набула таку силу, що стала активно […]...
- Осінні явища природи Жарку задушливу літню погоду змінює осіння прохолода. Добовий день стає коротшим, а ночі починають тягнутися нескінченно довго. На неминучі зміни першими реагують дерева. Вони активно починають скидати листя, вона жовто-багряним килимом покриває всю округу. Найбільш часто зустрічаються природні явища восени: Туман Іній Листопад Листопад – чудове явище природи, виправдане з біологічної точки зору. Опале листя […]...
- Екологічні проблеми: реакція природи Класифікація В основі класифікації екологічних проблем лежить їх масштаб. По охоплюваній території вони діляться на три групи: Локальні Регіональні Глобальні Природно, що суспільна увага більше приваблюють глобальні проблеми, але потрібно розуміти, що до таких великих масштабах привели саме маленькі забруднення. Тому від вирішення локальних проблем залежить успішне вирішення світових катастроф. Повітря Однією з найбільш нагальних […]...
- Твір на тему “Охорона природи” Природа – це прекрасний світ, який оточує людину. Це гори, поля, ліси, річки, озера. Природа дає людям притулок, їжу та одяг, це повітря, яким вони дихають. Чи не берегти природу, значить не берегти себе і своїх близьких. В даний час величезною проблемою людства є екологічна катастрофа на землі. Відбувається щоденне забруднення річок, морів і океанів […]...
- Скорочено – ЩОДЕННИК 1941 – 1956 – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО ПЕРША ЗАПИСНА КНИЖКА Обірвані брудні румунські й італійські полонені солдати кинулися на таких же жалюгідних німецьких полонених і стали бити. Це було огидне видовище і символічне. Полонених німців били жінки і діти, і конвоїри нічого не могли вдіяти. Жінки були злі і страшні, сама ненависть. Полонені мовчали, бо знали, що давно вже заслужили […]...
- Взаємодія природи і суспільства – реферат Взаємодія суспільства і природи Питання взаємодії суспільства і природи неймовірно багатогранний. Природа подарувала людині можливість розпоряджатися своїми ресурсами в міру його потреб і можливостей. У свою чергу, людина оточив себе суспільством і створив певну систему цінностей, виходячи з якої і формується на даний момент відношення до зовнішньої і внутрішньої реальності, включаючи ставлення до природи. Очевидно, […]...
- Твір “Роль природи у моєму житті” Природа – це все те, що оточує людину і зроблено не його руками, а саме атмосфера, ландшафт, дерева, тварини, вода і т. д. Природа – мати людину, вона його створила і вона впливає на його життя найбезпосереднішим чином. Так, природа дає здоров’я людини, повітря, яким він дихає, землю по якій він ходить, корисні копалини і […]...
- Зіставлення двох світів: людського, дисгармонійного, смертоносного, і гармонійного, досконалого, життєствердного світу природи. Зображення природи як засобу відтворення психологічного стану героя – ІМПРЕСІОНІЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ М. КОЦЮБИНСЬКОГО Мета: продовжити роботу над змістом новели “Intermezzo”; розвивати навички аналізу епічних творів малої форми, вміння пояснювати символічні образи; допомогти учням осягнути психологізм новели; виховувати розуміння ролі природи для підтримання душевної рівноваги людини. Теорія літератури: імпресіонізм, психологізм, модернізм, автобіографічна основа. Обладнання: портрет письменника, текст новели, репродукції картин із зображенням польових пейзажів. Тип уроку: комбінований. ПЕРЕБІГ УРОКУ […]...
- Борис Грінченко. Моє щастя – життєве і мистецьке кредо автора; маніфест щирих почуттів і відданої праці своєму народові як істинні цінності митця. Весняні сонети – ідея єдності природи і душевного стану людини; образ весняної оновленої природи як символічна паралель із надіями в житті ліричного героя. Образи природи як психологічний паралелізм у літературі романтизму та реалізму – ДРАМАТУРГІЯ I ТЕАТР ХІХ ст. ТВОРЧІСТЬ І. КАРПЕНКА-КАРОГО І Б. ГРІНЧЕНКА Мета: ознайомити учнів з поетичним доробком Б. Грінченка; розвивати вміння аналізувати поетичний текст, усне зв’язне мовлення, навички виразного читання; виховувати бережливее ставлення до природи, почуття патріотизму. Теорія літератури: поглиблення поняття про лірику, цикл сонетів. Обладнання: портрет Б. Грінченка, тексти творів. Тип уроку: комбінований (урок засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок і практичного їх використання). […]...
- Твір “Забруднення природи” Забруднення природи на сьогоднішній день – одна з найактуальніших проблем. Питання, що стосуються забруднення природи, особливо часто піднімаються в країнах Європи. Раніше людей не турбувала охорона природи, зараз же вони витрачають величезні суми грошей на відновлення втраченої краси природи. Однак запобігання забруднення навколишнього середовища – це справа не одного дня і поодинці з ним впоратися […]...
- ТАЄМНИЙ ЩОДЕННИК АДРІАНА МОУЛА – СЬЮ ТАУНСЕНД – ВЕЛИКА БРИТАНІЯ – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ – посібник-хрестоматія 1946-2014 Сью Таунсенд народилася 2 квітня 1946 р. у передмісті м. Лестера (Велика Британія) і ніколи звідти не виїжджала. Публікація роману “Таємний щоденник Адріана Моула” у 1982 році та його продовження принесли Сью Таунсенд величезну популярність. Минуло вже понад 40 років відтоді, як Сью Таунсенд познайомила читачів з Адріаном Моулом – нещасним підлітком, невизнаним генієм […]...
- Твір на тему “Велика сила природи” Для кожного з нас краса природи перш за все пов’язана з пейзажами рідного краю. Залишаються в пам’яті, серці, душі червоні кетяги калини і трепетні тополі. Незабутня Леся Українка писала замріяно й задушевно про красу рідної землі: Скується краєвидів плетениця, Розтопленим сріблом блищать річки, – То ж матінка природа-чарівниця Розмотує свої стобарвнії нитки. Кожен біологічний вид […]...
- Твір “Взаємовідносини людини і природи” Варіант 1 Спочатку все людство пов’язане з природою. Цей союз існував завжди, взаємодія було, є і буде. Без цього людям ніяк не прожити, як власне кажучи, і природі не розвиватися і не зберегтися без участі людини. Коштувати почати з найголовнішого. Це – повітря, кисень без якого живі істоти не зможуть жити. Самі насичені місця киснем […]...
- Короткий переказ – Вчись у природи творчого спокою – ЄВГЕН ПЛУЖНИК – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 20-30-х РОКІВ XX СТ. – ПОЕЗІЯ ПЛУЖНИК ЄВГЕН Вчись у природи творчого спокою В дні вересневі. Мудро на землі. Як від озер, порослих осокою. Кудись на південь линуть журавлі. Вір і наслідуй. Учневі негоже Не шанувати визнаних взірців, Бо хто ж твоїй науці допоможе На певний шлях ступити з манівців? Коментар До тих вічних цінностей, взірців, до яких варто звертатися, поет […]...
- Міні-твір “Вплив природи на людину” Можна розглядати питання про вплив природи на людину з духовної сторони, а можна розглядати фізичну зв’язок. Всі події відбуваються з людством пов’язано з природою і її законами. Вона дарує людям багато того, що потрібно для життя: воду, кисень, їжу, лікарські засоби і багато іншого. А який чудовий вигляд у природи: пустелі, льодовики, річки, моря, океани, […]...
- Григір Тютюнник. Коротко про письменника. Дивак. Зміст твору. Ідея неповторності й багатства внутрішнього світу людини. Паралельність і єдність двох світів – природи і людини, зображених в оповіданні. Точність і лаконізм описів природи Мета: ознайомити учнів з основними відомостями про письменника; розвивати вміння давати характеристику літературного героя, удосконалювати навики виразного читання; виховувати особисті якості дітей як важливі чинники їх самореалізації. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, портрет Григора Тютюнника, мультимедійні засоби, ілюстрації до твору, роздавальний матеріал. Перебіг уроку I. Організаційний етап. II. Актуалізація і корекція […]...
- Карти охорони природи Карти природоохоронної тематики стали з’являтися в 50-60-х рр.. XX в. у зв’язку із загальним загостренням проблеми охорони природи і різко збільшеним увагою до неї. Приблизно з середини 70-х рр.. відзначається істотне зростання кількості таких карт, публікованих окремо або в складі комплексних атласів. Це було початком оформлення природоохоронного картографування в самостійну гілку тематичної картографії (С. Є. […]...
- Твір на тему “Любов до природи” Навколишній наш світ, який не створений руками людини, все це і відноситься до природи. Ліс, річка, зірки, дикі звірі – все це частини природного середовища, наше місце існування. Ми повинні берегти природу. Адже від цього залежить наше майбутнє життя. Але часто, відбувається по іншому: вирубуються ліси, знищуються дикі звірі, забруднюється повітря відходами заводів. Та хіба […]...
- Правові основи охорони природи Законодавство в галузі охорони природи включає наступні правові документи: – Конституція РФ (1993); – закони та інші нормативні акти РФ і суб’єктів РФ у сфері природокористування і охорони навколишнього середовища; – укази і розпорядження Президента РФ і постанови Уряду РФ; – нормативні акти міністерств та відомств; – нормативні рішення органів місцевого самоврядування. Протягом 1990-х рр.. […]...
- Екологічні принципи раціонального використання природних ресурсів і охорона природи Екологічні принципи раціонального використання природних ресурсів і охорона природи В історії формування природоохоронної концепції можна виділити кілька послідовних етапів: видова і заповідна охорона природи – поресурсная охорона – охорона природи – раціональне використання природних ресурсів – охорона середовища проживання людини – охорона навколишнього природного середовища. Відповідно розширювалося і поглиблювалося саме поняття природоохоронної діяльності. Охорона природи […]...
- Твір “Куточок природи” Ми буваємо метушливими, нетямущими. Нам здається, що щось незвичайне знаходяться далеко від звичного місця перебування. Тому ми їдемо в інші країни, міста, щоб знайти власний куточок природи. Насправді, долати тисячі кілометрів не потрібно, щоб знайти затишне місце. Адже красиві місця, близькі до душі, можуть перебувати зовсім близько. До них захочеться повертатися в будь-який відповідний момент. […]...
- Шкільний твір на тему – Людська праця й людина за радянських часів (за творами О. Гончара “Кресафт”, “Соняшники”, Ю. Мушкетика “Суд”, О. Довженка “Щоденник”, “Україна вогні”) Багато з нас, людей нового покоління, навіть і не знають, що означає слово колгосп. А це ж ціла доба в історії нашого народу, причому, чи не найтрагічніша. Сама по собі ідея колективних господарств непогана. Але за роки радянської влади вона зазнала такої трансформації, що перетворила людей на рабів, відбила у них любов до землі-годувальниці. Герой […]...