РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. УРОК-СЕМІНАР “ОБРАЗИ РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТИ У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ” – ВІДРОДЖЕННЯ

Мета: ознайомити учнів із відомими творами різних видів мистецтва, створеними за мотивами трагедії Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, навчити писати рецензію на кінофільм; розвивати навички роботи в групі, підготовки проектів, усне та письмове мовлення, вміння обстоювати власну думку, загальнокультурну ерудицію; виховувати естетичний смак, прищеплювати думку про здатність літератури впливати на інші види мистецтва, тісний взаємозв’язок між мистецтвами.

Обладнання: репродукції картин, фотографії скульптур, скріншоти з фільмів, аудіозаписи музичних творів, відеозаписи сцен із вистав, про які йтиметься на уроці (див. повідомлення учнів); картки з пам’яткою “Як писати відгук на художній твір” (кожному учневі).

Перебіг уроку

Шекспір – одне з тих див світу, яким не перестаєш дивуватися: історія рухається гігантськими кроками, змінюється вигляд планети, а людям усе ще потрібно те, що створив цей поет, якого від нас відділяють декілька століть.

О. Анікст, радянський літературознавець і мистецтвознавець

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

– Слово вчителя

Кожній людині близька тема трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”. Адже хто не закохувався в юності? Хто не стикався з неприйняттям першого почуття батьками, наставниками або оточенням? Головні образи п’‎єси завжди хвилювали і надалі хвилюватимуть не тільки читачів і глядачів, а й представників мистецтва. За мотивами трагедії створено багато полотен, музичних творів, вистав, кінокартин.

Сьогодні на уроці ми прослухаємо та обговоримо проекти про втілення шекспірівських образів у різних творах мистецтва, які ви підготували вдома.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЕПІГРАФА ДО УРОКУ

III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

– Повідомлення учнів

(Тексти повідомлень “”Ромео і Джульєтта” В. Шекспіра в живописі та музиці”, “”Ромео і Джульєтта” В. Шекспіра на сцені та в кіно” див. на сайті interactive. ranok. com. ua)

– Обговорення повідомлень

Учні діляться враженнями від повідомлень: обговорюють форму подання інформації, зміст повідомлень, розповідають, який згаданий у повідомленнях твір мистецтва їх зацікавив, чим саме.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

– Виконання завдання

Користуючись пам’‎яткою “Як писати відгук на художній твір”, напишіть коротку рецензію на фільм Ф. Дзеффіреллі “Ромео і Джульєтта”. Висловіть власну думку: чи вдалося молодим акторам передати свіжість і силу почуттів героїв, а режисерові – світлий трагізм п’‎єси.

– Картка

ПАМ’ЯТКА “ЯК ПИСАТИ ВІДГУК НА ХУДОЖНІЙ ТВІР”

1. Укажіть авторів та назву твору.

2. Назвіть тему твору.

3. Коротко перекажіть сюжет твору.

4. Напишіть, що автор намагався донести своїм твором.

5. Висловіть власну думку про твір: що в ньому особливо сподобалося та запам’яталося, які в нього недоліки.

6. Зробіть висновок: над чим твір змусив замислитися, наскільки вдало передав зміст першоджерела.

2-3 учні представляють рецензії. Учитель коментує їх, потім збирає роботи для позакласного оцінювання.

– Робота з епіграфом

1. Виразно прочитайте епіграф до уроку. Як він пов’‎язаний з темою уроку?

2. Чи погоджуєтесь ви зі словами О. Анікста? Аргументуйте свою відповідь.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати розділи I, II, III, IV, VIII, XIX, XXII роману М. де Сервантеса “Дон Кіхот” у перекладі М. Лукаша.

Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про історію створення роману “Дон Кіхот”, цікаві факти про роман М. де Сервантеса.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. УРОК-СЕМІНАР “ОБРАЗИ РОМЕО І ДЖУЛЬЄТТИ У СВІТОВОМУ МИСТЕЦТВІ” – ВІДРОДЖЕННЯ