Різниця між індивідуальним і командним спринтом в лижних гонках

У лижних гонках є такі різновиди змагань, як індивідуальний і командний спринт. Що таке спринт? Спринт – це забіг на короткі дистанції. Короткими або спринтерськими дистанціями у лижників вважаються дистанції на півтора-два кілометри. Середні дистанції – 10-15 кілометрів. Довгі дистанції – 30 кілометрів у жінок і 50 кілометрів у чоловіків.

Індивідуальний спринт в лижних гонках

Ці змагання починаються з кваліфікаційного етапу, в якому претенденти стартують з інтервалом 15 секунд і біжать коло довжиною 1200-1300 метрів (жінки) і 1400-1600 метрів (чоловіки). З усього “забігу” залишають 30 кращих учасників. Вони проходять в наступне коло і розподіляються по чвертьфінальний забігів. У чвертьфіналі, півфіналі та фіналі стартують по 6 чоловік. До наступного етапу проходять перші два спортсмена з кожного забігу, плюс два лижника, що показали найкращий час серед посіли 3-4 місця. У фіналі беруть участь 6 спортсменів, які ведуть боротьбу за золоту медаль.

Спринт лижі

Тридцять переможців відбірковій кваліфікації ділять на 5 “шісток”. Від кожної шістки в наступний тур виходять 2 людини, які посіли перше-друге місце в своїй шістці. Виходить: п’ять помножити на два = десять (2х5 = 10). До цих 10-ти додають дві людини, які показали серед усіх п’яти шісток найкращий час в 3-му і 4-му місці, тобто, одного кращого “третьеместніка”, і одного кращого “четвероместніка”. Разом: 10 + 2 = 12.
Цих 12 осіб ділять на 2 нові шістки. Кожна з шісток стартує в півфіналі. Від кожної шістки знову беруть по 2 спортсмена, що взяли перше і друге місця, і додають ще двох, які показали найкращі результати в за 3-е і 4-е місце в своїй шістці (по аналогії з попереднім етапом). Таким чином, виходить 2 + 2 + 2 = 6. Це фінальна шістка. Її учасники і розігрують призові місця.
Командний спринт в лижних гонках
Кожна команда складається тільки з 2-х спортсменів. Ця “парочка” по черзі біжить етапи довжиною в 1,5 кілометра, змінюючи один одного три рази. Всього виходить 6 етапів. У півфінальному “відбірковому” забігу бере участь по 10-15 команд. Старт – загальний. Перші п’ять з кожної такої групи виходять у фінал. Змагання проводяться на лижному стадіоні, спортсмени бігають по колу. Перемагає команда, яка прийшла до фінішу першою. Дуже видовищний захід.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)