Пригоди у лісі

Матеріал до уроку. Юрій Старостей ко “Хто це такий?”.

Мета. Ознайомити учнів з творчістю Юрія Старостенка. Удосконалювати вміння працювати над текстом, вникати в його зміст, збагачувати словник учнів, розвивати уяву. Виховувати спостережливість, любов до природи та бережливе ставлення до неї.

Обладнання. Таблиці складів для розпитування. картки-“блискавки” зі словами, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Організація класу. Мовна розминка.

1. Гра “Утвори нове слово”.

Учитель називає слово, а діти утворюють нове, змінивши тільки одну букву.

Миска (Лиска, ласка, лапка, липка, …).

Кішка (Кіска, кізка, …).

Колос (Волос, голос, голод, …).

Вуса (Вуха, муха, …).

2. Розпитування.

А) За таблицею складів (використовуючи голосні [е, є, і, ї, а, я].

Б) “Гра в м’яч”.

У кишеньку, шо посередині, учитель почергово вставляє букви, що позначають приголосні: сн, дж, зб, гл, стр.

Учитель веде указку від голосних і ліворуч до букв, що позначають приголосні (закриті склади) і навпаки (відкриті склади).

3. Вправа на розширення поля читання.

Діти читають слова на картках (В парах): дивлячись на крапку, намагаються побачити букви, які поруч з нею.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні на уроці ви прочитаєте оповідання Юрія Старостенка “Хто це такий?”. Цей письменник зізнавався: “Коли я пишу для дітей про нашу прекрасну природу, я відчуваю, що знайшов своє місце в житті”. Юрій змалечку любив природу, тож у своїх оповіданнях із захопленням розповідає про тварин, рослин, наділяє їх людськими властивостями. Про це йдеться і у творах для дітей зі збірки “Лісові розмови”.

Ось одне із них. Прочитайте назву оповідання.

– Чи можна із заголовка здогадатися, про кого йтиметься утворі?

III. Опрацювання оповідання Ю. Старостенка “Хто це такий?”.

1. Слухання оповідання.

– То про кого йдеться в оповіданні?

– Як автор лагідно називає ведмедя? Чому?

2. Словникова робота.

Надвóрі

Сп’явся

Бáйдуже

Бух у кущі

Тéрпко

Сяк-так

Жвáкає

Скидáється

Пооб’їдáв

Опýдало

– Прочитайте слова з обох колонок.

– Прочитайте слова, що відповідають на питання де?, як?, що робить?, що зробив?, що?

3. Повторне читання оповідання вголос.

– Що трапилося з ведмедем?

4. Аналіз змісту оповідання.

– Коли відбулася подія, описана в оповіданні?

– Що задумав собі ведмідь? Прочитайте.

– Як перемовлялися звірята? Прочитайте.

– Чому не впізнали ведмедя жителі лісу?

– Як його назвали? Чому?

5. Фізкультхвилинка.

6. Переказування змісту оповідання, використовуючи слова з дошки (зі словникової роботи).

7. Словесне малювання.

– Які малюнки можна намалювати до цього оповідання?

8. Переказування змісту оповідання від імені Мишка.

– Визначте тему твору.

– Чого навчає вас це оповідання? Обгрунтуйте свою думку.

9. Робота з зошитом (с. 40).

IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

– Яким ви собі уявили Мишка?

– Що цікавого і нового ви дізналися про ведмедів з оповідання Ю. Старостенка?

– Чому автор так назвав це оповідання?

– Дайте свій заголовок оповіданню.

– Знайдіть цікаві відомості про ведмедів і розкажіть про це однокласникам.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Пригоди у лісі