Пригоди та екзотика в романі “Робінзон Крузо” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр
Мета: перевірити знання тексту роману, біографії Д. Дефо, вчити стисло переказувати уривки з тексту, ознайомити з поняттями “пригодницька література”, “екзотика”.
Обладнання: тексти роману, схеми, епіграф.
Я не можу спокійно дивитися, як відчалює судно – військове,
Торгове, навіть простий баркас, щоб усім своїм
Єством не перенестися на його борт.
Ж. Верн
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань
Гра “Вірю – не вірю”
Якщо твердження справедливе, треба сплеснути в долоні.
? 1. Дефо був проповідником, як і хотіли його батьки.
+ 2. Прізвище Фо вказувало на просте походження письменника.
? 3. Даніель Дефо був байдужим до політики.
? 4. Дефо написав близько 120 творів.
+ 5. Повна назва книги про Р. Крузо складається з 59 слів.
? 6. Твір, який приніс авторові славу, “Робінзон Крузо”, був написаний у 1819р.
+ 7. Прототипом Р. Крузо був О. Селькірк.
+ 8. Дефо назвав справжнім автором твору самого Р. Крузо.
– Дайте визначення слову “прототип”. Що ви знаєте про прототипу Р. Крузо?
II. Оголошення теми уроку. словникова робота
– Чи любите ви читати твори про пригоди?
Тоді ви любите пригодницьку літературу.
Пригодницька література – це твори, насичені цікавими подіями й несподіваними поворотами сюжету.
– Як ви гадаєте, чи любив пригоди сам Дефо?
– Що означає слово “екзотика”? (Все незвичайне, пов’язане з далекими краями.)
III. Робота над темою уроку
Перерахуйте пригоди Р. Крузо.
– Втік з дому;
– потрапив у корабельну аварію;
– опинився в рабстві;
– потрапив на безлюдний острів;
– урятував П’ятницю;
– спостерігав за дикунами-канібалами;
– боровся з піратами.
Перевірка домашнього завдання
“Ланцюжок”. Переказати стисло пригоди Робінзона Крузо за схемою (по черзі, ланцюжком).
– Пригоди Робінзона Крузо на острові були завжди пов’язані з небезпекою.
Перерахуйте, які з природних явищ мали місце на острові та чому вони були небезпечними для героя.
Природні явища:
– грім, блискавка (порох міг вибухнути);
– землетрус (ледве не завалило землею);
– шторм (міг потонути);
– тропічні дощі (захворів).
– Чи боїться цих явищ сучасна людина? Чому?
– У чому полягає екзотика в романі?
Висновки. Пригод Робінзонові Крузо вистачило: небезпеку несли в собі й люди, й природа. А екзотичним був сам острів, його природа: птахи та тварини, не відомі герою, завжди тепла погода, періоди дощу та посухи, спричинені тропічним кліматом. Герой чимало страждав, але його душа прагнула пригод та морських мандрівок, як про це влучно висловився Ж. Верн, знаменитий автор пригодницьких романів (див. епіграф).
IV. Домашнє завдання
Підготувати переказ процесу створення речей Робінзоном Крузо (за вибором учнів).
Related posts:
- Роман Д. Дефо “Робінзон Крузо”. Історія створення роману – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з окремими фактами біографії Д. Дефо, з історією створення роману “Робінзон Крузо”, здійснювати міжпредметні зв’язки; викликати інтерес до книги “Робінзон Крузо”. Обладнання: текст роману “Робінзон Крузо”, ілюстрації до книги, карта Південної Америки, титульний лист першого видання книги (англійською мовою). ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Інтерактивне опитування – Діти, чи хотіли б […]...
- Роман “Робінзон Крузо” – гімн цивілізованій прагматичній людині та її праці – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, брати участь у дискусії, аналізувати вчинки героя, виховувати розуміння ролі праці у житті людини. Обладнання: ілюстрації до роману, створені учнями, вислови про працю. Праця облагороджує людину. В. Г. Бєлінський Доки людина не здається, вона сильніша за свою долю. Е. М. Ремарк ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Роман Д. […]...
- УПЕРЕД, НАЗУСТРІЧ НЕВІДОМОМУ! – Пригоди та екзотика в романі “Робінзон Крузо” Така вже людська натура: ми ніколи не бачимо свого становища у справжньому світлі, доки не пізнаємо на досвіді становища ще гіршого, і ніколи не цінуємо тих благ, що маємо, доки не втратимо їх. Д. Дефо Мета: дослідити особливості сюжету роману, з’ясувати, як перипетії долі героя вплинули на його характер і в якому зв’язку з життям […]...
- Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Звичайно, Робінзон потрапив в екстремальну ситуацію. З одного боку, цікаво разом із ним мандрувати островом, на якому, окрім диких тварин і птахів, нікого не було. А з іншого – тривожно за нього, що важко йому там. Роман Д. Дефо, який прославив автора на увесь світ, є досить повчальним. Цей твір можна вважати прекрасним підручником із […]...
- Прославлення сили людського характеру в романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: повторити відомості про життя Ж. Верна, сформувати уявлення про роман як літературний жанр, вчитися працювати з текстом, перевірити знання тексту розділів домашнього завдання; виховувати повагу до високих моральних цінностей. Обладнання: картки з кросвордом, тексти роману, картина Айвазовського “Дев’ятий вал”. В мире много сил великих, Но сильнее человека Нет в природе ничего. Софокл Людина – […]...
- Велич науки і знань у романі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: перевірити знання тексту роману, працювати над умінням характеризувати героїв твору; розвивати логічне мислення; викликати повагу до науки й техніки, прагнення до навчання. Обладнання: схема, картки з криптограмою, головоломкою, зображення тварин і рослин (африканських). Єдине благо – знання, Єдине зло – невігластво. Діоген ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності На дошці записаний вислів знаменитого філософа […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас 1.”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо). 2.На острові Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 3. Шлях до гармонії душі (за романом Д. Дефо “Пригоди Робінзона”). 4. Які істини допоміг мені зрозуміти Робінзон? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”.) 5. Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”). 6. […]...
- Тематична атестація № 4 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою, розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Оголошення мети й теми уроку II. Робота над контрольними запитаннями I варіант 1. Дайте визначення жанру роману. 2. Чому роман Ж. Верна має назву “П’ятнадцятирічний капітан”, адже дія твору відбувається і на морі, і […]...
- Шкільний твір на тему – Даніель Дефо і його “Робінзон Крузо” В основу сюжету книги Д. Дефо покладено історію шотландського матроса Олександра Селькірха, який прожив на безлюдному острові Ма-а-Тьєрра у повній самотності 4 роки і 4 місяці. О. Селькірх – прототип Р. Крузо. Прототип – це реально існуюча особа, яка стала авторові прообразом для створення літературного персонажа. Роман Д. Дефо “Робінзон Крузо” насичено незвичайними подіями і […]...
- Для чого людині розум? (За романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Відомо, що найбільший скарб, яким володіє людина, – це її розум. Здатність мислити – одна з найяскравіших особливостей людини. Здавна розум цінувався її усіх народів і про це свідчить безліч прислів’їв, що є скарбницею народної мудрості. Проте замало мати гарний розум, його ще треба вміти застосовувати. Завдяки своїм знанням Робінзон зумів вижити на безлюдному острові. […]...
- Всесвітній мандрівник Жуль Верн – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з біографією Ж. Верна; викликати інтерес до письменника як до непересічної особистості, дати уявлення про літературну спадщину романіста, “відкриття” письменника-фантаста. Обладнання: портрет Ж. Верна, виставка книг письменника; епіграф. Ніхто на світі не прожив без мрії… Леся Українка Фантазія – це природня сила людини. Ф. М. Достоєвський ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності […]...
- Підсумковий урок. Роман Д. Дефо як започаткування “робінзонад” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: підбити підсумки за вивченим твором, з’ясувати значення слова “робінзонада”, здійснювати міжпредметні зв’язки (література – географія, біологія), розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; виховувати допитливість, кмітливість. Обладнання: картки-пам’ятки “Поради юним мандрівникам”, зображення тварин (пінгвіни, тюлені), картки з кросвордом, головоломкою. Тільки людина може здійснити неможливе. Р. Емерсон ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Р. Емерсон, американський […]...
- Уславлення сміливості, винахідливості, порядності в романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити складати характеристику літературних героїв, з’ясовувати причини їх вчинків, розвивати зв’язне мовлення; вчити працювати в групі, виховувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: ілюстрації до роману, головоломка, схема. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Відгадайте головоломку – прочитайте епіграф до уроку, вислів східного поета Х ст. Фірдоусі. (Мной дружбы обычай вражде предпочен; Закон […]...
- Засудження жаги до збагачення, зрадливості, підступності у романі Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: викликати інтерес до твору-детективу, перевірити знання тексту повісті “Золотий жук” в ігровій формі, проводити літературні паралелі; розвивати допитливість, спостережливість; виховувати прагнення постійно розвивати свої інтелектуальні здібності. Обладнання: текст повісті Е. По “Золотий жук”, картки з ключовими словами, зашифрована тема, картки для редагування, фотографія жука-скарабея, зображення обкладинок книжок Е. По. Тип уроку: урок позакласного читання. […]...
- Рабовласництво й біблійні істини в романі Г. Бічер-Стоу “Хатина дядька Тома” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: обговорити прочитаний твір Г. Бічер-Стоу, відшукати відповідь на проблемне запитання; вчитися висловлювати свою думку, брати участь у дискусії; виховувати негативне ставлення до рабства та всіляких проявів приниження людини. Обладнання: портрети Г. Бічер-Стоу, тексти роману “Хатина дядька Тома”, Біблія. Тип уроку: урок позакласного читання. Перед ним невідступно стояла нерозв’язна загадка: душі людські розтоптані, Занапащені, зло […]...
- Шлях до гармонії душі (за романом Д. Дефо “Пригоди Робінзона”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Люди тисячоліттями прагнули віднайти шлях до гармонії. Дехто заперечує її існування, стверджуючи, що життя – це хаос. Інші переконані, що в гармонії можна перебувати лише із самим собою. Свої рецепти шляху до гармонії пропонує й англійський письменник Даніель Дефо в романі “Пригоди Робінзона Крузо”. Головний герой цього твору, всім відомий Робінзон, пройшов складний шлях до […]...
- Тематична атестація № 5 – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: здійснити контроль за засвоєнням знань за темою “Творчість Ш. Петефі та Р. Л. Стівенсона”; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності учнів. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми і мети уроку, ознайомлення із завданнями для тематичної роботи I варіант 1) Доведіть, що роман Стівенсона “Острів скарбів” належить до пригодницької літератури. 2) Порівняйте вірш Ш. Петефі “Коли […]...
- ПЛАНИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас Уроки Робінзона (за романом Д. Дефо “Робінзон Крузо”) I. Пристосування до природи. (Природа годувала Робінзона. Він брав стільки, скільки було йому потрібно для життя. Герой вивчав природу.) II. Приборкання природи. (Робінзон навчився жити на острові, призвичаївся до природних умов на острові.) III. Життя в гармонії з природою. (Змальовуючи життя Робінзона на безлюдному острові, Д. Дефо […]...
- Образ Діка Сенда – п’ятнадцятирічного капітана – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити характеризувати літературного героя, пояснювати його вчинки, висловлювати власну думку щодо подій у творі, працювати з текстом, добирати цитатний матеріал для характеристики героя; мати за зразок для наслідування мужність і сміливість героя. Обладнання: “пазли” з висловом-епіграфом, тексти романа, “Корабельний штурвал”, план характеристики (на дошці). Чого не знає людина? Людина не знає тільки межі своєї […]...
- Життєвий і творчий шлях Д. Лондона. Оповідання “Жага до життя” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: ознайомитися з фактами біографії Д. Лондона, дізнатися про історію створення північних оповідань, ознайомитися з поняттям “оповідання”, працювати над виразним читанням твору. Обладнання: портрет Д. Лондона, виставка його книг, тексти оповідань “Жага до життя”. Не кожний опір біді нагороджується порятунком від загибелі, Та загибель завжди починається із втрати волі. Л. Леонов ХІД УРОКУ I. Мотивація […]...
- Р. Л. Стівенсон – автор роману “Острів скарбів” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: зацікавити учнів біографією і творчістю Р. Л. Стівенсона, познайомити з історією створення роману “Острів скарбів”, працювати над виразним читанням, розвивати логічне мислення. Обладнання: портрети Р. Л. Стівенсона, виставка книг письменника. Володіючи багатством Усієї землі, Ми повинні бути щасливі, Як королі. Р. Л. Стівенсон ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Розшифрувавши криптограму, ви дізнаєтеся, твір […]...
- Виразне читання напам’ять вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вчити бути уважними слухачами та коректними критиками. Обладнання: тексти віршів з партитурою, елементи костюмів та декорацій. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності – Чим відрізняються один від одного читець, слухач і критик? Учитель. Сьогодні ви спробуєте себе в кожній з цих ролей. Ви будете виразно читати вірш, уважно слухатимете декламації […]...
- Виразне читання вірша Ш. Петефі “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, працювати над інтонацією, логічним наголосом, навчати особливостей прочитання ліричного твору на прикладі поезії Ш. Петефі “Коли ти муж…”; виховувати культуру мовлення. Обладнання: картки з позначками для розбору вірша, текст поезії. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання. Читання відповіді на запитання “Що таке справжня мужність”. II. Мотивація навчальної […]...
- Засудження рабства у творі Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: з’ясувати, що таке рабство, час і причини його виникнення, дізнатися, чи існує воно в сьогоденні; взяти участь у “броунівському русі”; виховувати гуманізм, повагу до людей інших національностей. Обладнання: картки з текстом, зображення негрів-рабів, засобів для перевезення рабів. Всю жизнь готов дробить я камни, Пока семью кормить пригоден. Свобода вовсе не нужна мне. Но нужно […]...
- Сильний людський характер в екстремальній ситуації (за оповіданням Д. Лондона “Жага до життя”) – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчитися стисло переказувати зміст оповідання, давати характеристику героєві твору, вдосконалювати навички аналізу тексту, розвивати усне зв’язне мовлення, формувати прагнення до високих моральних цінностей. Обладнання: тексти оповідань, схема, таблиця. Нещастя буває пробним каменем характерів. О. де Бальзак Перемагають лише сильні. М. Островський ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності Робота з епіграфами – Як ви гадаєте, […]...
- Написання твору за романом Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан” на тему “Велич науки й знань” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: розвивати зв’язне мовлення, вчити писати твір за даною темою, використовуючи знання, отримані на попередніх уроках, виховувати уважність, точність у доборі слів, розвивати повагу до науки й знань. Кто ясно мыслит – ясно излагает. Н. Буало ХІД УРОКУ I. Слово вчителя – На попередніх уроках ми читали й обговорювали роман Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Він […]...
- Характеристика героя П’ятниця (Робінзон Крузо) Один з головних героїв роману Даніеля Дефо – індіанець п’ятниця. Він став яскравим представником дикого племені, яке займалося канібалізмом. Його зустріч з Крузо відбувається набагато пізніше потрапляння Робінзона на безлюдний острів після аварії корабля. Тільки через двадцять чотири роки відбулася їх доленосна зустріч. В особі П’ятниці головний герой знаходить вірного друга, товариша, помічника і слугу. […]...
- ДАНІЄЛЬ ДЕФО – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Данієяь Дефо – англійський письменник 1660 (Лондон) – 1731 (там само) Мінливих доль таких ніхто, мабуть, іще не знав… Данієль Дефо Англійський письменник Данієль Дефо відомий усьому світові як автор книги про Робінзона Крузо. Приблизно до сорока років прізвище його було наполовину коротшим – Фо. Потім він вирішив прикрасити його на французький зразок часткою “де”. […]...
- Уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у віршах Ш. Петефі – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: вчити порівнювати твори зі схожою тематикою, продовжувати знайомство з непересічною особистістю Ш. Петефі; працювати над виразним читанням, навичками аналізу поетичного тексту; виховувати повагу до мужніх, вільних, здатних на подвиг людей. Обладнання: збірка віршів Ш. Петефі, ілюстрації до поезії, тексти віршів. Богам венгров поклянемся Навсегда Никогда не быть рабами, Никогда! Ш. Петефі ХІД УРОКУ І. […]...
- ЖУЛЬ ВЕРН – ДАНІЄЛЬ ДЕФО – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Жуль Верн – французький письменник 1828 (Нант) – 1905 (Ам’єн) Усі ми тією чи іншою мірою діти Жуля Верна. Цілком можливо, що без нього нам і в голову не прийшло б полетіти на Місяць. Рей Бредбері Не лише на Місяць, айв інші світи – далекі й близькі – люди вперше зазирнули завдяки французькому письменникові Жулю […]...
- Шандор Петефі – видатний угорський поет (1823-1849). Вірш “Коли ти муж, будь мужнім…” – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – IІ семестр Мета: познайомити з біографією Ш. Петефі, працювати над аналізом поетичного твору; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до подвигу людини. Обладнання: портрет Ш. Петефі, збірка віршів поета, музичний запис мелодії народного угорського танцю – чардашу, карта світу. И там, где скачут взмыленные кони, Гремят орудия, где борется народ, Там звучный голос Шандора Петефи Свободы песнь бессмертную […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ – 6 клас До теми “”Ось мій рід занять: бути самим собою…” (Короткі відомості про Д. Дефо)” 1. У якій родині народився Д. Дефо? 2. Де навчався майбутній письменник? Батько мріяв, що син стане священиком, тому і віддав його до навчального закладу під назвою “Академія”. Зі стін Академії юнак виніс знання кількох іноземних мов (французька, італійська, іспанська, латинська […]...
- ДАНІ ЕЛЬ ДЕФО “РОБІНЗОН КРУЗО”. УСЛАВЛЕННЯ ЕНЕРГІЇ І ЗАПОВЗЯТЛИВОСТІ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ЧУЖОГО ЕКЗОТИЧНОГО СЕРЕДОВИЩА – ПРАКТИЧНИЙ КУРС ПЛАН 1. Історія написання твору. 2. Жанрова своєрідність твору. 3. Просвітницька концепція людини і образ Робінзона Крузо. 4. Тема праці і її втілення в романі. 5. Поняття “робінзонади”. Завдання для підготовчого періоду 1. Простежте етапи розвитку людства, які пережив Робінзон Крузо на безлюдному острові. 2. Підберіть матеріал, який ліг в основу створення твору. 3. Підберіть […]...
- Особливості стилю роману “Робінзон Крузо”. Створення власного тексту-стилізації документальної прози Якщо б мене спитали, що я вважаю досконалим стилем і мовою, то я б відповів… ту, що була б зрозуміла всім. Д. Дефо Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями знань біографії Даніеля Дефо та змісту його роману; удосконалювати навички учнів вирізняти документальну прозу з-поміж інших жанрів; формувати вміння створювати власний текст на кшталт запропонованої моделі; збагачувати […]...
- Твір “Чому мені подобається Робінзон Крузо” Книга вразила уяву і змушує вірити в краще – це “Робінзон Крузо” Даніель Дефо. Думаю, що головний герой книги міг би бути кумиром і зразком для наслідування багатьох хлопчиків і дівчаток. Книга про те, як мрія може стати реальністю. З самого дитинства Робінзон мріяв про море і прагнув до своєї мрія всім серцем. Навіть всупереч […]...
- РОБЕРТ ЛЬЮЇС СТІВЕНСОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Роберт Льюїс Стівенсон – англійський письменник 1850 (Едінбург) – 1894 (о. Уполу) Я вірю: кожен буде там, Куди все життя прагне сам. Роберт Льюїс Стівенсон Англійський письменник Роберт Льюїс Стівенсон прожив усього 44 роки, з яких половину провів у ліжку, змагаючись із підступною хворобою – туберкульозом. Народився майбутній письменник 13 листопада 1850 року в Англії, […]...
- Шкільний твір на тему – Незламний характер Робінзона (за романом Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”) “Робінзон Крузо” – книга, звичайно ж, відома усьому світові. Вона дуже швидко стала популярною у Читачів усіх країн, була перекладена майже на всі мови світу. Пройшло багато років з того часу, як Даніель Дефо написав цей твір, але й досі він читається з великою цікавістю, хвилює уяву. Тисячі людей вперше дізнаються про історію Робінзона Крузо, […]...
- Короткий зміст “Робінзон Крузо” Ця робота є однією з найпопулярніших в ряді англійських романів. У ній йдеться про життя моряка з Йорка, який провів на безлюдному острові 28 років, куди він потрапив в результаті корабельної аварії. В основу теми твору увійшло духовний та інтелектуальний розвиток молодого хлопця, який потрапив в незвичні для нього умови життя. Головному героя доводиться заново […]...
- ШАНДОР ПЕТЕФІ – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Шандор Петефі – угорський поет 1823 (Кішкереш)- 1849 (Фегередьгаза) Кометою злетів він у небо і, досягнувши зеніту, залишився там, у вишині, не скотився вниз. І нині сяє так, як і тоді… Мор Йокаі “Петефі – це діамантова застібка, яка скріпила угорську літературу зі світовою літературою. У чудової, огняної угорської нації немає величнішого сина, ніж він. […]...
- ДЖЕК ЛОНДОН – ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ Наскільки людина перемагає Страх, Настільки вона є людиною. Томас Карлейль Джек Лондон – американський письменник 1876 (Сан-Франціско, шт. Каліфорнія) – 1916 (Глен-Еллен) Є письменники, у творах яких ми знаходимо щось нове, незнане, герої цих творів стають нашими близькими друзями і постійними супутниками. До таких письменників належить і великий митець Америки Джек Лондон. Здається, біля його […]...