Презентація твору (чи автора), який найбільше запам’ятався
Мета:узагальнити знання учнів про поетів і письменників, з творчістю яких знайомились упродовж навчального року; розвивати творчі здібності, пізнавальну активність та читацький інтерес учнів.
Обладнання:аркуші паперу формату А1, А2, АЗ; маркери різних кольорів, клей; яскраві журнали різних видань для виготовлення колажів.
Тип уроку:комбінований.
Найкращі із книг – ті, які примушують думати, і при цьому на найрізноманітніші теми.
А. Франс
Світло! Завжди світло! Повсюди світло!
Його потребують усі. Воно – у книзі.
В. Гюго
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань
1. Розгадування кросворду
1. Основною метою епохи Просвітництва було його розповсюдження. (Знання)
2. Назва епохи, яка португальською означає “перлина”. (Бароко)
3. Представник іспанського бароко. (Кальдерон)
4. Хто за походженням головний герой твору Вольтера ” Простак ” ? (Гуронець)
5. Англійський поет – романтик, дитинство якого пов’язано з Шотландією. (Байрон)
6. Відомий польський поет – романтик. (Міцкевич)
7. Герой комедії Мольєра, який прагне стати дворянином. (Журден)
8. Німецький поет, який народився у єврейській сім’ї. (Гейне)
9. Ім’я героя відомої поеми Байрона, який має відношення до України. (Мазепа)
10. Напрям у мистецтві, що прийшов на зміну бароко. (Класицизм)
11. Німецький поет і драматург, автор драми “Розбійники”. (Шіллер)
12. Літературний напрям, який сформувався на противагу класицизму. (Романтизм)
13. Напрям у літературі та мистецтві, в якому на перше місце висувається пізнавально-аналітичний підхід. (Реалізм)
14. Автор вірша “Смерть поета”. (Лермонтов)
15. Назва драматичного твору, який став результатом багаторічної праці відомого німецького поета. (“Фауст”)
16. Ім’я одного із найвідоміших представників французького Просвітництва, улюблений поет Пушкіна. (Вольтер)
17. . Російський поет, засновник сучасної російської літературної мови. (Пушкін)
18. Одна із найвідоміших комедій М. Гоголя. (“Ревізор”)
19. Представник німецького романтизму, автор фантастичних новел і романів. (Гофман)
Ключові слова: зарубіжна література.
19. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Упродовж року ми знайомилися з творчістю багатьох митців слова різних епох та різних країн. Звичайно, ми всі різні: зі своєрідним світосприйняттям, яскравою індивідуальністю та смаками. Зрозуміло, що і захоплення в нас різні, нас цікавлять різні речі, нам подобаються різні музика й література. Сьогодні я запропоную вам створити свого роду “рекламу” того письменника чи того твору, який вас найбільше вразив чи найбільше сподобався.
19. Робота над темою уроку
19. Об’єднання в групи
Учні об’єднуються самостійно: вони обговорюють спільні ідеї та самі обирають, що (або кого) “рекламуватимуть”.
19. Оформлення рекламних колажів
Завдання для груп
Вибрати найяскравіші епізоди із творів, найефектніших персонажей (чи найцікавіші факти із життя автора); показати своє ставлення до них та зацікавити інших. (Можливо, хто не прочитав узагалі або читав не вдумливо, відкриє для себе твір заново?)
19. Представлення “рекламних” колажів із коментарями
19. Рефлексія
19. Підбиття підсумків
19. Ознайомлення учнів зі списком літератури, рекомендованої для читання влітку
Related posts:
- Узагальнення та систематизація знань, здобутих у І семестрі. Презентація епохи, яка найбільше запам’яталася – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: – Навчальна: узагальнити знання учнів про епохи, твори та поетів й письменників, з творчістю яких знайомились упродовж І семестру; – Розвивальна: розвивати творчі здібності, пізнавальну активність та читацький інтерес учнів; розвивати комунікативність та вміння працювати в групі. – Виховна: прищеплювати інтерес до творів світової літератури. Тип уроку: урок комбінований. Обладнання: аркуші паперу формату А1, […]...
- Твір на тему – Герой повісті І. С. Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, який мені найбільше запам’ятався Одне з найпочесніших місць в українській літературі належить Іванові Семеновичу Нечую-Левицькому, зі сторінко його творів ми дізнаємося про життя тогочасного села, про звичаї народу, про безліч людських характерів, сплетіння котрих і породжує живу тканину його романів і повістей. У повісті “Кайдашева сім’я” розповідається про родину Омелька Кайдаша та звичаї й порядки пореформеного села. Два сина […]...
- Г. ТЮТЮННИК “КЛИМКО”. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ АВТОРА І СЮЖЕТ ТВОРУ Мета: опрацьовуючи зміст твору, дослідити, як особисте життя автора пов’язане із сюжетом його повісті, проаналізувати ідейний зміст ІІІ розділу твору; розвивати виразне читання твору, уяву школярів, їх логічне мислення, вміння оцінювати високохудожній текст, грамотно висловлювати свої думки, почуття, спостереження; формувати кругозір, світогляд; виховувати доброту, чуйність, взаєморозуміння, спостережливість, старанність, людяність, інтерес до наслідків власної праці. Тип […]...
- Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер “До радості”. Пафос твору, який став гімном Євросоюзу – І семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити пафос твору, який став гімном Євросоюзу; його значення для згуртування людського суспільства на основі гуманістичних цінностей; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у саморозвитку та самовдосконаленні; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів; комунікативної: […]...
- Бароко: який зміст цього терміну? Бароко: який зміст цього терміну? У XVIII столітті слово “бароко” вживалося для характеристики, часто негативної, літературних творів складної форми. Проте його походження точно не встановлене, незважаючи на побутування в кількох мовах. У португальській вираз регоlа Ьаггоса означає перлина неправильної форми. Латинське слово Ьагосо – це термін логіки, особливо складний вид висновку. У перекладі з італійської […]...
- ОБРАЗ АВТОРА В РОМАНІ О. С. ПУШКІНА ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН. ЕНЦИКЛОПЕДИЧНІСТЬ ТВОРУ. ХУДОЖНЄ НОВАТОРСТВО О. С. ПУШКІНА В РОМАНІ – ВЗАЄМОДІЯ РОМАНТИЗМУ І РЕАЛІЗМУ Мета: проаналізувати з учнями тематику ліричних відступів у романі, схарактеризувати образ автора, визначити його роль, з’ясувати, в чому полягає “енциклопедичність” твору, ознайомити з поняттям “онєгінська строфа”, визначити віршовий розмір твору; розвивати навички аналізу художнього тексту, критичне мислення, усне мовлення, вміння узагальнювати, формулювати та аргументувати власну думку; прищеплювати естетичний смак, інтерес до творчості Пушкіна. Компетентності, що […]...
- ОДА “ДО РАДОСТІ” Й. К. Ф. ШИЛЛЕРА. ПАФОС ТВОРУ, ЯКИЙ СТАВ ГІМНОМ ЄВРОСОЮЗУ. ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ НАПАМ’ЯТЬ – ПРОСВІТНИЦТВО Мета (формувати компетентності): предметні (розуміння завдяки засобам виразного читання ідейно-художнього змісту оди Ф. Шиллера “До радості”; словниковий запас; навички виразного читання напам’ять, зв’язного мовлення; критичне мислення; навички компаративного аналізу поетичних творів; прагнення сповідувати загальнолюдські цінності); ключові (уміння вчитися: активну пізнавальну діяльність; комунікативні: навички оцінювання та самооцінювання результатів праці; інформаційні: вміння знаходити потрібну інформацію та подавати […]...
- Образ автора – Система образів художнього твору – СТРУКТУРА І ЕЛЕМЕНТИ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ – ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ Образом автора називається відображена у творі особистість автора-творця, яка знаходить свій вияв у формі певної світоглядної позиції (точки зору), що стоїть за всім зображеним у творі і зв’язує його вираженням певної концепції світу й людини. Образ автора – специфічна смислова величина, яку, з одного боку, потрібно відрізняти від біографічної авторської постаті, автора – як людини, […]...
- О. Гончар Собор. Розповідь про трудові будні робітничого селища над Дніпром. Відповідність між художньою структурою твору та задумом автора правдиво змалювати задушливі роки застою. Собор як символ духовної краси людини, її особистої причетності до історичного буття народу й людства. Стурбованість автора, викликана порушенням принципів демократії в суспільстві. Захист красивого і корисного, моральних цінностей. Образи роману. Епос, його основні жанри. Роман та його різновиди Мета. допомогти учням зрозуміти головні проблеми, мистецьку та моральну цінність роману “Собор”, ознайомити учнів з історією написання та оцінкою цього твору критикою. Тип уроку. комбінований. Обладнання. роман О. Гончара “Собор”, епіграф. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Перевірка засвоєних знань. 1. Розкажіть про життєвий і творчий шлях О. Гончара. 2. Які епізоди з життя письменника […]...
- Роберт Шеклі. Запах думки. Роздуми автора про майбутнє людини та людства. Гуманістичний зміст оповідання – віра в перемогу людського розуму Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу в обсязі тем; актуалізувати та систематизувати набуті знання, формувати вміння творчо використовувати їх при виконанні різнорівневих завдань; розвивати навички самостійності, аналітичності, вміння практично застосовувати набуті знання. Тип: урок контролю знань. Обладнання: зошити для контрольних робіт, картки з завданнями. Хід уроку I. Організаційний момент II. Оголошення завдань уроку, мотивація […]...
- Допитливість, сміливість, сила духу героїні повісті Н. Геймана “Кораліна”. Особливості стилю автора (чарівні елементи, дзеркальність образів, динамізм оповіді, іронія та ін.). Символіка твору – Велика Британія – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (знання змісту повісті “Кораліна” Н. Геймана; навички сприймання інформації на слух; уміння визначати особливості авторського стилю та символіку, характеризувати образи героїв літературного твору; культуру мовлення; аналітичне мислення; любов до мистецтва; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички роботи в колективі; толерантне ставлення до думок і […]...
- Симфонія Сковорода. Історія написання твору. Сковородинівська барокова традиція в українській літературі. Жанрове новаторство. Афористичність, алегоризм і символізм поеми. Ідея вічного пошуку гармонії буття в поемі. Прийом монологу як спосіб саморефлексії автора – СИМВОЛІЗМ В УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ В. ВИННИЧЕНКА, П. ТИЧИНИ Мета: висвітлити історію написання твору; визначити, у чому полягає жанрове новаторство поеми; осмислити афористичність, алегоризм та символізм творчого доробку П. Тичини; з’ясувати роль прийому монологу у творі; спроектувати відображене автором на сучасність; розвивати навички самостійної роботи та роботи з джерелами інформації; виховувати почуття патріотизму, працювати над збагаченням духовного світу старшокласників. Теорія літератури: поема-симфонія. Обладнання: мультимедійне […]...
- Написання твору – роздуму Мета: вчити письмово висловлювати свої думки, розвивати фантазію, асоціативне мислення учнів. Тип уроку: розвиток мовлення. Хід уроку 1. Перевірка домашнього завдання: читання та редагування учнями зразків планів. 2. Написання твору на чернетках. 3. Редагування та перевірка учнями написаного. 4. Переписування роботи у зошит для контрольних робіт. 5. Домашнє завдання. Як в оповіданні змальовується північна природа? […]...
- Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер. До радості. Просвітницька ідея об’єднання людства в оді До радості. Пафос твору, який став гімном Євросоюзу Мета: поглибити знання учнів про особистість і творчий доробок Фрідріха Шиллера, зробивши акцент на особливостях його світогляду як людини доби Просвітництва; здійснити цілісний аналіз оди Шиллера “До радості”, розкрити особливості художнього втілення у ній просвітницької ідеї об ‘єднання людства; розвивати навички аналітичного дослідження поетичних творів різних жанрів; сприяти формуванню моральних якостей учнів на засадах гуманізму. […]...
- “Геній” Мо Яня – історія талановитого юнака, який наполегливо шукає спосіб убезпечити людей від руйнівних землетрусів. Гуманістична сутність образу й духовна стійкість героя твору на шляху до мети. Зміни у сприйманні Цзян Дачжі однокласниками, уплив героя на пробудження їхньої свідомості. Міфологічні алюзії у творі – Китай – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (знання творчості нобелівського лауреата у галузі літератури Мо Яня; навички сприймання інформації на слух; уміння аналізувати образи героїв літературного твору; культуру мовлення; аналітичне мислення; любов до мистецтва; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички роботи в колективі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: […]...
- УМР № 2. Письмовий план для твору-характеристики персонажа твору. Усний твір-характеристика головного персонажа твору Мета: навчити учнів висловлювати та аргументувати думки, підтверджуючи цитатами з тексту, характеризувати поведінку головного героя твору за планом; розвивати логічне та образне мислення; плекати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Засоби навчання: підручник, мультимедійна дошка. Епіграф до уроку: У кожної людини три характери: той, який приписують; Той, який вона сама собі приписує, […]...
- Контрольна робота. Бароко і класицизм Мета: перевірити рівень засвоєння учнями теми “Бароко і класицизм”; систематизувати знання з вивченої теми та розвивати вміння застосовувати їх на практиці; сприяти формуванню цілісного уявлення учнів про всесвітній літературний процес. Обладнання: кліше завдань для проведення контрольної роботи з теми “Бароко і класицизм”. Перебіг уроку I. Організаційний момент. II. Оголошення теми й завдань уроку. Мотивація учнів […]...
- О. Генрі “Останній листок”. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис: готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору. Поняття про новелу як літературний жанр – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: показати гуманістичне спрямування твору та його втілення в образах героїв; дати визначення новели як літературного жанру; розвивати зв’язне мовлення учнів (малювання словом); робота над текстологічним аналізом твору; виховання культури відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, особисте ставлення до героїв і подій. Обладнання: портрет письменника. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання: […]...
- Урок-підсумок. Бесіда про твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення Тема. Урок-підсумок. Бесіда про твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення Мета: повторити й систематизувати знання з літератури, згадати про письменників і твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення; розвивати образне та критичне мислення, закріпити вміння висловлювати власні міркування про найулюбленіші твори; виховувати кращі риси характеру, прагнення […]...
- Читацький практикум. Література як одна з форм естетичного освоєння дійсності. Взаємодія літератури та інших видів мистецтва. Діалогічні взаємини автора і читача. Читання та його види. Особливості читання в епоху цифрових технологій. Діалогічне прочитання художнього твору – ВСТУП. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: показати, як література може служити однією з форм естетичного освоєння дійсності, взаємодіяти з іншими видами мистецтва; ознайомити учнів із особливостями діалогічних взаємин автора і читача, читанням та його видами, особливостями читання в епоху цифрових технологій; розвивати читацькі інтереси, навички діалогічного прочитання художнього твору, літературну, інформаційно-читацьку компетентності. Теорія літератури: літературний процес. Обладнання: репродукції картин І. […]...
- Написання твору “Мій улюблений міфологічний герой” Мета: вчити письмово висловлювати думки, розвивати вміння розповідати про героя міфу, розвивати фантазію, асоціативне мислення учнів. Обладнання та матеріали: виставка малюнків, книг “Міфи Давньої Греції”, ілюстрації до міфів про Геракла, репродукції Картин (Дж. Романо, Дж. Вазарі, Г. Рені, С. Рафаель, П. Рубенс, Я. Тінторетто). Тип уроку: розвиток мовлення. Хід уроку 1. 2. Перевірка домашнього завдання: […]...
- Пам’яті тридцяти – збірний образ ліричного героя. Історична основа поезії. Образно-символічне вираження ідеї твору. Читацький практикум. Літературознавчий аналіз поетичного твору як одна з форм прочитання твору – СИМВОЛІЗМ В УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ В. ВИННИЧЕНКА, П. ТИЧИНИ Мета: проаналізувати з учнями поезію “Пам’яті тридцяти”; розвивати навички аналізу поетичного твору, уміння висловлювати власні міркування з приводу особливостей вірша та передавати враження від художнього твору різними засобами; виховувати почуття любові до рідної землі та бажання знати її історію. Теорія літератури: символізм. Обладнання: текст твору, відеоматеріали (на розсуд учителя), фото пам’ятника, встановленого на місці бою […]...
- Урок розвитку мовлення (письмово). Написання твору за комедією Мольєра Міщанин-шляхтич – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: – Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; – Розвивальна: розвивати письмове зв’язне мовлення та творчі здібності учнів; – Виховна: виховувати прагнення досягти високого результату. Тип уроку: урок розвитку писемного зв’язного мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ЗАПРОПОНОВАНИМИ ДЛЯ НАПИСАННЯ […]...
- Стиль творчості Й. Ягелло. Причиново-наслідкові зв’язки між подіями твору “Кава з кардамоном”, етапами еволюції Лінки та змінами ставлення до неї інших персонажів. Символізм назви твору – Польща – СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ Мета – формувати компетентності: Предметні (знання життя та проблематики творчості Й. Ягелло, змісту її роману “Кава з кардамоном”; розуміння символізму назви твору; навички сприймання інформації на слух; уміння характеризувати образи героїв літературного твору; культуру мовлення; аналітичне мислення; творчі здібності; любов до мистецтва; естетичний смак); Ключові(уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; уміння встановлювати причиново-наслідкові зв’язки; […]...
- Історично-мемуарна проза. Загальні відомості про козацькі літописи (Самовидця, Г. Грабянки, С. Величка). “Історія русів” (фрагменти) анонімного автора. Політична і культурна історія України, зображення національного і релігійного гніту Мета: ознайомити учнів з козацькими літописами, їхньою роллю у відтворенні історичного минулого України; допомогти учням усвідомити цінність “Історії русів”; розповісти про історію виникнення твору; розвивати навички коментування фрагментів твору; вчити учнів давати оцінку постатям Б. Хмельницького, І. Мазепи, зображеним у творі; виховувати повагу до козаків-оборонців України. Обладнання: портрети Б. Хмельницького, І. Мазепи, фото козацьких літописів, […]...
- ФРАНЦУЗЬКИЙ СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ГЕРОЇЧНИЙ ЕПОС. “ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА”. ІСТОРИЧНА ОСНОВА ТВОРУ Й ПОЕТИЧНЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ В НЬОМУ РЕАЛЬНИХ ПОДІЙ – СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Мета: ознайомити учнів із основними відомостями про героїчний епос “Пісня про Роланда”, проаналізувати приклади історичної правди та вигадки у творі; розвивати навички конспектування, аналізу художнього тексту; виховувати інтерес до історичного минулого народів світу. Обладнання: повний текст твору “Пісня про Роланда” в перекладі В. Пащенка та Н. Пащенко, ілюстрації до твору з його середньовічних видань, репродукції […]...
- Золота доба давньоримської літератури. Публій Вергілій Марон (70-19 рр. до н. е.). Енеїда (огляд, 1-2 уривки за вибором учителя). Зв’язок твору з гомерівським епосом, міфологією. Ідея громадського служіння, утвердження величі держави. Образ Енея та його значення в композиції твору. Образ Рима – АНТИЧНІСТЬ Мета: – Навчальна: розповісти учням про “золоту добу” Октавіана Августа, ознайомити з життям і творчістю Вергілія, з’ясувати походження слова “меценат”; ознайомити з історією створення поеми “Енеїда” та її сюжетом; уміти простежувати зв’язок твору з гомерівським епосом та міфологією; – Розвивальна: продовжити роботу над виразним читанням; розвитком уважності, умінням виступати з повідомленнями; – Виховна: поглиблювати інтерес […]...
- Луїс де Гонгора-і-Арготе (1561-1627 рр.) Галерник. Втілення у вірші провідних тем барокової літератури: людина і Доля, блукання людини у Всесвіті, залежність від вищих сил, драматизм духовного життя. Символіка твору. Образ ліричного героя – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: – Навчальна: ознайомити з життєвим шляхом та особливостями творчості іспанського поета Луїса де Гонгора-і-Арготе; активізувати читацький інтерес та дослідницькі навички учнів; – Розвивальна: продовжувати розвивати навички аналізу ліричного твору; – Виховна: виховувати в учнів почуття прекрасного. Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь і навичок. Обладнання: портрет Луїса де Гонгора-і-Арготе; […]...
- Позакласне читання. І. Калинець. “Хлопчик-фігурка, який задоволений собою” Мета: ознайомити учнів із творчістю львівського письменника І. Калинця, зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів; ведення читацьких щоденників; формувати творчу уяву, фантазію Очікувані результати: учні цікавляться художньою літературою, із задоволенням самостійно знайомляться з розділами оповідання і. Калинця “Хлопчик-фігурка, який задоволений собою”, уміють аргументовано доводити свою […]...
- ВІДОБРАЖЕННЯ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ В ПОЕМІ ДЖ. БАЙРОНА “ПАЛОМНИЦТВО ЧАЙЛЬД ГАРОЛЬДА”. ПРОБЛЕМА ГЕРОЯ І АВТОРА У ТВОРІ – РОМАНТИЗМ Мета: схарактеризувати з учнями образ головного героя поеми Дж. Байрона “Паломництво Чайльд Гарольда”, розкрити ставлення автора до нього, виявити в образі Чайльд Гарольда риси байронічного героя; розвивати аналітичне та критичне мислення, усне мовлення, вміння формулювати та відстоювати власну думку, працювати в парі; прищеплювати інтерес до творчості Дж. Байрона. Компетентності, що формуються: Предметні – уміння аналізувати […]...
- ВІДОБРАЖЕННЯ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ ОСОБИСТОСТІ В ПОЕМІ ДЖ. БАЙРОНА ПАЛОМНИЦТВО ЧАЙЛЬД ГАРОЛЬДА. ПРОБЛЕМА ГЕРОЯ I АВТОРА У ТВОРІ – РОМАНТИЗМ Мета: схарактеризувати з учнями образ головного героя поеми Дж. Байрона “Паломництво Чайльд Гарольда”, розкрити ставлення автора до нього, виявити в образі Чайльд Гарольда риси байронічного героя; розвивати аналітичне та критичне мислення, усне мовлення, вміння формулювати та відстоювати власну думку, працювати в парі; прищеплювати інтерес до творчості Дж. Байрона. Компетентності, що формуються: предметні – уміння аналізувати […]...
- Презентація творчого проекту “Художні світи російських поетів срібної доби В. Маяковського, М. Гумільова, О. Мандельштама, М. Цвєтаєвої, С. Єсеніна” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – І семестр Мета: ознайомити учнів із широким колом поетів “срібної доби”; допомогти усвідомити ідейно-художні особливості їхньої творчості; розвивати навички самостійної роботи з додатковою літературою, уміння працювати колективно й індивідуально, виявляти творчі здібності; виховувати учнів на найкращих поетичних зразках. Обладнання: портретна “галерея” письменників “срібної доби”, виставка книг, ілюстративні матеріали, аудіо-, відеозаписи, репродукції картин художників цієї доби. Тип уроку: […]...
- ТРАГЕДІЯ ЕСХІЛА”ПРОМЕТЕЙ ЗАКУТИЙ”КОНФЛІКТ, ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОБРАЗ, ІДЕЯ ТВОРУ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: ознайомити учнів із поняттями “культура”, “літературний процес”, “літературний напрям”, “літературна течія”, показати зв’язки української і зарубіжних літератур; учити розрізняти поняття “культура” і “література”, “літературний напрям” і “літературна течія”; розвивати навички конспектування лекції вчителя, логічного мислення, зв’язного мовлення, уміння формулювати власну думку, працювати в групі; сприяти вихованню любові до літератури, інтересу до предмета “зарубіжна література”. […]...
- Позакласне читання № 2. Літературні казки сучасних авторів. Інна Волосевич. Про хлопчика, який не вмів робити нічого корисного Мета: ознайомити учнів із творчим та життєвим шляхом Інни Волосевич, опрацювати зміст твору, його виховне і повчальне значення, удосконалювати вміння виразно читати казки; розвивати мовлення, активне мислення, пам’ять, увагу; виховувати в дітей бережливе ставлення до природи, непримиренність до зла, жорстокості, надмірної хвалькуватості, прищеплювати учням почуття доброти та милосердя до ближнього. Тип уроку: урок засвоєння нових […]...
- ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ МИХАЙЛА ОПАНАСОВИЧА БУЛГАКОВА. УКРАЇНСЬКІ СТОРІНКИ БІОГРАФІЇ ПИСЬМЕННИКА. ЗНАЙОМСТВО З ПОВІСТЮ БУЛГАКОВА СОБАЧЕ СЕРЦЕ: СЮЖЕТ І ОПОВІДНА СИСТЕМА ТВОРУ – ЛІТЕРАТУРА XX-XXI СТОЛІТЬ Мета: ознайомити учнів із біографією М. О. Булгакова, її українськими сторінками, проаналізувати сюжет і оповідну систему твору; розвивати аналітичне та критичне мислення, уміння працювати в групі та в парі, створювати проект; прищеплювати інтерес до особистості та творчості Булгакова. Компетентності, що формуються: предметні – уміння розповідати про життя і творчість М. О. Булгакова, зміст повісті “Собаче […]...
- Тарас Шевченко. “Ой три шляхи широкії”. “Минають дні, минають ночі”. Роздуми автора про плинність, скороминущість життя людини на землі, про її долю Тема. Тарас Шевченко. “Ой три шляхи широкії”. “Минають дні, минають ночі”. Роздуми автора про плинність, скороминущість життя людини на землі, про її долю. Мета: ознайомити учнів з поезіями, обставинами, під впливом яких вони були створені; допомогти усвідомити ідейно-художній зміст віршів, розвивати навички виразного читання, логічного мислення; виховувати бажання займати активну життєву позицію. Обладнання: ілюстрації до […]...
- МАРК ТВЕН. ПРИГОДИ ТОМА СОЙЄРА. СТАВЛЕННЯ АВТОРА ДО СВОЇХ ТВОРІВ Мета: розширити уявлення п’ятикласників про світ дітей та дорослих у повісті Марка Твена; розкрити сенс зображення розбійницько-піратських ігор та кохання у творі; звернути увагу на майстерність Марка Твена у створенні художньої реальності світу дитинства; розвивати навички аналітичного прочитання великого за обсягом твору; сприяти формуванню в учнів кращих людських якостей. Тип уроку: комбінований. Хід уроку I. […]...
- ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ КРІСТОФА РАНСМАЙРА. “ОСТАННІЙ СВІТ”: ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА СИТУАЦІЯ ЗНИКНЕННЯ КНИГИ ТА ЇЇ АВТОРА В РОМАНІ. ХУДОЖНІЙ ЧАС І ПРОСТІР – ЛІТЕРАТУРА ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ ст Мета (формувати компетентності): предметні (знання про життя та творчість К. Рансмайра, розуміння особливостей його постмодерністської творчості (на прикладі “Останнього світу”); читацьку активність); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності; комунікативні: навички спілкування в колективі; інформаційні: уміння знаходити потрібну інформацію та презентувати її; загальнокультурні: прагнення до літературної освіти, естетичний смак, світогляд). Тип уроку: урок засвоєння нових знань […]...
- Автобіографічний характер образу Левіна. Образ автора у романі – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ – ІI семестр Мета: поглибити, підсумувати й узагальнити знання учнів про твір, його ідейно-художні особливості; розвивати навички виокремлення головного, узагальнення, висловлювання власного обгрунтованого оцінювання; виховувати високі морально-етичні принципи, естетичні смаки. Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього. Тип уроку: систематизація та узагальнення вивченого. Що погано? Що добре? Що потрібно любити, що ненавидіти? Задля чого жити, і […]...
- Василь Королів-Старий. Хуха-Моховинка. Короткі відомості про письменника і його фантастичні казки. Образи фантастичних істот, створені уявою автора на основі українського фольклору Мета: ознайомити учнів із життєвим шляхом В. Королева-Старого і його фантастичними казками; розвивати в учнів уміння відтворювати в уяві незвичайні художні картини, зображені автором, на прикладі твору “Хуха-Моховинка”; розкрити алегорію казки, її мораль; виховувати в учнів пізнавальний інтерес до літератури; прищеплювати бажання робити добро, поважати старших. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, […]...