Повторення й узагальнення вивченого протягом року – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр
Мета: повторити й узагальнити знання, отримані протягом року; розвивати образне й логічне мислення; формувати любов до читання художніх творів.
Обладнання: схеми, картки із завданнями. тип уроку: заключний урок.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності
Виразне читання вірша А. Жиляєва.
ДОМАШНЯЯ БИБЛИОТЕКА
В моей квартире собраны миры.
Они стоят на стеллажах и полках.
Они стоят, застывши до поры,
Но быть открытыми желанья полны.
Я каждый мир с любовью обвожу
Мечтающим в него проникнуть взглядом,
И каждый раз вздыхаю, ухожу,
Завороженный милым книжным рядом.
И дни бегут, событиями полны,
Влекут меня по жизни за собой.
И снова не до тех мне, что на полках
Образовали неразрывный строй.
Мне стало стыдно обводить их взглядом,
Но я уверен – это до поры:
Настанет день – я ближе к книгам сяду,
И вот тогда – да здравствуют миры!
– Про які світи йдеться у поезії?
– Чи зробили ви свої відкриття нових цікавих книг у цьому році? Яких саме?
II. Робота у групах. Гра
1. Повторення термінів з теорії літератури
Дайте визначення:
– міфу;
– байки;
– алегорії;
– езопової мови;
– оповідання;
– комічного;
– роману;
– новели;
– притчі.
2. Складання схем за темами, що вивчалися в 6 класі
1). Міф і література.
2). Байка у світовій літературі.
3). Людина і моральне вдосконалення людини.
4). Людина в життєвих випробуваннях.
5). Людина та її світ.
Завдання: кожній групі потрібно намалювати схему, в центрі якої буде символ теми, а на променях – назви творів та імена авторів.
Наприклад:
Тема № 1. Міф і література
Символ – вогонь Прометея
Тема № 2. Байка у світовій літературі
Символ – ворона, що впустила сир
Тема № 3. Людина і моральне вдосконалення
Символ – різдвяний віночок
Тема № 4. Людина в життєвих випробуваннях
Символ – корабель
Тема № 5. Людина та її світ
Символ – планета Маленького принца
Презентація робіт, захист теми.
3. “Знайди батьківщину письменника”
Езоп | |
Лафонтен | |
Крилов | |
Чехов | Росія |
Діккенс | Франція |
Верн | США |
Дефо | Угорщина |
Петефі | Англія |
Лондон | Греція |
Бредбері | |
Стівенсон | |
Екзюпері |
4. “Відшукай четверте зайве” (герой твору)
1) Прометей, Зевс, Гефест, Афродіта.
2) Паньгу, Шу, Тефнут, Нун.
3) Очумєлов, Єлдирін, Марлі, Хрюкін.
4) Дік Сенд, місіс Уелдон, Геркулес, Біллі Бонс.
5) Джон Сілвер, Бен Ган, Джим Хокінс, Грігсбі.
5. “З якого твору ці рядки?”
– “Ти назавжди відповідальний за тих, кого приручив”. (“Маленький принц”)
– “Все довкола спало під місячним сяйвом. А на долоні в нього лежала Посмішка”. (“Посмішка”)
– “Я й досі прокидаюся від жаху, коли вві сні чую грізний гуркіт прибою біля його похмурих скель і пронизливий голос капітана Флінта, що, вигукує без кінця: “Піастри! Піастри!””. (“Острів скарбів”)
– “Вовкове терпіння було незмірне, однак таке саме незмірне було терпіння й у людини”. (“Жага до життя”)
– “Отак після подорожі, що тривала 74 дні, з її штилями, північно-західними й південно-західними вітрами, “Пілігрим” викинувся на берег і розбився об рифи”. (“П’ятнадцятирічний капітан”)
– “Непотрібний мотлох,- промовив я,- навіщо ти мені тепер? Всю цю купу золота я охоче віддав би за будь-який із цих дешевих ножів”. (“Робінзон Крузо”)
III. Підсумки гри
IV. Список літератури на літні канікули
Related posts:
- ЗМАГАННЯ “ЛІТЕРАТУРНИЙ КАЛЕЙДОСКОП”! УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ МАТЕРІАЛУ, ВИВЧЕНОГО ПРОТЯГОМ РОКУ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: повторити з учнями вивчене протягом року з метою узагальнення матеріалу; розвивати вміння працювати в команді, зв’язне мовлення, творчі здібності; прищеплювати інтерес до зарубіжної літератури. Обладнання: костюми для учнів, які представляють письменників та літературних героїв (за бажанням), заохочувальні призи переможцям. Перебіг уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель ознайомлює клас із результатами тематичної контрольної роботи, коментує типові […]...
- Урок узагальнення та систематизації вивченого протягом року матеріалу Мета: узагальнити та систематизувати вивчений протягом року матеріал; розвивати увагу, комунікативні навички, уміння працювати в групі; виховувати прагнення пізнання; активізувати читацькі інтереси учнів. Обладнання: Аркуші паперу формату А1 для роботи в групах, маркери, клейка стрічка для кріплення презентованого матеріалу; портрети поетів та письменників, над вивченням творчості яких учні працювали впродовж року; картки із висловлюваннями відомих […]...
- ПІДСУМКИ РОКУ: ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО От і добіг кінця навчальний рік. Упродовж нього ви відкрили для себе чимало нових творів, ознайомилися із цікавими фактами з життя письменників, навчилися уважніше читати й глибше розуміти художню літературу. Тепер на часі переконатися в тому, що набуті вами знання насправді грунтовні. І перевірити це ви зможете, опрацювавши запропоновані підсумкові запитання й завдання. Теоретична розминка […]...
- Узагальнення та систематизація матеріалу, вивченого протягом року – ПІДСУМОК – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці; розвивати творчі здібності школярів, навички виразного читання, зв’язного мовлення, логічного мислення; сприяти вихованню загальної культури учнів. Обладнання: підручник; портрети письменників, твори яких вивчали протягом року; словник літературознавчих термінів. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ II. ЗАСТОСУВАННЯ УЧНЯМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ […]...
- Узагальнення та систематизація матеріалу, вивченого впродовж навчального року – ПІДСУМОК – ІI семестр Мета: повторити, узагальнити й систематизувати вивчений упродовж навчального року матеріал, з’ясувати учнівські інтереси, читацькі уподобання; розвивати пам’ять, навички виокремлення головних рис, індивідуальних стилів письменників, уміння аналізувати твори, характеризувати героїв, висловлювати власне ставлення до них, проводити паралелі із сучасністю, реальним життям; виховувати любов до літератури, повагу до загальнолюдських цінностей, естетичні смаки. Оснащення: “портретна галерея” письменників, виставка […]...
- Контрольна робота за темами: П. Зюскінд Запахи…, Сучасний літературний процес (огляд), Повторення та систематизація вивченого матеріалу – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням осягнути глибину й багатство художньої літератури, її значення в житті людини; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; удосконалювати навички аналізу літературного твору, висловлення думок та їх аргументації; розвивати вміння систематизувати й узагальнювати вивчений матеріал; виховувати повагу до духовної культури, загальнолюдських цінностей, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення. […]...
- Повторення та узагальнення вивченого Тема. Повторення та узагальнення вивченого. Мета: повторити та узагальнити вивчене у 8-му класі у формі гри “Найрозумніший”, сприяти зацікавленості учнів предметом; розкривати вміння виділяти головне, застосовувати набуті знання практично; виховувати любов до рідного слова. Обладнання: портрети українських письменників, книжкова виставка, роздатковий матеріал. Хід уроку 1. Організація навчальної діяльності. 1. Вступне слово вчителя. Учитель розповість про […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ЗА І СЕМЕСТР – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – повторити матеріал, вивчений за І семестр, перевірити рівень засвоєння знань учнів з тем І семестру, уміння застосовувати здобуті знання практично; – розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів повагу до однокласників-суперників, прагнення перемоги в чесній боротьбі, бажання допомогти товаришеві; виховувати пошану до багатств української […]...
- Я – літературно освічена людина – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: підсумувати вивчене протягом навчання в школі, оцінити зусилля учнів, дати настанови на майбутнє; розвивати інтерес до самостійного читання художньої літератури, грамотних її інтерпретації та аналізу; виховувати повагу до книги, естетичний смак, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення. Обладнання: улюблені книги учнів, ілюстрації до творів, аудіо-записи пісень, художнього читання, текст анкети. Тип уроку: урок-підсумок. ХІД УРОКУ […]...
- Повторення та узагальнення вивченого у 10 класі – ТВОРЧІСТЬ Б. ЛЕПКОГО ТА І. ГАСПРИНСЬКОГО Мета: узагальнити вивчений у 10 класі матеріал, вчити учнів сприймати здобуті знання з української літератури як частку світового літературного процесу, перевірити рівень засвоєння деяких тем курсу літератури 10 класу; розвивати вміння узагальнювати, робити висновки, давати відповіді у стислій формі; виховувати бажання дізнатися більше про діячів української культури, почуття гордості за її досягнення. Обладнання: комп’ютерна презентація […]...
- Повторення та узагальнення вивченого за рік Мета: узагальнити та систематизувати вивчений протягом року матеріал; розвивати комунікативні навички, уміння працювати в групі; виховувати прагнення пізнавати, любов до рідного слова, активізувати читацькі інтереси учнів. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань. Форма проведення уроку: урок-змагання “Літературний вернісаж”. Засоби навчання: проектор, картки із завданнями, грамоти, “чарівна скринька”, “дерево знань”. Випереджувальне завдання: учнів класу попередньо […]...
- ПОВТОРНЕ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ЗА ІІ СЕМЕСТР, ЗА РІК – Рідна Україна. Світ природи Мета: – повторити матеріал, вивчений за рік, перевірити рівень засвоєння знань учнів з тем ІІ семестру, уміння застосовувати здобуті знання практично; – розвивати увагу, пам’ять, образне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; – виховувати в учнів повагу до однокласників, їхньої думки; виховувати пошану до багатств української літератури. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації […]...
- Повторення та узагальнення вивченого в II семестрі Мета: узагальнити та систематизувати вивчений за II семестр матеріал; розвивати комунікативні навички; виховувати любов до рідного слова. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань. Засоби навчання: підручник, портрети письменників, виставка книг, ілюстрації до них. Епіграф до уроку: Книги – це ріки, що напувають всесвіт. “Повість минута літ” Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Повідомлення теми, цілей […]...
- Повторення та узагальнення вивченого в шостому класі Мета: повторити й узагальнити вивчений матеріал із літератури; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, уміння аналізувати художній твір, висловлювати свою думку про нього. Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють розповідати про їхніх авторів, про героїв, про проблеми, порушені у творах, висловлювати свої судження, доводити їх прикладами з текстів. Теорія літератури: художній твір, роди […]...
- Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) – МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ – II семестр Мета: удосконалювати навички узагальнення та систематизації матеріалу, розвивати зв’язне мовлення та творчу уяву; робота над умінням виступати перед аудиторією, рецензувати роботу товариша, вести дискусію. ХІД УРОКІВ I. Захист проектів* з рецензуванням (можлива дискусія) II. Для учнів низького та середнього рівнів компетентності – письмове завдання 1. Зіставити автора з назвою твору Й. В. Гете Билини про […]...
- Повторення і узагальнення вивченого Теоретична розминка 1. Розкажіть про те, що і як відроджувала література за доби Відродження. 2. Дайте визначення трагедії. Яку трагедію ви прочитали цього навчального року? Чим вона вам запам’яталася? 3. Які особливості роману як жанру поставили його в центр читацької уваги другої половини XIX ст.? Чи зберіг роман свою центральну роль у літературі до сьогодні? […]...
- Робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. Повторення та узагальнення вивченого в І семестрі Мета: систематизувати та узагальнити вивчений учнями протягом І семестру навчальний матеріал; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, уміння акумулювати власні знання під час опрацювань завдань, грамотно висловлювати свою думку, формувати світогляд школярів; виховувати почуття пошани до літературного слова, його митців, любові до рідного краю, народу, прищеплювати інтерес до наслідків власної праці. Тип уроку: урок узагальнення і […]...
- ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ЗА РІК – Хрестоматія 1. Які книги ми називаємо священними? 2. Згадайте назви відомих вам священних книг людства. Розкажіть про їхню роль у світовій культурі і літературі. 3. Дайте визначення міфу. Які давньогрецькі міфи ви пам’ятаєте? Згадайте основну сюжетну лінію міфів троянського циклу. 4. Назвіть хронологічні межі античності. Яку літературу ми називаємо античною? Згадайте особливості її розвитку. 5. Які […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО УПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ МАТЕРІАЛУ. ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА РІК Мета: формування предметних компетентностей: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах), удосконалювати вміння висловлювати свої думки, відстоювати їх, аргументувати, проводити паралелі із сучасністю; прищеплювати допитливість, прагнення самоосвіти й самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність […]...
- Підсумковий урок за семестр. Повторення та узагальнення Бесіда про твори, які вивчали упродовж І семестру й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлень. Мета: повторити та узагальнити відомості про письменників і твори, які вивчали упродовж семестру; закріпити вміння висловлювати власні міркування про найулюбленіші твори, сформувати усвідомлення того, що власна думка і власна позиція – важливі риси характеру особистості; виховувати любов до рідного слова, народу, […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ АНТИЧНОСТІ, СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА ВІДРОДЖЕННЯ – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури доби античності, Середньовіччя та Відродження; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички роботи в групі, спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ XX – ПОЧАТКУ ХХІ ст. (ЗОКРЕМА, СУЧАСНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО ПРОЦЕСУ) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші здобутки зарубіжної літератури ХХ – початку ХХІ ст.; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури доби античності, Середньовіччя та Відродження – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: повторити, узагальнити та систематизувати відомості про найвидатніші явища світової літератури цих епох; розвивати пам’ять, аналітичне мислення, уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них; виховувати любов до літератури, повагу до духовних надбань людства. Обладнання: “портретна галерея” письменників античності, Середньовіччя та Відродження, книжкова виставка, схеми, таблиці, ілюстративні матеріали. Тип уроку: узагальнення […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ РОМАНТИЗМУ (XVII – СЕРЕДИНА ХІХ ст.) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури від XVII ст. до середини ХІХ ст.; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і […]...
- НАЙВИДАТНІШІ ЗДОБУТКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДОБИ РЕАЛІЗМУ ТА РАННЬОГО МОДЕРНІЗМУ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ ст.) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ Мета (формувати компетентності): предметні (узагальнені та систематизовані знання про найвидатніші явища зарубіжної літератури доби реалізму та раннього модернізму; пам’ять, аналітичне мислення; уміння визначати характерні ознаки літератур певних періодів та висловлювати судження про них); ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності та критичного мислення; комунікативні: навички спілкування в колективі та толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури XIX ст. (доби реалізму та раннього модернізму) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням пригадати, систематизувати й узагальнити знання про найвидатніші здобутки світової літератури XIX ст.; розвивати навички аналізу, систематизації та узагальнення ознак художніх творів, літературних напрямів і стилів, удосконалювати вміння висловлювати свої думки та аргументувати їх; виховувати повагу до духовних надбань людства, художньої літератури, до загальнолюдських цінностей. Обладнання: ” портретна галерея ” письменників XIX ст., […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури кінця XX – початку XXI ст. – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням пригадати, систематизувати й узагальнити знання про найвидатніші здобутки у світовому літературному процесі ХХ-ХХІ ст.; удосконалювати навички аналізу, систематизації та узагальнення знань; уміння оцінювати художній твір з ідейно-естетичних позицій висловлювати про нього думку, аргументувати її; виховувати повагу до духовних надбань людства, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення. Обладнання: “портретна галерея” письменників цього періоду, виставка […]...
- Повторення вивченого. Чинники зміни культурно-історичних епох і літературних напрямів. Питання періодизації літератури. Особливості періодизації української літератури (головні ознаки). Стильові особливості літературних періодів. Літературні напрями і стилі давньої і нової української літератури XI – першої половини XIX ст.: світоглядні й естетичні засади, провідні жанри – ВСТУП. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: познайомити учнів із історико-культурними умовами розвитку української літератури від найдавніших часів до середини ХІХ століття; її світоглядними й естетичними засадами, провідними жанрами, питанням періодизації, стильовими особливостями літературних періодів, чинниками зміни культурно-історичних епох і літературних напрямів; розвивати навички усного мовлення, вміння вмотивовувати власні думки; виховувати інтерес до історичного минулого, формувати читацьку предметну, загальнонавчальну і ключові […]...
- Найвидатніші здобутки світової літератури XVII і XVIII ст., а також XIX ст. (доби романтизму) – УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ – IІ семестр Мета: допомогти учням пригадати, узагальнити й систематизувати відомості про літературу цих епох, скласти загальне враження; розвивати навички узагальнення й систематизації навчального матеріалу, висловлення своїх думок і вражень про твір мистецтва; виховувати повагу до духовних надбань людства, зокрема в літературі. Обладнання: “портретна галерея” письменників цих епох, книжкова виставка, ілюстративні матеріали. Тип уроку: систематизації та узагальнення знань. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ Мета: – навчальна: систематизувати й узагальнити вивчений протягом семестру навчальний матеріал, який стосується знань про життєвий і творчий шлях письменників, зміст їхніх творів, понять із теорії літератури; – розвивальна: розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, формувати вміння обстоювати власну думку; – виховна: виховувати любов до книги, пошану до культури українців, відповідальність за власні успіхи. Обладнання: […]...
- Підсумковий урок. Повторення вивченого за рік Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати вміння стисло і чітко будувати відповіді; виховувати любов до літератури, бажання поглиблювати свої знання. Обладнання: схема для гри “Що? Де? Коли?”, чисті аркуші паперу. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Оголошення теми і мети уроку. III. Основна частина. (Проведення гри та робота у групах). 1. Гра “Що? Де? […]...
- Знищення природи, цивілізації і культури як наслідок бездуховного науково-технічного прогресу (за новелою Р. Бредбері “Посмішка”) – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: з’ясувати причини знищення цивілізації в новелі “Посмішка”; розкрити нищівний вплив бездуховності на життя людини; працювати над переказом твору; розвивати зв’язне мовлення; виховувати небайдужість до долі людства. Обладнання: репродукція картини “Джоконда”, тексти віршів Л. Резніченко, тексти новели. Там пусто так, как будто этот город Давно погиб. Лишь здания стоят. Он никому не нужен и не […]...
- Тематична атестація № 6 – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: перевірити знання учнів за темою “Людина та її світ”, здійснити контроль засвоєння знань; розвивати зв’язне мовлення. Обладнання: картки із запитаннями. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми й мети уроку. Ознайомлення із завданнями для тематичного оцінювання I варіант 1) Доведіть, що твір А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц” – казка-притча. (2 бали) 2) Поясніть вислів: “Встав уранці, […]...
- Систематизація та узагальнення вивченого з теорії літератури за рік Мета: систематизувати та узагальнити вивчений учнями матеріал з теорії літератури; розвивати концентрацію уваги, логічне мислення, пам’ять, уміння раціонально розподіляти час на уроці; розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, кмітливість; сприяти виявленню організаторських та творчих здібностей; виховувати інтерес до читання художньої літератури. Тип уроку: нестандартний урок-квест. Обладнання: маршрутні листи, відомості для підрахунку балів, конверти із завданнями для […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями змісту художніх творів, які вивчалися протягом семестру, вчинків, характерних рис героїв цих творів; розвивати образно-логічне й критичне мислення учнів, уміння швидко знаходити правильну відповідь на поставлене запитання; виховувати почуття здорового азарту, повагу до успіху суперників. Тип уроку: підсумковий урок-гра на тему “Герої літературних творів”. Хід уроку I. Організація навчальної діяльності. […]...
- Головні життєві цінності в казці-притчі “Маленький принц” – ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ – IІ семестр Мета: з’ясувати, які життєві цінності вважає головними автор казки; провести літературні паралелі; засвоїти терміни з теорії літератури; виховувати прагнення до самовдосконалення. Обладнання: схема, тексти-мініатюри Ф. Крівіна “Памяти Экзюпери”. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності – Сьогодні ми розгадаємо останню загадку Маленького принца. Прочитайте вислів на зірці. Як ви його розумієте? (Вислів “Вода буває потрібна і […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО От і добіг кінця навчальний рік. Упродовж нього ви відкрили для себе чимало нових творів, ознайомилися з цікавими фактами із життя письменників, навчилися уважніше читати й глибше розуміти художню літературу. Тепер настав час переконатися в тому, що набуті вами знання насправді грунтовні. І перевірити це ви зможете, опрацювавши запропоновані підсумкові запитання й завдання. Запитання і […]...
- Повторення та узагальнення вкиненого в I семестрі Мета: узагальнити знання, вміння і навички, набуті впродовж І семестру; закріпити знання з теорії літератури; розвивати культуру читання і дискутування, творчу уяву, мовлення, мислення, увагу, пам’ять; зацікавити учнів українською літературою. Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань. Засоби навчання: виставка книг, портрети українських письменників, схеми “Жанри фольклору”, “Жанри та визначення” (їх зміст – у конспекті […]...
- Узагальнення вивченого матеріалу Мета: узагальнити й систематизувати навчальний матеріал, опрацьований у курсі “Зарубіжна література. 7 клас”; розвивати й удосконалювати учнівські читацькі інтереси, стимулювати до власної творчої діяльності; сприяти формуванню всебічно розвиненої інтелектуально-творчої особистості. Обладнання: учнівські рекламні міні-проекти у формі рекламних листків, рекламних роликів, відеорядів, буктрейлерів, слайд-презентацій тощо. Хід уроку I. Організаційний момент II. Оголошення теми і завдань уроку. […]...
- Урок-підсумок. Бесіда про твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення Тема. Урок-підсумок. Бесіда про твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення Мета: повторити й систематизувати знання з літератури, згадати про письменників і твори, що вивчалися протягом року й викликали найбільше роздумів, суперечок, зацікавлення; розвивати образне та критичне мислення, закріпити вміння висловлювати власні міркування про найулюбленіші твори; виховувати кращі риси характеру, прагнення […]...