Повість-казка. Памела Треверс “Мері Поппінс” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС
Мета: ознайомити учнів з особистістю видатної англійської письменниці; викликати інтерес до її книжок; удосконалювати читацькі навички, уміння складати план і стисло переказувати; збагачувати словниковий запас синонімами; домогтись усвідомлення головної думки казки.
Обладнання: мапа світу; портрет Памели Траверс; аудіозаписи пісень фільму “Мері Поппінс, до побачення!”; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
– Жила собі добра королева Фантазія. Все було чудово в її королівстві. Але якось помітила вона, що люди почали менше мріяти, перестали бачити у житті красиве й радісне. Вони ставали дедалі сумнішими, недобрими, замкнутішими. І вирішила Фантазія врятувати людей. Послала вона до них свою найменшу донечку – Казку і повеліла їй йти до дітей. І ось казка поспішила до нас.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми з вами ознайомимось з творчістю Памели Треверс та опрацюємо повість-казку “Мері Поппінс”.
IV. Робота над новим матеріалом
1. Розповідь учителя про англійську письменницю Памелу Треверс
– Ім’я Памели Треверс відоме дітям багатьох країн. Усесвітньої слави письменниця зажила після написання книги про дивовижну Мері Поппінс, нянечку, яка є мрією кожної дитини. Дива, які творить Мері, нагадують казкові та міфічні чудеса.
2. Опрацювання статті підручника про Памелу Треверс
– А зараз ви маєте самостійно прочитати статтю про письменницю.
– Яке справжнє ім’я письменниці?
– Як розпочалося її доросле життя?
– На який період припадає розквіт таланту письменниці?
– Що писала П. Треверс?
– Яка її книга була найбільш популярною?
3. Читання казки (уривків) учителем і підготовленими учнями (комбіновано)
4. Інтерактивна форма роботи “Мозковий штурм”
– Чому старші діти сім’ї Бенкс з тривогою чекали нової няні?
– Чим уразила їх поява Мері Поппінс?
5. Словникова робота
Валізка – сумка, у якій перевозять речі.
Передпокій – кімната перед спальнею.
Гречно – добре, чемно.
6. Повторне читання тексту “ланцюжком”
7. Вибіркове читання
– Яка була погода? Прочитайте опис.
– Якою була зовнішність Мері Поппінс?
– Про що це свідчить?
8. Стислий переказ казки
V. Узагальнення й систематизація знань
– Який епізод твору запам’ятався найбільше?
– Висловте своє ставлення до прочитаного.
– Що саме сподобалося? Чому? Що не сподобалось?
– Чого вчить ця повість?
VI. Підсумок уроку.
Слухання аудіозаписів пісень з фільму “Мері Поппінс, до побачення!”.
Related posts:
- Повість-казка. Джеймс Метью Баррі “Пітер Пен і Венді” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з особистістю американського письменника – основоположника американської літературної казки; зацікавити учнів його творчістю, змістом казки; вчити зіставляти епізоди тексту з ілюстраціями, знаходити зачин, основну частину, кінцівку тексту; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; портрет Л. Ф. Баума; тести; картки для перевірки знань; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- Повість-казка. Сельма Лагерлеф “Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати короткі відомості про життя і творчість шведської письменниці С. Лагерлеф; викликати інтерес до її творів; розвивати навички виразного читання, вміння послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до краю, де народився. Обладнання: мапа світу; портрет С. Лагерлеф; ілюстрації до казки; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Казок чимало є на світі […]...
- Повість-казка. Клайв Стейплз Льюїс “Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: дати уявлення учням про повість-казку, про її відмінність від літературних кізок; сформувати первинні уявлення про особистість видатного англійського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; портрет письменника; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Повість-казка. Джоель Чендлер Харріс “Братець Лис і братець Кролик” – ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ – 4 КЛАС Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного американського письменника; розширювати словниковий запас; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, стисло відтворювати послідовність подій, формулювати головну думку твору; розвивати почуття гумору. Обладнання: мапа світу; портрет Джоеля Чендлера Харріса; ілюстрації до казки; сценічні маски; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку – […]...
- Короткий зміст Треверс “Мері Поппінс” Перша книга про Мері Поппінс (вона так і називалася – “Мері Поппінс”) англійської письменниці Памели Треверс вийшла в світ в 1934 році і відразу ж завоювала велику популярність. Повість стала справжнім шедевром дитячої літератури. Її продовження (“Мері Поппінс повертається”) з’явилося через рік. Було і ще кілька продовжень, які виходили з проміжками аж до 1988 року. […]...
- Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання. Обладнання: підручник, робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається улюблена […]...
- Повість-казка. Отфрід Пройслер “Мала Баба Яга” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою німецького письменника; вчити називати основні ознаки казки-повісті як жанру; зацікавити змістом казки, вчити сприймати великі за обсягом тексти цілісно; привертати увагу до засобів творення образу; розширювати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, пам’ять, кмітливість, логічне мислення, уяву, вміння обгрунтовувати свої думки; стверджувати ідеї перемоги добра над злом. Обладнання: мапа […]...
- Повість-казка. Крістіна Нестлінгер “Конрад, або Дитина з бляшанки” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю австрійської письменниці-казкарки Крістіни Нестлінгер; викликати інтерес до її творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, вміння зіставляти народні та літературні казки; формувати в учнів відповідальність за свої вчинки, вміння давати самооцінку; виховувати повагу до батьків, бажання прийти на допомогу, коли її хтось потребує. Обладнання: мапа Європи; […]...
- Повість-казка. Туве Янсон. “Маленькі Мумі-тролі і велика повінь” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою фінської казкарки і художниці Туве Янсон; вчити самостійно знаходити в тексті слова, яких автор вживає для характеристики й опису персонажів; учити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з використанням відповідної інтонації, тону і темпу; вчити ділити текст на частини і добирати до них заголовки; формувати в учнів […]...
- Енід Мері Блайтон “Знамените каченя Тім” (англійська казка) – НЕ СТОМЛЮЙСЯ РОБИТИ ДОБРО – 2 КЛАС Мета: розширити широкий спектр творчої діяльності англійської письменниці Е. М. Блайтон; створити сприятливі умови для роботи над змістом, аналізом і засвоєнням прочитаного за допомогою різноманітних форм, методів і видів роботи; удосконалювати навички швидкого, свідомого, правильного, виразного читання; розкрити характер і вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до дитячої книги, почуття відданості в дружбі. […]...
- Повість-казка. Джон Рональд Руел Толкієн (Толкін) “Гобіт” – ЦІКАВІ ПРИГОДИ НЕЗВИЧНИХ ГЕРОЇВ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з повістю-казкою “Гобіт” англійського письменника Джона Рональда Руел Толкієна; вчити самостійно знаходити в тексті слова, яких автор вживає для характеристики й опису персонажів; учити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати навички виразного читання з використанням відповідної інтонації, тону і темпу; утверджувати добро і справедливість. Обладнання: мапа Європи; підручник; робочий зошит; малюнок на […]...
- Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії. Повість-казка сучасної дитячої письменниці Мета: ознайомити із життям і творчістю письменниці; допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст казки; розвивати навички виразного читання, переказу твору та його аналізу щодо використаних художніх засобів, творчу уяву, самостійність мислення; виховувати щирість, наполегливість у досягненні поставленої мети. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, збірки її творів, кросворд. Епіграф до уроку: […]...
- ГАЛИНА МАЛИК. “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” – ПОВІСТЬ-КАЗКА СУЧАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ПИСЬМЕННИЦІ – Світ фантазії, мудрості (продовження) Мета: – ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці, зацікавити її творчістю; ознайомити із сучасною українською дитячою літературою; – розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, вміння самостійно характеризувати героїв твору, давати оцінку їхній поведінці та вчинкам; – підтримувати стійкий інтерес до художнього слова, прищеплювати любов до читання. ТИП уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: портрет […]...
- Подорожі і мандрівки – ФАНТАСТИЧНІ МАНДРІВКИ У СВІТІ ЧУДЕС І В КОСМОСІ Матеріал уроку. Українська народна казка “Як Іван до Сонця ходив”. Мета. Підтримувати інтерес дітей до читання казок. Виробляти вміння відтворювати в уяві незвичайні художні картини. Заохочувати до пояснення особистого сприйняття і тлумачення казки. Розвивати спостережливість, увагу, активізувати читацьку пам’ять. Закріпити знання про казку як жанр українського фольклору, будову казки, види казок. Виховувати гуманні почуття. Обладнання. […]...
- Літературна казка. Мійоко Мацутані “Песик Сіро”. Узагальнення знань за розділом “Літературна казка” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з літературною казкою японської письменниці; показати на основі прочитаної казки, що добро, людська праця, чесність, вдячність, вірність завжди у людей в пошані, а такі риси, як зажерливість, бажання легкої наживи, зневажають; узагальнити та систематизувати знання, здобуті під час вивчення теми “Літературна казка”; заохочувати учнів до читання європейських літературних казок; розвивати навички усного […]...
- Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) – ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ – 2 КЛАС Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість. Обладнання: підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми й мети уроку – Наближається чудова, улюблена пора […]...
- Літературна казка. Василь Жуковський “Казка про Івана-царевича та сірого вовка” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з російською літературною казкою; проаналізувати чарівні перетворення, що відбуваються у казці; ознайомити з віршованою інтерпретацією фольклорних мотивів; вчити дітей утверджувати добро і справедливість над злом, жорстокістю; формувати навички виразного читання віршованого тексту; виховувати доброзичливість, співчуття у ставленні до інших. Обладнання: мапа Європи; малюнки до російських казок; картки для розвитку навичок швидкочитання; підручник; […]...
- ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ПЕРНАТИХ. П. РЕБРО “ГУСАКОВІ ПАНЧІШКИ”. І. СІЧОВИК “ГАВА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Летів горобець через безверхий хлівець. Ніс четверик гороху без червотоку, без червоточини, без прачервоточинки. 2) Робота над чистомовкою. Па-па-па – […]...
- Ніколай Антонов “Казка про житнє зеренце” – ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА – урок 4 – 2 КЛАС Мета: ознайомити учнів з життям та творчістю відомого болгарського поета Ніколая Антонова; розвивати та удосконалювати навички виразного читання; вчити засуджувати нерозумні рішення; виховувати стриманість, любов до праці. Обладнання: портрет Н. Антонов; малюнки горобців; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Емоційне налаштування на урок Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, Руку гарно піднімати, На занятті […]...
- Гумористична повість про життя і пригоди школярів (за твором В. Чемериса Вітька + Галя, або Повість про перше кохання) – Зразок творчої роботи з української літератури 8 клас – 2017 рік Нещодавно я познайомився з твором українського письменника-гумориста Валентина Чемериса “Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. У ньому йдеться про взаємини підлітків, справжню дружбу, перше кохання, життєві випробування, які доводиться долати школярам. Мені дуже сподобалися головні герої повісті – друзі Вітька Горобець, Галя Козачок та Федько Котигорошко, які мешкають у селі Великі Чаплі на […]...
- Народна казка. “Як гукнеш, так і відгукнеться” (ефіопська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з ефіопською казкою; вчити пояснювати й обгрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви; з’ясовувати своє та авторське ставлення до них; розуміти зміст прислів’їв та приказок, пояснювати, у якій життєвій ситуації доцільно вживати кожне з них; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; картки для словникової роботи; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- Літературна казка. О. Шентао “Опудало” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою китайського письменника О. Шентао, вчити виразно читати текст, визначати послідовність подій у творі; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати монологічне мовлення, навички вибіркового читання, дослідницько-пошукової діяльності; учити оцінювати вчинки персонажів і визначати мотиви їх поведінки; виховувати співчуття, бажання допомогти, зрозуміти інших. Обладнання: мапа Європи; прямокутники Лезера; картки для гри “Назвіть усі […]...
- Літературна казка. Газарос Агаян “Манук-хан” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів із вірменським письменником та його казкою; вчити пояснювати й обгрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви, з’ясовувати своє та авторське ставлення до них; розуміти зміст прислів’їв, коментувати, у якій життєвій ситуації доцільно вживати кожне з них; виховувати інтерес до читання. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ […]...
- Літературна казка. Мурад ас-Сібаї “Цвіркун та праця” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою сирійського письменника; вчити цінити такі загальнолюдські чесноти, як духовність, шляхетність, індивідуальність; стверджувати думки про цінність творчої праці; складати усні анотації про зміст того чи іншого твору; виховувати кращі людські чесноти. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Щоб урок пройшов не […]...
- Літературна казка. Онеліо Хорхе Кардосо “Як краб навчився літати” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити дітей з кубинським письменником Онеліо Хорхе Кардосо та його казкою; вчити висловлювати ставлення до прочитаного; виховувати любов і повагу до людей праці; спонукати учнів йти за своєю мрією. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання 1. Бесіда – Розкажіть, як […]...
- Літературна казка. Антоній Погорєльський “Чорна курка, або Підземні жителі” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити із літературною казкою А. Погорєльського; розвивати вміння висловлювати міркування щодо прочитаного, виявляти толерантність, повагу до однолітків під час діалогу; виховувати бажання бути працьовитою, чесною, відповідальною, вірною своєму слову людиною. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит; аудіо-запис пісні. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Мотивація […]...
- Народна казка. “Сторож савани” (кенійська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС Мета: ознайомити дітей з народними казками; на матеріалі творів переконувати в тому, що бажання щастя та прагнення волі, мрії про краще життя в усіх народів схожі; виховувати любов до праці, допитливість, доброту і щирість. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань – […]...
- Літературна казка. Елінор Фарджон “Два брати” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Е. Фарджон; розвивати вміння визначити тему й основну думку твору, розуміти основний смисл описаних фактів, подій, висловлювати міркування щодо прочитаного, складати зв’язні усні анотації про зміст твору; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до рідних людей. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- Вожена Нємцова “Володар часу” (чеська казка) – НЕ СТОМЛЮЙСЯ РОБИТИ ДОБРО – 2 КЛАС Мета: формувати в учнів уявлення про особистість чеської письменниці Божени Нємцової; вдосконалювати вміння виділяти у творі головну думку, характеризувати дійових осіб; розвивати навички виразного читання, вміння обгрунтовувати власну думку, усвідомлювати правильну поведінку людини у взаєминах з природою; виховувати уважність. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Чехії; уявна клавіатура; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних […]...
- “Вчений кіт” (італійська народна казка) – ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК НАРОДІВ ЄВРОПИ – 2 КЛАС Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки [зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв’язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів’я; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ […]...
- Літературна казка. Вільгельм Гауф “Карлик Ніс” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою “Карлик Ніс” німецького казкаря Вільгельма Гауфа; показати історію боротьби зі злими чаклунськими силами; закріплювати знання учнів про основні ознаки чарівної літературної казки; удосконалювати вміння визначати частини казки, виразно читати й переказувати казку; збагачувати словниковий запас; виховувати в дітей віру в перемогу добра над злом. Обладнання: мапа Європи; портрет Вільгельма Гауфа; […]...
- Літературна казка. Сільвіо Д’Арцо “Пінгвінятко без фрака” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з італійською літературною казкою; проаналізувати чарівні перетворення, що відбуваються у казці; вчити визначати послідовність подій, висловлювати свою думку щодо прочитаного; розвивати навички виразного читання і стислого переказу казки; на прикладі героя казки показати дітям, що своїм розумом, наполегливою працею можна досягти здійснення заповітної мри. Обладнання: мапа Європи; роздавальний матеріал до ігор “Дешифрувальник”, […]...
- Літературна казка. Джеймс Крюс “Мій прадідусь, герой і я” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Д. Крюса; удосконалювати навички правильного і виразного читання, літературного аналізу твору, вміння самостійно працювати; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до старших; зацікавити дітей творами літератури. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Вправи на розвиток мовної […]...
- Літературна казка. Оскар Уайльд “Щасливий Принц” – КАЗКА – ВИГАДКА, ТА В НІЙ… – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів з англійською літературною казкою; учити визначати послідовність подій у творі; розширювати словниковий запас; розвивати творчі здібності учнів; показати на основі казки гармонію прекрасного й доброго; стверджувати думку, що добро вічне, що воно не вмирає. Обладнання: мапа Європи; портрет письменника; таблиці для характеристики дійових осіб; картки для самостійної роботи; підручник; робочий зошит. ХІД […]...
- Літературна казка. Ернст Теодор Амадей Гофман “Лускунчик і Мишачий король” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з казкою Е. Т. А. Гофмана; вчити самостійно розрізняти, визначати, обгрунтовувати жанрові ознаки літературних творів, складати невелику усну розповідь про життєвий шлях письменника, висловлювати особисті міркування щодо прочитаного; виховувати уважність. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань >> Дидактична […]...
- Літературна казка. Бернар Дадьє “Павук і дзеркало” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з батьківщиною Бернара Дадьє – республікою Кот-д’Івуар, що знаходиться в Західній Африці, з оригінальною і самобутньою культурою негритянського племені банту; вчити висловлювати міркування щодо прочитаного; розвивати творчу уяву; формувати особистість. Обладнання: мапа світу; таблиці; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент Посміхнімося гарненько. За парти сядемо […]...
- “Малюк Брауні” (англійська народна казка) – ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК НАРОДІВ ЄВРОПИ – 2 КЛАС Мета: вчити учнів читати швидко, виразно, усвідомлювати зміст прочитаного, аналізувати та узагальнювати отриману інформацію; розвивати творчу уяву; виховувати почуття відповідальності, взаємодопомогу, уміння працювати в команді. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Великобританії; картки для розпитування; малюнок домовичка; таблиця “Морський бій”; завдання для роботи в групах; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент Всі почули ви […]...
- ОЛЕКСАНДР ГАВРОШ. “НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ІВАНА СИЛИ”. ПОВІСТЬ ПРО ПРИГОДИ УКРАЇНСЬКОГО СИЛАЧА, ЩО СТАВ ЧЕМПІОНОМ ЧЕХОСЛОВАЧЧИНИ ТА ЄВРОПИ З КІЛЬКОХ ВИДІВ СПОРТУ, ОБ’ЇЗДИВ ПІВСВІТУ, ЗДОБУВШИ БЕЗЛІЧ ПЕРЕМОГ Мета: – навчальна: подати відомості про життя та творчість О. Гавроша, ознайомити школярів з історичною довідкою про Івана Фірцака, навчати визначати головні проблеми твору “Неймовірні пригоди Івана Сили”; – розвивальна: розвивати вміння характеризувати образи героїв, уміння висловлювати власні міркування про необхідність серйозного ставлення до здоров’я, до спорту, до чесності у спортивних змаганнях; – виховна: формувати […]...
- Брати Грімм. Казка “Пані Метелиця” – НАРОДНА КАЗКА – I семестр Мета: розкрити зміст і головну думку казки; зацікавити творчою спадщиною братів Грімм; удосконалювати навички виразного, вдумливого читання, переказу фольклорних творів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати працелюбність та доброту, почуття поваги до культури інших народів. Обладнання: портрети братів Грімм, збірки їхніх творів, ілюстрації до них. Теорія літератури: народна казка, конфлікт, герої-персонажі. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної […]...
- Підсумок за розділом “Скоро казка мовиться…” – СКОРО КАЗКА МОВИТЬСЯ – 4 КЛАС Мета: систематизувати знання й уміння учнів, отримані під час вивчення творів розділу; розвивати мислення; мовлення; пам’ять; виховувати інтерес до читання. Обладнання: робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повторення та систематизація знань 1. Поміркуйте над прочитаним розділом! – Пригадайте, яку казку називають літературною. Чим вона відрізняється від народної? – Назвіть літературні казки, прочитані вами, […]...