ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ОКСАНА СЕНАТОВИЧ. ВЕСЕЛИЙ СМІХ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр

Мета: активізувати читацькі інтереси учнів; удосконалювати навички виразного і свідомого читання віршованих творів; розвивати образну уяву, здатність розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Звуконаслідувальна вправа. Гра “Що як звучить?”

Жук літає угорі і дзижчить… (жу-жу).

Вуж сховався у норі і шипить…(іиу-іиу).

Шелестить трава… (ша-ша).

Пилка дзенькає…(дза-дза).

Краплі падають… (дзень-дзень).

Повний звуків день!

2. Робота над скоромовкою

На лужок ішов сніжок,

Вбрав лужок у кожушок.

По лужку стрибав Дружок

І пошкодив кожушок.

3. Гра “Конструктори”

Із літер слова електростанція скласти нові слова. (Електростанція – лак, танці, роса, тост…)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на краще читання вірша напам’ять.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Відгадайте загадку – і ви дізнаєтеся, хто буде героєм сьогоднішнього уроку.

– Хвіст куценький, довгі вуха,

Має в шафі два кожухи.

Влітку одягає сірий,

Ну а взимку – теплий білий. (Заєць)

Леся Вознюк

– Що ви знаєте про цю тварину?

Довідка для вчителя

Заєць у перекладі зі старослов’янської мови означає “стрибун”. Задні його лапи майже вдвічі довші за передні й дуже сильні, завдяки чому він може робити стрибки в декілька метрів. Він ще й чудовий бігун. У разі небезпеки досягає швидкості понад 70 км/год. Зір у зайця середній. Бачить він краще в сутінках. Зайці можуть бачити все навколо себе: їх очі розташовані так, що забезпечують їм широке поле зору. Тікаючи, вони, зазвичай, дивляться назад, тому нерідко стають здобиччю іншого ворога, який опинився на їх шляху. Спить заєць із розплющеними очима.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Передбачення”

– Прочитайте назву вірша і розгляньте малюнки до нього (с. 52-53).

– Про що йтиметься у цьому творі?

2. Виразне читання вірша вчителем

– Який настрій викликав у вас вірш? Чому?

– Чи справдилися ваші передбачення?

3. Словникова робота

Прочитати стовпчики слів на одному мовленнєвому диханні.

Пису трісь

Сміється неможливо

Слухайте просто

Простував насправді

Драла навздогін

Довідкове бюро

Ломака – велика палиця, дрючок.

Драла – швидко тікати куди-небудь.

Фізкультхвилинка

4. Гра “Рибки”. Самостійне читання вірша учнями мовчки

– Прочитайте вірш мовчки. Підготуйтеся до виразного читання. Доберіть потрібну інтонацію.

5. Виразне читання вірша учнями вголос

6. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

– За допомогою яких слів авторка відтворила сміх, тріск сухої гілки?

– Чи насправді зайчикові було весело під час зустрічі з мисливцем?

– Прочитайте виділені вислови. Який стан зайчика вони відображають?

– Що насправді у вірші викликає сміх?

7. Гра “Хвиля”

Ведучий задає “тон” і “темп” гри. Вірш читає так, нібито хвиля прибивається до берега і відходить від нього: тихо – голосніше – голосно – тихіше – тихо – голосніше тощо.

8. Гра “Дуель”

Робота в групах

Групи ставлять запитання одна одній за змістом вірша.

9. Гра “Добери риму”

Зайцям… (вам).

Злість… (трісь).

Утікав… (простував).

Він… (навздогін).

Було… (затрясло).

Йому… (дожену).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– З яким віршем ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

– Хто його автор?

– Який цей вірш за настроєм?

– Що найбільше сподобалося у вірші?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ОКСАНА СЕНАТОВИЧ. ВЕСЕЛИЙ СМІХ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр