ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЩО БУЛО НА ПОЧАТКУ СВІТУ – ЩО БУЛО НА ПОЧАТКУ СВІТУ

Матеріал уроку. Твори з розділу “Що було на початку світу”.

Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого.

Хід уроку

I. Систематизація і узагальнення знань учнів.

Клас можна поділити на дві групи – команди. Діти обирають назву команди і капітана.

1. Розминка (кожна команда отримує но три запитання).

– Що таке міфи?

– Як виникли міфи?

– Завдяки чому вони збереглися до нашого часу?

– Міфи яких народів про створення світу і людей ви прочитали? Чим міф відрізняється від казки? Поміркуйте.

– Подумайте, чим міф відрізняється від оповідання.

2. Літературний диктант.

Взаємоперевірка обома командами.

– Водяний хаос. (Нун.)

– Дивовижна квітка, у якій ховалося мале дитя. (Лотос.)

– Бог виліпив першочоловіка з… (Глини).

– Правнук Слави й Гука, нащадок могутніх гукрів. (Мисливець.)

– Бог Громовержець. (Перун.)

– Митець, який зробив крила. (Дедал.)

3. “Слідство ведуть знавці”.

Команди отримують “речові докази” (речі, які належать або якось пов’язані з героями міфів).

– Кому належать ці речі?

“Речові докази”:

– пір’я (“Дедал та Ікар”);

– яйце (“Створення світу”);

– глина (“Створення людей”);

– стріла (“Гнів Перуна”).

4. Конкурс капітанів.

Капітани повинні впізнати літературного героя за його характеристикою.

– Великий митець, різьбяр, будівничий. Жив в Афінах. Талановитий, винахідливий, розсудливий, розумний, розважний. Після смерті його учня був відправлений у заслання. Зробив пташині крила для польотів. (Дедал.)

– Молодий, вдатний нащадок гукрів, найкращий стрілець з лука. Сміливий, дужий, спритний, одчайдушно хоробрий. Полював на вепра у Перуновій пущі. (Мисливець.)

II. Контроль навчальних досягнень.

Робота в зошиті для тематичних робіт.

III. Підсумок уроку.

– Ось і закінчилася наша мандрівка в країну сивої давнини, де люди вірили, шо світ складається із див, що кожен камінь був колись створінням, що все живе, дихає. Вся природа була для них жива, вони чули її, вірили, що деревам буває боляче, якщо їх рубати. Мені хотілося б, щоб знання, які ви отримали з цієї теми, не тільки залишилися у вашій пам’яті, а й щоб ви стали чуйнішими до болю інших, щоб ви дотримувалися мудрої поради Дедала “триматися середини”, були слухняними, намагалися творити тільки добро і завжди пам’ятали, що зло буде покаране.

Але на цьому наша подорож у чарівний світ літератури не закінчується. Адже попереду – нові зустрічі з її величністю Книгою.

І знов у мандри запросять вас книги

В далекі часи, в дивовижні країни.

Відкриються вам таємниці великі,

Знайдете ви справді безцінні перлини,

Нехай не минає вас байка чи казка,

Хай міфи і вірші у душу вам линуть.

Та тільки уважно читайте, будь-ласка,

Тоді лиш почуєте слово нетлінне.

І мудрі поради, і жарти дотепні,

Й думки, що летять крізь кордони та мури –

Усе, чим приваблює світ цей безмежний,

Усе, що дарує світ літератури.

(Ж. В. Клименко)

УРОК 24. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЩО БУЛО НА ПОЧАТКУ СВІТУ – ЩО БУЛО НА ПОЧАТКУ СВІТУ