Підсумок за темою Казки народів світу

Матеріал до уроку. Казки “Сильний лев і маленьке мишеня”; “Як серед птахів виникла дружба”, “Синя Свита Навиворіт Пошита”, “Чарівний каптур”.

Мета. Узагальнити знання учнів про ознаки народних казок. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати головних героїв; складати загадки, фантазувати. Виховувати бажання робити добрі справи.

Обладнання. Картки-“блискавки”, слова для “Павутинки”.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Розвиток фонематичного сприймання.

1. Гра “Назви спільний звук”.

Вільний, дужий, великий, кращий, нікчемний, блискучий, чарівний, слабосиле.

– Яке слово зайве?

2. Читання слів з карток-“блискавок”.

Зацікавлено, сердито, здивовано, задоволено, пошепки, завзято, влучно, мудро, весело, радісно, дружно.

III. Повторення вивченого матеріалу.

1. Бесіда.

– Яку тему ми вивчили?

– На які групи можна поділити народні казки?

2. Складання “Павутинки”.

Читаючи казки народів світу, ми переконалися, що вони нас навчають робити добрі справи, виховувати у собі хороші людські риси, почуття, якості.

– Хто з героїв казок був розумним? (Вчитель далі складає павутинку.)

– Хто з персонажів проявив ввічливість?

– Які головні герої переконали, що слід жити у дружбі та злагоді?

– Кого можна назвати вдячним?

– Хто з героїв показав, що він може прийти на допомогу?

– Хто переконав вас у тому, що до людей треба відноситись із повагою?

3. Мовно-логічне завдання.

Пригадайте, які чарівні казки ви прочитали. З’єднайте стрілками чарівників чи чарівні речі з їхніми назвами.

Чарівник каптур

Головний убір Нагай

Пташка цар-чарівник

4. Робота з малюнками (с. 28).

– Розгляньте малюнки. Пригадайте назви відповідних казок. Визначте, до якого виду вони належать. Чому?

5. Робота за схемою (с. 29).

– Розгляньте схему побудови чарівних казок. Опираючись на неї, доведіть, що казка “Синя Свита Навиворіт Пошита” (або “Чарівний каптур”) є чарівною.

6. Творча робота.

– Складіть загадки, відгадками до яких будуть персонажі з прочитаних вами казок.

7. Фізкультхвилинка.

8. Розвиток зв’язного мовлення.

– Уявіть, що прочитані вами чарівні казки зібралися на бал у Палаці Див. У якому вбранні була б кожна з них?

9. Тематична робота 2 (зошит для тематичних робіт, с. 5-6).

IV. Підсумок уроку.

Вікторина “Чи уважно ти читав?”.

– З якого твору ці слова?

– “У голові не вкладається”.

– “Люди начебто й розумні, однак простої речі не второпають”.

– “Перед царем стояв славним козаком, по двору біг чорним соболем, під ворота ліз білим горностаєм, по полю біг сірим зайцем”.

– “Значить, з усіма – і з малими, і з великими – треба жити в мирі”.

– “Чому ми не можемо дружити замість того, щоб битися і сваритися?”

– “Хто сховається від мене, тому півцарства віддаю”.

– “Хоч одну добру справу сьогодні зробив”.




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Підсумок за темою Казки народів світу