ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗАВДАННЯ ЗІ СКРИНЬКИ ПОЕЗІЇ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати творчі здібності учнів, уміння висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Сидів горобець на сосні,
Заснув – і упав уві сні.
Якби не упав уві сні,
Сидів би він ще на сосні.
– Прочитайте повільно, швидко, дуже швидко.
– Прочитайте радісно, сумно, сердито.
2. Звуконаслідувальна вправа. Гра “Що як звучить?”
Так колесо свистить пробите: с-с-с.
Сичить гусак старий сердитий: с-с-с.
Вода тече, співає в кранику: с-с-с.
Свистить завжди окріп у чайнику: с-с-с.
3. Робота над чистомовкою
Ічка-ічка-ічка – ось глибока річка.
Ачка-ачка-ачка – пливла по річці качка.
Єчки-єчки-єчки – знесла вона яєчки.
Чат-чат-чат – навиводить каченят.
Чить-чить-чить – плавать діточок навчить.
Ічці-ічці-ічці – попливуть разом по річці.
4. Гра “Гусениця”
– Роз’єднайте слова, прочитай прислів’я. Поясніть їх значення.
– Хтонежалієприроду, тойшкодитьсамсобі.
– Природаодномумати, другому-мачуха.
5. Гра “Блискавка”
Зірка зірка сірка зірка зірка
Клітка квітка клітка клітка клітка
Сніжок сніжок сніжок стіжок сніжок
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
– Хто краще прочитає вірш?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми повторимо твори зі скриньки поезії. Перевіримо свої знання і вміння.
V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання зі скриньки поезії 1. Робота в групах
– Прочитайте початкові рядки поезій Анатолія Григорука (про півника) і Грицька Бойка (про кота). Додайте до них по два власних рядки, щоб утворити веселі вірші.
ТЕРЕМОК ДЛЯ КУРЧАТОЧОК
Взяв когутик молоток:
– Цоки-цок! Цоки-цок!..
(Я будую теремок
Для усіх своїх діток –
Для усіх своїх діток –
Для курчаточок.)
КІТ-РИБАЛКА
Кіт-рибалка у човні
Мріє на світанні…
(От якби зловить мені
Карася в сметані.)
Фізкультхвилинка
2. Добирання рими до слів
Калина… (дівчина, малина, журавлина, Марина…)
Верба… (журба, боротьба, стрільба…)
Зоря… (моря, короля, буря…)
3. Складання віршованих рядків за поданими римами
– З небес летять сніжиночки,
Падають на зелені ялиночки,
Легенькі, як пушиночки.
– Сіли хлопці з вудками біля ріки,
Натягали окунів з води,
Принесли їх сюди.
– 3 гір на долину
Біжить, вирує вода,
Срібляста, прозора,
Як світ молода.
4. Складання вірша
– Який настрій може мати поезія, рядки якої закінчуються словами: усміхається, вінком, умивається, пеньку?
– Складіть вірш, додавши до цих слів такі: а сонце, он зайчик, в зеленому, на теплому.
Он зайчик усміхається
На теплому пеньку.
А сонечко вмивається
В зеленому вінку.
5. Гра “Скільки рядків?”
– Визначте, скільки рядків у вірші, записаному як звичайний текст. Доведіть свою відповідь.
Дощик, дощик, ти вже злива!
Плаче груша, плаче слива.
Ти періщить заходився,
Соловейко застудився.
А тепер лежить під пледом,
П’є гарячий чай із медом.
– Прочитайте вірш, роблячи паузи наприкінці кожного рядка.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
– Чи сподобалося вам бути поетами?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Спробувати скласти власний вірш.





Related posts:
- КОЖНА КВІТКА КРАСИВА І НЕПОВТОРНА. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ “НАГІДКА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Тамари Коломієць; закріплювати навички роботи над художніми засобами поезії; спонукати учнів до творчості; розвивати художнє сприймання явищ природи; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Звели чаплі гніздо із паклі. З чорного неба крапають краплі. У гнізді із […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ОКСАНА СЕНАТОВИЧ. ВЕСЕЛИЙ СМІХ – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: активізувати читацькі інтереси учнів; удосконалювати навички виразного і свідомого читання віршованих творів; розвивати образну уяву, здатність розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Звуконаслідувальна вправа. Гра “Що як звучить?” Жук літає угорі і дзижчить… (жу-жу). Вуж сховався у норі і шипить…(іиу-іиу). Шелестить трава… […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СВІТ ПОЕЗІЇ У ТВОРАХ НАТАЛІ ЗАБІЛИ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглибити знання учнів про творчість Наталі Забіли; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити заглиблюватися в поетичні образи; розвивати образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Щиро щиглик щебетав Щойно на ліщині. Щиросердно він бажав Щастя Україні! Хай щовечора […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЗИМОНЬКО-СНІГУРОЧКО, НАША БІЛО-ГРУДОЧКО – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: розвивати навички свідомого виразного читання; розкривати характерні ознаки зими; учити учнів бачити і відчувати красу природи; виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ба-ба-ба, ба-ба-баї Он на березі верба! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі! Би-би-би, би-би-би! Голуб […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ. ТЕПЛИЙ ДОЩИК-СРІБНОПАД… – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам’ять, уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ген стрибають на морозі Три ворони на дорозі. – Кар-кар-карІ За скоринкою погнались, На все горло розкричались: – Кар-кар-кар! 2. […]...
- ЗАХОПЛЕННЯ. ІГОР КАЛИНЕЦЬ ЗІРКА – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити аналізувати прочитане; формувати образне мислення; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над загадкою. вправа для розвитку мовної догадки – Прочитайте загадку, подумки переставляючи букви. От пярма, от ірвна, от укрта, […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ. ДИВНА ЗВИЧКА – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: удосконалювати навички свідомого читання віршованих творів; учити сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Рі-рі-рі – що ти бачиш угорі? Рю-рю-рю – бачу ясную зорю. Рі-рі-рі – ще що бачиш угорі? Ря-ря-ря – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО – Гумор у дитячій літературі – СВІТ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей почуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образного мислення й мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ічка-ічка-ічка: […]...
- ПЕЙЗАЖ. ПАВЛО ТИНИНА ПАСТЕЛІ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити красу і своєрідність поезії П. Тичини; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова, асоціативне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гучний голос глухар має, Голосисто він співає. Голосний свій спів не слуха, Бо глухий […]...
- ЕПІТЕТ. НАТАЛЯ ЗАБІЛА ЗІРОЧКИ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити учням красу і своєрідність поезії Наталі Забіли; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати розуміти поетичну мову, знаходити епітети, порівнювати поезії; розвивати вміння заглиблюватися в поетичні образи; виховувати любов до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читання слів, чітко вимовляючи звуки [з] і [с] Казка Кіска Вузька […]...
- ТРИВОГА. ЛІНА КОСТЕНКО ШИПШИНА ВАЖКО ВІДДАЄ ПЛОДИ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити учням красу і своєрідність поезії Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини; розмірковувати над текстом; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до природи, художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ходить дядько лютий У валянки взутий, […]...
- СПОКІЙ. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ ПІСЛЯ ГРОЗИ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; сприяти розумінню учнями змісту твору; поглиблювати та розширювати образні уявлення, що виникають під час читання поезії; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою В ему-страуса в пустелі На екваторі оселя. Ему біга, […]...
- ЗАМИЛУВАННЯ КРАСОЮ ПРИРОДИ. МИКОЛА ВОРОНИЙ УЩУХЛА БУРЯ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розкрити красу і своєрідність поезій; поглиблювати та розширювати образні уявлення; розвивати мовлення, спостережливість, здатність бачити те коло життєвих явищ, які стали об’єктом зображень; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою – Промовте скоромовку: повільно (тихо); швидше (напівголосно); швидко […]...
- ВСТУП ДО РОЗДІЛУ. СВІТ ПОЕЗІЇ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вчити учнів відчувати красу поетичного слова; розвивати здатність сприймати звукові словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово, мовне чуття, інтуїцію; виховувати емоцію читача. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Чорногузик через річку У червоних черевичках Чимчикує чимдуж в брід – Чапля кличе на обід! Чемно чапля відчинила, Частуванням […]...
- УОСОБЛЕННЯ. ВОЛОДИМИР СОСЮРА СПОКОЄМ ПОВИТІ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити учням красу і своєрідність поезії В. Сосюри; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини, порівнювати поетичні твори різних авторів; розвивати здатність бачити те коло життєвих явищ, які стали об’єктом зображень; виховувати любов до поезії. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Цей концерт такий цікавий. Гра цесарка на […]...
- МИЛУЄМОСЬ ВЕЧОРОМ. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА ВЕЧІР ІДЕ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити учням красу і своєрідність поезії Марійки Підгірянки; вчити заглиблюватися в поетичні образи, аналізувати ліричні поезії; розвивати образне мислення, творчу уяву, вміння усвідомлювати особливу красу, виразність, емоційність поетичного слова; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Мляво місяць мерехтить, Мрійник, наш Мартин, не спить. Марно […]...
- ПОВТОРИ І ПРИГАДАЙ. ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ “З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: пригадати найважливіше з прочитаного у розділі “З літературної скарбниці”; узагальнити вивчене; вчити співставляти, порівнювати; розвивати вміння фантазувати, передавати під час читання настрій твору; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – вже скінчилася зима. Ні-ні-ні – йдуть веселі теплі дні. Ак-ак-ак – свистить […]...
- ЗАМИЛУВАННЯ ПЕРЕПЛІТАЄТЬСЯ ЗІ СМУТКОМ. ГАННА ЧУБАЧ ЗУПИНЮСЯ НАД РІКОЮ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: навчати учнів розуміти образність ліричного вірша, відчувати естетичне задоволення від вдало дібраних автором слів, удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою На шипшині шпак співав Пісеньку-потішку, І шишкарик йому дав Щонайбільшу шишку. Знають навіть […]...
- У КОЖНОГО СВІЙ ТАЛАНТ. ІВАН СВІТЛИЧНИЙ “ПІВЕНЬ-ГОРЛОПАН”, “СЛУХАЛА ЛИСИЧКА СОЛОВ’Я” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Сі-сі-сі – будьте впевнені усі. Уть-уть-уть – зимові місяці пройдуть. Не-не-не – засяє […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАСА І МИЛОЗВУЧНІСТЬ ПОЕЗІЇ ДМИТРА ПАВЛИЧКА – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглибити знання учнів про творчість Дмитра Павличка; розкрити красу і своєрідність його поезії; навчати розуміти поетичну мову; розвивати творчу уяву здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати емоцію читача. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Вовк ведмедя розбудив: – Вже весна, гуляти йди! Виліз велетень з барлогу – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Їжак та їжаченя Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає – Сироїжки їм збирає. 2. Гра “На гірку […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити знання учнів про весну; збагатити їхнє уявлення про красу природи, життя тварин навесні; розвивати уяву, вміння передавати під час читання настрій твору; збагачувати словник образними висловами; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Котик мишку наздогнав І сказав: м’яв! А вона на те: […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАТЬКІВЩИНА – РІДНИЙ КРАЙ – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: збагатити знання учнів про наш край, про історію, культуру своєї Вітчизни; розвивати навички читання, зв’язне мовлення; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини, до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Па-па-па – розсипана крупа. Пе-пе-пе – кошеня сліпе. По-по-по – річка Лімпопо. Іп-іп-іп – зеленіє кріп. Ап-ап-ап […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАЇНА ДИТЯЧИХ ЖУРНАЛІВ – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї; розвивати вміння самостійно читати дитячу періодику, комунікативні здібності; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Заіскрились в лузі роси, Заспівали в росах коси. І синочкові не спиться, Коли в тата косовиця. Л. Куліш-Зіньків […]...
- ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ. ЗАВДАННЯ З ПОЕТИЧНОЇ ЗБІРКИ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів за опрацьованим розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність уявляти описані картини, співпереживати, мислити словесно художніми образами; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку дихання – Задми свічку. – Понюхай квіточку. – Пий чай із […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ХЛІБ – УСЬОМУ ГОЛОВА – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: навчати учнів читати швидко і виразно; усвідомлювати зміст прочитаного; поглибити знання учнів про важку працю хлібороба, розвивати пам’ять, ерудицію; виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до хліборобської праці. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Скороти речення” Учитель вимовляє речення – діти усвідомлюють його. Речення повторюється вчителем – учні запам’ятовують. Після […]...
- ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Платона Воронька; удосконалювати навички правильного виразного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; вчити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитайте! Посміхніться! Якби пшоно, якби сіль, То зварила б я кисіль. Якби снігу та дощу, То зварила горщик […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички свідомого, правильного та виразного читання, критичне мислення, творчі здібності дітей; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Вступна бесіда – Сьогоднішній урок присвячений видатному українцеві […]...
- ПОРІВНЯННЯ. ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ “ЛІС ВОСЕНИ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Олександра Олеся; удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, знаходити порівняння, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ав-ав-ав – не лови гав. Ив-ив-ив – я квіти […]...
- ЛІТЕРАТУРНЕ СВЯТО “КНИЖКА – ДОБРИЙ, МУДРИЙ ДРУГ” – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр ЛІТЕРАТУРНЕ СВЯТО “КНИЖКА – ДОБРИЙ, МУДРИЙ ДРУГ” Мета: розкрити значення книги в житті людини; ознайомити дітей із правилами користування книгами; прищеплювати дбайливе ставлення до книжок; виховувати бережливе ставлення до книги, бажання більше читати. Обладнання: костюми для героїв інсценізації (або ляльки-іграшки); аудіо-записи. ХІД ЗАХОДУ I. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ – Дуже добре, коли в людини багато друзів. […]...
- ПРИНАДИ ЛІТНЬОГО РАНКУ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “РИБАЛКА-ДИВАК” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні; формувати оцінні судження, навчати виділяти головне; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Хоче залізти в шафу кішка, Шурхотить у шафі мишка. 2. Гра “Нумо, прочитай!” – Розв’яжіть “складові” приклади і […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. Т. Г. ШЕВЧЕНКО – ВЕЛИКИЙ СПІВЕЦЬ УКРАЇНИ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розширити знання учнів про національного поета – генія українського народу; викликати почуття симпатії до малого Тараса, до його природнього розуму, допитливості, хисту, співчуття до його нелегкого життя; зацікавити школярів прочитаним і почутим; розвивати усне мовлення, вміння коментувати, робити висновки; виховувати пошану до історичного минулого нашого народу, повагу до творчої спадщини митця. Хід уроку I. […]...
- ДИВА В ПРИРОДІ. ІВАН СЕНЧЕНКО “ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАЙЦЕМ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання творів; формувати оцінні судження, вчити сприймати змальовані словами образи природи, відчувати образність художнього слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою – Читайте швидко й чітко! КЛЮЄ КУРКА КРУПКУ Курник Кривенький На горбку. Гарненька Курка […]...
- НЕ УПУСТИ СВОЮ ЖАР-ПТИЦЮ. ВОЛОДИМИР КОЛОМІЄЦЬ ТЮХТІЙ І ТОРОХТІЙ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезією Володимира Коломійця; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; активізувати читацькі інтереси школярів; розвивати здатність емоційно реагувати на художнє слово, співпереживати, творити, мислити словесно художніми образами; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Голосна очеретянка Оселилась якось ранком У рясних очеретах. […]...
- ЗВОРУШЛИВЕ ЗВУЧАННЯ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ПРИСПАЛО ПРОСО ПРОСЕНЯ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини, пройматися почуттями; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до поезії. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Цап забрів у двір рогатий – Цуценя втекло до хати. Цілу ніч […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАННА ЧУБАЧ “РОСА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю української поетеси Г. Чубач; удосконалювати навички читання віршованих творів; навчати сприймати зміст поезії на слух; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до природи, художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ла-ла-ла – бігла край села. Ля-ля-ля – зелене гілля. Та-та-та – спіймали […]...
- ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “В ЛІСІ Є ЗЕЛЕНА ХАТА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку дихання – “Задми свічку”; – ” Понюхай квіточку “; – ” Пий чай із блюдця “; – ” Подми на кульбабку “; – “Насос”; […]...
- ЯК ПОБАЧИТИ ДИВА? ГАННА ЧУБАЧ “У ЛІСОЧКУ НА ПЕНЬОЧКУ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до поезії. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Чи то лис, чи то ліс, Чи то кинь, чи то кінь, Чи то кит, чи то кіт – Звуки плутати […]...
- ПЕЙЗАЖ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ЛАЗИТЬ СОНЕЧКО В ТРАВАХ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість Миколи Вінграновського; вчити розуміти образну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над художнім змістом; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою ДЖМЕЛІ Де цвіту рясне гілля, Ви побачите джмеля. Він кружляє […]...
- БІЛИЙ ВІРШ. ДМИТРО ПАВЛИНКО НА ЩАСТЯ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність сприймати звукові словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ло-ло-ло – сонце зайшло, Се-се-се – сутінки […]...