ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – Урок 2 – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ

Мета: узагальнити знання учнів за розділом “Видатні українські письменники”; вчити порівнювати, співставляти опрацьовані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Помережить морозець

Для Миколки комірець.

Намалює для Мар’янки

Квіти маку і рум’янку.

2. Гра “Склади віршик”

– Складіть віршик за поданими римами.

_____ зернята _____ питати

_____ бились _____ крука

_____ курчата _____ набрати

_____ поживились _____ наука

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Максима Рильського “Ким хочеш бути, хлопчику, в житті?”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Який розділ ми завершили вивчати?

– Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом “Видатні українські письменники”. Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Що пішов шукати малий Тарас?

А) Ставок;

Б) гриби;

В) залізні стовпи.

2. Де був написаний “Заповіт”?

А) У Києві;

Б) у Переяславі;

В) у Черкасах.

3. Ким був батько І. Я. Франка?

А) Ковалем;

Б) каменярем;

В) кухарем.

4. Скільки разів бігала Лисичка від Вовчика до “похресників”?

А) П’ять;

Б) сім;

В) три.

5. На чому в дитинстві їздив Максим Рильський по Сахарі?

А) На машині;

Б) на стільці;

В) на сомокаті.

6. Хто сказав горобчику, що розум на дорозі не валяється?

А) Сова;

Б) крук;

В) ворона.

Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4в; 5б; 6б.

2. Гра “З’єднай назву твору та його автора”

“Дивувалась зима” Т. Г. Шеченко

“Давня весна” І. Я. Франко

“Хор Лісових Дзвіночків” Леся Українка

“Вітер віє-повіває…” Павло Тичина

3. Гра “Чиї це слова?”

– Пані! Чи ви спите? Пані! Пані! (Горобець. Леся Українка “Біда навчить”)

– Прощай, гаю милий!

І ти, дубе мій високий,

Друже мій єдиний. (Конвалія. Леся Українка “Конвалія”)

– Ото дурний! Зачепив за дубовий корінь та її тягне! Думає, що мене за ногу вхопив. Тягни, дурню, тягни! (Лисичка. Іван Франко “Лисичка-кума”)

– Я не в Моренці, а в Кирилівку йду (Малий Тарас. Тарас Шевченко “Тарас Шевченко про себе”).

– А в книжках хіба неправду пишуть? Ти сама казала, що “Кобзар” – то свята правда. (Леся. Микола Олійник “Леся”)

4. Фізкультхвилинка

5. Конкурс на краще виразне читання з пам’яті улюбленого вірша

6. Конкурс знавців поезії

Гра “Доповни рядочок”

– Вітер з гаєм розмовляє,

Шепче з осокою,

Пливе човен по Дунаю…

– Фрако – то гордість і окраса

Свого народу і землі.

Він, мов молодший брат Тараса…

– Моя душа ніколи не забуде

Того дарунка, що весна дала;

Весни такої не було й не буде…

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Який розділ завершили вивчати?

– Який твір з цього розділу сподобався найбільше?

– Як оцінюєте свою роботу на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати відповіді на запитання (с. 115).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – Урок 2 – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ