ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ

Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного краю.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна гімнастика

– “Парашутик”.

На кінчик носа покласти ватку, широким язиком у формі “чашечки”, притиснутим до верхньої губи, здути ватку з носа вгору. …

– “Забити м’яч у ворота”,

“Виштовхнути” широкий язик між губами (немов заганяєш м’яч у ворота). Дути із затиснутим між губами язиком (щоки не надувати).

2. Гра “Зроби веселинку”

ХУДОЖНИЦЯ

Малювала тигра внучка:

Замість тигра вийшла… (Жучка).

От Кіндрат, так Кіндрат!

Зуб зламав об… (мармелад).

Кіт-рибалка у човні

Мріє на світанні:

– От якби зловить мені

Карася в… (сметані).

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання вірша Анатолія Качана “Летючий корабель”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Який розділ ми завершили вивчати?

– Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи за розділом. Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Які комахи обліпили яблуко?

А) Бджоли;

Б) мухи;

В) джмелі.

2. З чим Олександр Олесь порівнює степ зимою?

А) 3 ватою;

Б) з периною;

В) з пухом

3. Де Арсен уперше побачив Ласочку?

А) На кручі;

Б) на березі;

В) в човні.

4. Де знаходиться Опішня?

А) На Київщині;

Б) на Полтавщині;

В) на Сумщині.

5. Яке місто стоїть над річкою Уж?

А) Ужгород;

Б) Золочів;

В) Мукачеве.

6. Хто викопав ставок біля козацького села?

А) Запорожці;

Б) селяни;

В) літні люди.

Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4б; 5а; ба.

2. Робота в групах

– З’єднайте назву твору з автором.

“Як не любить той край…”

Анатолій Качан

“Євшан”

Григір Тютюнник

“Я хочу на озеро Світязь…”

Володимир Сосюра

“Летючий корабель”

Марко Вовчок

“Ласочка”

Ліна Костенко

“Літній ранок”

Надія Кир’ян

3. Гра “Пригадай твір та його автора”

– Така краса, висока і нетлінна,

Що хоч спинись і з Богом говори… (Ліна Костенко “Усе моє, все зветься Україна…”)

– Долиною повилась річечка, наче хто кинув нову стрічку на зелену траву. (Михайло Коцюбинський “Літній день”)

– Це і є найвища ознака майстерності художника, у руках якого оживає глина. (Тетяна Кара-Васильєва “Співуча глина”)

4. Гра “Віднови слова, впізнай вірш і автора”

“Ой лишенько! – кричить сова.-

Пропали літери! Овва!

Без букв цих жити ми не можем,

Допомогти ж зуміє кожен.

Будь ласка, діти, поміркуйте

І нас скоріше порятуйте!”

Завдання: вставити пропущені букви та прочитати вірш, вказати назву вірша та його автора.

3-л-н-й л-ст тр-мт-ть н – г-лц-,

М-в ст-г н-щ-гл-к-р-бл-.

В н-вк-л-с-н-чн-й м-ндр-вц–

Н-х-й щ-ст-ть т-б-,’3-мл-!

(“Летючий корабель” Анатолій Качан)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Який розділ завершили вивчати?

– Який твір з цього розділу сподобався найбільше?

– Як оцінюєте свою роботу на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати відповіді на запитання, подані у підручнику (с. 78).




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ