ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Артикуляційна гімнастика
– “Парашутик”.
На кінчик носа покласти ватку, широким язиком у формі “чашечки”, притиснутим до верхньої губи, здути ватку з носа вгору. …
– “Забити м’яч у ворота”,
“Виштовхнути” широкий язик між губами (немов заганяєш м’яч у ворота). Дути із затиснутим між губами язиком (щоки не надувати).
2. Гра “Зроби веселинку”
ХУДОЖНИЦЯ
Малювала тигра внучка:
Замість тигра вийшла… (Жучка).
От Кіндрат, так Кіндрат!
Зуб зламав об… (мармелад).
Кіт-рибалка у човні
Мріє на світанні:
– От якби зловить мені
Карася в… (сметані).
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра “Хто краще?”
Конкурс на краще виразне читання вірша Анатолія Качана “Летючий корабель”.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Який розділ ми завершили вивчати?
– Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи за розділом. Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра “Чи уважний ти читач?”
Тестування
1. Які комахи обліпили яблуко?
А) Бджоли;
Б) мухи;
В) джмелі.
2. З чим Олександр Олесь порівнює степ зимою?
А) 3 ватою;
Б) з периною;
В) з пухом
3. Де Арсен уперше побачив Ласочку?
А) На кручі;
Б) на березі;
В) в човні.
4. Де знаходиться Опішня?
А) На Київщині;
Б) на Полтавщині;
В) на Сумщині.
5. Яке місто стоїть над річкою Уж?
А) Ужгород;
Б) Золочів;
В) Мукачеве.
6. Хто викопав ставок біля козацького села?
А) Запорожці;
Б) селяни;
В) літні люди.
Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4б; 5а; ба.
2. Робота в групах
– З’єднайте назву твору з автором.
“Як не любить той край…” | Анатолій Качан |
“Євшан” | Григір Тютюнник |
“Я хочу на озеро Світязь…” | Володимир Сосюра |
“Летючий корабель” | Марко Вовчок |
“Ласочка” | Ліна Костенко |
“Літній ранок” | Надія Кир’ян |
3. Гра “Пригадай твір та його автора”
– Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори… (Ліна Костенко “Усе моє, все зветься Україна…”)
– Долиною повилась річечка, наче хто кинув нову стрічку на зелену траву. (Михайло Коцюбинський “Літній день”)
– Це і є найвища ознака майстерності художника, у руках якого оживає глина. (Тетяна Кара-Васильєва “Співуча глина”)
4. Гра “Віднови слова, впізнай вірш і автора”
“Ой лишенько! – кричить сова.-
Пропали літери! Овва!
Без букв цих жити ми не можем,
Допомогти ж зуміє кожен.
Будь ласка, діти, поміркуйте
І нас скоріше порятуйте!”
Завдання: вставити пропущені букви та прочитати вірш, вказати назву вірша та його автора.
3-л-н-й л-ст тр-мт-ть н – г-лц-,
М-в ст-г н-щ-гл-к-р-бл-.
В н-вк-л-с-н-чн-й м-ндр-вц–
Н-х-й щ-ст-ть т-б-,’3-мл-!
(“Летючий корабель” Анатолій Качан)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Який розділ завершили вивчати?
– Який твір з цього розділу сподобався найбільше?
– Як оцінюєте свою роботу на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати відповіді на запитання, подані у підручнику (с. 78).





Related posts:
- ВСТУП ДО РОЗДІЛУ. ВОЛОДИМИР СОСЮРА. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ… ЛІНА КОСТЕНКО. УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: почати ознайомлення учнів з новим розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити виділяти головне, аналізувати, висловлювати свої міркування, інтонацією передавати настрій твору; розвивати зв’язне мовлення, вміння бачити та відчувати красу поетичного слова; виховувати любов до Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Холодно зараз у лісах і лугах. Холодно зайчикам, лискам, птахам, Затишно, […]...
- АНАТОЛІЙ КАЧАН, ЛЕТЮЧИЙ КОРАБЕЛЬ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Анатолія Качана; ознайомити з його віршем “Летючий корабель”; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика – “Гармошка”. Посміхнутися, зробити “грибочок” (присмоктатися широким язиком до піднебіння). Не відриваючи язика, відкривати […]...
- ГРИГІР ТЮТЮННИК. ЛАСОЧКА – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом Григора Тютюнника, з його оповіданням “Ласочка”; вдосконалювати навички виразного і свідомого читання, вміння швидко орієнтуватися у тексті, ділити його на частини; розвивати зорову пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати спостережливість, чуйність, любов до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Добрий день! В добрий час! Рада, діти, бачить вас! Ви […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – Урок 2 – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: узагальнити знання учнів за розділом “Видатні українські письменники”; вчити порівнювати, співставляти опрацьовані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Помережить морозець Для Миколки комірець. Намалює для Мар’янки Квіти маку і рум’янку. 2. Гра “Склади […]...
- ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ. СТЕП – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: розширювати знання дітей про життєвий і творчий шлях Олександра Олеся; розвивати вміння бачити словесні картини, розуміти красу поетичних творів; збагачувати мовлення образними виразами; вдосконалювати навички правильного, виразного і свідомого читання; викликати захоплення красою і мудрістю природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Вліз у хату їжачок […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – Урок 4 – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: узагальнити знання учнів за розділом “Світ дитинства в літературі”; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Закінчилася перерва, Пролунав чаклун-дзвінок. А тепер усі швиденько Налаштуйтесь на урок. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Поети” – З’єднайте частини вірша. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ – РОЗДІЛ СЬОМИЙ. ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ Мета: узагальнити знання учнів за розділом “Літературні казки зарубіжних письменників”; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. – Накрапає дощ (тихо). – Дощ пускається сильніше (голосніше). […]...
- НАДІЯ КИР’ЯН. ЄВШАН – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання літературних творів; вчити аналізувати прочитане; розвивати творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Знов луна шкільний дзвінок, Всіх нас кличе на урок. Ви гарненько всі сідайте Спинки рівненько тримайте. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Прочитай слова” – Розв’яжіть “граматичні” приклади та назвіть відповіді. […]...
- ВОЛОДИМИР ЛУЧУК. СКІЛЬКИ РІЧОК В УКРАЇНІ? СТЕПАН ЖУПАНИН. ЗАГАДКА-ДОБАВЛЯНКА – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: розширювати та доповнювати знання учнів про Україну; вдосконалювати навички свідомого, виразного читання віршованих творів; збагачувати мовлення учнів словами-назвами річок, розвивати пам’ять, увагу, образне мислення; виховувати любов до Батьківщини. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика – “Пароплав гуде”. Губи в посмішці, відкрити рот, з напругою вимовити довгий “и-и-и…”. – “Слоник […]...
- ЛІНА КОСТЕНКО. Я ХОЧУ НА ОЗЕРО СВІТЯЗЬ… – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: розширювати знання учнів про озера України; продовжити ознайомлення з творчістю Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати гордість за свою Батьківщину. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика – “Горішки”. Рот закритий, кінчик язика з напругою по черзі упирається в щоки. На щоках […]...
- ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. ВОСЕНИ ПАХНЕ ЯБЛУКАМИ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання художніх творів; вчити аналізувати прочитане, висловлювати свої почуття; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Видумуй,, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будь І про кмітливість не забудь! II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. […]...
- МАРКО ВОВЧОК. ЛІТНІЙ РАНОК. МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ. ЛІТНІЙ ДЕНЬ – РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити інтонацією передавати настрій твору; розвивати вміння бачити та відчувати красу й різноманітність природних явищ, передавати своє ставлення до змісту твору, порівнювати, спів – ,ставляти прочитане; виховувати спостережливість, любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і дзвоник пролунав, До бесіди всіх позвав. Всі ви сіли рівно, вправно, […]...
- ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Анатолій Качан “Летючий корабель”. Мета. Вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи; розвивати творчу уяву. Хід уроку I. Вправи на розвиток читацьких навичок. 1. Вправа на розвиток фонетичного слуху. Гра “Впіймайте на гачок”. Зубри – зубри – зуби – зубри. Славну […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Твори з розділу “Як не любить той край…”. Мета. Систематизувати знання учнів з розділу; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; удосконалювати навички свідомого і виразного читання; виховувати повагу до минулого. Хід уроку І. Систематизація і узагальнення знань учнів. 1. Відповіді на запитання. – Як ви зрозуміли назву розділу? Які картини природи рідного краю […]...
- УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Володимир Сосюра “Як не любить той край”. Ліна Костенко “Усе моє, все зветься Україна”. Мета. Вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих текстах; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку. Учитель читає вірш. Всією душею, всім своїм серденьком Люблю тебе, рідний […]...
- СКІЛЬКИ РІЧОК В УКРАЇНІ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Володимир Лучук “Скільки річок в Україні”. Ліна Костенко “Я хочу на озеро Світязь”. Мета уроку. Удосконалювати навички читання віршових творів; формувати уміння працювати над текстом, вникати у його зміст; вчити правильно інтонувати речення, різні за метою висловлювання; виховувати допитливість, уважність. Хід уроку I. Вправи на розвиток читацьких навичок. 1. Вправа на тренування дихального […]...
- ДИВНОЮ КАЗКОЮ БУВ МЕНІ СВІТ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Олександр Олесь “Степ”. Мета. Доповнити знання дітей про творчість і біографію Олександра Олеся; вчити розуміти красу поетичних творів, допомагати відчути багатство мови; розвивати образне мислення, уяву; збагачувати мову епітетами і порівняннями. Обладнання. Портрет Олександра Олеся; виставка творів поета, запис пісні “Сміються й плачуть солов’ї”. Хід уроку І. Підготовка до читання нових творів. 1. […]...
- Я ЛЮБЛЮ, ЯК БУВАЄ ВОСЕНИ ПАХНЕ ЯБЛУКАМИ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Восени пахне яблуками”. Мета. Формувати уміння аналізувати прозові твори; вчити учнів захоплюватися красою природи; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення школярів. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Вправа, що сприяє формуванню швидкої реакції на слово. Гра “Хто це? Що це?”. Учитель називає ряд прикметників, а учні добирають до них […]...
- СИМВОЛ РІДНОЇ ЗЕМЛІ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Надія Кир’ян “Євшан”. Мета. Дати дітям уявлення про рослини-символи рідної землі; удосконалювати навички знаходити речення в тексті, доводити свої міркування; формувати оцінні судження. Обладнання. Зображення євшан-зілля. Хід уроку I. Підготовка до вивчення нового матеріалу. 1. Вправа на формування уміння розширювати й уточнювати виловлювання. Гра “Доповни речення”. Учитель промовляє речення і пропонує учням збільшувати […]...
- ЛІТО КРАСНЕ НАДВОРІ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Михайло Коцюбинський “Літній день”. Мета. Розширити уявлення дітей про красу природи влітку; вчити розкривати зміст образних висловів; формувати уміння аналізувати, робити висновки з прочитаного; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення. Обладнання. Картки із зображенням різних предметів, зі словами; аудіозапис п’єси А. Вівальді “Пори року. Літо”. Хід уроку І. Вправи на розвиток […]...
- КОЛИ ЩОСЬ РОБИШ, ДУМАЙ І ПРО НАСЛІДКИ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Василь Сухомлинський “Не забувай про джерело”. Мета. Розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього життя; удосконалювати навички виразного і правильного читання, літературного аналізу твору; викликати бажання брати краще з літературних джерел для самовиховання. Обладнання. Картки для контролю техніки читання. Хід уроку І. Вправи на вдосконалення техніки читання. 1. Гра “Незвичайна математика”. – Виконайте […]...
- КОЛИ У РУКАХ ОЖИВАЄ ГЛИНА – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Тетяна Кара-Васильева “Співуча глина” (скорочено). Мета. Ознайомити учнів з опішнянським розписом; навчати визначати в художньо-пізнавальному тексті найважливіші думки, передавати їх зміст; збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання; виховувати почуття прекрасного. Обладнання. Зображення виробів з глини (або самі вироби), картки зі словами. Хід уроку І. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Гра “Знайди зайве […]...
- ЯК ГАРНО ЛІТНЬОГО РАНКУ – ЯК HE ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ Матеріал уроку. Марко Вовчок “Літній ранок”. Мета. Вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі; продовжити роботи над розвитком мовлення дітей, його образністю, виразністю; розвивати уяву і фантазію школярів. Обладнання. Фотоілюстрації або малюнки із зображенням літніх краєвидів; картки для контролю техніки читання. Хід уроку I. Підготовка до сприймання нового матеріалу. 1. Відгадування загадки. – […]...
- ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ… Художники малюють картини фарбами, а письменники створюють образи словами. У творах, які ти прочитаєш, про явища природи, людську працю написано так влучно і виразно, що ці картини можна побачити у своїй уяві, відчути ставлення автора до зображеного. Читаючи, звертай увагу, які настрої та почуття передано у творах, які слова вжито, […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАННА ЧУБАЧ “РОСА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю української поетеси Г. Чубач; удосконалювати навички читання віршованих творів; навчати сприймати зміст поезії на слух; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до природи, художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ла-ла-ла – бігла край села. Ля-ля-ля – зелене гілля. Та-та-та – спіймали […]...
- ГРИЦЬКО БОЙКО. КОНСУЛЬТАНТ. МИКОЛА СИНГАЇВСЬКИЙ. СМІХ ДЛЯ ВСІХ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; формувати вміння аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження; розвивати зв’язне мовлення учнів, пізнавальні інтереси; виховувати відповідальність за свої слова і вчинки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Гра “Телефоніст”. Робота в групах Учитель роздає першому учаснику кожної групи текст скоромовки. За сигналом учителя […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – “ОХ”, “ЛЕТЮЧИЙ КОРАБЕЛЬ” – НАРОДНІ КАЗКИ – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА – 5 КЛАС 1.Що називається казкою? Це фольклорний розповідний твір про вигадані, а часто й фантастичні події. 2.Назвіть основні особливості народної казки. Фантастика (фантастичні події, казкові герої, чудодійні предмети); різке протиставлення добра злу; своєрідність побудови (зачин, трикратність, кінцівка); невелика кількість дійових осіб (дві-три); мова (повтори слів і виразів, співзвучні слова, казкові вислови). 3.Якими рисами характеру народ наділяє головного […]...
- МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ. ДИТИНСТВО – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: розширити, поглибити и узагальнити знання учнів про життя і творчість М. Т. Рильського; збагачувати словник новими й образними висловами; вдосконалювати вміння розмірковувати над прочитаним, виділяти головне; розвивати образне мислення, творчу уяву; виховувати дружбу, товариськість. . Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гедзик гвалт гукає гаву, Кличе гаву на […]...
- ГАННА ЧУБАЧ. НАЙРІДНІШІ ГОЛОСИ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: формувати навички швидкого, виразного, правильного читання; розвивати вміння учнів передавати під час читання настрій твору, ставлення автора до зображуваного; розвивати уяву, спостережливість; виховувати любов і бережливе ставлення до рідних людей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА – Перш ніж ми почнемо працювати, згадаймо вимоги до усного мовлення. Правильне! Грамотне! Чітке! Зрозуміле! – […]...
- ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ДАВНЯ ВЕСНА – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: поглибити знання учнів про творчість Лесі Українки; викликати емоційне сприйняття вірша; розкрити вплив природи на настрій і почуття поетеси; розвивати образне мислення, уяву; прищеплювати інтерес до творчості Лесі Українки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Кружляло, дзижчало, Петляло, пищало. Летіло, дзвеніло, Гуділо, бриніло. Сіло, вмостилось. Трісь! Десь поділось. […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК “ДИКИЙ МАК”. ЗІРКА МЕНЗАТЮК “МАК” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: навчати учнів читати вдумливо і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного, розмірковувати, придивлятися, прислухатися до звучання художнього слова; розвивати мовлення учнів, естетичний смак; прищеплювати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Дощик”. Робота над скоромовкою Діти читають хором: – Накрапає дощ (тихо); – Дощ сильнішає (голосніше); – Злива (голосно); […]...
- АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ. СПІШУ ДОДОМУ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Анатолія Костецького; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити аналізувати прочитане, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Учитель посміхається. Урок наш починається. Голівки всі схиляються. Школярики стараються. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ГРІМ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість поета Миколи Вінграновського, вчити розмірковувати над текстом, емоційно реагувати на художнє слово; розвивати уяву, асоціативне мислення, мовне чуття, інтуїцію; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Фонетична зарядка – Як крапає дощ? (Кап-кап-кап) – Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр) – Як гуде машина? […]...
- ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ВІТЕР ВІЄ-ПОВІВАЄ… ВІТЕР З ГАЄМ РОЗМОВЛЯЄ… – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість Т. Г. Шевченка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів, уміння добирати потрібну інтонацію під час читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (за вибором учителя) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра “Хто краще?” Конкурс […]...
- ІВАН ФРАНКО. ДИВУВАЛАСЬ ЗИМА… ДРІМАЮТЬ СЕЛА… – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Івана Франка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, здатність відчувати красу поетичного слова; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Нумо, діти, підведіться! Всі приємно посміхніться. Пролунав уже дзвінок, Починаємо урок!.. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Гра “Алфавіт – стоп!” Ведучий мовчки […]...
- ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО. ІЗ СМІХОМ ТРЕБА БУТИ ОБЕРЕЖНИМ… ГАЛИНА МАЛИК. МАВПИНІ ІМЕНИНИ – РОЗДІЛ ВОСЬМИЙ. СВІТ ДИТИНСТВА В ЛІТЕРАТУРІ Мета: ознайомити учнів з гумористичними творами; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати морально-етичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправа для формування швидкої реакції на слово Гра “Слухай! Називай якомога більше слів” Читаю – … (книгу, газету, журнал…). Зачитався – … (повістю, казкою, оповіданням…). […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК “РЕМЕЗ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати активний словник учнів новими словами; формувати вміння аналізувати твір за змістом; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати любов до всього, що створила природа. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Дуже рада видра-мати: Навидрились видренята! Хто видрят покривдить схоче – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАТЬКІВЩИНА – РІДНИЙ КРАЙ – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: збагатити знання учнів про наш край, про історію, культуру своєї Вітчизни; розвивати навички читання, зв’язне мовлення; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини, до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Па-па-па – розсипана крупа. Пе-пе-пе – кошеня сліпе. По-по-по – річка Лімпопо. Іп-іп-іп – зеленіє кріп. Ап-ап-ап […]...
- ПАВЛО ТИЧИНА. СОНЦЕ І ДИМ – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творами Павла Тичини; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити сприймати почуття, передані у віршах; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. – Накрапає дощ (тихо). – Дощ […]...
- ПАВЛО ТИЧИНА. ХОР ЛІСОВИХ ДЗВІНОЧКІВ – РОЗДІЛ П’ЯТИЙ. ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ Мета: розширювати, поглиблювати знання дітей про творчість П. Г. Тичини; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати естетичні почуття, емоційність сприймання поезії, образне мовлення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Еге-ге та еге-ги Понесеться навкруги. Невеличкі електрички Привітались, як сестрички. 2. Гра “Угадай предмет […]...