Переказ уривка із твору О. Довженка Зачарована Десна
Мета. формувати високу культуру писемного мовлення одинадцятикласників, їх уміння відтворювати прочитаний текст логічно і послідовно, дотримуючись літературних норм.
Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II. Актуалізація опорних знань про типи мовлення, стилі мовлення та їх мовні засоби.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Читання переказу вчителем.
Для написання можна використати уривок із твору О. Довженка “Зачарована Десна “.
…Я не приверженець ані села старого, ні старих людей, ні старовини в цілому. Я – син свого віку і весь належу сучасникам своїм. Коли ж обертаюсь я часом до криниці, з якої пив колись я воду, і до моєї білої привітної хатини, і посилаю їм у далеке минуле своє благословення, я роблю ту лише “помилку”, яку роблять і робитимуть, скільки й світ стоятиме, душі народні живі всіх епох і народів, згадуючи про незабутні чари дитинства. Світ одкривається перед ясними очима перших літ пізнавання і всі враження буття зливаються в невмирущу гармонію, людяну, дорогоцінну. Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли, обертаючись до найдорожчих джерел отрочества, нічого не бачить вона дорогого, небуденного, нічого не гріє її, не будить радості ані людяного суму. Безбарвна людина ота, яку посаду не посідала б вона, і труд її, не зогрітий теплим промінням часу, безбарвний. Сучасне завжди по дорозі з минулого в майбутнє. Чому ж я мушу зневажати минуле? Невже для того, щоб навчить онуків ненавидіти колись дороге й святе моє сучасне, що стане теж для них колись минулим у велику добу комунізму!
Було в минулому житті моїх батьків багато неустройства, плачу, темряви й жалю. Неясні надії й марні сподівання знаходили собі могилу у горілці й сварах. А найбільше, чого їм відпустила доля, – роботи, тяжкої праці. Всі прожили свій вік нещасливо, кожен по-своєму – і прадід, і дід, і батько з матір’ю. Так, ніби всі були народжені для любові і мали всі талант до неї. То ж, певно, не знайшли одне одного, чи не доглянули, і гнів, і ненависть, які були огидні їм ціле життя, підкинула їм ворожка-чарівниця, і все життя облудні примари невпинно турбували їх і бентежили марно. І все життя їх було скорботним, як життя древніх. Вони не знали, як змінити його, і, віддаючи перевагу тому, чого не судила їм доба, не порадувались.
Тільки було се так давно, що майже все вже розтануло в далекім мареві часу, як сон, і потонуло. Одна лише Десна зосталася нетлінною у стомленій уяві. Святая, чиста ріка моїх дитячих незабутніх літ і мрій.
V. Написання переказу.
VI. Домашнє завдання.
Прочитати повість О. Довженка “Україна в огні”.
Related posts:
- Автобіографічний характер твору О. Довженка “Зачарована Десна” Повість “Зачарована Десна” – лірична розповідь про дитячі роки хлопчика Сашка. Але чи можна назвати її повністю автобіографічною? Мені здається, що цей твір дещо схожий на легенду про бідне дитинство великого письменника, адже писав його Довженко в часи, коли соціальне походження мало величезне значення і згадка хоча б про якийсь достаток батьківської сім’ї могла привести […]...
- Конспект уроку за уривками з кіноповісті О. Довженка Зачарована Десна Н. Головецька, Вчитель української мови та літератури Черкаська обл. Мета: показати майстерність О. Довженка у змалюванні описів вражень малого Сашка про довколишній світ, історію з левом, реальні та уявні ситуації; розвивати в учнів навички виразного читання прозового твору, творчу уяву; виховувати оптимізм, любов до батьків, рідної землі. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: Портрет […]...
- КОНСПЕКТ УРОКУ – ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА О. ДОВЖЕНКА – КАЗКОВА ПОДОРОЖ У СВІТ ЙОГО ДИТИНСТВА Тема: “Зачарована Десна” О. Довженка – казкова подорож у світ його дитинства. Проблематика. Характери. Поетика кіноповісті. Мета: ознайомити учнів зі змістом кіноповісті; дати характеристику образам – персонажам; проаналізувати естетику твору; розвивати уміння і навички учнів проникати в інтертекстову сферу художнього твору; виховувати почуття святості родини, України. Тип уроку: урок-дослідження. Форми організації навчання: групові. Хід уроку […]...
- Образ рідного краю в кіноповісті О. Довженка “Зачарована Десна” В записнику О. Довженка від 5 квітня 1942 р. читаємо нотатку, яка свідчить про те, що він з літами все частіше згадував рідну хату, благословенний край свого дитинства. Згадуючи зачаровану річку Десну, сінокіс, діда, батька, матір, письменник “сміявся і плакав”. На схилі свого вкороченого сталінізмом життя до нього все частіше приходили спогади. Вони мучили його […]...
- ” Зачарована Десна” як сповідь душі Олександра Довженка – твір з української літератури Світанок. Жнива. Разом з сонцем підіймаються люди. Рано на селі починається праця, та не просто так починається, а з піснею. Бо співаючи, легше працювати, це відомо всім. Та ось скінчилася робота. Відпочивають – і знову з піснею. Десь там, серед берізок, голосно співають дівчата, із-за велетнів-дубів могутнім басом їм вторять парубки. Ллється пісня, причому так, […]...
- ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА – СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ Спочатку автор цієї автобіографічної кіноповісті визнає, що в його повсякденне життя дедалі частіше почали вторгатися спогади. Мабуть, вони пов’язані з довгими роками розлуки з землею батьків. А може, у кожної людини настає такий час, коли вона повинна “усвідомити свою природу на ранній досвітній зорі коло самих її первісних джерел”. Пригадується Довженкові, який гарний […]...
- Моральна краса і духовна велич людини в кіноповісті О. Довженка “Зачарована Десна” – Твір з української літератури – Українська література – шкільна програма 12 класів – учнівські твори Творчість Олександра Довженка – кінорежисера і письменника має широке світове визнання. Сказані митцем слова; “Я належу людству” сьогодні цілковито п1дтвеЬдили його права на них. Так, своєму народові письменник Віддав своє життя, своє серце, свій талант. Народна мораль завжди була і є важливим засобом вихованця молодого покоління. її автор, відмовившись від традиційного переказу вражень дитячих літ, […]...
- Краса людини і природи у кіноповісті Олександра Довженка Зачарована Десна – Творча робота з української літератури У синьому небі – журавлиний ключ, сумним курликанням летить він у далеку чужину, щоб навесні, коли перші промені сонця зігріють землю, повернутися назад. Чи трави тут духмяніші, чи сонце тепліше, що радо повертаються птахи у рідну сторононьку? Лише кволим не судилося повернутися. Одинокого журавля з перебитим крилом нагадує мені Олександр Довженко, що повертався до рідного […]...
- Моральна краса і духовна велич людини в кіноповісті О. Довженка “Зачарована Десна” – твір з української літератури Творчість Олександра Довженка – явище особливе, багатогранне, масштабне. Він належав до геніальних творців, які сповна увічнили свою добу і провістили шляхи, якими мистецтво повинно йти далі, підносячись на верхогір’я краси і правди. Народжений прекрасною землею, щедро обдарований багатогранними здібностями і талантами, цей селянський син з берегів зачарованої Десни зміг піднятися до вершин світової слави. У […]...
- Шкільний твір на тему – Моральна краса духовна велич людини в кіноповісті Олександра Довженка “Зачарована Десна” Людина завжди повинна пам’ятати, Звідки вона пішла у життя, Людина не має права бути безбатченком. Довженків світ… Замріяний деснянські далі внесли в нього ніжність, радощі й скорботу, віру в торжество добра та людяності. Тому такими близькими і зрозумілими кожному поколінню людей є його твори. Для мене цього року відкрився дивовижний, “зачарований” світ літератури – твори […]...
- Зачарована Десна (Скорочено) – Олександр Довженко Зачарована Десна (Скорочено) – Олександр Довженко У реальний світ оповідача все частіше починають вторгатися спогади. Оповідач згадує дитинство. До чого ж гарно і весело було на городі! Чого тільки не насадить невгамовна мати. А сад як зацвіте! У нас був дід дуже схожий на Бога. Любив спати на погребні, звали його Семеном. Пахнув дід теплою […]...
- ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА До чого ж гарно і весело було в нашому городі! Ото як вийти з сіней та подивись навколо – геть-чисто все зелене та буйне. А сад було як зацвіте весною! А що робилось на початку літа – огірки цвітуть, гарбузи цвітуть, картопля цвіте. Цвіте малина, смородина, тютюн, квасоля. А соняшника, а маку, буряків, лободи, укропу, […]...
- Скорочено – ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО Спочатку автор цієї автобіографічної кіноповісті визнає, що в його повсякденне життя дедалі частіше почали вторгатися спогади. Мабуть, вони пов’язані з довгими роками розлуки з землею батьків. А може, у кожної людини настає такий час, коли вона повинна “усвідомити свою природу на ранній досвітній зорі коло самих її первісних джерел”. Пригадується Довженкові, який гарний […]...
- Що таке моральна краса й духовна велич – за кіноповістю Зачарована Десна – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Олександр Довженко – відомий кінорежисер і письменник, його творчість має світове визнання. Сказані митцем слова: “Я належу людству” сьогодні Цілковито підтвердили його права на них. Так, своєму народові письменник віддав своє життя, своє серце, свій талант. Народна мораль завжди була і є важливим засобом виховання молодого покоління. Автор “Зачарованої Десни”, відмовившись від традиційного переказу вражень […]...
- Твір на тему – Психологія дитини у кіноповісті “Зачарована Десна” О. Довженко увійшов в історію світової художньої думки як самобутній поет екрана і слова. Поєднавши у собі талант режисера і письменника, своєю творчістю він збагатив і зблизив ці два види мистецтва – словесного і візуального, відкрив нові досі не знані можливості в пізнанні і відображенні динаміки нашого життя. Перші спогади про незвичайну ріку дитинства виникли […]...
- ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ (Фрагменти ) (…) До чого ж гарно й весело було в нашому городі! Ото як вийти з сіней1 та подивитись навколо – геть-чисто все зелене та буйне. А сад було як зацвіте весною! А що робилось на початку літа огірки цвітуть, гарбузи цвітуть, картопля цвіте. Цвіте малина, смородина, тютюн, квасоля. А соняшника, а маку, буряків, […]...
- Чарівне царство природи у творі “Зачарована Десна” – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Можна багато чого любити на світі, можна багато чому вклонятися і багато чим пишатися. Але так любити, так вклонятися і так пишатися рідною природою, як це робив Олександр Довженко у своїй кіноповісті “Зачарована Десна”, мабуть, зможе не кожний. Письменник спогадами лине у своє дитинство, щоб знову відчути присутність живої краси рідної природи, стати її захисником […]...
- “Зачарована Десна” – Олександр Довженко (1894-1956) – Українська література 1940-1950 років Довженко розпочав роботу над кіноповістю “Зачарована Десна” 1942 року, а оприлюднив твір у журналі “Дніпро” в 1956 році. “Автобіографічне кінооповідання” – таке жанрове визначення творові дав автор. Почерк сценариста позначився на специфіці сюжету: замість цілісної сюжетної лінії – набір епізодів, картин, які зринають у пам’яті митця. Спогад є основною формою змалювання життя, композиційним засобом для […]...
- Контрольний тематичний твір за творчістю О. Довженка Мета. оцінити рівень розуміння та творчого підходу одинадцятикласників у висвітленні проблем, порушених у творах О. Довженка; формувати уміння і навички логічно висвітлювати власні думки, робити самостійні висновки. Тип уроку. урок розвитку зв’язного мовлення учнів. Обладнання. літературно-критичні матеріали дослідників творчості О. Довженка, критерії оцінювання письмових висловлювань (Програма Українська література. 5-11 класи.” – К., 2001). Хід уроку […]...
- ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО. ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА – АВТОБІОГРАФІЧНА КІНОПОВІСТЬ – ЛІТЕРАТУРА сер. ХХ-ХХІ ст. ЕМІГРАНТСЬКА ЛІТЕРАТУРА – Кіноповість “Зачарована Десна” (1941-1956, уперше надрукована в журналі “Дніпро”) була написана у період фактичного “ув’язнення” в Москві, коли психологічний стан О. Довженка і його туга за Батьківщиною досягли апогею. Кінорежисер мав на меті зняти за кіносценарієм фільм, але не судилося. √ Кіноповість Розповідає про життя дитини на берегах Десни, яке автор описує, проживши насичені […]...
- Поема людяності та краси (за кіноповістю “Зачарована Десна”) – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Ви знаєте, що вже не побачити тих повеней на Десні, про які згадує Довженко? Русло річки змінили, вода її тече, жовта від глини, у нових берегах. Але в луках та полях, там де раніше текла стрімка вода, досі квітнуть рослини, що виростають тільки по берегах. Отак і пам’ять людська – як не намагаються пустити її […]...
- Моpальна кpаса і духовна велич людини в кіноповісті Олександpа Довженка Зачаpована Десна “Я наpодився і жив для добpа і любові”, – так визначив своє життєве кpедо Олександp Довженко. Кому не відоме це славне ім’я сьогодні. Письменнк, кіноpежисеp, великий патpіот свого наpоду і син свого часу. Кого не хвилюють його кіноповісті. Всесвітнє визнання його таланту незапеpечне, бо ще майже соpок pоків тому на спеціальному конкуpсі у Бpюсселі сеpед […]...
- РЗМ № 1. Усний переказ фрагмента твору (за казкою Ох) Мета: перевірити, як учні вміють виразно, грамотно переказувати найцікавіший епізод з казки, знають її зміст; розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, логічне мислення; виховувати шанобливе ставлення до духовної спадщини предків. Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Засоби навчання: підручник, збірки народних казок, пам’ятка для оповідача, учнівські малюнки, аудіозаписи. Випереджувальні завдання: дітям об’єднатись у чотири групи. Кожній […]...
- Філософське осмислення краси людини і краси природи у творі “Зачарована Десна” – І варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Здається, життя – це чергування дійсності та спогадів. Дійсність інколи не дає часу заглибитися людині в минуле, але коли цей час надходить, тоді людина з радістю та деяким смутком починає споглядати те, що відбувалося колись, що ставало поштовхом до нових і нових зустрічей, ідей, надій та мрій. Сталось саме так і з Олександром Довженком, який […]...
- Вічні цінності в кіноповісті “Зачарована Десна” – I варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Творчість Олександра Довженка – кінорежисера і письменника – має широке світове визнання. Народжений прекрасною землею, обдарований багатогранними здібностями і талантами, цей селянський син з берегів зачарованої Десни зміг піднятися до вершин світової слави. У центрі уваги всієї творчості митця знаходиться людина-трудівник, яка втілює в собі всі надбання людської культури, загальнолюдський зразок краси та гармонійності. Вихований […]...
- Вічні цінності в кіноповісті “Зачарована Десна” – IІ варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Творчість Олександра Довженка – явище особливе, багатогранне, масштабне. Він належав до геніальних творців, які сповна ввічнили свою добу і провістили шляхи, якими мистецтво повинне йти далі, підносячись на верхогір’я краси і правди. Народжений прекрасною землею, щедро обдарований здібностями і талантами, цей селянський син з берегів прекрасної Десни зумів піднятися до вершин світової слави. У центрі […]...
- РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. ПЕРЕКАЗ НАЙЦІКАВІШОЇ ПРИГОДИ ГЕРОЯ-ПІДЛІТКА З ТВОРУ А. ДІМАРОВА “БЛАКИТНА ДИТИНА” Мета: перевірити, як учні вміють виразно, грамотно переказувати найцікавішу пригоду героя повісті, знають її зміст; розвивати культуру зв’язного мовлення, пам’ять, логічне мислення, вміння аргументувати своє зацікавлення, робити висновки; формувати етичні смаки школярів; виховувати почуття любові до книги, повагу до її автора; прищеплювати інтерес до наслідків своєї праці. Тип уроку: Розвиток мовлення. Обладнання: портрет А. Дімарова, […]...
- Філософське осмислення краси людини і краси природи у творі “Зачарована Десна” – ІІ варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Загадково блищить Десна, манячи до себе чистою водою та незабутньою красою, щось розповідає ворона, яка вміє розмовляти, лякає з берега казковий лев, і сидить на березі білоголовий хлопчик Сашко, який навчається любові до природи у своєї Десни й своїх батьків та дідів. Він ще маленький, але вже знає, що таке справжня праця, що таке любов […]...
- Філософське осмислення краси людини і краси природи у творі “Зачарована Десна” – ІІІ варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ У кожної людини є місце, яке вона пам’ятає усе життя. Було таке місце і в Олександра Довженка. Це – його “зачарована Десна”… Світять м’яко зорі на перекинутому небі, а їх задумливо лічить маленький хлопчик Сашко, який, ставши дорослим, назавжди зберіг у своєму серці красу цієї “незайманої дівиці”, зберіг вічну пам’ять про своїх батьків, дідів, що […]...
- Написання твору – роздуму Мета: вчити письмово висловлювати свої думки, розвивати фантазію, асоціативне мислення учнів. Тип уроку: розвиток мовлення. Хід уроку 1. Перевірка домашнього завдання: читання та редагування учнями зразків планів. 2. Написання твору на чернетках. 3. Редагування та перевірка учнями написаного. 4. Переписування роботи у зошит для контрольних робіт. 5. Домашнє завдання. Як в оповіданні змальовується північна природа? […]...
- Філософське осмислення краси людини і краси природи у творі “Зачарована Десна” – IV варіант – 11 клас – ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ Задум написати кіноповість “Зачарована Десна” виник у О. Довженка ще в роки Великої Вітчизняної війни. Проте твір з’явився лише в 1955 році, за рік до його смерті. За своїм художнім і філософським звучанням повість стоїть на рівні кращих світових зразків художньої прози автобіографічного змісту. У творі немає чіткого сюжету. Невимушено ведеться розповідь. Поступово вимальовується перед […]...
- А. Дімаров. “Блакитна дитина”. Розвиток зв’язного мовлення. Переказ найцікавіших уривків твору Мета. Вчити виділяти і переказувати найцікавішу пригоду героя, аргументувати своє зацікавлення; розвивати творче мислення учнів; виховувати почуття поваги до людей. Обладнання. Текст твору. Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Наші предки стріляли з лука, Вміли точно влучати в ціль. Тож і образ іде звідсіль: Влучне слово в оздобі звука. Процвітай, […]...
- Написання твору “Мій улюблений міфологічний герой” Мета: вчити письмово висловлювати думки, розвивати вміння розповідати про героя міфу, розвивати фантазію, асоціативне мислення учнів. Обладнання та матеріали: виставка малюнків, книг “Міфи Давньої Греції”, ілюстрації до міфів про Геракла, репродукції Картин (Дж. Романо, Дж. Вазарі, Г. Рені, С. Рафаель, П. Рубенс, Я. Тінторетто). Тип уроку: розвиток мовлення. Хід уроку 1. 2. Перевірка домашнього завдання: […]...
- БУКВА Щщ (“ща”), ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ ЗВУКОСПОЛУЧЕННЯ [шч]. ОПРАЦЮВАННЯ УРИВКА ВІРША В. СИМОНЕНКА І ТЕКСТУ “НАША БАТЬКІВЩИНА”. ПРИСЛІВ’Я – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: вчити учнів правильно, злито вимовляти два звуки [шч], та позначати їх однією буквою Щщ; формувати навички виразного вдумливого читання; розвивати увагу, мислення, мовлення; виховувати у дітей любов до своєї Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Розучування лічилки. Зайчик весело стрибає, Всіх до гурту закликає; […]...
- Зразок шкільного твору – ЗАСУДЖЕННЯ ВІЙНИ В КІНОПОВІСТІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА “УКРАЇНА В ОГНІ” – 11 КЛАС Варіант 1 I. Трагічні сторінки української історії XX ст. II. Відтворення трагічних сторінок української історії XX ст. у кіноповісті О. Довженка “Україна в огні”. III. “Війна буде повторюватися до тих пір, поки питання про неї буде вирішуватися не тими, хто помирає на полі бою” (Анрі Барбюс). Варіант 2 I. Історія створення кіноповісті О. Довженка “Україна […]...
- Зразок шкільного твору – ВЕЛИКИЙ І ЧАРІВНИЙ СВІТ ДИТИНСТВА В “ЗАЧАРОВАНІЙ ДЕСНІ О. ДОВЖЕНКА – 6 КЛАС ВЕЛИКИЙ І ЧАРІВНИЙ СВІТ ДИТИНСТВА В “ЗАЧАРОВАНІЙ ДЕСНІ” О. ДОВЖЕНКА Приклади планів творів Варіант 1 1. Чарівний світ дитинства. 2. Уся родина – торжество творчості. 3. Ніколи не повернутися в дитинство. Варіант 2 1. Десна – чиста ріка дитинства. 2. Тепло родинного вогнища. 3. Омріяний світ. ЕПІГРАФИ ДО ТВОРУ “Мабуть би, зустріч із живим Мікеланджело […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Жж. ОПРАЦЮВАННЯ УРИВКА КАЗКИ “ЛИСИЧКА І ЖУРАВЕЛЬ”. ПРИСЛІВ’Я. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Жж; формувати літературну вимову слів зі звуком [ж] в кінці слова та в кінці складу перед наступним глухим; виховувати щедрість, бажання поділитися з другом; прищеплювати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки Жатка жвава жито […]...
- КОНТРОЛЬНА ЗА ТЕМОЮ БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ”.НАПИСАННЯ ТВОРУ – БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань з вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, вміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: аркуші для написання чорнового та чистового варіантів твору. Перебіг уроку I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ Учитель пропонує учням обрати для опрацювання одну з запропонованих тем. 1. Над чим мене […]...
- Тематичне оцінювання за творчістю Р. Бернса та Марка Твена. Письмовий переказ із творчим завданням – СВІТ ДИТИНСТВА Й МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В ЛІТЕРАТУРІ – II семестр Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про творчість письменників; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю та їхньої корекції; розвивати навички письмово переказувати епізоди великого прозового твору, зіставляти основні думки та проблеми; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення; виховувати високі моральні якості, повагу до загальнолюдських цінностей. Обладнання: завдання до переказу із творчим закінченням. […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1 ЗА ТЕМОЮ “СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ”. НАПИСАННЯ ТВОРУ – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань із вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, уміння концентруватися; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: аркуші для написання чорнового та чистового варіантів твору. Перебіг уроку І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ Учитель пропонує учням обрати для опрацювання одну з тем. 1. Священні книги релігій: огляд. […]...