Особливості модерного художнього мислення Лесі Українки – ПРАКТИКУМ
1. Драматургія Лесі Українки як нове явище в українській літературі.
2. Тематичне і жанрове багатство драм. Неоромантична концепція героя.
3. “Лісова пісня”: фольклорна основа, джерела, система образів. Два світи, дві філософії у драмі-фейєрії Лесі Українки.
4. Художні особливості драми “У пущі”.
5. Публіцистика Лесі Українки.
Завдання:
1. Виписати цитати до характеристики образів Мавки та Лукаша.
2. Написати твір-роздум на тему: “Чи можна вбачати в Мавці і Лукаші репрезентантів сучасного життя?”
3. Тезисно накресліть художні особливості драми “У пущі”, визначте головні проблеми, що підіймає авторка у творі.
4. Законспектуйте статтю “Лист до товаришів” Лесі Українки, зосередивши увагу на головних завданнях тогочасних літераторів та періодичних видань громадському та культурному житті народу.
Література
1. Гуменюк В. Становлення драматичного хисту Лесі Українки / В. Гуменюк // Слово і час. – 1999. – № 8. – С. 6 – 10.
2. Забужко О. Леся Українка як культурно-інтерпретаційна проблема / О. Забужко // Слово і Час. – 2001. – № 2. – С. 5 – 9.
3. Ковальчук С. Чи справді світ людей такий безкрилий? / С. Ковальчук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2003. – № 3. – С. 76 – 78.
4. Мірошниченко Л. Генезис “Лісової пісні” Лесі Українки: зародження образів / Л. Мірошниченко // Українська мова та література. – 2004. – № 25 – 28. – С. 66 -71.
5. Розвозчик М. Мавка – новий тип особистості у драмі-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”. 10 клас / М. Розвозчик // Українська література в загальноосвітній школі. – 2008. – № 11. – С. 33 – 35.
6. Скупейко Л. Леся Українка і фемінізм: (нефеміністичний погляд) / Л. Скупейко // Слово і Час. – 1999. – № 8. – С. 43 – 48.
Related posts:
- Читацький практикум. Переклад художніх творів. Запозичення світових сюжетів. Відгук про твір, перекладений українською (І. Франка, Лесі Українки та інших) – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: повторити відомості про переклади художніх творів, дізнатися про запозичення світових сюжетів, дізнатися про перекладацьку діяльність Лесі Українки; розвивати навички аналізу художнього перекладу; розвивати полікультурну й комунікативну компетентності, вміння писати відгук про твір, перекладений українською, навички виразного читання, емоційність: виховувати повагу до праці перекладача, яка надає можливість знайомитися з надбаннями світової літератури, інтерес до творів […]...
- Громадянська лірика. Урок виразного читання віршів Лесі Українки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: поглибити знання учнів про лірику Лесі Українки та вірш “Сопйа spem spero”; продовжити роботу над формуванням навичок виразного читання, ідейно-художнього аналізу тексту, розвитком зв’язного усного мовлення; допомогти учням відчути велику силу слова, його вплив на почуття, думки, волю, характер людини і здатність отримувати морально-естетичне задоволення від художнього твору; виховувати любов до художнього слова та […]...
- Особливості творчого методу Лесі Українки – Леся Українка – ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС кінця XIX – початку XX сторіччя Особливістю творчого методу, використаного в драмі “Бояриня”, є поєднання романтизму з реалізмом. Сюжет цього драматичного твору складають не реальні, а вигадані ситуації. Так само діють у ній вигадані герої, які, однак, відтворюють загальні риси історично-побутового тла Росії та України другої половини XVII століття. Події, що відбуваються у поемі, відображають реальне тогочасне життя в обох країнах. […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ЕКЗИСТЕНЦІЙНИХ ФІЛОСОФСЬКИХ КАТЕГОРІЙ У СПАДЩИНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ Ю. Д. Доброносова, Аспірантка (Слов’янський педінститут) У статті подається синкретичне прочитання творчості Лесі Українки з урахуванням історії української філософії на тлі того культурного коду, в якому бачить себе письменниця. Подолання розколотості суб’єкта та об’єкта у філософії ХХ століття передусім грунтується на новому освоєнні філософсько-категоріального апарату як виразу певного світовідчуття. Функціонування семантико-екзистенційного простору творчості Лесі Українки […]...
- Перечитавши твори Лесі Українки Література… Ми любимо читати книги, цікавимось різними її жанрами. Вона впливає на наші смаки, допомагає пережити той чи інший стан. Улюблені книги ми часто перечитуємо. Ось і сьогодні, зручно сівши в крісло, я взяла в руки томик поезій Лесі Українки і перечитую ще і ще раз уже знайомі вірші, і чим більше читаю, тим більше […]...
- Класний контрольний твір (письмово) – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: перевірити вміння учнів писати роботи творчого характеру на основі вивченого матеріалу; розвивати навички зв’язного писемного мовлення; формувати творче мислення учнів; виховувати навички раціонального використання навчального часу, інтерес до наслідків власної праці. Теорія літератури: модернізм, неоромантизм, драма-феєрія, ліричний цикл, ліричний герой, драма. Обладнання: теми творів. Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь. ПЕРЕБІГ УРОКУ I. […]...
- Семантико-естетичні особливості колірного епітета у поезії Лесі Українки І. М. Бабій, Кандидат філологічних наук, доцент (Тернопільський педуніверситет) У статті проаналізовано особливості семантики і стилістичного функціонування колірних епітетів у поезії Л. Українки. Охарактеризовано кольоровживання поетеси, виявлено ознаки її індивідуального стилю. Є письменники, чиї твори можна читати і перечитувати по кілька разів, одержуючи при цьому не тільки естетичну насолоду, а й пізнаючи глибину образів, думок, […]...
- Життєвий і творчий шлях Лесі Українки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: дізнатися про мужню боротьбу письменниці з невиліковною хворобою, про роль родини, культурного оточення та самоосвіти у формуванні ії світобачення та внутрішнього світу; сприяти формуванню цілісного уявлення про неї як людину, митця, її громадянську позицію; розвивати навички роботи з різноманітними джерелами інформації, зв’язне мовлення, мислення за допомогою узагальнення, вміння встановлювати зв’язки між подіями, аналогії та […]...
- Життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Драматична спадщина. Роль родини, культурного оточення й самоосвіти у формуванні світобачення письменниці. Збірка поезій На крилах пісень, її висока оцінка І. Франком. Основні цикли поезій. Неоромантизм як основа естетичної позиції Лесі Українки Мета (формувати компетентності): Предметні (знати основне із життя й творчості письменниці; розкривати мотиви віршів; висловлювати власні судження про життя й творчість письменниці); Ключові (уміти знаходити та систематизувати інформацію з різних джерел для виконання навчальних завдань; усвідомлювати значення етичних норм в особистому та суспільному житті, прагнути їх дотримуватися); Загальнокультурні (усвідомлювати те, що любов до Вітчизни – […]...
- Утвердження поетичного слова як могутнього засобу у визвольній боротьбі (Слово, чому ти не твердая криця). Особливості поетичного стилю письменниці, її новаторство у галузі ритміки, строфіки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: проаналізувати ідейно-художній зміст поезії, особливості мови і поетичного стилю поетеси; розвивати навички ідейно-художнього аналізу тексту, виховувати почуття патріотизму, поваги до людини, яка віддає свій талант, сили і серце служінню мистецтву, Батьківщині, вміння висловлювати власні думки і почуття, навіяні поезією. Обладнання: тексти поезій Лесі Українки. Теорія літератури: художні засоби, афористичність мови, актуальність твору, поетичний стиль, […]...
- ПОЕТИЧНИЙ ТЕАТР ЛЕСІ УКРАЇНКИ Визначаючи жанрово-стильові напрямки в розвитку українського театрального мистецтва на початку XX ст., Людмила Старицька-Черняхівська пов’язувала їх з творчістю трьох великих письменників: Лесі Українки – театр настрою; Володимира Винниченка – соціально-психологічний і Олександра Олеся – символічний театр. Безсумнівно, унікальним художнім явищем у національній духовній спадщині залишається поетичний театр Лесі Українки, яка, на думку Олександра Дорошкевича, найкраще […]...
- Контрольна робота за творчістю Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Сосюри Тема. Контрольна робота за творчістю Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Сосюри Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок для їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам’ять, наполегливість, старанність, уміння висловлювати свої думки та їх аргументувати; виховувати на кращих моральних прикладах, зразки яких подаються у вивчених творах. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контроль і корекція […]...
- Лісова пісня Лесі Українки – казковий світ рідного Полісся – Творча робота з української літератури Ім’я Лесі Українки овіяне всенародною любов’ю. Воно стоїть поряд із такими велетнями літератури, як Шевченко, Франко, Коцюбинський. Талант Лесі виявляється не лише в поезіях, вона була ще й відомим прозаїком, перекладачем, критиком і драматургом. Все життя Лесі – великий подвиг в ім’я народу. Її полум’яне слово було сповнене ненависті до неправди і зла, які панують […]...
- Основні мотиви поетичної творчості, її неоромантичний струмінь. Вітаїстична сила, щирість почуттів ліричного героя Лесі Українки – сильної (емоціями, волею, інтелектом) особистості, яка шукає розв’язання найгостріших духовних проблем життя – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: визначити основні мотиви поетичної творчості Лесі Українки, її неоромантичний струмінь, дати характеристику ліричного героя поезій; розвивати навички сприйняття інформації на слух і запису її у вигляді тез, аналізу поетичного твору, узагальнення вивченого матеріалу, самостійної роботи на уроці, формувати почуття патріотизму та національної самосвідомості. Обладнання: матеріали про творчість Лесі Українки, зібрані учнями до уроку, словник […]...
- ТВОРИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ НА УРОКАХ РІДНОЇ МОВИ Г. В. Грибан, Кандидат педагогічних наук, ст. викладач (Житомирський педуніверситет ) У статті розкривається значення літературно-текстового матеріалу з творів Лесі Українки під час вивчення Української мови, який сприяє збагаченню мовної культури учнів, розвитку їх образного мислення, відчуття Стилю, а також активізації творчих літературних здібностей школярів. Вивчення мови з опорою на літературний текстовий матеріал сприяє збагаченню […]...
- Думки матері про долю своєї дитини у “Колисковій” Лесі Українки Усі матері завжди бажають своїм дітям щастя, але по-різному. Хтось намагається приховати правду прожиття, зробити вигляд, що навколо все гаразд, а хтось, навпаки, готує дітей до зустрічі з труднощами у дорослому житті. У “Колисковій” Лесі Українки йдеться саме про другий випадок. Матір радить своїй дитині спокійно спати, поки є така можливість, бо “жить – сльози […]...
- Твір на тему – Ідея грамонії людини й природи за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня” Драма-феєрія “Лісова пісня” – це надзвичайний твір Лесі Українки – видатної української письменниці, філософа. Цей твір можна назвати винятковим, бо в ньому простежується багатство думки, поетичність образів і гармонічна єдність реальності та фантазії. У драмі Леся Українка ставить і намагається вирішити вічні питання: життя й смерті, кохання й ненависті, вірності й зради, пошуку правди, справедливості. […]...
- Образ Лукаша в “Лісовій пісні” Лесі Українки Образ Лукаша в драмі Лесі Українки реалістичний. І мова, і поведінка, і зовнішній вигляд – все це типові риси поліського хлопця, все це відповідало поліській дійсності. Однак Лукаш і не такий, як усі. Від природи він наділений поетичною душею, музичним хистом. І це відразу відчула й оцінила лісова царівна Мавка. Але, на жаль, Лукаш не […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6. ЗА ТВОРЧІСТЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, М. ВОРОНОГО, О. ОЛЕСЯ. ТЕСТУВАННЯ – ОБРАЗНЕ СЛОВО ПОЕТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ Мета (формувати компетентності): Предметні: узагальнення й систематизація вивченого про життя і творчість Лесі Українки, М. Вороного, О. Олеся; Ключові: інформаційну: виявлення в учнів за допомогою запропонованих завдань рівня знань та вмінь із вивченої теми, закріплення їх, застосовуючи на практиці теоретичні знання; загальнокультурну: розвиток уваги, пам’яті, об’єктивності, удосконалення навичок самостійної роботи, інтересу до наслідків власної праці. […]...
- Відданість материнського серця (за поезією Лесі Українки “Колискова”) Поява колискових пісень – свідчення любові матерів до дітей. Прості й ніжні мелодії тихо линуть над колисками немовлят, захищаючи їх від усього лихого. Всесвітньо відома українська поетеса Леся Українка в 1890 році написала вірш “Колискова”, слова якого пізніше були покладені на музику Ю. Рожавською. Цей вірш – монолог матері, яка захоплена красою ясної місячної ночі. […]...
- Оцінні назви осіб у “Лісовій пісні” Лесі Українки: естетичний аспект Т. П. Вільчинська, Кандидат філологічних наук, доцент (Тернопільський педуніверситет) Стаття присвячена дослідженню естетичного аспекту оцінних назв осіб у “Лісовій пісні” Лесі Українки В останні десятиліття особливо загострилась увага дослідників до естетичної ваги слова в художньому творі, до естетичної функції мови в цілому як специфічної ознаки художньо-образного мислення і мовлення. Це зумовлено насамперед певним підходом до […]...
- Традиції Лесі Українки у творчості Наталени Королевої І. В. Голубовська, Асистент (Житомирський педуніверситет) У статті розглядаються деякі особливості поетики Наталени Королевої в руслі літературних традицій Лесі Українки. Важко переоцінити значення спадщини Лесі Українки для подальшого розвитку літератури. Традиції письменниці творчо сприйняла й продовжила самобутня белетристка Наталена Королева. Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена де Кастро Лачерда і Медінаселі де Кордова і Фігероа Дунін-Борковська (саме таке ім’я майбутня […]...
- Контрольна робота № 2. “Творчість М. Вороного, Т. Шевченка, Лесі Українки” Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів із метою їхньої корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення. Очікувані результати: учні знають зміст творів, що вивчалися, уміють виділяти ключові епізоди, коментувати їх, визначають провідні мотиви поезій; висловлюють свою думку про них, характеризують героїв, показують власне ставлення до них, роблять висновки. Теорія […]...
- Тема гармонійного єднання людини з природою у вірші Лесі Українки “Давня весна” Тема. Тема гармонійного єднання людини з природою у вірші Лесі Українки “Давня весна”. Мета: розкрити через поезію відповідність між певними поетичними рядками й фактами з життя Лесі Українки; навчити учнів за допомогою художньої деталі акцентувати увагу на головному; розвивати поетичне мовлення учнів, уяву, вміння відчувати настрій поезії; виховувати почуття надії та віри у краще, незважаючи […]...
- Поетична творчість Лесі Українки 1. Українська поезія кінця ХІХ – початку ХХ ст. 2. Українська драматургія межі століть. 3. Основні закономірності літературної творчості Лесі Українки. 4. Художня своєрідність, особливості індивідуального стилю поетичних збірок. 1. Українська поезія початку 20 ст. у багатьох своїх наймобільніших жанрах відобразила ходу історичного розвитку; на широту тем і проблем вплинули найважливіші історичні події часу. Наприкінці […]...
- Твір на тему – Уславлення мужності й сили людського духу в поезії Лесі Українки Леся Українка – чи не єдина українська поетеса, ім’я якої широко відоме не тільки на рідній землі, а й в усьому світі. Недарма І. Франко писав про неї: “Україна… нині не має поета, що міг би силою і різносторонністю свого таланту зрівнятись з Лесею Українкою”. Я вважаю, що ці слова справедливі й у наш час, […]...
- РОМАН Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “ЗЛОЧИН І КАРА” ЯК УТІЛЕННЯ НОВОГО ПОЛІФОНІЧНОГО ТИПУ ХУДОЖНЬОГО МИСЛЕННЯ, ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ, ЖАНР, ОСОБЛИВОСТІ КОМПОЗИЦІЇ – ВІД РОМАНТИЗМУ ДО РЕАЛІЗМУ Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з історією створення роману “Злочин і кара”; охарактеризувати епоху, систему образів; виховувати особистість, здатну орієнтуватися у світі духовних цінностей і в ситуаціях навколишнього життя, приймати рішення і нести відповідати за свої вчинки; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність учнів; комунікативної: формувати навички спілкування в колективі; інформаційної: формувати […]...
- Утвердження ідеалу духовності в образі дядька Лева (за “Лісовою піснею” Лесі Українки) Драматична феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки – це твір, яким поетеса утверджує ідеали духовного багатства рідного народу, його великих творчих можливостей, потягу до високого і прекрасного. Серед образів драми-феєрії “Лісова пісня” дядько Лев посідає одне з перших місць після головних героїв. Дядько Лев уособлює зв’язок хліборобів з природою, виступає знавцем зілля, народних звичаїв, вірувань. Леся […]...
- ПРОБЛЕМА НЕОБХІДНОСТІ І СВОБОДИ В ДРАМАТУРГІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В. Т. Чайковська, Кандидат філологічних наук, доцент (Житомирський педуніверситет) У статті обгрунтовується проблема співвідношення між необхідністю і свободою як важливими чинниками самореалізації особистості, що призводить до трагічних колізій, у творчості Лесі Українки. Він запитав спокійно: “Чому я потерпів крах? “. ” Во ймення краси”, – я відповів. “А я за правду – один серед усіх […]...
- Шкільний твір на тему – Естетична і художня цінність пейзажної лірики Лесі Українки Леся Українка проблему естетики вирішувала в тісному взаємозв’язку з першочерговим завданням часу із визвольним рухом. Поетеса вважала, що завдання справжнього мистецтва полягає у правдивому відображені життя і всієї його багатогранної краси, в поглибленому вивченні дійсності. Вона розуміла, що прекрасне, насамперед життя у всій його багатогранності і величі. Пейзаж, як один із образних засобів, Леся Українка […]...
- Патріотичні мотиви творчості Лесі Українки Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Саме тому Лесю Українку називають дочкою Прометея, бо саме вона перейняла від Тараса Шевченка й понесла далі естафету правди, добра, людяності. Провідне місце в ліриці Лесі Українки займає тема любові до рідного краю, який вона хотіла бачити вільним […]...
- Вірші Лесі Українки, які мене найбільше хвилюють Леся Українка – геніальна донька українського народу, талановита поетеса, творами якої ми захоплюємося до сьогодні. Читаючи її твори, захоплюєшся мовою, образами, проблемами і їх авторським вирішенням, поетичністю. Мені подобаються всі твори Лесі Українки – вірші, поеми, драматичні поеми, елегії, пісні. Серед творів поетеси, які справили на мене найбільше враження, є поезія “До мого фортепіано”. Вірш, […]...
- Фольклорні образи у драмі-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” – твір з української літератури Предковічна краса волинських лісів таїла в собі безліч таємниць і казок. Десь тут мали мешкати ті загадкові істоти, про яких наслухалася маленька Леся від старших людей. їм належить критися від людського ока. Але дарма: настане ніч – і дівчинка піде крадькома до лісу, щоб побачити вимріяну лісову красуню – Мавку. Цей спогад дитинства з часом […]...
- ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ЗА ТВОРЧІСТЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ – Леся Українка (Лариса Косач) (1871-1913) – ОБРАЗНЕ СЛОВО ПОЕТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКЕ, НАЦІОНАЛЬНЕ, ОСОБИСТЕ 1. Композиційну особливість драми-феєрії “Лісова пісня” вказано в рядку А розгортання подій упродовж трьох років, кожен із яких різний за настроєм Б поділ на три дії, кожна з яких починається пейзажем відповідної пори року В порушення хронологічної послідовності в розгортанні подій Г перехід із світу людей у світ природи через сни дійових осіб 2. Події […]...
- Ідея служіння митця народові в поезії Лесі Українки – твір з української літератури Ніхто не може вибирати час, у який живе, і народ, з якого веде свій рід. Лесі Українці судилося бути дочкою народу, що потерпав від чужого гніту, і творити в таких умовах, коли цей гніт перешкоджав соціальному і культурному розвитку рідного краю. Тож українські літератори вважали за обов’язок своєю творчістю прислужитися національному та духовному визволенню народу. […]...
- Поетика антропонімів “Лісової пісні” Лесі Українки Що більший майстер, то віртуозніше творить і вписує він власні імена, тим органичною є “гра” імені, його глибинні зв’язки з художнім твором. Iмена літературних персонажів національної художньої літератури можна уявити як специфичну, ієрархічну організовану антропонімичну систему. Її склад визначаєтся трьома основними компонентами: антропонімічною системою відповідної національної мови; запозиченнями з антропонімічї інших мов; авторськими новаціями [4, […]...
- СТАТУС ЖІНКИ В ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ ЛЕСІ УКРАЇНКИ “БОЯРИНЯ” ТА ГЕНРІКА ІБСЕНА “ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ” Т. М. Трифонова, Викладач (Житомирський кооперативний технікум) Розкрито психологію жіночого образу в конфліктній ситуації, основою якої є відповідальність людини за формування своїх життєвих принципів. Вже так повелось, що людство завжди намагається знайти відповідь на споконвічні питання: Як жити, як любити, якими бути?.. Але чи не найголовніше – в чому секрет сімейного щастя? З часів героїв […]...
- КОМПЕНСАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР СВОБОДИ ОСОБИСТОСТІ ДРАМАТИЧНИХ ГЕРОЇВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ Г. І. Нікітчина, Вчителька (Мокренська ЗОШ І-ІІ ступенів) У статті аналізуються вільні і незалежні характери героїв драматичних творів Лесі Українки як психологічна компенсація її фізичних недуг. Визначальною рисою неоромантизму, який в українській літературі кінця ХІХ століття найяскравіше окреслився в творчості Лесі Українки, є конструктивна спроба подолати властивий романтизму розрив між ідеалом та дійсністю і завдяки […]...
- Кассандра – новаторство в жанрі драматичної поеми. Авторська інтерпретація образу Кассандри – античної віщунки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: познайомити учнів зі змістом драматичної поеми “Кассандра”, історією створення та факторами, які обумовили звернення Лесі Українки до образу античної віщунки; проаналізувати особливості авторської інтерпретації образу Кассандри, визначити новаторство письменниці у жанрі драматичної поеми; розвивати вміння учнів аналізувати, аргументувати свої відповіді, працювати самостійно з різноманітними джерелами інформації; прищеплювати бажання відкривати щось нове, досліджувати і робити […]...
- Фемінізм у творчості Лесі Українки Зміст 1. Характеристика фемінізму 2. Ознаки фемінізму у творчості Лесі України 3. Драматична поема “Одержима” 4. Драма-феєрія “Лісова пісня” Використані література Характеристика фемінізму В “Енциклопедії політичної думки” читаємо: “… У широкому смислі фемінізм виражає стурбованість щодо соціальної ролі жінок порівняно з чоловіками в суспільствах минулого і сьогодення, збуджувану переконанням у тому, що через свою стать […]...