ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ. К. УШИНСЬКИЙ “ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА”. ЗАГАДКИ. А. МУЗИЧУК “МУХА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; вчити описувати предмет; розвивати мовлення, вміння слухати й розуміти текст; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Жив бик тупогуб, тупогубенький бичок, але довгий язичок.

2) Робота над чистомовкою.

Лобик гладенький, лапки ласкаві.

Клава на лаві і котик на лаві.

Котик Лапанчик муркоче на лаві,

Лагідно казку розказує Клаві.

2. Читання текстів П. Ребра “Кладочка-загадочка”, Г. Мазур “Вигадливе слоненя”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 98-100)

1. Опрацювання оповідання К. Ушинського “Лисичка-сестричка”

1) Читання тексту вчителем.

2) Гра “Так чи ні?”.

– у лисички зубоньки маленькі, мордочка тоненька? (Ні)

– Чи є у лисички на грудях жилет, а на шиї біленький комірець? (Так)

– у лисички короткий пухнастий хвіст? (Ні)

– Чи глибокі нори риє лисичка? (Так)

3) Вибіркове читання.

– Прочитайте опис лисички. Якою ви її уявляєте?

– З чого видно, що лисиця розумна? Підтверджуйте свої міркування словами тексту.

4) Читання оповідання учнями ланцюжком.

– Пригадайте казки про лисичку. Якою вона постає в них?

– Чи доводилося вам бачити лисичку? Яка вона на вигляд?

5) Гра “Добери ознаку”.

Зубоньки (які?) –

Мордочка (яка?) –

Хвостик (який?) –

Кожушок (який?) –

Шерсть (яка?) –

Комірець (який?) –

2. Робота в парах

– Складіть загадку про лисичку.

Фізкультхвилинка

3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 99)

– Відгадайте загадки. Назвіть слова, які допомогли вам знайти відгадку.

– Використовуючи ці слова, складіть опис котика.

Вуса (які?) – …; хвіст (який?) – …; шерсть (яка?) – …; вушка (які?) – …; лапки (які?) – …

4. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай”. читання вірша А. Музичука “Муха” (с. 100)

1) Метод “Передбачення” за заголовком.

– Послухайте заголовок. Про кого може розповідатися у вірші?

2) Заслуховування складених розповідей.

3) Робота за ілюстрацією.

– Подивіться на малюнок. у кого змінилася думка і розповідь?

4) Самостійне читання вірша.

– Про кого йдеться у вірші?

– Що автор розповідає про свою кицю?

– Який уривок тексту вам найбільше подобається? Чому?

– Прочитайте його вголос.

– А у вас є кіт? Розкажіть, який він. Як його звуть? Чи любите ви його? А він вас?

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Кому були присвячені прочитані твори?

– Як слід ставитися до тварин?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ. К. УШИНСЬКИЙ “ЛИСИЧКА-СЕСТРИЧКА”. ЗАГАДКИ. А. МУЗИЧУК “МУХА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД