ОБРАЗИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРИРОДИ В ПОЕЗІЇ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА. “СОНЦЕ ЗАХОДИТЬ, ГОРИ ЧОРНІЮТЬ…” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр
Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Т. Г. Шевченка; удосконалювати навички виразного читання віршів; учити аналізувати прочитане; виховувати любов до поезій великого Кобзаря.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Пішов Федір до Федота,
Щоб побачити єнота.
Єнот фиркнув, налякався,
У куточок заховався.
Пішов Федір до Федота,
Не побачивши єнота.
В. Гринько
2. Гра “Доберіть антоніми”
Темний – … (світлий);
Зустрічає – … (проводжає);
Тихо – … (голосно);
Чорний – … (білий);
Ранок – … (вечір);
Угору – … (униз);
Говорить – … (мовчить);
Сміється – … (плаче).
3. Робота над чистомовкою
Ець-ець-ець – подув сильний вітерець,
Аї-аї-аї – облітає листя в гаї,
Го-го-го – ми збираємо його,
Ас-ас-ас – принесемо листя в клас.
Язик донизу – си-си-си,
Вуса, вуса у оси.
Язик угору – ша-ша-ша,
Наша Маша в ліс пішла.
Язик донизу – са-са-са,
Укусила в ніс оса.
Язик угору – ши-ши-ши,
Машу в лісі ми знайшли.
4. Гра “Шифрувальники”
Вінок – нок + р + ші = … (вірші).
Київ – їв – и + об + за + ря = … (Кобзаря).
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Розповіді учнів про свої враження від перегляду “Кобзаря”.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми продовжимо вивчати вірші великого Кобзаря. Адже ніде так не розкривається душа народу, як у його творах.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Т. Г. ШЕВЧЕНКА “СОНЦЕ ЗАХОДИТЬ, ГОРИ ЧОРНІЮТЬ…” (с. 56)
1. Читання вірша вчителем
– У якому темпі, з яким почуттям читається вірш?
Фізкультхвилинка
2. Словникова робота
Німіє пташечка
Тихне серцем
Чорніють садочок
Виходить темний
Одпочиває дивлюся
Читання слів “луною” за вчителем.
– Прочитайте стовпчики слів на одному диханні.
– Що означають слова першого стовпчика?
– Знайдіть слово – назву дії в другому стовпчику.
– Знайдіть слово – назву ознаки.
3. Колективне читання вірша “луною” за вчителем
4. Читання вірша учнями
5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
– Яку пору доби поет описує у вірші?
– Як поет описує захід сонця?
– Які зміни відбуваються у навколишній природі?
– Чому радіють люди?
– Куди лине серцем поет?
6. Гра “Диктор телебачення”
Прочитати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.
7. Гра “Добери назву дії до назви предмета”
Сонце… (заходить).
Гори… (чорніють).
Пташечка… (тихне).
Поле… (німіє, чорніє).
Люди… (радіють).
Зоря… (виходить).
8. Гра “Читає Незнайко”
Учитель читає, замінюючи слова, учні виправляють “помилку”.
9. Порівняння віршів “Зоре моя вечірняя…” і “Сонце заходить…”
– Порівняйте два прочитаних вірші. Чи подібні в них пейзажі? Поясніть свою відповідь.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– З яким віршем Т. Г. Шевченка ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
– Який пейзаж змальовує поет у цьому вірші?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш.
Намалювати малюнок до вірша.
Related posts:
- ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Платона Воронька; удосконалювати навички правильного виразного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; вчити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитайте! Посміхніться! Якби пшоно, якби сіль, То зварила б я кисіль. Якби снігу та дощу, То зварила горщик […]...
- ПОЕТИЧНІ ПЕРЛИНИ. ТАРАС ШЕВЧЕНКО “ТЕЧЕ ВОДА З-ПІД ЯВОРА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Т. Г. Шевченка; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою В будь-якого будяка Будячиха будь-яка. О. Орач 2. Робота над чистомовкою Ба-ба-ба, ба-ба-ба! Он […]...
- ТАРАС ШЕВЧЕНКО “ТИХЕСЕНЬКО ВІТЕР ВІЄ…”, “ОН ГАЙ ЗЕЛЕНИЙ ПОХИЛИВСЬ…” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: розширити знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка; удосконалювати навички правильного, виразного, швидкого читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, критичне мислення, творчі здібності дітей; сприяти національному вихованню учнів. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Дихальна гімнастика – Щоб навчитися читати правильно, швидко і виразно, треба розпочати урок із […]...
- БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “НЕ ХОЧУ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: навчати учнів інтонувати вірші за розділовими знаками, сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих текстах; розвивати зв’язне мовлення, естетичний смак; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ – Для того щоб урок наш був цікавим, минув швидко і з користю, ми маємо зламати кригу відчуженості, згуртуватися. Зараз виконуємо вправу “Криголам”. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАСА І МИЛОЗВУЧНІСТЬ ПОЕЗІЇ ДМИТРА ПАВЛИЧКА – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглибити знання учнів про творчість Дмитра Павличка; розкрити красу і своєрідність його поезії; навчати розуміти поетичну мову; розвивати творчу уяву здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати емоцію читача. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Вовк ведмедя розбудив: – Вже весна, гуляти йди! Виліз велетень з барлогу – […]...
- ПРИНАДИ ЛІТНЬОГО РАНКУ. АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “РИБАЛКА-ДИВАК” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні; формувати оцінні судження, навчати виділяти головне; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Хоче залізти в шафу кішка, Шурхотить у шафі мишка. 2. Гра “Нумо, прочитай!” – Розв’яжіть “складові” приклади і […]...
- ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ “БІГА ЗАЙЧИК-СКАКУНЕЦЬ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати учнів орієнтуватися в тексті, добирати рими; збагачувати словниковий запас; спонукати дітей до творчості; виховувати любов до мовного багатства. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – прийшла до нас зима. Ло-ло-ло – кучугури намело. Ем-ем-ем – саночки візьмем. Дем-дем-дем – […]...
- У КОЖНОГО СВІЙ ТАЛАНТ. ІВАН СВІТЛИЧНИЙ “ПІВЕНЬ-ГОРЛОПАН”, “СЛУХАЛА ЛИСИЧКА СОЛОВ’Я” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Сі-сі-сі – будьте впевнені усі. Уть-уть-уть – зимові місяці пройдуть. Не-не-не – засяє […]...
- ПОВТОРИ І ПРИГАДАЙ. ПІДСУМОК ЗА РОЗДІЛОМ “З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: пригадати найважливіше з прочитаного у розділі “З літературної скарбниці”; узагальнити вивчене; вчити співставляти, порівнювати; розвивати вміння фантазувати, передавати під час читання настрій твору; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – вже скінчилася зима. Ні-ні-ні – йдуть веселі теплі дні. Ак-ак-ак – свистить […]...
- ШАНУЄМО БАБУСЮ. ВОЛОДИМИР КОЛОМІЄЦЬ СИВЕ СОНЕЧКО – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: розкрити учням красу і своєрідність поезій Володимира Коломійця; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність сприймати звукові, словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов і повагу до старших членів сім’ї. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Сичить сичик солов’ю: “Славний спів […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАТЬКІВЩИНА – РІДНИЙ КРАЙ – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: збагатити знання учнів про наш край, про історію, культуру своєї Вітчизни; розвивати навички читання, зв’язне мовлення; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини, до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Па-па-па – розсипана крупа. Пе-пе-пе – кошеня сліпе. По-по-по – річка Лімпопо. Іп-іп-іп – зеленіє кріп. Ап-ап-ап […]...
- ГУМОРИСТИЧНИЙ ВІРШ. ІГОР СІЧОВИК “ВІДДЯЧИЛА”, “ХИТРА КИЦЯ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Ігоря Січовика; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати інтонувати речення, розкривати зміст поезії; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою День у день: Дзень та дзень! Кожен день: Дзень та дзень! В […]...
- Любов до Батьківщини в поезіях “Сонце заходить, гори чорніють…” та “І виріс я на чужині…” – ТАРАС ШЕВЧЕНКО – 7 клас – ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ З дитячих років Великий Кобзар глибоко співчував людському стражданню. Чуйна й людяна дитина він переймався нещастями покривджених. Ще юна Ком Тарас жадібно вслухався в сумні оповіді про минуле українського народу, про кривди, які чинили над ним, про його одвічний душевний біль. Вже в зрілі роки, перебуваючи в засланні, Тарас Шевченко написав хвилюючий вірш “І виріс […]...
- ПОРІВНЯННЯ. ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ “ЛІС ВОСЕНИ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Олександра Олеся; удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, знаходити порівняння, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ав-ав-ав – не лови гав. Ив-ив-ив – я квіти […]...
- ПОЕТИЧНІ КАРТИНИ ЗИМИ. АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК “БАБА ВІХОЛА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів з творчістю Анатолія Камінчука; продовжити формування навичок свідомого, виразного читання віршованих творів; розвивати образне мислення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Лисеня та левеня Їли ласощі щодня. Кожен мав велику ложку – Горщик спорожнів потрошку. […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАННА ЧУБАЧ “РОСА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю української поетеси Г. Чубач; удосконалювати навички читання віршованих творів; навчати сприймати зміст поезії на слух; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до природи, художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ла-ла-ла – бігла край села. Ля-ля-ля – зелене гілля. Та-та-та – спіймали […]...
- ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “В ЛІСІ Є ЗЕЛЕНА ХАТА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку дихання – “Задми свічку”; – ” Понюхай квіточку “; – ” Пий чай із блюдця “; – ” Подми на кульбабку “; – “Насос”; […]...
- ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ГОРДІСТЬ І СЛАВА УКРАЇНИ. ПЕЙЗАЖ У ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ. ТАРАС ШЕВЧЕНКО “ЗОРЕ МОЯ ВЕЧІРНЯЯ…” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжувати ознайомлення учнів із життям і творчістю Т. Г. Шевченка; удосконалювати навички читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення учнів. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Хмариноньки-хмаринки, Химерні, волохаті, Вмостились на хвилинку У хлопчика на хаті. 2. Робота над чистомовкою Ку-ку-ку, ку-ку-ку! Сидить пташка на сучку! […]...
- ЕМОЦІЙНІСТЬ. КАТЕРИНА ПЕРЕЛІСНА “ЗМЕРЗ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Катерини Перелісної; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати уяву, образне мислення; збагачувати активний словник учнів; виховувати допитливість, любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитай, зрозумій! ХТО РОЗПЛУТАЄ СЛОВА? За струмком дзюрчить село, Небо В сонечко зійшло, У ставку сплеснувся шпак, У садку […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК “РЕМЕЗ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати активний словник учнів новими словами; формувати вміння аналізувати твір за змістом; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати любов до всього, що створила природа. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Дуже рада видра-мати: Навидрились видренята! Хто видрят покривдить схоче – […]...
- РАДІСНИЙ НАСТРІЙ. ОЛЕНА ПЧІЛКА НОВИНУ СЬОГОДНІ ЗРАНКУ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Олени Пчілки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над художнім змістом; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Жаба спала в жабуринні, Жук – під кущиком […]...
- I ЗНОВ ЗАСИПЛЕ ВСЕ ЗИМА. ЛІНА КОСТЕНКО “БАБА ВІХОЛА”, “ПРЯЛЯ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезією Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнення; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Віл везе важучій віз – Вовну, вату, верболіз. Вперся віл, і […]...
- ЛІТНІ ДИВА. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ “КОЗУБОК-КОЛОБОК” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вмілого використання інтонацій у мовленні; розвивати художнє сприймання явищ природи, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку артикуляції дихання – Повний вдих і видих носом. – Проговорити голосні звуки без голосу. – Міцно закрити рота. Язиком торкатися то лівої, […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ. ТЕПЛИЙ ДОЩИК-СРІБНОПАД… – ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – І семестр Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам’ять, уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ген стрибають на морозі Три ворони на дорозі. – Кар-кар-карІ За скоринкою погнались, На все горло розкричались: – Кар-кар-кар! 2. […]...
- ЯК ПОБАЧИТИ ДИВА? ГАННА ЧУБАЧ “У ЛІСОЧКУ НА ПЕНЬОЧКУ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до поезії. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Чи то лис, чи то ліс, Чи то кинь, чи то кінь, Чи то кит, чи то кіт – Звуки плутати […]...
- ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ПРОНИКЛИВЕ Й ЩИРЕ. ДМИТРО ПАВЛИЧКО ВІТРЯК – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Дмитра Павличка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане; поглиблювати та розширювати образні уявлення, що виникають в учнів під час читання поезії; розвивати творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Коливає Вусом сом, […]...
- БІЛИЙ ВІРШ. ДМИТРО ПАВЛИНКО НА ЩАСТЯ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність сприймати звукові словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ло-ло-ло – сонце зайшло, Се-се-се – сутінки […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ГРІМ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість поета Миколи Вінграновського, вчити розмірковувати над текстом, емоційно реагувати на художнє слово; розвивати уяву, асоціативне мислення, мовне чуття, інтуїцію; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Фонетична зарядка – Як крапає дощ? (Кап-кап-кап) – Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр) – Як гуде машина? […]...
- ЛЮДИНА І ПРИРОДА. ЛЮБОВ ЗАБАШТА “БЕРІЗОНЬКА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 3 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати активний словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розучування вірша Веселка веселу хустину Повісила біля хатини. Війнув вітерець, і хустина У небо злетіла із тину. 2. Читайте, відповідайте: хто це? що це? […]...
- РИМИ. АНДРІЙ МАЛИШКО ВИХОПИВСЬ ДОЩИК ПОМІЖ ЗАГРАВ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглибити знання учнів про творчість українського поета Андрія Малишка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити розуміти образну мову; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, вміння розмірковувати над художнім змістом поезії; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ги-ги-ги – ой, як біло навкруги! Узі-узі-узі – […]...
- ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ “В НЕБІ ЖАЙВОРОНКИ В’ЮТЬСЯ…” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: дати учням уявлення про творчість Олександра Олеся; вчити правильно, свідомо, виразно читати віршовані твори; виробляти вміння обгрунтовувати свої міркування; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Біля баби баба сіла. Баба бабі бубоніла. Бубоніла з півгодини Баба бабі про новини. […]...
- ПЕЙЗАЖ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ЛАЗИТЬ СОНЕЧКО В ТРАВАХ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість Миколи Вінграновського; вчити розуміти образну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над художнім змістом; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою ДЖМЕЛІ Де цвіту рясне гілля, Ви побачите джмеля. Він кружляє […]...
- ДИВА В ПРИРОДІ. ІВАН СЕНЧЕНКО “ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАЙЦЕМ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання творів; формувати оцінні судження, вчити сприймати змальовані словами образи природи, відчувати образність художнього слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою – Читайте швидко й чітко! КЛЮЄ КУРКА КРУПКУ Курник Кривенький На горбку. Гарненька Курка […]...
- НЕ УПУСТИ СВОЮ ЖАР-ПТИЦЮ. ВОЛОДИМИР КОЛОМІЄЦЬ ТЮХТІЙ І ТОРОХТІЙ – Поетична збірка – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезією Володимира Коломійця; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; активізувати читацькі інтереси школярів; розвивати здатність емоційно реагувати на художнє слово, співпереживати, творити, мислити словесно художніми образами; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Голосна очеретянка Оселилась якось ранком У рясних очеретах. […]...
- А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА… АНАТОЛІЙ КОСТЕЦЬКИЙ “ПОЧИНАЄТЬСЯ ВЕСНА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: почати ознайомлення учнів з творами Анатолія Костецького; вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного читання; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку артикуляції дихання – “Цокання” язиком у ротовій порожнині. – Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово “ні” з поступовим […]...
- НЕЗВИЧАЙНІ ВЧИНКИ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька; учити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Ви сичі-горлачі, Не кричіть уночі! Бо в траві на землі Сплять мишата малі. Читання скоромовки […]...
- ЗАМИЛУВАННЯ КРАСОЮ ПРИРОДИ. МИКОЛА ВОРОНИЙ УЩУХЛА БУРЯ – Поетична майстерня – СВІТ ПОЕЗІЇ – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розкрити красу і своєрідність поезій; поглиблювати та розширювати образні уявлення; розвивати мовлення, спостережливість, здатність бачити те коло життєвих явищ, які стали об’єктом зображень; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою – Промовте скоромовку: повільно (тихо); швидше (напівголосно); швидко […]...
- РУШНИКИ ВИ МОЇ, РУШНИКИ. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ “БІЛЕ ПОЛЕ ПОЛОТНЯНЕ” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; поглиблювати знання учнів про рушник; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати інтерес до культурної спадщини, народних традицій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. “Гімнастика” читання 1) Артикуляційна вправа “Дмухання на пригорщу”. Імітуючи дмухання на гарячий чай, діти мають подути на руку, вимовляючи пошепки “ф-ф-ф-ф”. 2) Вправа “Свисток”. […]...
- КОЖНА КВІТКА КРАСИВА І НЕПОВТОРНА. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ “НАГІДКА” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: ознайомити учнів із творчістю Тамари Коломієць; закріплювати навички роботи над художніми засобами поезії; спонукати учнів до творчості; розвивати художнє сприймання явищ природи; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Звели чаплі гніздо із паклі. З чорного неба крапають краплі. У гнізді із […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК “ДИКИЙ МАК”. ЗІРКА МЕНЗАТЮК “МАК” – ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 – З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ – IІ семестр Мета: навчати учнів читати вдумливо і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного, розмірковувати, придивлятися, прислухатися до звучання художнього слова; розвивати мовлення учнів, естетичний смак; прищеплювати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Дощик”. Робота над скоромовкою Діти читають хором: – Накрапає дощ (тихо); – Дощ сильнішає (голосніше); – Злива (голосно); […]...