Новий Заповіт (Євангеліє). Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Мета:

– Навчальна: продовжити ознайомлення з Біблією, пояснити відмінності між Старим Заповітом та Новим Заповітом; ознайомити зі змістом окремих євангельських притч; поглибити знання учнів про притчу;

– Розвивальна: розвивати логічне мислення та увагу;

– Виховна: виховувати повагу до християнського вчення та прагнення високих моральних ідеалів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок

Учнів.

Обладнання: Біблія (видання для дітей); ілюстрації до біблійних оповідей.

І Слово сталося тілом, і перебувало між нами,

Повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його,

Славу як Однородженого від Отця.

Євангеліє від Іоанна. 14

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

– Чому Біблія має таку назву?

– Що ви знаєте про час появи Біблії?

– Ким і якими мовами її писали?

– Скільки частин має Біблія?

– Що таке притча?

– Що таке алегорія?

– Які життєві цінності утверджують у Книзі книг?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

– Під час ознайомлення з Біблією ви зазначили, що серед життєвих орієнтирів, які визначає книга, є такі поняття, як порядність, відповідальність за свої вчинки, чесність, відданість Богові та любов.

Слово любов у Біблії асоціюється з іменем Ісуса Христа, який став проповідником нової віри – християнства. Саме він закликав відмовитись від будь-якої помсти й любити ближнього свого, як самого себе. Про життя та смерть Ісуса Христа, його вчення і послідовників розповідається в Новому Заповіті, з яким ми сьогодні й працюватимемо.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Словникова робота

Біблія – книга.

Заповіт (Завіт) – Союз.

Ісус – Спаситель.

Христос – Месія.

Євангеліє – блага звістка.

2. Загальні відомості про Євангеліє

Слово вчителя

– Євангеліє – головна частина Нового Заповіту. Євангеліє містить розповіді про Ісуса Христа, його життя, вчення, смерть і воскресіння. Християнською церквою канонізовано (оголошено священними і внесено до Нового заповіту) чотири Євангелія: Євангеліє від Матвія, Євангеліє від Марка, Євангеліє від Луки, Євангеліє від Івана.

З точки зору багатьох спеціалістів, канонічні Євангелія, котрі було визнано дуже рано, відрізняються від апокрифів по-перше, своєю простотою та правдивістю; по-друге, мають найдавніше походження; по-третє, правильно подають догматичні питання, що є запорукою чистоти віровчення; по-четверте, підкріплені авторитетом апостолів або їхніх безпосередніх учнів.

Христос навчав людей притчами: “Відкрию у притчах уста свої, розповім таємниці від почину світу”. З деякими із притч ми сьогодні ознайомимося.

3. Читання та аналіз євангельських притч

Притча про сіяча (Євангеліє від Матвія; 13:1-23)

– Чому Христос говорив притчами?

– У чому суть притчі про сіяча?

– Укажіть приклади алегорій у притчі.

– Доведіть, що ця розповідь справді є притчею.

Притча про загублену вівцю й загублену драхму (Євангеліє від Луки; 15:1-10)

– Укажіть приклади алегорій у притчі.

– У чому суть цієї притчі?

– Як саме Христос відповідає на слова дорікання з боку фарисеїв та книжників?

– Чому Христос підкреслює, що і людина, і Бог однаково радіють, що загублене було знайдено?

Притча про блудного сина (Євангеліє від Луки; 15:11-32)

– Чи правильно вчинив батько, відпустивши сина?

– Чому батько простив молодшого сина?

– Як ви розумієте слова батька про сина: “Був мертвий і ожив”?

– Що могло б статись, якби батько сина не простив?

– Який висновок із цієї притчі ми можемо зробити для себе?

– Чи перші дві притчі допомагають зрозуміти суть викладеного у третій?

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1. Інтерактивна вправа “Продовж речення”

– “Притча – це…”

– “Найвідоміші біблійні притчі належать…”

– “Своїми притчами Христос навчав…”

– “Із євангельських притч для себе ми можемо взяти…”

– “Згідно з християнською мораллю сенс людського життя полягає в тому, щоб…”

2. Рефлексія

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати притчі про гірчичне зерно (Євангеліє від Матвія; 13) та про бідного самаритянина (Євангеліє від Луки; 10), підготувати їх переказ (для всіх учнів); підготувати повідомлення про втілення біблійних сюжетів у творах мистецтва (для окремих учнів).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Новий Заповіт (Євангеліє). Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів – СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ