Народна казка. “Як гукнеш, так і відгукнеться” (ефіопська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС
Мета: ознайомити учнів з ефіопською казкою; вчити пояснювати й обгрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви; з’ясовувати своє та авторське ставлення до них; розуміти зміст прислів’їв та приказок, пояснювати, у якій життєвій ситуації доцільно вживати кожне з них; виховувати інтерес до читання.
Обладнання: мапа світу; картки для словникової роботи; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань (робота в зошиті)
– Прочитайте визначення прислів’я та приказки на кульках.
– Чим прислів’я відрізняється від приказки?
III. Повідомлення теми й завдань уроку
– Соціально-побутові казки вважаються “наймолодшими” серед казок, вони складалися тоді, коли суспільство поділилося на багатих і бідних. У них здебільшого немає фантастичних перетворень, чарівної вигадки, найчастіше йдеться про реальне життя. Ці казки “населені” звичайними людьми, їхні герої – бідні селяни, ремісники, наймити, солдати – з одного боку і вельможі, пани, багаті хазяї, купці – з іншого. У соціально-побутових казках світу найяскравіше і найповніше утілено протест проти несправедливості.
Сьогодні я пропоную вашій увазі ефіопську народну казку “Як гукнеш, так і відгукнеться”.
Послухавши її, спробуйте обгрунтувати вчинки героїв та їх мотиви; своє ставлення до них.
– Чому?
– Що спонукало?
– Які наслідки?
IV. Робота над новим матеріалом
1. Первинне ознайомлення зі змістом казки
2. Словникова робота
Складка
Натомість
Прибутки
Півбудинку
Скарб
Півосла
Зазіхає
Постановив
Навколішки
Завадити
– Знайдіть у тексті синоніми до слів сумний, радісний.
– Доберіть синоніми до слів натомість, завадити.
Зверніть увагу на написання слів півбудинку, півосла, навколішки.
3. Бесіда за змістом прочитаного
– Назвіть головних героїв казки.
– Визначте тип персонажів (позитивний, негативний).
– Розкажіть про спільне життя братів.
– Що допомагало їм у скруті?
– Поміркуйте, чому багатий брат став таким жорстоким. Чи міг він учинити по-іншому?
– Чому жадібність спалахнула в серці одного з братів? Підтвердьте свою думку текстом казки.
– Що ж призвело до зміни стосунків між братами?
– Чи справедливим був суддя? Підтверджуйте свою думку текстом казки.
– Як мудрий чоловік провчив свого жаднючого брата? Перекажіть.
– Знайдіть у казці прислів’я, поясніть їх значення і запам’ятайте.
– Якщо кинеш камінь угору, він упаде тобі на голову.
– Якщо зазіхнеш на чуже, втратиш своє.
– Якщо задумаєш зле діло, воно принесе спочатку нещастя іншому, а потім іще більше нещастя тобі самому.
– Доберіть характеристики літературним героям.
– Поясніть назву казки.
4. Робота над прислів’ями
– Хто як сіє, так і жне. (Угорське)
– Людина із жадібним серцем схожа на змію, що хоче проковтнути слона. (Китайське)
– Хоч як гадюку перевертай, однаково залишиться гадюкою. (Литовське)
– Хто на чуже зазіхає, своє втрачає. (Африканське)
V. Підсумок уроку
– Доведіть, що наведені прислів’я характеризують багатого брата.
Related posts:
- Народна казка. “Сторож савани” (кенійська казка) – СТЕЖИНКАМИ КРАЇНИ КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ – 4 КЛАС Мета: ознайомити дітей з народними казками; на матеріалі творів переконувати в тому, що бажання щастя та прагнення волі, мрії про краще життя в усіх народів схожі; виховувати любов до праці, допитливість, доброту і щирість. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань – […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. МІНЬБА (РОСІЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: ознайомити учнів з російською народною казкою “Міньба”; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити переказувати близько до тексту, характеризувати дійових осіб; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку артикуляції дихання “Цокання” язиком у ротовій порожнині. Набравши повітря, якнайдовше тричі вимовити слово “ні” з поступовим видихом. […]...
- “Вчений кіт” (італійська народна казка) – ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК НАРОДІВ ЄВРОПИ – 2 КЛАС Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки [зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв’язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи. Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів’я; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна розминка Запросимо тишу: ц-ц-ц. Вітерець у лісі: ш-ш-ш. Прилетіли птахи: шук-шук-шук. Заспівав […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА). ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА І КІНЦІВКА – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з угорською народною казкою; удосконалювати читацькі навички школярів; учити визначати композиційні частини (зачин, основну частину, кінцівку), переказувати прочитане; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Діти читають хором: – “Накрапає дощ” (тихо); – “Дощ пускається […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЖБАН МЕДУ (СЕРБСЬКА КАЗКА) – НАРОДНІ КАЗКИ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: завершити опрацювання сербської казки “Жбан меду”; формувати в учнів уміння характеризувати дійових осіб; удосконалювати навички правильного і виразного читання; розвивати образність мовлення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Лис малий і більший лис По гриби ходили в ліс. Заздрить білка в лісі лису […]...
- ТИСЯЧА І ОДНА НІЧ – АРАБСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Знання доводять тільки ділом. Знання – дерево, а діло – плоди. Арабська мудрість Люди всього світу знають казки народів Сходу, у яких описано захопливі пригоди, фантастичні події, химерних чудовиськ і сміливих героїв, котрі їх перемагають. “Тисяча і одна ніч” – відома збірка народних казок, переважна частина з яких є арабськими, але є і єгипетські, перські, […]...
- МОМОТАРО, АБО ХЛОПЧИК-ПЕРСИК – ЯПОНСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Давно колись жили собі дід і баба. От одного дня дід і каже: – Чуєш, стара? Я б так хотів, щоб у нас були діти! – Авжеж, старий, це була б невимовна радість! – відповідає баба. Зітхнули вони й узялися до роботи: дід пішов збирати хмиз у гори, а баба – прати білизну в річці. […]...
- ФАРБОВАНИЙ ШАКАЛ – ІНДІЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ У лісовому краю жив шакал, на ймення Чандарава. Одного разу від лютого голоду він потрапив у місто. З усіх усюд збіглися голодні пси й, голосно гавкаючи, кинулися на нього. Нещадно покусаний, рятуючи життя, шакал шмигнув у дім маляра, а там ускочив у велику бочку із синьою фарбою. Звідти він виліз геть синій. Пси, що чекали […]...
- ІССУМБОСІ, АБО ХЛОПЧИК-МІЗИНЧИК – ЯПОНСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ У народній казці “Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик” відображено відлуння тих далеких часів, коли в Японії відбувалися війни, а також уявлення давніх японців про службу й людину, яка чесно служить. Іссумбосі – яскраве втілення японського національного характеру, до того ж характеру героїчного й чесного у виконанні свого обов’язку. Його чарівне походження (народження в однієї бездітної пари) і […]...
- ЗА ДОБРО ДОБРОМ ПЛАТЯТЬ. П. ВЛОДЕК “ЯК ГУКНЕШ, ТАК І ВІДГУКНЕТЬСЯ”. Л. САВЧУК “КВОЧКА” – ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Ходить квочка коло кілочка, водить діток коло квіток. 2) Робота над чистомовкою. Жу-жу-жу – я з Оленкою дружу. Іж-іж-іж – пиріжок на всіх розріж. […]...
- ПЕНЗЛИК МАЛЯНА – КИТАЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Жив колись бідний хлопець, на ім’я Малян. Із самого малечку він мріяв про те, щоб навчитися малювати. Та от біда: не було в нього за що купити пензлика. Якось довелося йому йти повз школу. Зазирнув він у відчинене вікно й побачив, як учитель малює картину. Зайшов хлопець у клас і попросив учителя хоч на деякий […]...
- Казка як жанр фольклору. Різновиди казок – НАРОДНА КАЗКА – I семестр Мета: ознайомити з поняттям казки як жанру фольклору, різновидами казок, їх виконанням та особливостями; розвивати інтерес до читання казок, зв’язне мовлення учнів, уміння обгрунтовувати свої твердження; виховувати прагнення до пізнання, самовдосконалення. Обладнання: збірки казок народів світу, ілюстрації до них; таблиця “Різновиди казок”. Теорія літератури: народна казка, її різновиди. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності школярів […]...
- ПАНЧАТАНТРА – ІНДІЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Знання – це добро, що не знає втрати, ані злодієві, ані цареві його не відібрати. Індійське прислів’я Однією з найдавніших індійських пам’яток, що дійшла до наших часів, є книжка “Панчатантра”. Вона написана мовою давніх індійців – санскритом1, у якій знаходяться витоки багатьох європейських мов, у тому числі й української. Історія виникнення “Панчатантри” достеменно не відома, […]...
- Казки народів Євразії. “Джерело край світу” (англійська казка) – СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ Й КРАСИ – 3 КЛАС Мета: навчати учнів розуміти пізнавально-виховний характер народних казок, їхні морально-етичні цінності; дати уявлення про те, що казки народів Європи бувають народні та авторські; відрізняти чарівні казки від інших видів казок; учити дітей перейматися проблемами героїв й емоційно відгукуватися на події у казці; формувати позитивне ставлення до казок народів Євразії. Обладнання: мапа Європи; підручник; робочий зошит; […]...
- ЯПОНСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Мудрість, здоров’я, хоробрість, знання, веселощі – ці людські чесноти й досі живуть на землі. Але набути їх може лише той, хто не турбується про себе, а думає тільки про щастя й добробут свого народу. Японська мудрість Японія – одна з високорозвинених країн світу. Вона розташована на островах (майже 7000), що огинають східну частину Азії, на […]...
- КИТАЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Десять тисяч професій є на світі, та всі вони мізерні, і тільки навчання – величне. Китайське прислів’я У Центральній та Східній Азії на березі трьох морів (Жовтого, Східнокитайського та Південнокитайського) розташована країна давньої культури – Китай, що подарував світові величезну кількість мистецьких надбань і наукових відкриттів. Багато речей, без яких неможливо уявити наше життя, створені […]...
- НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Одним із провідних жанрів фольклору є казка. Саме слово казка утворилося від того кореня, що й слова казати, переказувати, казкар, оскільки казкові твори тривалий час існували, як і інші жанри фольклору, в усній традиції. В англійській мові слово казка звучить як folktale, тобто воно споріднене зі словом фольклор. Казки бувають народними й літературними. НАРОДНА КАЗКА […]...
- Момотаро або хлопчик Персик – ЯПОНСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Давно колись жили собі дід і баба. От одного дня дід і каже: – Чуєш, стара? Я б так хотів, щоб у нас були діти! – Авжеж, старий, це була б невимовна радість! – відповідає баба. Зітхнули вони й узялися до роботи: дід пішов збирати хмиз у гори, а баба – прати білизну в річці. […]...
- КАЗКА ПРО РИБАЛКУ ТА РИБКУ – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Історія створення Олександр Пушкін написав “Казку про рибалку та рибку” в Болдіно 1833 р. на підставі розповідей Орини Родіонівни, які ретельно записував. У російському фольклорі широко побутує казка “Жадібна баба”. Однак разом з тим поштовхом для написання “Казки про рибалку та рибку” стало також знайомство поета зі збіркою “Казки для дітей і родини” братів Я. […]...
- ІНДІЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Знання – це добро, що не знає втрати, Ані злодієві, пні цареві його не відібрати. Індійське прислів’я Однією з найдавніших індійських пам’яток, що дійшла до наших часів, є книжка “Панчататра”. Вона написана мовою давніх індійців – санскритом1, у якій знаходяться витоки багатьох європейських мов, у тому числі й української. Історія виникнення “Панчатантри” достеменно не відома, […]...
- СИНДБАД-МОРЕПЛАВЕЦЬ – АРАБСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Третя подорож Синдбад став говорити: – Серед бенкетів і розваг я швидко став забувати про колишні страшні пригоди. А розкішне, сите життя мені почало обридати. Я був молодий, дужий – хотілось якоїсь діяльності. Скінчилося тим, що я знову поклався на долю, зібрав товаришів-торговців, накупив різного краму й сів на корабель у Бальсорі. Довго ми плавали […]...
- Брати Грімм. Казка “Пані Метелиця” – НАРОДНА КАЗКА – I семестр Мета: розкрити зміст і головну думку казки; зацікавити творчою спадщиною братів Грімм; удосконалювати навички виразного, вдумливого читання, переказу фольклорних творів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати працелюбність та доброту, почуття поваги до культури інших народів. Обладнання: портрети братів Грімм, збірки їхніх творів, ілюстрації до них. Теорія літератури: народна казка, конфлікт, герої-персонажі. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної […]...
- ПЕНЗЛИК МАЛЯНА – КИТАЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Жив колись бідний хлопець на ім’я Малян. Із самого малечку він мріяв про те, щоб навчитися малювати. Та от біда: не було в нього за що купити пензлика. Якось довелося йому йти повз школу. Зазирнув він у відчинене вікно й побачив, як учитель малює картину. Зайшов хлопець у клас і попросив учителя хоч на деякий […]...
- ЯПОНСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Мудрість, здоров’я, хоробрість, знання, веселощі – ці людські чесноти й досі живуть на землі. Але набути їх може лише той, хто не турбується про себе, а думає тільки про щастя й добробут свого народу. Японська мудрість Японія – одна з високорозвинених країн світу. Вона розташована на островах (майже 7000), що огинають східну частину Азії, на […]...
- КИТАЙСЬКА НАРОДНА КАЗКА – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Десять тисяч професій є на світі, Та всі вони мізерні, і тільки навчання величне. Китайське прислів’я У Центральній та Східній Азії на березі трьох морів (Жовтого, Східнокитайського і Південнокитайського) розташована країна давньої культури – Китай, що подарувала світові величезну кількість мистецьких надбань і наукових відкриттів. Багато речей, без яких неможливо уявити наше життя, прийшли саме […]...
- ЖБАН1 МЕДУ – Скринька казок народів світу – НАРОДНІ КАЗКИ Сербська казка (Уривки) Це було тоді, коли вовк і лисиця жили разом у дружбі й злагоді. Якось вони вкрали жбан меду, сховали в комірчину та й полягали спати. Вовк умостився на припічку, а лисиця – на лавці під грубкою. От лисиці скортіло меду. Вона нетерпляче забила хвостом по лавці. Вовк почув цей стукіт та й […]...
- КАЗКА ПРО МЕРТВУ ЦАРІВНУ І СІМОХ БОГАТИРІВ – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Історія створення “Казка про мертву царівну і сімох богатирів” написана О. Пушкіним у Болдіно 1833 р. В її основу було покладено розповідь Орини Родіонівни. Ось що записав поет, коли слухав казки няні: “Царівна заблукала в лісі. Знаходить пустий дім – прибирає його. 12 братів приїздять: “Ах, кажуть, тут хтось був: якщо чоловік, будь нам батьком […]...
- МІНЬБА – Скринька казок народів світу – НАРОДНІ КАЗКИ Казок у світі не злічити, як зірок у небі. У кожного народу є свої казки. МІНЬБА Російська казка (Уривки) Купався багатий крамар1 у річці, потрапив на глибінь, почав тонути. Проходить неподалік дід старий, мужичок-сірячок, почув крик, метнувся до річки й витяг крамаря З води. Крамар не знає, як дідові й дякувати: запросив до себе в […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ – 5 клас 1. Жанрова специфіка фольклорної і літературної казки. 2.Індійська народна казка “Фарбований шакал”. 3.Японська народна казка “Момотаро, або Хпопчик-Персик”. 4. Пригоди Хлопчика-Мізинчика (за японською народною казкою “Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик”). 5. Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою “Пензлик Маляна”). 6. Сміливий Сіндбад-Мореплавець (за арабською народною казкою “Сіндбад-Мореплавець” (третя подорож)). 7. Дружба – найголовніша запорука порятунку (за […]...
- КАЗКА ПРО МЕРТВУ ЦАРІВНУ І СІМОХ БОГАТИРІВ – ОЛЕКСАНДР ПУШКІН 1799-1837 – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Історія створення “Казка про мертву царівну і сімох богатирів” написана О. Пушкіним у Болдіно 1833 р. За її основу було взято розповідь Орини Родіонівни. Ось що записав поет, коли слухав казки няні: “Царівна заблукала в лісі. Знаходить порожній дім – прибирає його. 12 братів приїздять: “Ах, – кажуть, – тут хтось був: якщо чоловік, будь […]...
- Поділ тексту на абзаци. Українська народна казка “Про правду і кривду”. Особливості побудови народних казок. – Казка як текст (висловлювання) – Текст, його ознаки. Тема й головна думка тексту Мета: поглибити знання про текст, отримані в початковій школі, його тематичну, логічну та структурну єдність; ознайомити учнів з поняттям “казка”, особливостями народних казок, удосконалювати навички слухання та виразного читання; розвивати уміння порівнювати, узагальнювати, творчу фантазію, уяву; виховувати почуття прекрасного, інтерес до казок, прагнення робити добро. Комунікативний компонент: розвиток умінь аудіювання, виразного читання, створення власних висловлювань […]...
- МУДРІСТЬ НАРОДНИХ КАЗОК – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Літературна розминка 1. Розгляньте кадри з мультиплікаційних стрічок. Назвіть казки, за якими знято ці мультфільми. 2. До якого різновиду казок належать названі вами твори – до фольклорних чи до літературних? Обгрунтуйте свою думку. У давнину казки передавалися від покоління до покоління в усній формі, а отже, зберігалися лише в народній пам’яті. Минуло багато століть, перш […]...
- Казки народів Євразії. “Кентен і муха” (бельгійська казка) – СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ Й КРАСИ – 3 КЛАС Мета: ознайомити учнів із соціально-побутовими казками народів Європи; закріпити знання ознак чарівної казки; удосконалювати вміння визначати частини казки – зачин, основну частину, кінцівку, визначати послідовність подій твору, виразно читати казку; розширювати словниковий запас; розвивати кмітливість, логічне мислення, уяву; виховувати почуття вдячності за зроблене добро; формувати позитивне ставлення до казок народів Євразії. Обладнання: мапа Європи; підручник; […]...
- Казки народів Євразії. “Про дурного тигра” (тібетська казка) – СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ Й КРАСИ – 3 КЛАС Мета: навчати учнів розуміти пізнавально-виховний характер народних казок, їхні морально-етичні цінності; дати уявлення про те, що казки народів Європи бувають народними та авторськими, різних видів – казки про тварин, соціально-побутові, чарівні, наукові; вдосконалювати вміння зіставляти, порівнювати, класифікувати дійових осіб, оцінювати їхні вчинки; розширювати діапазон уявлень про спільність тематичних мотивів казок різних народів світу; виховувати інтерес […]...
- Підсумок за темою Казки народів світу Матеріал до уроку. Казки “Сильний лев і маленьке мишеня”; “Як серед птахів виникла дружба”, “Синя Свита Навиворіт Пошита”, “Чарівний каптур”. Мета. Узагальнити знання учнів про ознаки народних казок. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати головних героїв; складати загадки, фантазувати. Виховувати бажання робити добрі справи. Обладнання. Картки-“блискавки”, слова для “Павутинки”. Хід уроку I. Організація класу. II. Розвиток фонематичного […]...
- ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА – Скринька казок народів світу – НАРОДНІ КАЗКИ Угорська казка Жила-була десь за сімома морями кмітлива дівчина. А була вона така розумна, що слава про неї дійшла аж до короля. Королю так багато говорили про цю дівчину, що він нарешті наказав запрягти коней і їхати по неї. Привезли дівчину до короля. А король і каже: – Ну, дівчино, чув я про твій великий […]...
- Перша казка про творення світу – Я НАРОДИВСЯ ДЛЯ СВІТУ Матеріал уроку. Українська народна казка “Яйце-райце” (продовження). Мета. Закріпити знання дітей про чарівні казки. Удосконалювати вміння чигати діалоги, знаходити в тексті зачин, основну частину і кінцівку. Формувати уміння висловлювати судження. Вчити складати характеристику дійових осіб казки. Виховувати любов та повагу до усної народної казки. Обладнання. Ілюстрації до казки, аудіозапис пісні “Голуб і голубка”. Хід уроку […]...
- Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда) – ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на добрий вчинок. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ – МУДРІСТЬ НАРОДНИХ КАЗОК – КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ Німецька народна казка Жила на світі одна вдова, і мала вона дві доньки. Одна з них, пасербиця, була вродлива й роботяща, а друга, рідна, погана й ледача. Та вдова набагато більше любила рідну доньку, хоч та була гидка й ледащиця. Пасербиця мусила виконувати всю хатню роботу, була попелюшкою в домі. Бідна дівчина щодня сиділа при […]...