ЛІТЕРАТУРА – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ
1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів: Світова література. 10-11 класи. Рівень стандарту (укладачі Ю. І. Ковбасенко, Г. М. Гребницький та ін.)
2. Альтман М. О. Достоевский. По вехам имен. – Саратов, 1975.
3. Антологія зарубіжної поезії другої половини XIX-XX сторіччя: Посіб. для 10-11 кл. / Укл. і авт. вступ. ст. Д. С. Наливайко. – К.: Навчальна книга, 2002.
4. Балашов Н. И. Рембо и связь двух веков поэзии // А. Рембо. Стихи. Последние стихотворения. Озарения. Одно лето в аду. – М.: Наука, 1982.
5. Випер Ю. Б. Творческие судьбы: О западноевропейских литературах XVI – первой половины XIX века. – М.: Художественная литература, 1990.
6. Гарин И. Пророки и поэты. – М.: Терра, 1992.
7. Гугушева М. П. Ш. Бронте. Очерк жизни и творчества. – М.: Художественная литература, 1992.
8. Долина Н. Предисловие к Достоевскому. – Л.: Детская литература, 1980.
9. Ермилов В. Толстой-романист (“Война и мир”, “Анна Каренина”, “Воскресе – ние”).- М.: Художественная литература, 1965.
10. Ермилов В. Ф. М. Достоевский. – М.: Художественная литература, 1956.
11. Карабутенко І. Особистість і лірика Ш. Бодлера // Жовтень. – 1975.- № 6.
12. Лексикон загального та порівняльного літературознавства. – Чернівці: Золоті литаври, 2001.
13. Літературознавчий словник-довідник / Р. Т. Гром’як, Ю. І. Ковалів та ін. – К.: ВЦ “Академія”, 1997.
14. Мендельсон М. О. Жизнь и творчество Уитмена. – М.: Наука, 1969.
15. Наливайко Д. С. Оноре Бальзак. Нарис життя і творчості. – К.: Дніпро, 1985.
16. Наливайко Д. Жах і екстаз життя / Бодлер Ш. Поезії. – К.: Дніпро, 1989.
17. Ніколенко О. М. Поезія французького символізму. Шарль Бодлер, Поль Верлен, Артюр Рембо: Посібник для вчителя. – Х.: Веста: Видавництво “Ранок”, 2003.
18. Нольман М. Шарль Бодлер. Судьба. Эстетика. Стиль. – М.: Художественная литература, 1979.
19. Овруцька І. М. Стендаль: Нарис життя і творчості. – К.: Дніпро, 1983.
20. Пустовойт П. Г. И. С. Тургенев – художник слова. Монография. – М.: Издательство Московского университета, 1987.
21. Реизов Б. Г. Стендаль. Художественное творчество. – Л.: Художественная литература, 1979.- 408 с.
21. Розанова Л. А. О творчестве Н. А. Некрасова: Книга для учителя. – М.: Просвещение, 1988.
22. Світова література. 10 клас. Профільний рівень, академічний рівень: Хрестоматія-довідник. / Упоряд. І. Л. Столій. – Х.: Вид-во “Ранок”, 2010.
23. Соколянский М. Г. Оскар Уайльд: Очерк творчества. – К.- Одесса: “Льібидь”, 1990.
24. Цвейг С. Артюр Рембо // Нева. – 1991.- № 8.
25. Цвейг С. Жизнь Поля Верлена // Нева. – 1991.- № 9.
26. Л. А. Чередник. Світова література. 10 клас. Рівень стандарту: Комплексний зошит для контролю знань. – Х.: Вид-во “Ранок”, 2010.
Related posts:
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ – ПЕРЕДМОВА – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Посібник укладено з урахуванням вимог “Програми для загальноосвітніх навчальних закладів: Світова література. 10-11 класи. Рівень стандарту (укладачі Ю. І. Ковбасенко, Г. М. Гребницький та ін.)”. У цьому виданні ви знайдете календарне планування уроків із світової літератури в 10 класі, методичні розробки, які стануть у пригоді вчителеві-практику. Розробки уроків, запропоновані в посібнику, спрямовані на те, щоб […]...
- Узагальнення та систематизація матеріалу, вивченого протягом року – ПІДСУМОК – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці; розвивати творчі здібності школярів, навички виразного читання, зв’язного мовлення, логічного мислення; сприяти вихованню загальної культури учнів. Обладнання: підручник; портрети письменників, твори яких вивчали протягом року; словник літературознавчих термінів. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ II. ЗАСТОСУВАННЯ УЧНЯМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ […]...
- Позакласне читання. Бурхливі людські пристрасті у новелах П. Меріме – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: ознайомити учнів із творчістю французького письменника П. Меріме, допомогти зрозуміти ідейно-філософський зміст його новел; поглиблювати навички самостійної роботи, аналізу прозового твору, виразного читання, переказу; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти розширенню читацького кругозору школярів. Обладнання: портрет П. Меріме; виставка його творів; тексти новел письменника (у перекладах на вибір учителя). ХІД УРОКУ Любов – дитя, […]...
- Творчість А. Рембо. Вірші “Відчуття”, “П’яний корабель”, “Голосівки” – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: поглибити знання учнів про символізм; ознайомити з матеріалом про життєвий та творчий шлях французького поета А. Рембо; поглиблювати навички аналізу поетичного твору, виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти поглибленню знань школярів про французький символізм; виховувати естетичний смак. Обладнання: підручник; портрет А. Рембо; виставка його творів; тексти віршів А. Рембо (у перекладах на […]...
- Образи твору О. Уайльда “Портрет Доріана Грея”. Риси інтелектуального роману – РОМАН РАННЬОМОДЕРНІСТСЬКОЇ ДОБИ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: допомогти учням зрозуміти сутність образів роману; засвоїти поняття “інтелектуальна проза”, віднайти риси інтелектуальної прози у творі; поглиблювати навички аналізу епічного твору, переказу; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти морально-етичному вихованню школярів. Обладнання: підручник; текст роману “Портрет Доріана Грея” у перекладі Р Доценка (або іншому на вибір учителя чи учнів); словник літературознавчих термінів. ХІД УРОКУ […]...
- “Портрет Доріана Грея” як осердя творчості О. Уайльда, філософсько-естетичні та моральні проблеми твору – РОМАН РАННЬОМОДЕРНІСТСЬКОЇ ДОБИ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: поглибити знання учнів про творчість О. Уайльда; розвивати навички роботи з додатковою літературою, аналізу тексту, зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти розвиткові читацького кругозору, аналітичного мислення школярів. Обладнання: підручник; текст роману “Портрет Доріана Грея” у перекладі Р Доценка (або іншому на вибір учителя чи учнів). ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Бесіда. – […]...
- Збірка “Листя трави”, її провідні теми й мотиви. “Пісня про себе” – програмовий твір поета – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: поглибити знайомство учнів із поезією В. Вітмена; показати зв’язок його поезії з романтичними традиціями та філософією трансценденталізму; розвивати навички аналізу поетичного тексту, виразного читання, зв’язного мовлення, логічного мислення; сприяти формуванню гуманістичних ідеалів школярів. Обладнання: підручник; тексти віршів В. Вітмена із збірки “Листя трави” (у перекладах на вибір учителя). ХІД УРОКУ Я вітаю всіх, хто […]...
- В. Вітмен – американський поет-новатор. Життєвий і творчий шлях письменника. Зв’язок його поезії з романтичними традиціями та трансценденталізмом – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: ознайомити учнів із відомостями про життя та творчість американського поета В. Вітмена; розкрити поняття “верлібр”, “трансценденталізм”; розвивати навички конспектування, зв’язного мовлення, логічного мислення; сприяти розширенню читацького кругозору школярів. Обладнання: підручник; портрет В. Вітмена, збірка віршів “Листя трави” (у перекладах на вибір учителя). ХІД УРОКУ Я втілюю в собі всіх страдників і всіх знедолених… Волт […]...
- Філігранність поетичної техніки, формальна довершеність і сугестивність вірша Ш. Бодлера “Вечорова гармонія”. Тлумачення предметних образів як “видимих знаків” ідей, почуттів, душевних станів у поезії “Відповідності” – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: проаналізувати вірші зі збірки “Квіти зла”, поглибити знання учнів про творчість Ш. Бодлера, особливості поетики митця; домогтися засвоєння поняття “сугестія”; розвивати навички аналізу поетичного твору, виразного читання, зв’язного мовлення, логічного мислення, творчі здібності; сприяти формуванню читацької культури школярів. Обладнання: підручник; тексти віршів Ш. Бодлера (у перекладах на вибір учителя та учнів); словник літературознавчих термінів, […]...
- О. Уайльд. Роман “Портрет Доріана Грея”. Життєвий та творчий шлях письменника. Уайльд – письменник англійського раннього модернізму. Естетизм Уайльда, імпресіоністичність стилю – РОМАН РАННЬОМОДЕРНІСТСЬКОЇ ДОБИ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: ознайомити учнів з матеріалом про життєвий та творчий шлях відомого англійського письменника О. Уайльда, з’ясувати особливості його естетичної позиції; домогтися засвоєння понять “естетизм”, “парадокс”; поглиблювати навички самостійної роботи з додатковою літературою, конспектування; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти естетичному вихованню школярів. Обладнання: підручник; портрет О. Уайльда; текст роману О. Уайльда “Портрет Доріана Грея” у […]...
- Із поезії французького символізму. Символізм як літературний напрям останньої третини XIX – початку XX ст. Основні естетичні принципи та поетичне новаторство символістів. Творчість П. Верлена. Вірші “Забуті арієти”, “Так тихо серце плаче…”, “Поетичне мистецтво” – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: поглибити знання учнів про символізм як літературний напрям; актуалізувати знання про естетичні принципи символізму, сугестію; ознайомити учнів із матеріалом про життєвий та творчий шлях французького поета П. Верлена; поглиблювати навички аналізу поетичного тексту, виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; сприяти розширенню читацького кругозору школярів; виховувати кращі людські якості. Обладнання: підручник; портрет П. Верлена; […]...
- Загальна характеристика провідних шляхів розвитку поезії середини XIX століття. Етичні та естетичні засади соціально-спрямованої лірики (М. Некрасов). Принципи “чистого мистецтва” в поезії (група “Парнас”, творчість А. Фета) – ТРАДИЦІЇ І НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ – ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ – АВТОРСЬКІ УРОКИ Мета: ознайомити учнів із шляхами розвитку поезії середини XIX століття; розглянути естетичні та етичні засади соціально-спрямованої лірики; засвоїти поняття про парнаську школу поетів та принципи “чистого мистецтва” у поезії, поняття “декаданс”; розвивати навички виразного читання, зв’язного мовлення, роботи з додатковою літературою, аналізу поетичного тексту; сприяти формуванню культури читача. Обладнання: підручник; портрети М. Некрасова, А. Фета, […]...
- ПЕРЕЛІК ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЛЯ ЧИТАННЯ У 10-му КЛАСІ (АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНТ І РІВЕНЬ СТАНДАРТУ) – ДОДАТКИ ДОДАТОК 2 Вступ. Із літератури реалізму. Стендаль “Ваніна Ватні”; М. В. Гоголь “Мертві душі”; Ф. М. Достоєвський “Злочин і кара”; Л. М. Толстой “Хаджі Мурат”; А. П. чехов “Вишневий сад”, “Дама з собачкою”, “Скрипка Ротшильда”, “АГРУС”. Традиції і новаторські зрушення в поезії середини – другої половини XIX ст. В. Вітмен “листя трави” (“Пісня про себе”); […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10-й КЛАС (РІВЕНЬ СТАНДАРТУ) Мета – формувати компетентності: Предметні (знання змісту роману Г. Флобера “Пані Боварі”, розуміння значення терміну боваризм як суспільно-психологічного явища; уміння аналізувати текст літературного твору; уміння формулювати аргументовані висловлювання; естетичний смак); Ключові (уміння вчитися: навички оцінювання культурно-мистецьких явищ; комунікативну: навички роботи в групі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: навички роботи з підручником та […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС, АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ На навчальний рік – 70 год. На тиждень – 2 год. На текстуальне вивчення художніх творів – 56 год. На контрольні роботи – 6 год. На роботи з розвитку мовлення – 4 год. На уроки позакласного читання – 2 год. Резервний час – 2 год. № з/п Дата Тема Примітка І СЕМЕСТР Доба Відродження. Доба […]...
- СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 1. Александров Н. Н. Джордж Байрон, его жизнь и литературная деятельность / Н. Н. Александров.- СПб : Типография товарищества “Общественная польза”, 1892.- 80 с. 2. Анциферов Н. П. “Непостижимый город…” Душа Петербурга / Н. П. Анциферов.- СПб : Лениздат, 1991.- 333 с. 3. Беляева Н. В. Уроки литературы в 9 классе. Поурочные разработки: пособие для […]...
- СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА – ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ ЛЮДСТВА – ВСТУП Єдність – у різноманітті. Девіз Євросоюзу Невеличке містечко Веймар у Німеччині відоме тим, що наприкінці XVIII ст. воно стало визначним центром культури. Тут жили видатні митці. Сюди в 1780-х роках приїхали письменники Йоганн Вольфганг Гете і Фрідріх Шиллер, котрі переймалися долею всього людства й думали про те, як зробити світ духовно досконалішим. Вони товаришували, палко […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ уроків зарубіжної літератури. 11 – й клас. Академічним рівень На навчальний рік – 70 год. На тиждень – 2 год. На текстуальне вивчення літературних творів – 52 год. На контрольні роботи – 6 год. На уроки розвитку зв’язного мовлення – 5 год. На уроки позакласного читання – 2 год. Резервний час – 5 год. № з/п Тема уроку Дата Примітка І СЕМЕСТР Із літератури […]...
- СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА – ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ ЛЮДСТВА. РОЛЬ КНИГИ В СУЧАСНОМУ ЖИТТІ Мета: донести до свідомості учнів, що література й фольклор – скарбниця духовних багатств людства; показати роль книги в житті людини; розвивати інтерес до пізнання світу через читання художньої літератури; виховувати позитивні якості характеру на основі загальнолюдських цінностей. Обладнання: книжкова виставка творів світової літератури для дітей, карта світу, бібліотечні формуляри учнів. Теорія літератури: література, фольклор, художня […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ – Усі уроки зарубіжної літератури. 9 клас. I семестр – Паращич – 2017 рік КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 9-й КЛАС. I СЕМЕСТР На навчальний рік – 70 год. На I семестр – 34 год. На тиждень – 2 год. На текстуальне вивчення літературних творів – 29 год. На контрольні роботи – 3 год. На уроки розвитку зв’язного мовлення – 2 год. Вступ 1 Літературні жанри і стилі. Перехідні […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – П. ВЕРЛЕН, А. РЕМБО – ІЗ ПОЕЗІЇ ФРАНЦУЗЬКОГО СИМВОЛІЗМУ. СИМВОЛІЗМ ЯК ЛІТЕРАТУРНИЙ НАПРЯМ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ XIX – ПОЧАТКУ XX СТ. ОСНОВНІ ЕСТЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ ТА ПОЕТИЧНЕ НОВАТОРСТВО СИМВОЛІСТІВ – 10 клас 1.”Найперше – музика у слові” (характеристика поезії символістів.) 2.Що приваблює мене в поезії Верлена? 3. “Пейзажі душі” поезії Верлена (за поезією “Так тихо серце плаче…”). 4.”Поетичне мистецтво” П. Верлена – поетичний маніфест символістів. 5.”Голосівки” А. Рембо – картина Всесвіту. 6. Сонет “Голосівки” А. Рембо – яскравий зразок символістської лірики. 7.Символічне значення образу п’яного корабля в […]...
- Рівень життя населення – географія Рівень життя характеризує ступінь задоволення потреб людей. До потреб відносять: Величина заробітної плати Забезпеченість житлом Рівень культури Безпеку умов праці Якість харчування Тривалість життя Соціальний захист і гарантії Показник рівня життя складається з двох компонентів: Споживчий кошик Прожитковий мінімум Аналізувати рівень життя необхідно у взаємозв’язку з потребами людини. Про рівень життя можна говорити за ступенем […]...
- Контрольна робота. Літературний детектив. Світова новела Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу в обсязі теми “Літературний детектив, Світова новела”; актуалізувати та систематизувати набуті знання, удосконалювати вміння творчо їх використовувати при виконанні різнорівневих завдань; розвивати навички самостійності, аналітичності, вміння застосовувати набуті знання на практиці. Обладнання: тестові завдання. Хід уроку I. Організаційний момент II. Оголошення завдань уроку, мотивація учнів на успішне виконання […]...
- Уроки-КВК Глибокому розумінню учнями літературного твору, проникненню у психологію героїв, розвиткові мовлення і творчих здібностей школярів та розширенню їхнього кругозору сприяють уроки-КВК. Заздалегідь на стенді “Як готуватися до уроку-КВК” учням пропонуються завдання. I рівень 1. Прочитайте твір. 2. Уявіть себе учасником подій. 3. Навчіться характеризувати героїв. 4. Зверніть увагу на описи, деталі, художні засоби мови. II […]...
- Формуємо предметні та ключові компетентності – ПЕРЕХІД ДО МОДЕРНІЗМУ ВЗАЄМОДІЯ СИМВОЛІЗМУ Й ІМПРЕСІОНІЗМУ В ЛІРИЦІ Запам’ятайте! Поети, кажучи біблійними словами,- сіль землі. Вони швидше й тонше за інших відчувають зміни в настроях людей, у суспільстві загалом, відображаючи це у своїх творах. Французькі письменники ПІ. Бодлер, П. Верлен, А. Рембо започаткували нові напрями в літературі – символізм та імпресіонізм, відбивши в художньому слові прагнення осягнути мінливість, багатоманітність і таємничість світу та […]...
- ЛІТЕРАТУРА – ЛІТЕРАТУРНИЙ РОЗВИТОК 1. Андреев Л. Г. Сюрреализм. Москва, 1972. 2. Андреев Л. Г. Импрессионизм. Москва, 1980. 3. Ахматова А. А. Сочинения: В 2 т. Москва, 1990. Т. 2. 4. Бальзак О. Собрание сочинений: В 10 т. Москва, 1982. Т. 1. 5. Бахмутский В. “Отец Горио” Бальзака. Москва, 1970. 6. Блок А. Собрание сочинений: В 8 т. Москва; […]...
- У кого клітинний рівень організації збігається з організменним Найпростіші – це одноклітинні організми, причому еукаріоти, тобто містять ядро. Крім них клітинний рівень організації живого збігається з організменним у бактерій. Вони теж одноклітинні, хоча прокаріоти, тобто їх клітини не мають ядер. В окремих класифікаціях до найпростіших можуть відносити лише одноклітинні еукаріотичні організми, які виявляють ознаки тварин (гетеротрофність, рухливість). В такому випадку одноклітинні водорості відносяться […]...
- РОЛЬ КНИЖКИ В СУЧАСНОМУ ЖИТТІ – СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА – ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ ЛЮДСТВА – ВСТУП Народе мій, дитино ясночола, Живи й орудуй мовами всіма, Бо кожна мова – твого духу школа, Твоєї правди золоти сурма. Дмитро Павличко Чи замислювалися ви колись, для чого ми читаємо книжки?.. Звичайно для того, щоб про щось дізнатися, долучитися до того, чого ніколи не бачили й не чули. Отже, забезпечувати процес людського пізнання, надання інформації […]...
- Герберт Уеллс (1866-1946) – СВІТОВА НОВЕЛА – Хрестоматія 7 клас Герберт Уеллс народився в 1866 р. в Бромлі, графство Кент (Англія). Кар’єру Уеллса, можливо, визначив нещасний випадок – в дитинстві він зламав обидві ноги, і проводив весь час вдома, завдяки чому багато читав. Потім Уеллс закінчив школу і здобув подальшу освіту в Педагогічному коледжі в Лондоні. Саме в Педагогічному коледжі Уеллс навчався у відомого біолога […]...
- Рівень каналу Рівень каналу (channel level) – фірма-посередник (декілька фірм), що є одним з членів каналу розподілу і виконує певну роботу з наближення, просування та популяризації продукту або безпосередньо бере участь у процесі передачі права власності на нього до кінцевого покупця. Всі члени каналу розподілу утворюють той чи інший рівень каналу (рівень розподілу (дистрибуції), оптових торговців, рівень […]...
- ПАВУТИНКА – Акутагава Рюноске (1892-1927) – СВІТОВА НОВЕЛА – Хрестоматія 7 клас I Одного дня самотній Будда знічев’я походжав берегом озера Лотосів. Білосніжні, як перли, квіти на воді зі своїх золотистих тичинок ненастанно ширили навкруги невимовно приємні пахощі. У раю був ранок. Будда пройшов понад озером, потім став і крізь листя лотосів, що вкривали поверхню води, подивився вниз. Під озером було пекло, а тому крізь прозору, як […]...
- ПЛАНИ – МІФ І ЛІТЕРАТУРА – 6 клас Упродовж тисячоліть свого існування людство зробило безліч відкриттів і винаходів. До найвизначніших належить поява друкарства. І письменники, і вчені одностайно висловлюються щодо початку книгодрукування.. “Винахід книг, – говорив французький письменник Віктор Гюго, – це величезна історична подія”. Російський поет О. Пушкін підкреслював могутню силу дії “друкарського знаряддя”. Книга супроводжує людину все життя. Існує безліч прислів’їв, […]...
- ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 1. Зарубіжна література. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-9 класи (2012 р., зі змінами 2015 р.) / Авт. колектив під керівництвом О. М. Ніколенко. 2. Аникст А. А. Творчество Шекспира.- М.: Гослитиздат, 1963.- 615 с. 3. Библейская энциклопедия.- М.: Российское Библейское общество, 1996.- 352 с. 4. Бояджиев Г. Н., Бартошевич А. В. […]...
- Константи Ільдефонс Галчинський (1905-1953) – ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЕЗІЇ – БИЛИНИ І БАЛАДИ – Хрестоматія 7 клас Польський поет Константи Ільдефонс Галчинський народився 23 січня 1905 р. у Варшаві в сім’ї залізничного техніка. Коли розпочалася Перша світова війна, родина Галчинських разом із залізничним відомством була евакуйована в Москву. Там хлопець навчався у школі Польського комітету, яка була острівцем польської культури в Москві. По закінченні війни Галчинські повернулись на Батьківщину. Константи вступив на […]...
- Уроки в саду (твір-оповідання) – НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ – 6 КЛАС Щороку наша вчителька української мови і літератури проводить з нами декілька уроків не в кабінеті, а в нашому шкільному саду. Перший такий урок проходить восени, коли дерева покриваються золотим і червоним листям. Усі разом ми виходимо в сад і завмираємо від краси: кленові листочки горять, мов золоті підківки, гілочки яблунь і вишень тримають на своїх […]...
- ЛІТЕРАТУРА 1. Васильєв Є. М. “Усе-таки Галатеї не зовсім подобається Пігмаліон”: матеріали до вивчення комедії Б. Шоу // Всесвітня література і культура. – 2004. – № 1. – С. 7-12. 2. Васильєв Є. Шолом-Алейхем / Є. Васильєв // Зарубіжні письменники : енциклопедичний довідник. – Т. 2 / за ред. Н. Михальської та Б. Щавурського. – Тернопіль, […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ” – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: систематизувати знання дітей про авторські вірші та малі жанри для дітей; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою А-а-а – котика нема. Е-е-е – де наш котик, де? У-у-у – мишку з’їв малу. […]...
- ПЛАН – В. СТУС – УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX – ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ. ПОЕТИ-ШІСТДЕСЯТНИКИ – УКPAЇHCЬKA ЛІТЕРАТУРА – 11 КЛАС I. В. Стус – поет світового рівня. (Творчість Василя Стуса – помітне явище не тільки української, а й світової літератур. Сьогодні його ім’я стоїть в одному ряду з іменами таких видатних письменників, як Р. Рільке, А. Камю, Б. Пастернак, ранній П. Тичина, Б.-І. Антонич, С. Квазімодо. їх єднає масштабність світобачення, глибина психологізму, філософське осмислення буття, […]...
- Світова валютна система До середини XIX століття склалася світова валютна система. Зв’язок між національної та світової валютними системами відбувається через національні банки, що обслуговують міжнародну торгівлю. ної грошової системи, хоча вона і має певну самостійність і виходить за національні рамки (наприклад, в процесі міжнародної торгівлі). Національна валютна система включає в себе: – національну валюту; – режим валютного курсу […]...
- ВСТУП ДО РОЗДІЛУ “АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ” – АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ – З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА – І семестр Мета: продовжити ознайомлення учнів з перлинами української мови; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; удосконалювати навички виразного, свідомого правильного читання; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте, запам’ятовуйте! Зранку злива здивувала – Всю пилюку позмивала: З листя, з […]...