Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, та її зв’язок із “Молитвою” О. Кониського – духовним гімном України
Мета: прочитати легенду, визначити її тематичне спрямування, з’ясувати роль і місце пісні в житті українського народу; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити власні висновки, учити дітей бути спостережливими, логічно мислити; формувати кругозір, світогляд.
Очікувані результати: учні виразно та вдумливо читають легенду та “Молитву”, розповідають про зв’язок народної легенди про дівчину-Україну з “Молитвою” О. Кониського, визначають і коментують провідні мотиви, пояснюють роль символів у них.
Теорія літератури: легенда, гімн.
Обладнання: підручник, ілюстрації до творів.
Тип уроку: комбінований.
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Відомий французький письменник А. Камю вважав, що не можна бути щасливим одному. І дійсно, люди почуваються щасливими, захищеними у своїй заможній, незалежній країні, серед свого роду й народу. Найсвітліші народні сподівання, духовність народу відбивають офіційний державний гімн, інші пісні-гімни, просякнуті подібними мотивами. З такими творами ми й познайомимося на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
(Заслуховування повідомлень учнів про історію гімнів.)
2. Завдання пошуково-дослідницького характеру.
ІІІ. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1. Робота з підручником.
Опрацювання статей та рубрик підручника.
2. Виразне читання легенди про дівчину-Україну.
3. Словникова робота.
(Проводиться за питаннями учнів.)
4. Робота з літературознавчим словником.
Легенда – один із жанрів народної прози, розповідь про видатну подію чи вчинок якої-небудь людини, в основі якої диво, фантастичний образ або уявлення, яке сприймається оповідачем як достовірне. Водночас сюжет легенди базується на реальних або припустимих фактах; легендарний герой може мати свій праобраз у реальному житті, в історичній дійсності.
5. Інтерактивна вправа “Мозковий штурм”.
Визначте особливості народної легенди.
6. Евристична бесіда.
– Кого й чим наділив Господь за легендою?
– Якою у творі зображена поведінка дівчинки?
– Як зрозуміти слова Господа про те, що пісня вславить дівчину на цілий світ?
– Чим пояснити те, що дівчина-Україна з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ?
– Через що Україна страждає й терпить усілякі страждання?
– Визначте за легендою риси національного характеру українців. (Поетичні, покірні, з гарним естетичним смаком, богобоязливі, волелюбні та ін.)
– Яка основна думка цього твору? (Серед усіляких скарбів, талантів, здібностей, обдаровань пісня є неоціненним даром.)
7. Вправа “Асоціативний кущ”.
Доберіть і запишіть якомога більше слів, що виникають від асоціації зі словом Україна.
8. Виразне читання духовного гімну України – твору О. Кониського “Молитва”.
9. Завдання пошуково-дослідницького характеру.
IV. Закріплення знань, умінь і навичок
Гра “Шифрувальник”.
Розшифруйте три ключових слова до теми.
Відповідь: патріот.
Відповідь: стрільці.
Відповідь: молитва
V. Домашнє завдання
Виразно читати вивчені твори, переказувати, висловлювати свої думки та враження.
VI. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа “Мікрофон”.
– Для мене було новим…
Related posts:
- Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, та її зв’язок з Молитвою О. Кониського, духовним гімном України Мета: проаналізувати зв’язок народної легенди з “Молитвою” О. Кониського; розвивати в учнів логічне й образне мислення, уміння висловлювати власну думку та обстоювати її, формувати в них активну життєву позицію; виховувати любов до України, української пісні й повагу до її творців. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Засоби навчання: підручник, схеми “Україна”, “Бог та Україна” (їх […]...
- Пісні літературного походження. Ще не вмерла України… П. Чубинського, М. Вербицького – національний гімн нашої держави. Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею та її зв’язок із Молитвою О. Кониського, духовним гімном України Мета: ознайомити учнів з особливостями пісень літературного походження, їх авторами; проаналізувати пісню-гімн, звернувши увагу на історію створення цього твору і його призначення; розвивати вміння виразно і вдумливо читати пісні, грамотно висловлювати власні думки про значення національного гімну в житті народу; формувати кругозір, світогляд; прищеплювати почуття пошани до державної символіки, пісні-гімну рідного краю, повагу до митців […]...
- НАРОДНА ЛЕГЕНДА ПРО ДІВЧИНУ-УКРАЇНУ, ЯКУ ГОСПОДЬ ОБДАРУВАВ ПІСНЕЮ – ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ – ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці – любов до господарювання, німці – дисципліну і порядок, росіяни – владність, поляки – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики… Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у […]...
- НАРОДНА ЛЕГЕНДА ПРО ДІВЧИНУ-УКРАЇНУ, ЯКУ ГОСПОДЬ ОБДАРУВАВ ПІСНЕЮ – ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ – ЗАГАДКОВА, ПРЕКРАСНА І СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ О пісне, засвіти нам наші дні, Перед тобою всі ми безборонні… Ми вічні учні. Мудрості навчи, Як світ оцей від бід оборонити. О мамо-пісне, ми назавжди діти, Втішай-бо наші болі і плачі. Л. Скирда “Пісня ні в добру, ні в злу годину не покидає людину” (Українське прислів’я). “Пісня між людьми цвістиме у вічній обнові” (Павло […]...
- Народна легенда про дівчину-Україну І пісня О. Кониського “Молитва” – твір з української літератури Усна народна творчість є неоціненною культурною спадщиною, яку залишили нам наші пращури. Передаючись з вуст у вуста, народні твори змінювалися та вдосконалювалися. Незмінною залишалася народна мудрість, проста на перший погляд, але справедлива та розумна народна мораль. Нам відомі народні пісні, обрядові дії, казки для дітей та безмежно мудрі, чарівні та цікаві народні легенди і перекази. […]...
- Позакласне читання. Народна легенда “Шандровський соляний колодязь” Мета: зацікавити учнів, спонукати їх до самостійного читання, до роздуму над прочитаним; розвивати навички коментування найцікавіших епізодів; ведення читацьких щоденників. Очікувані результати: учні цікавляться літературою, самостійно знайомляться з народною легендою, уміють толерантно й аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію. Теорія літератури: народна легенда. Обладнання: географічна карта, видання твору, ілюстрації до нього; читацькі щоденники. Тип […]...
- ПІДСУМОК ЗА ТЕМОЮ СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Твори з розділу “Сторінками історії України”. Мета. Систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати повагу до минулого. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Систематизація і узагальнення знань учнів. 1. Робота в парах. Відповіді на запитання, підготовлені вдома. 2. Гра “Мій герой – найкращий”. Діти розповідають, чому вони вважають обраних персонажів […]...
- ВСТУП ДО ТЕМИ “ВІД МІФУ ДО КАЗКИ”. ЛЕГЕНДИ. ТОПОЛЯ (Народна легенда) – ВІД МІФУ ДО КАЗКИ – У КРАЇНІ ДАВНИНИ Мета: ознайомити учнів з легендою як жанром усної народної творчості; ознайомити з народною легендою “Тополя”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Не просто слухати, а чути. Не просто дивитися, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати, Дружно і плідно працювати. […]...
- Пісні літературного походження. “Ще не вмерла України…” П. Чубинського, М. Вербицького – національний гімн нашої держави Мета: ознайомити учнів із піснями літературного походження, історією створення й текстом гімну України; розвивати навички виразного читання, аналізу поетичного твору, висловлення власних суджень. Очікувані результати: учні виразно та вдумливо читають поезію, розуміють і вміють пояснити специфіку пісні літературного походження, переказують історію створення національного гімну, висловлюють судження про значення національного гімну в житті народу. Теорія літератури: […]...
- Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда) – ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО – 4 КЛАС Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на добрий вчинок. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- “Ой, у лузі червона калина похилилася” С. Чарнецького й Г. Труха – пісня, що стала народною Мета: познайомити учнів із відомостями про січових стрільців, вивчити особливості стрілецьких пісень; уміти пояснювати їхні символи, відрізняти стрілецькі пісні від інших видів пісень; визначити провідний мотив програмових творів, їхній ідейно-художній зміст; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; робити власні висновки, узагальнення; навчити виразного читання; формувати кругозір, світогляд. Очікувані результати: учні виразно та […]...
- Виразне читання напам’ять гімну “Ще не вмерла України…” Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору, його символічне значення; розвивати пам’ять, навички виразного читання, творчі здібності. Очікувані результати: учні вміють виразно розповідати напам’ять вірш-гімн, актуалізувати його, пояснювати символічне значення; шанують державні символи. Теорія літератури: пауза, інтонація, логічний наголос, темп, виразне читання. Обладнання: підручник, державні символи України. Тип уроку: виразне читання напам’ять. І. Актуалізація […]...
- Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер “До радості”. Пафос твору, який став гімном Євросоюзу – І семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити пафос твору, який став гімном Євросоюзу; його значення для згуртування людського суспільства на основі гуманістичних цінностей; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати у старшокласників потребу у саморозвитку та самовдосконаленні; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів; комунікативної: […]...
- Зразок шкільного твору – ОБРАЗ УКРАЇНИ У ТВОРЧОСТІ В. СОСЮРИ (“Любіть Україну”, “Сад”, “Васильки”) – 8 КЛАС Варіант 1 1. Україно, я до тебе лину. 2. Образ України в поезії В. Сосюри. 3. Поезія великої любові. Варіант 2 1. Любов, що варта була життя. 2. “Так ніхто не кохав”. 3. Велика сила патріотизму. ЕПІГРАФИ ДО ТВОРУ Ні, хто не любить всіх братів, Як сонце Боже, всіх зарівно, Той щиро полюбить не вмів […]...
- ОДА “ДО РАДОСТІ” Й. К. Ф. ШИЛЛЕРА. ПАФОС ТВОРУ, ЯКИЙ СТАВ ГІМНОМ ЄВРОСОЮЗУ. ВИРАЗНЕ ЧИТАННЯ НАПАМ’ЯТЬ – ПРОСВІТНИЦТВО Мета (формувати компетентності): предметні (розуміння завдяки засобам виразного читання ідейно-художнього змісту оди Ф. Шиллера “До радості”; словниковий запас; навички виразного читання напам’ять, зв’язного мовлення; критичне мислення; навички компаративного аналізу поетичних творів; прагнення сповідувати загальнолюдські цінності); ключові (уміння вчитися: активну пізнавальну діяльність; комунікативні: навички оцінювання та самооцінювання результатів праці; інформаційні: вміння знаходити потрібну інформацію та подавати […]...
- ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. “Як давно в Україні з’явився жовто-блакитний прапор?” (з дитячої енциклопедії “Світ моєї України”), Дмитро Павличко “Най прапор”. Наталія Поклад “Гімн”. Мета. Вчити учнів ставити один одному запитання; удосконалювати вміння виділяти в тексті опис, пояснення, нові поняття; розвивати образне мислення, уміння порівнювати, пам’ять школярів; виховувати шанобливе ставлення до державних символів України. Обладнання. Зображення Герба […]...
- Леся Українка. “Хотіла б я піснею стати…”. Тема гармонійного єднання людини з природою. Виразне читання напам’ять Тема. Леся Українка. “Хотіла б я піснею стати…”. Тема гармонійного єднання людини з природою. Виразне читання напам’ять Мета: допомогти учням засобами виразного читання глибше сприйняти ідейно-художній зміст і значення поезії Лесі Українки; розвивати пам’ять, виконавську майстерність, уміння висловлювати свої судження, аргументувати їх; виховувати любов до природи, усвідомлення важливості формування та розвитку індивідуальності, неповторності творчої особистості. […]...
- ГОРДА НАЗВА МІСТА – ЛЬВІВ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Марія Хоросницька “Звідки в міста назва – Львів”. Мета. Ознайомити учнів з історичним минулим нашого народу, походженням назви міста Львів і сприяти свідомому розумінню тексту вірша; формувати навички зв’язного мовлення і розвивати пізнавальні інтереси учнів. Хід уроку І. Мовна розминка. 1. Вправа на формування уміння уточнювати і розширювати висловлювання. Гра “Закінчіть речення”. Учитель […]...
- Легенди і міфи народів світу. “Як з’явився на небі Місяць” (австралійська легенда) – ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО – 4 КЛАС Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з легендами; навчати аналізувати твір, збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання; поглибити уявлення учнів про світове значення античної міфологи. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник; робочий зошит. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Гра “Пройди лабіринт – прочитай слово” 2. Контроль техніки читання – […]...
- Оксана Іваненко. “Друкар книжок небачених” урок 1 Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці, допомогти усвідомити зміст її твору; розвивати навички виразного читання, коментування змісту повісті. Очікувані результати: учні знають основні факти біографії О. Іваненко; виразно й усвідомлено читають історичну повість, розуміють її зміст, головні думки; висловлюють власні міркування про роль книги, улюбленої праці в житті людини. Теорія літератури: історична повість. […]...
- Легенди і міфи народів світу. “Походження вогню” (легенда індіанців ковичан) – ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО – 4 КЛАС Мета: дати учням уявлення про легенди, причини їх появи; ознайомити із легендою індіанців ковичан; відпрацьовувати навички роботи з книгою (визначати головну думку прочитаного, добирати потрібну інформацію); розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення; виховувати повагу до історичної спадщини. Обладнання: мапа світу; картки для контролю техніки читання; підручник*; робочий зошит**. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Мотивація навчальної […]...
- КНИГИ ЗА КНЯЖОЇ ДОБИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Іван Крип’якевич “Книги за княжих часів”. Мета. Продовжити знайомити учнів з історією створення книг, навчати дітей аналізувати думки твору; формувати уміння працювати з науково-популярними текстами; удосконалювати навички читання. Обладнання. Картки на розширення поля читання. Хід уроку I. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Гра “Віднови прислів’я”. – Прочитайте прислів’я. Чи мають вони зміст? […]...
- КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИЙ ПАТЕРИК – ПРО ПРОХОРА ЧОРНОРИЗЦЯ, КОТРИЙ МОЛИТВОЮ З ЛОБОДИ РОБИВ ХЛІБ, А З ПОПЕЛУ СІЛЬ – Оригінальна література княжої Руси-України – ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА Києво-Печерський патерик належить до житійних книг, тобто до творів про життя осіб, яких церква оголосила святими. До Патерика ввійшли твори, присвячені історії Києво-Печерського монастиря, його ченцям, подвижникам і святим. Автори цієї пам’ятки намагалися показати читачеві всю велич духовних устремлінь своїх персонажів, їхню смиренність і жертовність, боротьбу з підступними темними силами. ПРО ПРОХОРА ЧОРНОРИЗЦЯ, КОТРИЙ МОЛИТВОЮ […]...
- ХТО ТАКІ СЛОВ’ЯНИ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Олександр Олесь “Наші предки – слов’яни”. Мета. Поглибити знання дітей про Україну та її населення у давні часи; розвивати пізнавальні інтереси школярів; збагачувати словниковий запас, формувати оцінні судження. Обладнання. Тлумачні і тематичні словники. Хід уроку І. Підготовка до вивчення нового розділу. – Прочитайте назву нового розділу. Як ви гадаєте, про шо ми читатимемо […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (за поезіями з книги Олександра Олеся “Княжа Україна”) – КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів аналізувати, порівнювати, узагальнювати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого, прагнення пізнавати історію українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою В нас на ганку горобці – Крихти їм несу в руці. А […]...
- УКРАЇНЦІ ЗА ОКЕАНОМ – СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Матеріал уроку. Іван Боднарчук “На новій землі”. Мета. Розширювати знання учнів про українців за кордоном; розвивати уміння знаходити у структурі тексту описи, міркування, дослідити, як допомагають вони передати душевний настрій героїв; виховувати патріотичні почуття, любов до рідної землі. Хід уроку I. Мовна розминка. 1. Гра “Утвори за зразком”. – Народ, який живе в Україні, називають… […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- Леонід Глібов. Байки “Муха і Бджола”, “Жаба і Віл” Мета: ознайомити учнів із байками Л. Глібова, допомогти їм визначити прихований зміст цих творів, пояснити алегоричні образи; розвивати навички виразного, вдумливого читання байок, коментування, визначення елементів їхньої побудови; розвивати вміння зіставляти описане із сьогоденням. Очікувані результати: учні вдумливо й виразно читають твори байкаря; коментують прихований зміст байок; зіставляють описане в байках із реальним сьогоденням; висловлюють […]...
- Як запросити дівчину на танець Багато хлопчики соромляться запросити вподобану дівчинку на танець, тому що бояться відмови. Ще одна причина – страх перед оточуючими, адже на танцях навколо повно народу, а поруч із самою дівчиною напевно буде стояти пара-трійка її подружок. Але подумайте самі: якщо постійно звертати увагу на оточуючих, ви все життя так і простоїте в сторонці, а дівчину, […]...
- “Волі і світла проміння” “Молитви” на слова О. Кониського, музику М. Лисенка Останнім часом воскресають з небуття твори української літератури, які були забороненими і не звучали в Україні. Серед них і могутній хорал на слова Олександра Кониського і музику Миколи Лисенка “Молитва”. Духовна пісня, створена в90-хроках ХIХ століття, переживши заборони царату Росії та радянського уряду, вижила. В українських середовищах Канади, США, Австралії, де знайшла захисток наша співолюбна […]...
- Волелюбність, оптимізм, мрія і дійсність як провідні мотиви поезії Лесі Українки “Хотіла б я піснею стати…” Тема. Волелюбність, оптимізм, мрія і дійсність як провідні мотиви поезії Лесі Українки “Хотіла б я піснею стати…” Мета: ознайомити учнів з провідними мотивами поезії Лесі Українки; розвивати навички виразного читання, аналізу поезії, вміння висловлювати свою думку; виховувати прагнення до самостійного лету. Обладнання: портрет Лесі Українки, фонозапис “Мелодії” М. Скорика, кросворд, картини із зображенням моря, зірок. […]...
- Контрольна робота № 2 (розгорнуті відповіді на запитання). Загадково прекрасна і славна давнина України (пісні літературного походження. Твори М. Вороного, В. Рутківського, Т. Шевченка) Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу, сформованості умінь і навичок з теми; розвивати увагу, творчі здібності, уяву, логічне мислення, уміння застосовувати свої знання практично; виховувати уважність, охайність, спостережливість, відповідальність. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: матеріал для виконання завдань. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. II. Мотивація […]...
- ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ЖИТТЯ ПОЕТЕСИ, ЇЇ МУЖНІСТЬ І СИЛА ДУХУ. ПОТУЖНЕ ЛІРИЧНЕ НАЧАЛО, РОМАНТИЧНІСТЬ, ВОЛЕЛЮБНІСТЬ, ОПТИМІЗМ, МРІЯ І ДІЙСНІСТЬ ЯК ПРОВІДНІ МОТИВИ ПОЕЗІЇ “ХОТІЛА Б Я ПІСНЕЮ СТАТИ…” – Світ української поезії Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю поетеси, допомогти усвідомити велич її життєвого подвигу; розвивати навички сприйняття і засвоєння знань, виділення головного, висловлення власної думки; виховувати стійкість у життєвих труднощах, цілеспрямованість, принциповість, прагнення до самоосвіти. Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до життєвого і творчого шляху. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ […]...
- С. Руданський. Співомовки “Запорожці у короля”, “Свиня свинею” Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із біографією письменника С. Руданського та його співомовками, допомогти зрозуміти викривальний пафос цих творів; розвивати навички виразного й усвідомленого читання алегоричних творів, виділяти їхні головні думки, характеризувати героїв та порівнювати їх. Очікувані результати: учні вміють розповідати про основні факти біографії С. Руданського; знають особливості співомовок; пояснюють їхній викривальний зміст; характеризують і […]...
- Як закадрити дівчину? Серед хлопців нерідко побутує думка: якщо ти не можеш закадрити дівчину, то ти повний лох. Але насправді не у кожного хлопця з дівчатами все виходить відмінно, ось і доводиться робити вигляд, що тебе вони не цікавлять, або просто брехати про свої перемоги. Але насправді в спілкуванні з дівчатами немає нічого складного: потрібно тільки знати кілька […]...
- Т. Шевченко. “Думка” (“Тече вода в синє море…”) Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю Т Шевченка петербурзького періоду; допомогти усвідомити ідейно-художній зміст твору “Думка” (“Тече вода в синє море…”); розвивати навички виразного й осмисленого читання ліричних творів, пояснення ролі художніх засобів у них. Очікувані результати: учні знають про життя та творчість Т. Шевченка; виразно й усвідомлено читають вірш “Думка” (“Тече вода в […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВОГО ЗНАЧЕННЯ БУКВИ Її. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “ГРОШІ УКРАЇНИ” – БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ) Мета: продовжити формувати в учнів уявлення про звуко-буквені співвідношення в системі голосних української мови; формувати свідомі навички читання слів з буквою Її; виховувати патріотичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – холодна зима. Му-му-му – молока кому? Мо-мо-мо – до школи йдемо. […]...
- СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (за поезіями з книги Олександра Олеся “Княжа Україна”) Мета: ознайомити учнів із життєописом поета; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розкрити зміст поезій Олександра Олеся “Україна в старовину”; продовжувати збагачувати знання школярів про історичне минуле нашої країни; вчити аналізувати, порівнювати, узагальнювати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, культуру мовлення, творчу уяву; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого, прагнення […]...
- Я. Стельмах. “Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера” урок 3 Мета: ознайомити учнів із новими пригодами двох друзів, розвивати навички виразного читання, переказу та коментування прозових творів пригодницького характеру; розвивати здатність до передбачення подій, фантазію школярів. Очікувані результати: учні виразно читають і переказують цікаві фрагменти твору; коментують їх, характеризують і порівнюють образи, визначають повчальні моменти. Теорія літератури: повість, пригодницький твір, сюжет та його елементи. Обладнання: […]...
- Знай і шануй державні символи України! – ЛІТЕРАТУРНЕ КОЛО ЛІітературне читання – конспекти уроків 4 клас – (за підручником М. І. Чумарної) – 2015 рік Матеріал уроку. Дмитро Павличко “Наш прапор”. Мета. Збагачувати знання учнів про державні символи України; розвивати пізнавальні інтереси до вивчення минулого своєї країни; вдосконалювати вміння виразно читати вірші; виховувати патріотичні почуття та шанобливе ставлення до Державного прапора України. Обладнання. Ілюстрації […]...