Контрольна робота за творчістю Лесі Українки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Мета: узагальнити знання учнів з теми, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції, розвивати вміння висловлювати власні думки, логічне мислення, навички раціонального використання навчального часу; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пунктуальність.

Обладнання: різнорівневі тестові завдання у двох варіантах.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

І варіант

1. Ім’я Лесі Українки вперше з’явилося у журналі (1 б.):

А “Житє і слово”

Б “Дзвінок”

В “Народ”

Г “Зоря”

2. Пора року, представлена в пролозі “Лісової пісні” (1 б.):

А літо

Б весна

В зима

Г осінь

3. Слова “я маю в серці те, що не вмирає!” належать (1 б.):

А Лукашу

Б Перелеснику

В Мавці

Г Русалці Польовій

4. Знайдіть НЕправильну відповідь (1,5 б.)

Художні особливості драми-феєрії “Лісова пісня Лесі Українки”:

А Особлива роль ремарки в драмі-феєрії.

Б Поєднання двох світів – реального і фантастичного.

В Використання символічних образів

Г Простота і водночас вишуканість стилю

Д Афористичність мови

5. Назвіть термін, визначенням якого є: драма, в якій відбуваються незвичайні, неймовірні перетворення, а поряд з людьми діють постаті, створені їхньою уявою. (Драма-феєрія) (1 б.)

6. Знайдіть відповідність між образом та його символічним змістом (2 б.):

1 Дядько Лев

2 Мати Лукаша

3 Килина

4 Лукаш

А Первісне значення імені – “народжений при сході сонця”, світло. Символізує складність людських поривань до ідеалу, приклад того, як засмоктує людину буденщина

Б Уособлення обмеженої людини, яка вбачає щастя у володінні майном і примноженні власності

В Уособлення духовності і краси

Г Втілення обмеженості, приземленості, нещирості, лицемірства і бездуховності

Д Совість, яка чинить суд над життям

7. Установіть послідовність подій казки-феєрії “Лісова пісня” (1,5 б.):

А В дуплі старої верби прокидається Мавка

Б Мавка з’являється на подвір’ї в дядька Лева

В Лукаш і дядько Лев збираються будувати хату

Г Мавка перетворюється на вербу

8. Завдання 8 потребує розгорнутої відповіді (3 б.)

Завдання за вибором:

1. Складіть візитівку вірша Лесі Українки “Contra spem spero”.

2. Напишіть міні-твір “Твір Лесі Українки, який сподобався мені найбільше”

ІІ варіант

1. Перший вірш Лесі Українки мав назву:

А “Сафо”

Б “Надія”

В “Конвалія”

Г “Сонечко встало, прокинулось ясне”

2. Слова: “Заграй, заграй, дай голос мому серцю! Воно ж одно лишилося від мене” належать:

А Лукашу

Б Мавці

В дідькові Леву

Г Перелеснику

3. У драмі-феєрії “Лісова пісня” Л. Українки оспівано красу:

А Поділля

Б Полісся

В Буковини

Г Галичини

4. Знайдіть НЕправильну відповідь

Художні особливості драми-феєрії “Лісова пісня Лесі Українки”:

А Звернення до фольклору

Б Поєднання ознак проблемної та філософської драми

В Злиття лірики, епосу і драми

Г Поєднання реальності, міфу і казки

Д Відсутність такого елементу композиції як пролог

5. Назвіть термін, визначенням якого є: один з різновидів так званої “оновленої драми”, яка звертається до тем і порушує проблеми і конфлікти, актуальні для сучасності (Протиріччя соціальної дійсності, які зображуються у формі гострих моральних колізій між представниками протиборчих сторін або суперечок-дискусій між ними). (Проблемна драма)

6. Знайдіть відповідність між образом та його символічним змістом:

1 Мавка

2 Лісовик.

3 Доля

4 Перелесник

А Втілення порядоку, гармонії у природі, утвердження її законів, за порушення яких природа жорстоко карає

Б Уособлення духовності і невмирущої краси, символ прекрасної мрії

В Уособлення стихійних руйнівних сил

Г Втілення обмеженості, приземленості, нещирості, лицемірства і бездуховності

Д Совість, яка чинить суд над життям

7. Установіть послідовність подій драматичної поеми Лесі Українки “Кассандра”:

А Троянці ввозять у місто грецького коня

Б Кассандра вигукує: “Я бачу: Троя гине”

В Гине наречений Кассандрі Долон

Г Гектор гине на двобої з Ахіллом

8. Завдання 8 потребує розгорнутої відповіді. Завдання за вибором.

1. Складіть візитівку вірша Лесі Українки “Мріє, не зрадь!”

2. Напишіть міні-твір “Твір Лесі Українки, який став для мене уроком життя”

ІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контрольна робота за творчістю Лесі Українки – НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ