Контрольна робота за темою Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці – ПЕРЕХІД ДО МОДЕРНІЗМУ. ВЗАЄМОДІЯ СИМВОЛІЗМУ Й ІМПРЕСІОНІЗМУ В ЛІРИЦІ
Мета – формувати компетентності: Предметні (систематизовані й узагальнені знання про літературу доби переходу до модернізму, про взаємодію символізму й імпресіонізму в ліриці; писемне мовлення; гуманістичний світогляд); Ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислювати; загальнокультурну: творчі здібності; прагнення досягти високого результату).
Тип уроку: урок контролю й корекції знань, умінь та навичок.
Обладнання: роздавальний матеріал (картки із завданнями; 2 варіанти).
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІI. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМООЮ УРОКУ
1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання контрольної роботи (по 12 балів за кожним із варіантів)
І варіант
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 0,75 бала; усього – 6 балів)
1. Ш. Бодлер започаткував модерністську течію:
А) футуризм;
Б) символізм;
В) імпресіонізм.
2. Провідний мотив збірки “Квіти зла”:
А) невідворотності людської долі;
Б) несумісності реальності й ідеалу;
В) безрезультатності пошуку краси.
3. “Альбатрос” належить до циклу віршів:
А) “Сплін та ідеал”;
Б) “Паризькі картини”;
В) “Квіти зла”.
4. Автором збірки “Квіти зла” є:
А) Ш. Бодлер;
Б) В. Вітмен;
В) Ф. І. Тютчев.
5. “Пісню про себе” написав:
А) В. Вітмен;
Б) А. А. Фет;
В) А. Рембо.
6. Символісти вважали своїм предтечею:
А) Ф. І. Тютчева;
Б) В. Вітмена;
В) Ш. Бодлера.
7. Імпресіонізм та символізм – течії:
А) романтизму;
Б) модернізму;
В) реалізму.
8. Прагнення інтуїтивного пізнання дійсності через символ, відмова від сприйняття світу через конкретні образи характерні для:
А) символістів;
Б) імпресіоністів;
В) декадентів.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1,5 бала; усього – 3 бали)
9. Поясніть символіку вірша Ш. Бодлера “Альбатрос”.
10. Розкрийте значення поняття Декаданс.
Високий рівень (3 бали за правильну, повну й аргументовану відповідь)
11. Виконайте одне із завдань.
А) Проаналізуйте одну з поезій Ш. Бодлера.
Б) Напишіть есе “Філософські проблеми, порушені В. Вітменом у віршах збірки “Листя трави””.
II варіант
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 0,75 бала; усього – 6 балів)
1. У творах Ш. Бодлера присутні ознаки напрямів:
А) модернізму й реалізму;
Б) модернізму й романтизму;
В) романтизму й реалізму.
2. Збірку Ш. Бодлера “Квіти зла” відкриває вірш:
А) “Альбатрос”;
Б) “До читача”;
В) “Благословення”.
3. Провідна тема сонета “Альбатрос”:
А) людина та природа;
Б) поет і натовп;
В) мистецтво й поет.
4. Збірку “Листя трави” написав:
А) Ш. Бодлер;
Б) В. Вітмен;
В) Ф. І. Тютчев.
5. “Батьком верлібру” часто називають:
А) Ф. І. Тютчева;
Б) А. А. Фета;
В) В. Вітмена.
6. До модернізму належать:
А) романтизм та імпресіонізм;
Б) імпресіонізм та символізм;
В) символізм та реалізм.
7. Настрої песимізму, занепаду, розчарування характерні для літератури:
А) декадансу;
Б) естетизму;
В) романтизму.
8. Особистість, здатна перетворити мрію на дійсність, здолати розрив між ідеалом і дійсністю,- такий ліричний герой характерний для:
А) імпресіонізму;
Б) символізму;
В) неоромантизму.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1,5 бала; усього – 3 бали)
9. Розкрийте значення поняття Символізм.
10. Поясніть символіку вірша А. Рембо “Голосівки”.
Високий рівень (3 бали за правильну, повну й аргументовану відповідь)
11. Виконайте одне із завдань.
А) Проаналізуйте одну з поезій А. Рембо.
Б) Напишіть есе “Бодлер – пізній романтик і один із засновників символізму”.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Для всіх: почати читати п’єсу М. Метерлінка “Синій птах”.
Випереджальне (Індивідуальне): підготувати повідомлення “Моріс Метерлінк – бельгійський Шекспір”.