Контрольна робота (твір проблемного характеру). Тематичне оцінювання – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр
Мета: розвивати зв’язне мовлення; стимулювати учнів висловлювати свої судження, пов’язані з літературними творами й особистим досвідом; виховувати культуру писемного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, наявність власної точки зору, охайне оформлення.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Учитель. Розкажіть, як батьки зреагували на ваше прохання обговорити з ними твір, наведіть їхні думки… Чи цікавим був для вас самих цей вид роботи?
II. Інтерпретація завдань контрольної роботи
Учитель. Сьогодні ви працюєте не просто над твором про літературного героя, пишете його не за заданим планом, а висловлюєте власні роздуми. Отже, жанр вашого твору – есе.
Я пропоную вам кілька тем на вибір:
1. “Як я уявляю себе в ролі батька (матері)?”
2. “Що я думаю про взаємини між людьми?”
3. “Кого я можу вважати й взірцем творця красивих людських взаємин?”
(Нагадати про композицію твору: вступ – головна частина – висновок. Однак ця побудова може варіюватися.)
ІІІ. Домашнє завдання
Взяти інтерв’ю у різних або знайомих (бажано різних за віком) про улюблені рядки віршів або пісень часів Великої Вітчизняної війни або про улюблені фільми.
Випереджальне домашнє завдання
Вопросы к повести В. Быкова “Обелиск”
1. От чьего имени ведется повествование?
2. Рассказать о первой встрече зав. роно Ткачука с Морозом:
А) причины приезда Ткачука;
Б) место встречи;
В) где и как жил Мороз;
Г) понимание Морозом задач и предназначения учителя;
Д) отношение Мороза к своим ученикам (конкретные поступки).
3. Что сделал Мороз в начале оккупации?
4. Что совершили ученики Алеся Ивановича?
5. Рассказать о казни героев.
6. Подготовить подробное описание обелиска.
7. Передать содержание разговоров о Морозе после войны, позицию его односельчан или коллег.
Индивидуальное задание
Выучить наизусть одно из стихотворений, кратко рассказать об авторе:
1) М. Кульчицкий “Мечтатель, фантазер, лентяй-завистник”;
2) К. Симонов “Майор привез мальчишку на лафете”;
3) К. Симонов “Родина”;
4) Ю. Друнина “Зинка”;
5) М. Исаковский “Слушайте, товарищи”;
6) Е. Винокуров “Москвичи”.
Related posts:
- Розвиток зв’язного мовлення. Дискусія за матеріалами домашнього опитування за темою “Роль літератури у вихованні людських взаємин” – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: розвивати зв’язне мовлення; виховувати вміння робити висновки з матеріалу, враховувати думки інших і обстоювати власну думку; виховувати культуру зв’язного мовлення: логічність, послідовність, доказовість, емоційність. ХІД УРОКУ I. Мотивація пізнавальної діяльності учнів Учитель. Ми з вами щойно закінчили працювати над розділом, присвяченим красі людських взаємин. Серед вивчених творів були й такі, де йшлося про різні […]...
- Джеймс Олдрідж (народ. 1918). “Останній дюйм”. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: ознайомити зі змістом оповідання; навчити визначати ключові епізоди, формулювати основну думку твору; навчати визначати проблему твору – своєрідність стосунків батьків і дітей – і розмірковувати над нею, висловлювати власні судження; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору, роботи з деталлю; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, вміння обстоювати власну думку. Обладнання: портрет Джеймса […]...
- О. Генрі “Останній листок”. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис: готовності до непоказної самопожертви та любові до ближнього. Гуманізм твору. Поняття про новелу як літературний жанр – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: показати гуманістичне спрямування твору та його втілення в образах героїв; дати визначення новели як літературного жанру; розвивати зв’язне мовлення учнів (малювання словом); робота над текстологічним аналізом твору; виховання культури відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, особисте ставлення до героїв і подій. Обладнання: портрет письменника. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання: […]...
- Тематичне оцінювання. Контрольна робота (високий рівень) – ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ – I семестр Мета: перевірка знань та навичок учнів; розвиток зв’язного мовлення; виховання культури писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. Аналіз творів учнів про улюбленого героя роману В. Скотта “Айвенго” Читання найкращих фрагментів. II. Контрольна робота (високий рівень) Дати письмово відповідь: “Що визначає характер і долю людини?” (3 б.) Або: вигадати герб та девіз для одного з героїв роману […]...
- Джеймс Олдрідж “Останній дюйм”. Формування характеру Деві за надзвичайних обставин. Необхідність боротьби “до останнього дюйма”, а також подолання “останнього дюйма”, що розділяє людей,- провідна думка оповідання – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: навчити бачити проблему твору, розмірковувати над нею, висловлювати своє судження; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, вміння обстоювати власну думку. ХІД УРОКУ І. Мотивація пізнавальної діяльності учнів Учитель. Читаючи оповідання “Останній дюйм”, ми розмірковуємо над дуже серйозною проблемою – взаємини між батьками та дітьми. Чи тільки […]...
- О. Генрі (1862-1910) “Останній листок”. Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – II семестр Мета: познайомити зі змістом твору і дати відчути його гуманістичне спрямування, теплоту взаєморозуміння героїв; вдосконалювати навички роботи з текстологічним аналізом твору (роль деталі); вдосконалювати навички виразного читання учнів; виховувати культуру зв’язного мовлення, культуру відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, уміння обстоювати власну точку зору. Обладнання: портрет О. Генрі. ХІД УРОКУ I. Мотивація пізнавальної діяльності учнів Слово […]...
- Контрольна робота (перевірка знань і творче завдання). Тематичне оцінювання – УКРАЇНА ТА ЇЇ ІСТОРІЯ В ЛІТЕРАТУРІ – II семестр Мета: контроль знань учнів. ХІД УРОКУ I. Постановка цілей контрольної роботи Достатній рівень – перевірка знань. Відповідь на запитання: “Що об’єднує повість М. В. Гоголя “Тарас Бульба” й оповідання Р. М. Рільке “Пісня про Правду”?” (Звертання до історичних подій, боротьба України за незалежність.) Розкрийте роль народних пісень про героїв у житті суспільства. Творчий рівень: скласти […]...
- Тематичне оцінювання. Контрольна робота високого рівня – ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ Й БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ – I семестр Мета: провести контроль знань учнів; стимулювати актуалізацію одержаних знань, підвищувати свій рівень; робота над виразним читанням напам’ять; виховання культури усного та писемного мовлення під час відповіді. ХІД УРОКУ I. Конкурс виразного читання балад напам’ять II. Оголошення результатів перевірки знань у ході контрольної роботи (питання початкового, середнього і достатнього рівнів) III. Елемент уроку позакласного читання – […]...
- Тематичне оцінювання (контрольна робота) – ЛІТЕРАТУРА ПРОТИ ВІЙНИ – II семестр Мета: розкрити специфіку втілення у змісті вірша складності та суперечливості буття, утвердження переваги високих етичних цінностей над нетривкими матеріальними здобутками; спираючись на зміст вірша, пояснити, що людиною має право зватися лише той, хто у будь-яких ситуаціях прагне і вміє залишатися самим собою; дати визначення поняття анафора, повторити поняття антитеза; продовжити роботу над виразним читанням учнів; […]...
- ДЖЕЙМС ОЛДРІДЖ (нар. у 1918 р.) – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН Джеймс Олдрідж народився в маленькому австралійському містечку. Його батько – літературний редактор – був англійцем за походженням і не втомлювався нагадувати синові, що розмовляти потрібно не місцевим суржиком, а правильною літературною англійською мовою. Джеймс зростав моторним дружелюбним хлопчиком і цілісінькі дні проводив у компанії таких самих місцевих розбишак, які не замислювалися над правильністю свого мовлення. […]...
- ОСТАННІЙ ЛИСТОК – О. ГЕНРІ (1862-1910) – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН (Скорочено) У невеличкому районі на захід від площі Вашингтона вулиці показилися й розбились на вузькі смужки, що називаються проїздами. Ці проїзди утворюють химерні кути й повороти. Там одна вулиця перетинає навіть сама себе разів зо два. Якомусь художникові пощастило відкрити надзвичайно цінні властивості цієї вулиці. Уявімо собі: збирач боргів із рахунком за фарби, папір та […]...
- ОСТАННІЙ ДЮЙМ – ДЖЕЙМС ОЛДРІДЖ (нар. у 1918 р.) – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – Яким є ставлення героя до своєї професії? – Що усвідомив у свої 43 роки герой? – Як Бен розумів психологічний стан сина? (Скорочено) Добре, коли після двадцяти років роботи льотчиком ти і в сорок ще відчуваєш задоволення від польоту; добре, коли ти ще можеш радіти з того, як артистично точно посадив машину: легенько натиснеш […]...
- КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас До теми “О. Генрі “Останній листок”” 1. Де і коли відбувається дія твору? У невеличкому районі на захід від площі Вашингтона, де живуть бідні художники. Описані події сталися у листопаді місяці. 2. Звідки приїхали до міста героїні? 3. Що трапилося з Джонсі? 4. Чому лікар дуже хвилювався за дівчину? Тому що дівчина втратила надію на […]...
- ПЛАН – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас Особливості новели як жанру I. Новела як жанр літератури. (Новела (італ. novella – новина) – невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом.) II. Жанрова своєрідність новел. (Новелі властиві лаконізм, яскравість і влучність художніх засобів, напружений сюжет. Наявність чіткої композиції, зведення до мінімуму персонажів, несподівана розв’язка.) ІІІ. Письменники-новелісти світу. (Відомими […]...
- ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас 1. Особливості новели як жанру. 2. Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. 3. Милосердя: норма чи поодинокий випадок? (За новелою О. Генрі “Останній листок”). 4. Уроки доброти, які я виніс (винесла) з новел О. Генрі. 5. “Їм обом потрібен час…” (Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей). 6. Формування характеру Деві […]...
- Мала епічна форма: новела й оповідання – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН Досить часто, бажаючи скрупульозно проаналізувати найтонші відтінки людської душі, письменники звертаються до невеликих за обсягом прозових епічних творів – новели та оповідання. У їх основі зазвичай лежить окрема незвичайна життєва подія у житті людини. Сюжет драматично напружений, максимально сконцентрований, характери та вчинки людей психологічно вмотивовані. Характер людини до початку дії вже сформувався. Що було в […]...
- “Їм обом потрібен час…” (Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас Проблеми складних людських стосунків, роздуми про суттєві грані життя людини привертали увагу й відомого англійського письменника ДжеймсаОлдріджа. Зокрема, це стосується його оповідання “Останній дюйм”. У цьому творі письменник досить своєрідно порушує важливу і складну проблему “батьків і дітей”, яку кожен розглядає по-своєму. Багато хто вважає, що між батьками й дітьми конфлікт є неминучим, його навіть […]...
- Уроки доброти, які я виніс (винесла) з новел О. Генрі – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас Світ О. Генрі розмаїтий і багатий. Його герої – прості люди: художники, продавщиці, дрібні службовці. У них часто немає грошей, вони живуть у бідних кварталах, але все одно приваблюють і цікавлять читачів. Чому ось уже скільки років тори письменника не втрачають своєї популярності? Спробуємо розгадати секрет О. Генрі на прикладі декількох його новел. Молоді художниці […]...
- Милосердя: норма чи поодинокий випадок? (За новелою О. Генрі “Останній листок”) – ЗРАЗКИ ТВОРІВ – О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ – КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН – 7 клас У житті іноді трапляються такі ситуації, коли потрібно зібрати всі сили й волю, щоб подолати певні труднощі. І від вміння людини зібратися залежить її поразка чи перемога. Саме з такими складними обставинами зіткнулися герої новели О. Генрі “Останній листок”. Старий художник Берман здійснив незвичний вчинок: під холодним осіннім дощем він малював листок плюща, щоб хвора […]...
- Тематичне оцінювання за творчістю Р. Бернса та Марка Твена. Письмовий переказ із творчим завданням – СВІТ ДИТИНСТВА Й МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В ЛІТЕРАТУРІ – II семестр Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про творчість письменників; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю та їхньої корекції; розвивати навички письмово переказувати епізоди великого прозового твору, зіставляти основні думки та проблеми; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення; виховувати високі моральні якості, повагу до загальнолюдських цінностей. Обладнання: завдання до переказу із творчим закінченням. […]...
- Тематичне оцінювання № 6 – ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ – II семестр Мета: повторити й узагальнити вивчене, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та їх корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення учнів, уміння висловлювати власні думки й обгрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості. Обладнання: тестові завдання. Теорія літератури: роди й жанри літератури, літературний герой, портрет, пейзаж, гумор, художні засоби. ХІД УРОКУ I. […]...
- Тематичне оцінювання № 4 – ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ – II семестр Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів про життя і творчість Дж. Р. Кіплінга; виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їх корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного, характеризувати героїв, визначати головну думку та виховні моменти твору; виховувати кращі моральні якості. Обладнання: тести й тестові […]...
- Тематичне оцінювання № 5 – ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ – II семестр 2. Виконання тестових завдань Варіант I Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал) 1. У вірші Алкмана змальовується: А) гірський пейзаж уночі; Б) нічний мандрівник біля вогнища в горах; В) чудова картина гірських вершин у променях сонця, що заходить. 2. Знайдіть “пари” з вірша М. Лермонтова “Із Гете”. Ніч лагідні Долини свіжа […]...
- Тематичне оцінювання № 3 – ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА – I семестр Мета: систематизувати й узагальнити знання з теми; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння формулювати власні судження; виховувати кращі людські якості на прикладі позитивних героїв вивчених творів. Обладнання: тестові завдання. Теорія літератури: літературна казка, п’єса-казка, драматичний твір, діалог, монолог, ремарка, репліка, дія, картина, […]...
- Тематичне оцінювання Мета. перевірити, як учні засвоїли програмовий матеріал, сприйняли внутрішній світ, душевні переживання ліричних героїв поезій В. Стуса, І. Драча, Б. Олійника; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати творчу уяву, образне мислення. Тип уроку. урок перевірки та оцінювання набутих знань і умінь. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Повідомлення теми, мети уроку. III. Проведення оцінювання. Учням пропонуються […]...
- Тематичне оцінювання (Ж. Верн) Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань з вивченої теми; визначити рівень сформованості вмінь та навичок застосовувати набуті знання на практиці; удосконалювати навички самостійної роботи учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Обладнання: розмножені примірники тестових завдань. Тип уроку: перевірка й облік здобутих знань, умінь і навичок. Хід уроку 1. Повідомлення мети перевірки та способів проведення тематичної роботи. […]...
- Контрольна робота за творчістю О. Пушкіна, М. Лермонтова – І семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити роль письменників у розвиткові та втіленні реалізму та романтизму; охарактеризувати вивчені твори як вершинні здобутки світової літератури; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати наполегливість, прагнення самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів, уміння систематизувати та узагальнювати; […]...
- Контрольна робота за творчістю Г. Ібсена та Б. Шоу – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити роль письменників у розвиткові та втіленні реалізму та романтизму; охарактеризувати вивчені твори як вершинні добутки світової літератури; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати наполегливість, прагнення до самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів, уміння систематизувати та […]...
- Контрольна робота № 2. Античність (твір) Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок. Перебіг уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Написати творчу роботу на одну із тем: · Безсмертні уроки […]...
- Контрольна робота за темою “Творчість А. Камю, Е. Хемінгуея, Кавабата Ясунарі” – ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. – IІ семестр Мета: повторити й узагальнити знання учнів; виявити рівень їх знань із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, зв’язне мовлення, образне та логічне мислення, уміння висловлювати свої думки, обгрунтовувати їх прикладами з текстів; виховувати найкращі людські якості. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контролю та корекції знань, умінь і навичок учнів. ХІД УРОКУ І. Оголошення теми й […]...
- Контрольна робота (три рівні: початковий, середній, достатній) – ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА – II семестр Мета: перевірка знань учнів; вдосконалення вміння застосовувати набуті знання і навички на практиці; виховувати культуру писемного мовлення: логічність, доказовість, детальність, охайність. Обладнання: картки із завданнями ІІІ рівня. ХІД УРОКУ І. Коментування завдань для контрольної роботи й їхнього оцінювання І варіант ІІ варіант І рівень Дайте визначення сатиричного і детективного твору (4 б.) ІІ рівень Назвіть […]...
- Контрольна робота за творчістю Шолом-Алейхема, Р. Бредбері, Г. Лі, Е. Сігела – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити роль письменників у розвиткові гуманістичних цінностей ХХ-ХХІ століть; охарактеризувати вивчені твори як вершинні добутки світової літератури; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати наполегливість, прагнення до самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та критичне мислення учнів, уміння систематизувати та узагальнювати; […]...
- Контрольна робота № 5 (твір). Рідна Україна. Світ природи Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тематику, яка охоплює знання учнів змісту вже вивчених програмових творів художньої літератури; розвивати творчі здібності школярів, уміння узагальнювати, робити власні висновки; виховувати пошану до мистецтва літературного слова, культури рідного краю. Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень. Перебіг уроку І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Інтерактивна вправа […]...
- Тематичне оцінювання (Чарльз Діккенс) Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань з вивченої теми; визначити рівень сформованості вмінь та навичок застосовувати набуті знання на практиці; удосконалювати навички самостійної роботи учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Обладнання: зошит для тематичного оцінювання. Тип уроку: перевірки й обліку здобутих знань, умінь і навичок. Хід уроку 1. Повідомлення мети перевірки та способів проведення тематичної роботи. […]...
- Контрольна робота за темами “Реалізм”, творчість О. де Бальзака, М. Гоголя – IІ семестр Мета: формування предметних компетентностей: визначити роль письменників у розвиткові та втіленні реалізму та романтизму; охарактеризувати вивчені твори як вершинні добутки світової літератури; розвивати словниковий запас старшокласників, навички зв’язного мовлення, критичного мислення, компаративного аналізу художніх творів; виховувати наполегливість, прагнення до самовдосконалення; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: актуалізувати пізнавальну діяльність та аналітичне, критичне мислення учнів, уміння систематизувати […]...
- Контрольна робота № 3 (твір-роздум). Я і світ (твори Лесі Українки, Володимира Винниченка) Мета: удосконалювати вміння школярів писати твори на запропоновану тему; розвивати творчі здібності учнів; виховувати загальнолюдські моральні цінності. Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок. Засоби навчання: мультимедійні засоби, перелік тем для контрольного твору. Перебіг уроку І. Установчо-мотиваційний етап. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. II. […]...
- Контрольна робота. Дружба і кохання Мета: перевірити рівень засвоєння учнями теми “Дружба і кохання”; розвивати мовлення учнів та їхній творчо-критичний потенціал, вміння самостійно працювати. Обладнання: тестові завдання. Хід уроку I. Організаційний момент. II. Мотивація навчальної діяльності. III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів. Виконання завдань за варіантами. IV. Підбиття підсумків уроку V. Домашнє завдання Прочитати оповідання Е. […]...
- Контрольна робота. Відродження Мета: перевірити рівень засвоєння учнями теми “Відродження”, вміння практично застосовувати набуті знання; сприяти розвитку самостійності, творчості, читацьких компетенцій в цілому. Обладнання: роздруковані на окремих листках завдання для контрольної роботи. Перебіг уроку I. Організаційний момент II. Оголошення теми й завдань уроку. Мотивація учнів на успішне виконання контрольної роботи з теми “Відродження” III. Самостійне виконання контрольної роботи […]...
- Тематичне оцінювання В. Барка, Ю. Яновський, М. Куліш, І. Кочерга Мета. проконтролювати і виявити рівень розуміння прочитаних творів, уміння розмірковувати, робити узагальнення і висновки, висловлювати власні думки та оцінки. Тип уроку. урок обліку та контролю набутих знань. Хід уроку I. Організаційна частина. II. Повідомлення теми і мети уроку, ознайомлення із запитаннями для тематичного контролю. III. Виконання роботи. (Учням пропонується 4 питання, кожне з яких оцінюється […]...
- Контрольна робота № 4. Реалізм Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу в обсязі теми “Реалізм”; актуалізувати та систематизувати набуті знання, удосконалювати вміння творчо їх використовувати при виконанні різнорівневих завдань; розвивати навички самостійності, аналітичності, вміння застосовувати набуті знання на практиці. Обладнання: тестові завдання. Перебіг уроку I. Організаційний момент II. Оголошення завдань уроку, мотивація учнів на успішне виконання контрольної роботи III. […]...