КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2

Мета:

– навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;

– розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;

– виховна: виховувати старанність, відповідальність.

Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.

Обладнання: тести.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

ІІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

IV. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

І варіант

Початковий рівень

1. За жанром “Тополя” Т. Шевченка є…

А піснею; Б притчею;

В баладою; Г байкою.

2. Твір “Гуси-лебеді летять…” М. Стельмах присвятив…

А своїм батькам; Б сину Ярославу;

В дядьку Себастьіну; Г своєму дитинству.

3. Оцінку “посередньо” Климко мав.

А із математики; Б із читання;

В із письма; Г з історії.

Середній рівень

1. Установіть відповідність між художнім засобом та його назвою.

1 “Мені так любо, любо стало, Неначе в Бога.”

А епітет

2 “Ягня, здається, веселилось”

Б метафора

3 “Полюбила чорнобрива козака дівчина”

В персоніфікація

4 “Мов прокинувся, дивлюся: Село почорніло”

Г порівняння

2. До якого жанру належить твір Володимира Малика “Таємний посол”? Свою думку обгрунтуйте.

3. Коротко розкажіть про те, як Сафар-бей дізнався про те, що він насправді Ненко.

Достатній рівень

Через що “Заповіт” Т. Шевченка вважають твором, який об’єднує минуле, теперішнє та майбутнє?

Високий рівень

Напишіть твір-мініатюру “Козак журби не має, із біди не плаче” (за твором Володимира Малика “Таємний посол”).

ІІ варіант

Початковий рівень

1. За жанром твір Володимира Малика “Таємний посол” є.

А баладою;

Б історико-пригодницьким романом;

В притчею;

Г історичною повістю.

2. У рядках

Чуло серце недоленьку,

Сказати не вміло –

Використано такий художній засіб…

А порівняння; Б метафора;

В епітет; Г гіпербола.

3. В основу вірша “Мені тринадцятий минало.” Покладено такий художній прийом.

А контраст; Б паралелізм;

В інверсія; Г алегорія.

Середній рівень

1. Назвіть мотиви, покладені в основу поезії “Тополя”.

2. Коротко розкажіть про те, як Михайлик поставився до жебрака (М. Стельмах “Гуси-лебеді летять…”).

3. У якому епізоді Гр. Тютюнника найповніше розкривається вдача головного героя?

Достатній рівень

У чому полягає ідея незнищенності справжнього кохання та вірності у творі Т. Шевченка “Тополя”?

Високий рівень

Напишіть твір-мініатюру “Арсен Звенигора – втілення національного духу України”.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Прочитати твір О. Стороженка “Скарб”




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

КОНТРОЛЬНА РОБОТА №2